Wisseling van de wacht bij mediabureau Koninginnedag in de dorpen Brand in keuken snel geblust TEXELSE 8 COURANT Raad tegen lantaarnpalen Het Klokhuis bij Ecomare DONDERDAG 28 APRIL 2011 LANGEVELD Met de komst van Erik Plomp uit Alphen aan de Rijn heeft Media bureau Langeveld de Rooy een deskundige binnen gehaald op het gebied van drukwerk en digi tale media. Hij volgt accountma nager Mark Smit op, die zijn hart volgt naar zijn geliefde in Hui zen. 'Dit is een bedrijf dat je niet meer hoeft af te stoffen, vertelde een kennis me naar aanleiding van de vacature van Langeveld de Rooy', vertelt Plomp. Daarmee doelt hij op de vele vernieuwingen binnen de Texelse uitgeverij en drukkerij van de afgelopen tijd. Van traditionele drukker en uitgever van kranten en boeken naar een modern mediabureau dat in het snel veranderende medialand schap een stabiele koers vaart: behoud van kwaliteit en service, inspelend op veranderingen, zoe kend naar samenwerking, concur rerend en in dienst van de Texelse samenleving. Plomp, 41getrouwd en drie kinde ren, heeft twintig jaar ervaring in het mediavak. Begonnen bij de grafische uitgeverij van Kluwer hield hij zich vooral bezig met het maken van magazines, boeken, losbladige en andere uitgaven, vaak in grote oplagen. Als order manager verlegde hij zijn terrein naar de buitendienst en zat hij veel langs de weg. De volgende stap leidde hem naar het zelfstandig ondernemerschap. Hij werd mede eigenaar van een offsetdrukkerij, waarbij hij gaandeweg het werkter rein uitbreidde naar nieuwe media. In 2009 trad hij terug uit dit bedrijf en begon een eigen mediabureau dat zich toelegde op digitale media, met als spin off onder meer druk werk. 'Door deze verschillende functies heb ik veel kennis opge bouwd over print en internet en hoe je met die combinatie doelma tig één-op-één met doelgroepen kunt communiceren.' Met die achtergrond past hij naad loos in het profiel voor Mediabu reau Langeveld de Rooy: iemand met voldoende kennis van zaken om de drukkerij aan te sturen, waar de Texelse Courant, Texel Magazi ne en ander drukwerk wordt ver vaardigd. Daarnaast iemand die, samen met accountmanager Cobie Daalder, orders in ontvangst neemt, begeleidt en zorgt voor een goed eindproduct. Toegevoegde waarde voor het bedrijf is onder meer dat Plomp kennis in huis heeft over nieuwe, populaire mediavormen, zoals i- Pads en l-phone, producten waarin hij onder meer samenwerkt met marketing- en salesmanager Duncan Whyte. Langeveld de Rooy adviseert sinds kort ook over apps, die het bedrijf ook bouwt. Deze toepassingen voor l-pads worden gemaakt door het gespe cialiseerde bedrijf Pica Media Part ners, waarvan het Texelse media bureau mede-eigenaar is. Pica bouwt onder meer apps voor bekende merken als Whirlpool, BDO Accountants en Centerparcs. Desgewenst kunnen ook digitale jaarverslagen en andere toepas singen worden gemaakt, met onder meer videobeelden. Plomps voorganger Mark Smit trad bijna vijf jaar geleden in dienst van Mediabureau Langeveld de Rooy. Als accountmanager was hij één van de gezichten van het bedrijf en als manager van de drukkerij bege leidde hij onder meer de omscha keling van het uitbesteden naar het geheel in eigen beheer drukken van de Texelse Courant, de komst van de nieuwe en milieuvriendelijke vierkleuren drukpers, de Laconda vouwmachine en andere vernieu wingen in de drukkerij. Smit treedt als traffic manager in dienst van Reed Elsevier Amsterdam, een switch waarmee hij afscheid neemt van het drukkersvak, maar wel een baan die uitdaging biedt en aan zienlijk dichterbij zijn vriendin in Huizen, die binnenkort hun eerste kind verwacht. De nieuwe lantaarnpalen en hec- tometerbordjes langs de Pont- weg moeten onmiddellijk worden verwijderd. Het college moet ook zijn best doen te voorkomen dat de provincie de komende tijd nieuwe palen en bordjes plaatst. Dat is de strekking van een motie die de meerderheid van de gemeen teraad dinsdagavond tijdens een extra raadsvergadering heeft aan genomen. De motie is bedoeld als steuntje in de rug van wethouder Eric Hercules wanneer hij overleg heeft met het provinciebestuur over de Pontweg. PvdA, CDA, Texels Belang, GroenLinks en D66 stem den vóór de motie, Texel 2010 en WD waren tegen. Volgens de meerderheid van de raad is de verlichting van de nieuwe palen 'te hoog en teveel' wat niet past bij de voornemens van Texel om duisternis te bevorderen. Het past evenmin in het Texelse land schap. Volgens de raad is verlich ting voor de verkeersveiligheid noodzakelijk, maar zijn de nieuwe palen buiten proporties. De besluitvorming kwam niet zon der slag of stoot tot stand. Texel 2010 en GroenLinks hadden er moeite mee dat voor de lantaarnpa len een extra raadsvergadering was belegd. Dat was gebeurd op ver zoek van drie raadsleden die vorige week in een busje over de Pontweg hadden gereden en geschrokken waren van de hoeveelheid verlich ting. Rikus Kieft (GroenLinks) vroeg zich af of wethouder Hercules in overleg met de provincie werkelijk gebaat zou zijn met de in zijn ogen scherp geformuleerde motie. Daarin wordt gesuggereerd dat de provincie Texel niet in vroegtijdig stadium zou heb ben geïnformeerd, terwijl er van te voren wel ambtelijk overleg is Stichting Kerken en Minima Texel Hulp aan Texelaars in financiële nood Spangerweg 10 1793 EH De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343 Hercules liet weten dat de motie hem niet in de weg zou lopen. Hij moest wel erkennen dat over het ambtelijk overleg op papier niets meer was terug te vinden. 'Naar wij weten, is dat er geweest, maar het is niet bekend hoe en waar.' Vol gens Hercules heeft dat wel als resultaat opgeleverd dat de lichten al wat zijn gedimd. Hij zei zijn best te zullen doen om de wens van de raad bij de provincie onder de aan dacht te brengen. Gerbrand Poster (Texel 2010) vond het 'mesjokke' dat er een extra raadsvergadering aan de lantaarn palen werd besteed. Hij riep in her innering dat in de vorige raadsperi ode, waarin hij regelmatig extra raadsvergaderingen aanvroeg, de animo nooit groot was. Hij zei de intentie van de motie wel te steu nen, maar stemde toch tegen omdat de overige partijen niet bereid waren een paar zinnen over de structuurvi sie van Texel, kernwaarden en beeldkwaliteitsplannen te schrap pen. Volgens Astrid van de Wetering (D66) waren die er bewust in gezet om bij de provincie te onderstrepen waarom de gemeenteraad tegen de nieuwe lantaarnpalen is, maar daar liet Poster zich niet door vermur wen. Kieft zette ook zijn vraagte kens bij het nut van de extra raads vergadering. Volgens Van de Wetering was haast echter geboden om te voorkomen dat er nog meer palen en bordjes langs de Pontweg verrijzen. Hercules wees erop dat die weg door de provincie op dezelfde manier wordt behandeld als stukken provinciale weg aan de overkant en Texel daar weinig over te vertellen heeft. Hij wil onder meer dat euvel aankaarten in het aan staande overleg met de provincie. Gedurende drie dagen in de afge lopen twee weken heeft een team van het informatieve jeugdpro gramma Het Klokhuis opnames gemaakt bij Ecomare. Er komen twee uitzendingen uit voort: één over het leven in de Noordzee en één over de zeehondenopvang. Verschillende Texelaars hebben er belangeloos aan meegewerkt. Voor het item over de zeehonden opvang was een dierenarts als expert onontbeerlijk. Loek van Vliet, de dierenarts met de meeste ervaring met zeehonden, vervulde deze glansrol. Samen met hoofd dierverzorging Mariëtte Smit ver telde hij van alles over de opvang. Voor het item over de Noordzee waren enkele 'voorbeeldvissen' nodig. Viscentrum Van Beek uit De Koog leverde hiervoor ongefileerde poon, schol en tong. De vissen moesten door presentatrice Lisa Wade zogenaamd uit zee worden opgevist. Voor de opnames stond zij lange tijd in het koude water. Dankzij een van Zandbank geleend surfpak kreeg ze het niet koud. Op donderdag ging het opname team mee zeehonden uitzetten vanaf het strand. De filmploeg beschikte echter niet over een fourwheeldrive. Hulpstrandvonder Maarten Jan Boon was desge vraagd meteen bereid de ploeg te vervoeren. De items zullen na de zomer wor den uitgezonden, aan het begin van het nieuwe televisieseizoen. In alle dorpen wordt zaterdag Koninginnedag gevierd. Som mige beginnen al vroeg, andere wat later. Er zijn vrijmarkten, kinderspelen, zeskampen en optochten. Dit alles begeleid door muzikanten van de ver schillende fanfarekorpsen. Hier onder een overzicht. Foto's van de festiviteiten kunnen gestuurd worden naar redactie@texelse- courant.nl Den Burg Koninginnemarkt in Den Burg staat in het teken van de Koninginne- dagmarkt. Deze wordt gehouden op de Groeneplaats en is bedoeld voor verenigingen en organisaties die de kas willen spekken of leden willen werven. Deze markt duurt Een aantal net geïnstalleerde rookmelders heeft vrijdag gehol pen een brand in het woonhuis van de familie Schagen in Oude- schild in de kiem te smoren. Er was brand uitgebroken in de keuken, waardoor de woning vol rook kwam te staan. De melders gingen af, waarna een buurman zag dat het huis vol rook stond en alarm sloeg. 'Ik was op de haven aan het werk', vertelt Willem Anton Schagen desgevraagd, 'en ik kreeg een telefoontje van de buurman dat er brand was. Ik dacht eerst nog dat hij een grap maakte, maar aan zijn stem hoorde ik dat het serieus was.' De brandweer, die snel ter plekke was, bluste de brand in de keuken. Twee teams waren daarvoor met ademluchtmaskers op het huis in gegaan. Daarna werd met een ven tilator de rook zoveel mogelijk uit het huis geblazen. De keuken liep forse schade op. Schagen was na afloop opgelucht dat ze rookmelders hadden geïn stalleerd. 'Mijn vader had die tip gekregen van Piet Grisnich die zelf ook bij de brandweer zit.' Er raakte niemand gewond. Schagen was onder de indruk van de snelheid van de brandweer. 'Diep respect voor hen.' plaats vrijmarkt gehouden. Kinde ren die hieraan mee willen doen, kunnen op aanwijzen van de markt meesters ook een plek toegewe zen krijgen op de Groeneplaats. KTF zorgt tussen 11.00 en 12.00 uur voor de muziek, 's Middags worden van 15.00 tot 17.00 uur kinderspelen gehouden. Ook deze vinden op de Groeneplaats plaats. Oudeschild De feestelijkheden in Oudeschild vinden plaats op het voetbalveldje achter de De Wittstraat. Kinderen tot en met groep 4 zijn van 13.30 tot 14.30 welkom voor spelletjes, ijsjes en een cadeautje, oudere kinderen en volwassenen spelen van 14.45 tot 16.00 uur uitdagend spel. Opgeven kan tot 13.30 uur. Er staat een springkussen opgesteld en er wordt vrijmarkt gehouden. Oosterend In Oosterend begint het feest om 10.15 met een optocht. Deze gaat van start bij De Bijenkorf en wordt voorafgegaan door Excelsior. Er is een verrassing voor kinderen met een versierde fiets of kar. De optocht eindigt bij de muzieknis, waar een vrijmarkt wordt gehou den. Kinderen kunnen een 'strip penkaart' halen voor het doen van spelletjes. Om 13.00 uur begint er een zeskamp, die tot ongeveer 15.00 uur duurt. Er volgt 's avond geen Koninginneloop, die wordt al vrijdag gehouden. De Cocksdorp De Cocksdorp en Eierland vieren feest op het terrein van de MAB aan de Hoofdweg. Maar eerst wordt, voorafgegaan door Excel sior, een rondgang door het dorp gehouden. Deze begint om 9.15 uur bij het Eierlandsche Huis. Op het feestterrein aan de Hoofd weg worden vanaf 14.00 uur oud- Hollandse (kinderspelen gehou den. Daarnaast wordt een mini-Wampex gehouden voor teams van ongeveer zes perso nen. Aanmelden kan per team of individueel. In dat laatste geval deelt de organisatie de groepen in. De prijsuitreiking volgt om 17.30 uur. Den Hoorn In Den Hoorn begint Koninginne dag met muziek. Om 9.00 uur spelen leden van DEK vanaf de toren van de kerk. Om 10.30 uur begint dan het ochtendprogram ma op het schoolplein, met cake en tekeningen en stoepkrijten. Dat duurt tot 12.00 uur. Het mid dagprogramma, dat om 13.30 uur begint, is ongewijzigd. Met trac tors wordt hout van het strand gejut voor de meierblis.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 8