Druk programma bij 'rondje' Den Burg 'Boet verkopen om andere boet te redden' Tijdelijke parkeerplaats achter gemeentehuis dinsdag 3 mei 2011TEXELSE 12 COURANT Posthumus spreker tijdens herdenking De Burght In De Burght aan de Binnenburg wordt woensdag 4 mei is de jaarlijkse herdenkingsbijeen komst gehouden. Deze begint om 18.45 uur. Aansluitend volgt een stille tocht naar de Alge mene Begraafplaats. Na een rondgang wordt om 20.00 uur twee minuten stilte gehouden en kransen en bloemen gelegd. Vrijheid Wereldwijd is het thema dat het Nationaal Comité 4 en 5 heeft vastgesteld om richting te geven aan herdenken en vieren. Het jaarthema voor 2011 is Vrij heid op straat. Gastspreker is luitenant kolonel Mariniers Michiel Posthumus. Zijn toespraak gaat over zijn persoon lijke ervaringen met vrede en vei ligheid in de gebieden waar hij op uitzending is geweest. Posthumus is sinds 2008 commandant van de Joost Dourleinkazerne. Hiervoor was hij onder andere comman dant van de Marinekazerne Suffi- sant op de Nederlandse Antillen. In VN- en NAVO-verband is hij uitgezonden naar Cambodja, voormalig Joegoslavië en Irak. De muziek tijdens de herdenking wordt verzorgd door a' Capabel. Leerlingen van OSG De Hogeberg en De Fontein dragen poëzie en of proza voor. Hobbelig fietspad Georgiëweg krijgt nieuw asfalt Over de kwaliteit van het fietspad ronde die b en w maakten met de asfalt met groot materieel verwij- langs de Georgiëweg is het nodige dorpscommissie van Den Burg. derd, om plaats te maken voor gezegd en geschreven. Donderdag Maandag werd de daad bij het nieuw plaveisel, kwam het nog ter sprake tijdens de woord gevoegd en het hobbelige Traumahelikopter landt in De Mars Consternatie in De Mars, waar traumahelikopter, te hulp geroepen bewoners en voorbijgangers vrij- voor een bewoner van een senio- dag werden opgeschrikt door een renwoning aan de Sluyscoogh met helikopter, die rond het middaguur een hartaanval. De actie mocht op het voetbalveldje achter de Wil- niet baten. De man is inmiddels sterstraat landde. Het was een overleden. Gesteggel rond parkeerplaatsen in Oudeschild B en w hebben RAB Onroerend Goed BV dringend verzocht als nog over te gaan tot het inrich ten van de openbare ruimte in het plangebied 'Parkeren en meer' bij de Schilderweg in Oudeschild. Het college houdt het bedrijf daarmee aan de samenwerkingsovereenkomst die gemeente en RAB in 2009 zijn aangegaan. Het gaat om straatwerk, parkeer plaatsen, riolering, verlichting en openbaar groen. Afgesproken was dat RAB hiervoor zorgt en de voorzieningen daarna tegen een symbolisch bedrag aan de gemeente overdraagt. Maar door meerdere tegenvallers heeft het project vertraging opgelopen. Vooral het mislopen van een pro vinciale subsidie van rond zeven ton voor het saneren van de olie tanks en de bodem was een dom per. De deadline hiervoor verstreek nadat de vergunning volgens RAB Tangoles In de Vrije School aan de Gasthuis straat in Den Burg wordt donder dag 5 mei van 20.00 tot 22.00 uur een inlooples tango gehouden. Docent is Klaas de Jong. heeft het bad open te houden, welke investeringen dat vergt en welke perspectieven er voor de exploitatie zijn. In dit onderzoek wordt ook nagedacht over de toe komst van de Burgemeester de Koninghal en de Beatrixzaal. Niet uitgesloten wordt dat één of meer dere complexen worden gesloten. 'Maar ons uitgangspunt is de sportieve voorzieningen in Den Burg op peil te houden', aldus een verklaring van het college. tot twee keer zoek was geraakt bij de provincie. Maar de gemeente wil dat de afspraak wordt nageko men. RAB laat weten dat de par keerplaatsen tijdig worden gerea liseerd, zodat onder meer bezoekers van de supermarkt hun auto's kwijt kunnen. RAB beraadt zich over de vraag wel standpunt richting de gemeen te zal worden ingenomen. Het bedrijf overweegt een navordering in te dienen voor een ander deel van de overeenkomst. Dit betreft een bedrag van acht ton dat RAB nog tegoed zou zijn van de gemeente. Meierbliskunst Leerlingen van de Vrije School waren zaterdag te vinden bij hun eigen meierblis bij De Fen- nen aan de Rozendijk. In de hitte van het vuur werden beeldjes gebakken die ze ruim een maand geleden onder leiding van kunstenaar Jay Bakker hadden gemaakt. De beeldjes, van motor fiets tot sommeltje, zijn een uit- beeelding van de toekomst die de kinderen voor zichzelf zien en wer den gebakken in een stenen oven onder de meierblis, die over een paar dagen - als hij voldoende is afgekoeld - zal worden afgebro ken. De beeldjes die dan tevoor schijn komen, zijn vanaf 4 juni te zien op een expositie in Novalis- hoeve. Filmhuis Kroonprins Café De Kroonprins aan de Kerkstraat in Oosterend is don derdag 5 mei weer even film huis. Te zien is Empire of the sun van Steven Spielberg, naar het gelijknamige boek van J.G. Ballard. De film (uit 1987) vertelt het verhaal van de verwende James Graham, wiens leven op zijn kop komt te staan wanneer de Japanners zijn woonplaats Shanghai binnenvallen. Hij wordt gescheiden van zijn ouders en komt in een krijgsgevan genkamp terecht waar hij tussen ziektes en voedseltekorten probeert zijn oude leventje weer op te pak ken. De film begint om 21.00 uur. Vooraf kan worden deelgenomen aan een sushi-maaltijd, bereid door Yuka Witte. Reserveren is noodza kelijk en kan via tel. 318975. krijgt binnenkort, waarschijnlijk al voor het einde van de maand, een nieuwe asfaltlaag. Herhaaldelijk werd geklaagd, ook in de gemeen teraad, over de hobbels in het wegdek, die steeds groter wor den, doordat boomwortels het asfalt omhoog drukken. Om dit probleem structureel aan te pak ken, wordt een gespecialiseerd bedrijf ingehuurd, dat tussen het pad en de bomen die er langs staan een zogeheten antiwortel- doek ingraaft, dat moet voorko men dat nieuwe wortels hun weg onder het asfalt door zoeken. De bedoeling is zoveel mogelijk bomen te laten staan, maar vol gens Marcel Brouwer, hoofd van het gemeentelijke team Groen, valt er niet aan te ontkomen een deel te kappen. Om de wortelnet werken van de andere bomen te sparen, worden de stobben niet uitgegraven, maar ingesmeerd met een vloeistof die het verrot tingsproces bevordert. Uit De Volmolen kwam het ver zoek er een speeltuin aan te leg gen. Deze nieuwe wijk van Den Burg telt veel jonge gezinnen. In aan de Duykerdam, een goede zien, omdat er altijd veel jeugd totaal wonen er 82 kinderen, van oplossing te vinden. Deze boet, fietst en loopt, op weg naar één wie er 28 jonger dan vier jaar oud een tijd lang door Rob Valkenburg van de vele sportactiviteiten die er zijn. Een mogelijke locatie is het braak liggende stuk grond achter Het college overweegt om de schapenboet aan de Duykerdam te verkopen teinde geld vrij te maken voor de restauratie van een andere boet, die in gebruik is bij kleindierensportvereniging gebruikt als filmstudio, zou ook in de buurt plaatsvinden. Maar wel een likje verf kunnen gebrui- volgens Bolier gaat het vooral om ken, maar is lang niet zo slecht een tijdelijke oplossing, het appartementencomplex aan de de Vuurvlinder dat vorig jaar werd Kotex en op instorten staat. Dat onderhouden als de boet van zomer, wanneer de meeste sport- gebruikt door OSG De Hogeberg. liet wethouder Frans Visman doorschemeren tijdens het rondje dat burgemeester en wethouder woensdag met de dorpscommissie van Den Burg maakten. Al te lang werd niet stilgestaan bij De boet van Kotex, op de hoek de boeten, want burgemeester en Kotex. Overigens lijkt het de vraag of restauratie wel voldoende zal zijn. De conditie van het vierkant is zo slecht, dat herbouw wellicht een betere optie is. De werkbrug die er nog ligt, kan van het Paelwerck en de Abbe- waal, is al jaren onderwerp van wethouders en de dorpscommis sie van Den Burg hadden een gesprek. Het bestuur van de ver- flinke lijst met te bezoeken en eniging trok meermalen aan de ongerust over de steeds Dat er alsnog een parkeerplaats volgens de dorpscommissie net wordt aangelegd op de plek waar zo goed blijven liggen, ook al bespreken locaties op het pro- eerder de Weikoop stond, lijkt uit- omdat het verwijderen ervan een gramma. Veel aandacht was er gesloten. De eigenaar, de stichting slechter wordende staat van voor het creëren van meer par- Woontij, ziet er weinig in. Om te onderhoud. Inmiddels is het zover keerruimte. Dat staat in ieder geval voorkomen dat olie uit auto's zou dat de rietdekker het dak niet te gebeuren op de nog braak lig- lekken in grond die bestemd is meer op durft, terwijl de boet alleen nog voor de opslag van materialen wordt gebruikt en niet meer voor het onderbrengen van dieren, omdat gevreesd wordt dat een flinke storm een einde aan de schuur zou maken. Bij de gemeente wordt niet ont kend dat de boet er slecht aan toe is, maar tot nog toe kon geen geld worden vrijgemaakt voor restaura tie. Na woensdag door Kotex- penningmeester Gerard Kriek te zijn rondgeleid, vertelde wethou der Visman dat het college er bijna uit is en waarschijnlijk nog voor de zomer met een voorstel voor de financiering komt. Later liet hij doorschemeren de verkoop van een andere gemeentelijke boet, gende grond achter het gemeen tehuis. Een tijdelijke oplossing, vertelde gemeentelijk medewerker Piet Bolier, maar wel één die waar schijnlijk al vóór de zomer wordt gerealiseerd. Eén van de meest serieuze andere locaties ligt ach ter de Burgemeester de Koning hal. Volgens Bolier kan de par keerplaats al met kleine aanpassingen in gebruik worden genomen. Om opstoppingen te voorkomen is het volgens Bolier wel verstandig het op- en afrijden te scheiden. Oprijden zou kunnen langs de hal van de sportschut- ters, afrijden langs de tennisvel den. Hans Eshuijs van de dorps commissie zei niet zo veel in een parkeerplaats op deze locatie te voor woningbouw, zou een vloei stofdichte laag moeten worden aangebracht en dat vindt Woontij een te dure investering voor de korte periode dat er geparkeerd zou kunnen worden. Wat er met de tuin van de voorma lige notariswoning gaat gebeuren, is nog steeds onbekend. Het col lege en de dorpscommissie namen woensdag een kijkje op deze loca tie aan het Achterom, waar ooit de jeu-de-boulesbaan van Den Burg lag en concludeerden dat het er maar stil bij ligt, hooguit gebruikt door een enkele 'hangjongere' en om honden uit te laten. Burge meester Giskes noemde de tuin, eigendom van de gemeente, 'een goed bewaard geheim'. Diverse opties werden geopperd, van het inrichtingen als beeldentuin tot fietsenstalling, maar erg concreet werd het niet. Evenmin optimaal gebruikt wordt het speelveldje bij seniorencom plex Starkenburgh, achter de Thijsselaan. Er staan nog wel enkele speeltoestellen, maar het terrein is vooral in trek bij de oudere jeugd, die er lege bierfles jes achterlaat, lawaai maakt of op andere wijze voor overlast zorgt. Ook hier leken pasklare oplossin gen ver weg. Even stilgestaan werd ook bij de parkeerplaats bij Albert Heijn. Geconstateerd werd dat veel Texelaars deze als doorgaande route tussen Wilhelminalaan en Waalderstraat gebruiken, terwijl dat niet de bedoeling is. Geop perd werd de doorgang af te slui ten, maar geconstateerd werd ook dat dit juist voor opstoppingen kan zorgen, vooral in de Wilhelmi nalaan. hele klus zou worden. Wel moet nog eens goed worden gekeken naar de verkeersveiligheid, luidde het advies. Er staan nu hekken die moeten voorkomen dat fietsers zonder te stoppen vanaf de brug de straat op kunnen rijden, maar deze voldoen niet helemaal. Op de hoek van de Gasthuisstraat en de Schoorwal werden de bomen bekeken die inmiddels zo hoog zijn, dat ze een groot deel van het zonlicht uit de huizen halen, terwijl hun wortels volgens de bewoners ook een bedreiging vormen voor de fundering. Vol gens wethouder Edo Kooiman is er wel eens over gesproken de bomen te kappen, maar zou dit weer op bezwaren van anderen stuiten. Ook hier leek een oplos sing ver weg. Ger Praamstra gaf op de hoek van de Pontweg en de Keesomlaan uitleg over de vorderingen voor de plannen van huizenbouw in het kader van een CPO (Collectief Particulier Opdrachtgeverschap)- project en op de drukke kruising van de Keesomlaan en de Beatrix- laan werd gesproken over de ver- keersonveilige situatie ter plaatse, vooral voor schoolgaande kinde ren. Tot slot werd een bezoek gebracht aan het zwembad, dat - volgens de uitleg van het college - nog een 'technische houdbaar heid' heeft van twee tot drie jaar en vergunning van de provincie om open te zijn tot 2016. Momen teel wordt onderzocht of het zin Het fietspad langs de Georgiëweg

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 12