3®, TEXELSE 7 COURANT Texel'94 wint met trainer Koorn in de spits Nog twee overwinningen verwijderd van periodetitel Tien Zwaluwen in slotfase langs Succes Texelaars racen op Holterberg Met de 44-jarige trainer Marin Koorn in de spits, heeft Texel'94 een klinkende overwinning op Con Zelo behaald (6-1). De Texe laars zijn daardoor nog volop in de race voor een periodetitel, die recht geeft op extra wedstrijden om promotie naar de vierde klas se. Het was flink improviseren voor trainer Koorn, die te elfder ure te horen kreeg dat een deel van zijn selectie niet op tijd zou zijn voor de aftrap. De spelers waren als sup porters meegereisd met het twee de elftal, dat in Heiloo tegen Fores ters speelde en bij winst nog kans maakte op het kampioenschap. Door verkeersdrukte lukte het hen niet op tijd bij de boot te zijn. Noodgedwongen stelde Koorn zijn 16-jarige neefje Perry Koorn op (een zoon van broer Menno), die normaal in de B-junioren speelt. Om het elftal te completeren nam de coach zelf de plaats in de spits in. Om kans te blijven houden op de derde periodetitel moest Texel'94 winnen. Met de straffe wind tegen (Foto Willem Sangers) moesten de Texelaars het initiatief aanvankelijk echter aan de tegen stander uit Waarland laten. Grote kansen deden zich niet voor, tot de tiende minuut, toen Tom de Lugt op de rand van buitenspel goed doorging en de bal vanaf de linker kant in de verre hoek knalde. Nog geen vijf minuten later vergrootte Texel'94 deze enigszins geflatteer de voorsprong, toen Lesley Koning scoorde met een knap schot. Daarna nam Con Zelo het heft ste vig in handen. De gasten losten enkele afstandsschoten en doken ook enkele malen dreigend op in het strafschopgebied van Texel'94. Voor het oog van twee scouts van eredivisieclub FC Groningen hield keeper Alexander Smit zijn doel echter op uitmuntende wijze schoon. Miraculeus was een red ding tien minuten voor rust, toen een listig genomen vrije schop in de kruising leek te verdwijnen, maar Smit erin slaagde twee han den achter de bal te krijgen. Op slag van rust kregen de Texelaars nog een reële scoringskans, maar tot doelpunten kwam het niet meer. Tien minuten na de thee maakte trainer Koorn aan alle onzekerheid een einde, door een voorzet op maat van Sander de Haan op voor treffelijke wijze tot doelpunt te pro moveren. Een minuut later was hij zelfs dicht bij 4-0, maar zijn kopbal ging net over. In een poging er nog iets van te maken, stroopte Con Zelo de mouwen op en dat leidde al snel tot 3-1Maar ondanks een overwicht lukte het de gasten niet nog meer doelpunten te maken. Halverwege de tweede helft liet trainer Koorn zich vervangen door Jeroen Vlaming. Even daarvoor was ook Pim de Lugt al in het veld gekomen. Het inbrengen van Vla ming bleek een gouden greep, want na goed samenspel met San- der de Haan scoorde hij 4-1 In het vervolg hadden de Texelaars niets meer te duchten van hun tegenstander. Ze kregen volop kansen hun voorsprong verder uit te breiden. Bart de Lugt en Lesley Koning maakten het halfdozijn vol. Er wachten de Texelaars nog twee wedstrijden: op 8 mei thuis tegen Zeevogels en op 15 mei uit in Juli- anadorp tegen JVC. Winnen ze twee keer, dan winnen ze de derde periodetitel, die rechts geeft op de nacom petitie. DINSDAG 3 MEI 2011 ZDH is er zondag in Hippolytus- hoef op miraculeuze wijze in geslaagd Succes te verslaan. Na een half uur was het 2-0 voor de thuisploeg en op het moment dat de Zwaluwen door blessures met tien man verder moesten, stond het nog steeds 2-1. Na een suc cesvolle inhaalrace werd het ech ter 2-3. ZDH bleef daardoor in de race voor een periodetitel. Slechts twaalf spelers reisden zon dag naar Wieringen. Onder hen oproepkracht Joost van Heerwaar den, die eerder dit seizoen ook al zijn opwachting maakte tegen koploper HollandiaT en toen een sterke indruk maakte. Hij kreeg van trainer Gerard Boogaard een plek in het basiselftal, als linksback ditmaal. De Hoomders beleefden een valse SV De Koog was zondag op eigen veld al snel klaar met het eens zo sterke Dirkshorn, dat een teleurstellend seizoen door maakt. Al na vijfendertig minuten stond het 3-0 voor de thuisploeg, die het daarna rustig aan deed, daarmee de tegenstander een veel grotere nederlaag bespa rend. Trainer Mario van der Hert miste een handvol basisspelers, waar door hij flink moest puzzelen om een elftal te formeren. Maar ook zijn collega van Dirkshorn kon niet over zijn beste spelers beschikken. Zo was hij gedwongen de keeper van de B-junioren op te stellen. Deze jongen begon wat aarzelend, maar werd gaandeweg steeds beter en voorkwam nog menig doelpunt. De Kogers maakten vanaf de aftrap duidelijk dat Dirkshorn geen illu sies hoefde te koesteren en dat de punten op het eiland zouden blij ven. Het frisse aanvalsspel leidde al na acht minuten tot het eerste doelpunt. Ben Siebinga plaatste de bal uit een corner bij de tweede paal, waar routinier John Dobma attent was en hard raak schoot. Dirkshorn kon daar aanvankelijk niets tegenover stellen. De gasten raakten steeds de bal kwijt aan de fel jagende gastheren, die naar hartelust bleven combineren en voortdurend dreigend voor het doel start. Al na vier minuten lieten ze zich verrassen bij een corner, waardoor het 1 -0 werd. Ook in het vervolg kon ZDH niet overtuigen. Er werd slordig gespeeld, terwijl veel duels verloren gingen. Toch kwamen er kansen genoeg op de gelijkmaker. Zo schoot Jelmer Bomas rakelings naast. Gijs de Graaf scoorde, maar het doel punt werd afgekeurd wegens (ver meend) buitenspel. Ook Daan Wes- sels was dicht bij een doelpunt. Hij stuitte op de keeper en verzwikte in zijn ijver om de bal te heroveren een enkel. De blessure was dermate ern stig, dat hij na een half uur het veld moest ruimen. Hij werd vervangen door Maurits Lap, vlak nadat Succes uit een snelle aanval op 2-0 was gekomen. Na de thee speelde ZDH aanmerke- opdoken. Na tien minuten werd het 2-0. Een overtreding op Benny Bakkenes werd bestraft met een vrije trap, die door Peter Koorn via de binnenkant van de paal buiten bereik van de keeper werd verzil verd. De Kogers voelden goed aan dat Dirkshorn rijp was voor de slacht en maakten verwoed jacht op een derde treffer. Ze kregen enkele uit stekende kansen, maar konden de bal vaak net niet de juiste richting meegeven. Na vijfendertig minuten werd het dan toch 3-0, toen Robin Schoo de mooiste aanval van de middag een doeltreffend vervolg gaf. Na rust deed De Koog het rustig aan, wellicht een gevolg van de vermoeienissen van Koninginne dag, de harde wind of het slechte veld. Toch was Dirkshorn wederom niet bij machte enig gevaar te stichten voor het doel van keeper Eddy Witte. De enige kansen die ontstonden, waren voor de thuis club. Meer doelpunten bleven ech ter uit. In de laatste wedstrijd van het sei zoen speelt De Koog volgende week in Sint Maarten tegen Sint Boys. Omdat concurrent Succes in de slotronde een uitwedstrijd tegen kampioenskandidaat speelt, stij gen de Kogers met een overwin ning waarschijnlijk naar de achtste plaats. lijk feller en ging de ploeg verwoed op jacht naar een treffer. Nadat Bomas de bal na een fraaie solo net naast had geschoten, werd het na een uur toch 2-1Via Hidde Struick en Mike de Bruijn belandde de bal bij Bomas, die de bal knap onder controle bracht, een tegenstander uitkapte en hard raak schoot. Een belangrijke treffer voor ZDH, dat echter kort erna door een blessure van dezelfde Bomas bij een gebrek aan wisselspelers met tien man ver der moest. ZDH zat niet bij de pakken neer en besloot fel op de aanval te spelen. Verdediger Bart Boogaard schoof door naar het middenveld, midden velder Struick werd aanvaller. Met succes, want met nog tien minuten te spelen scoorde Boogaard uit een pass van Struick. Nog nagenietend lieten de Hoornders zich direct van uit de aftrap opnieuw verrassen. Tot hun geluk zagen ze de spits van Maarten Hoogenbosch en Kees Dijkema reden op Koninginne dag de opening van het racesei zoen voor klassieke motoren op stratencircuit de Beusebergring bij de Holterberg. De wedstrijd was de vuurdoop voor Hoogenbosch van Elisa- bethhoeve, die met zijn Velocette MAC uit 1953 uitkomt in de klasse 350 cc. Kees Dijkema van Oost rijdt dit jaar zijn tiende seizoen in de klasse Pre 50, op een Velocette MAC uit 1938. Beide coureurs wis- Succes, vrij voor keeper Daniël Bak ker, rakelings naast schieten. De slotfase was hectisch. Eerst scoorde De Graaf, maar werd zijn treffer opnieuw geannuleerd wegens buitenspel. Een onterechte beslis sing, vonden de Zwaluwen, die zich echter niet van de wijs lieten bren gen. In blessuretijd werd het alsnog 2-3. Keeper Bakker trapte de bal hard naar voren, onbereikbaar voor zijn medespelers, zo leek. De hard werkende Struick ging er echter toch achteraan, troefde op de achterlijn een tegenstander af en verschalkte daarna de keeper met een bekeken tikje in de korte hoek. Daarna was het nog even spannend, maar werd niet meer gescoord. ZDH staat dankzij deze zege nog steeds vierde, een positie die waar schijnlijk voldoende is voor plaatsing voor de nacompetitie. Om vierde te blijven, moet komende zondag op eigen veld echter worden gewonnen van Wiron, dat tweede staat en nog in de race is voor het kampioen schap. ten hun race te volbrengen en behaalden punten voor het jaar klassement. Ze moesten tussen de verschillende manches driftig sleu telen, want oude Engelse motor fietsen vragen veel liefde, aandacht en olie. Dijkema ging met een beker voor de derde plaats terug naar Texel. De volgende wedstrijd van de Historische Motorsport Vereni ging wordt over drie weken gehou den op het historische duincircuit van Rockanje. Meer informatie en de volledige uitslagen zijn te vin den op www.hmv-nederland.com. Voetbalprogramma Zaterdag 7 mei: KFC-Oosterend 14.30 Oosterend 2-Wiron 2 14.00 Zeevogels A1 -Texel'94 A1 13.30 HCSC A1-De Koog A1 14.30 Texel'94 MA1-ZOB MA1 13.00 DWOW B2-Texel'94 B3 14.00 HCSC MB1-Texel'94 MB1 14.30 Texel'94 C1-DWOW C1 13.00 Texel'94 C4-Winkel C2 11.30 BKC D1 -Texel'94 D1 10.15 Den Helder D4-Texel'94 D2 9.30 Texel'94 D4-Den Helder D7 11.30 VIOS W D2-De Koog D1 13.00 Zwaluwen/HCSV G1 -Texel'94 G1 10.15 Zondag 8 mei: Texel'94-Zeevogels 14.00 Sint Boys-De Koog 14.00 Texel'94 2-BKC 2 12.00 Texel'94 3-JVC 6 12.00 Succes 3-De Koog 2 11.00 ZAP DA1 -Texel'94 DA1 14.00 De Koog DA1-DEM DA1 14.00 SRC DA1-Oosterend DA1 14.00 AGSV B1-Oosterend B1 12.00 Texelse recreatiecompetitie: Texelse Boys-Oosterend 10.30 Texel-De Koog 10.30 Voetbaluitslagen Zondag 1 mei: Texel'94-Con Zelo 6-1 De Koog-Dirkshom 3-0 Succes-ZDH 2-3 Foresters 4-Texel'94 2 2-1 JVC 5-Texel'94 3 uitgesteld Texel'94 DA1-Berdos DA1 2-2 Oosterend DA1-Flevo DA1 3-0 Budovereniging Shima hield donderdag het Marieke Zijm- toernooi, waarin zowel door beginners als gevorderden goed werd gepresteerd. Marieke Zijm heeft in haar sportie ve carrière zoveel prijzen gewon nen dat haar prijzenkast uitpuilde. Ze besloot daarom een deel van haar bekers beschikbaar te stellen aan Budovereniging Shima. Zelf kan ze in verband met ziekte al langere tijd niet meer judoën, maar ze komt nog regelmatig bij haar clubgenoten kijken. Om haar te bedanken en een hart onder de riem te steken besloot het bestuur het toernooi naar haar te vernoe men. Toen ze dat bij het uitreiken van de prijzen te horen kreeg, toonde Zijm zeer vereerd. Tijdens het toernooi werd sportief gestreden. De toeschouwers zagen spannende partijen waarin goed gejudood werd. Ook de beginne lingen lieten zien al veel geleerd te hebben. Knap was de prestatie van Roel van der Vis. Ondanks dat hij pas een paar maanden op judo zit, wist hij nu al beslag te leggen op de eerste plaats. Thom Krafft heeft een aantal maanden meege- traind als voorbereiding op zijn ALO-opleiding, hield zich goed staande en werd tweede. In poule 3 moest een spannende extra wed strijd de beslissing brengen. Deze werd gewonnen door Xander van Boven. Sport Programma zaalvoetbal Woensdag 4 mei Geen zaalvoetbal Donderdag 5 mei Geen zaalvoetbal Vrijdag 6 mei 18.30 RAB 3-Krim 2 H'dijk Bekerfinale hoofd-/eerste klasse: 19.20 RAB 1-Klif/S 1 Sangers Bekerfinale tweede klasse: 20.15 Klif/S 5-RAB 7 Arnout 21.05 SVO 1-Krim 1 Vonk 21.55 Koog 2-Texel 3 Bakker Zaaldienst: Klif/Steenenplaats Uitslagen: 20-22 april: D-jeugd: RAB Bouw D1-Oos terend D1 2-7, Mantje D1-Koog D1 5-1, Mantje D2-Sport 2000 D1 2-3. C-jeugd: Mantje C1-FIAB Bouw C1 5-6. Tweede klasse: Oosterend 3-Klif/Steen 5 3-8, Oos terend 2-Texel 4 4-4, Klif/Steen 8-Texel 5 5-3, RAB Bouw 7-ZDH 1 6-5, Mantje 4- Krim 5 4-6. Eerste klasse: Klif/Steen 2- RAB Bouw 5 3-0, Sport 2000 2-RAB Bouw 6 2-6, Koog 2-Mantje 2 3-6, RAB Bouw 4-RAB Bouw 3 2-4, Mantje 3-Krim 2 5-3, Krim 1 -Texel 3 5-1 27-29 april: D-jeugd: Koog D1-RAB Bouw D1 6-5, Oosterend D1 -Mantje D2 0-11, Sport 2000 D1-Mantje D1 1-11. Tweede klasse: Texel 5-Oosterend 2 1-13, Klif/ Steen 7-Klif/Steen 8 4-6, Krim 5-Klif/Steen 4 4-6, Texel 4-Klif/Steen 3 1-12. Eerste klasse: Mantje 2-Klif/Steen 2 5-5, RAB Bouw 6-Mantje 3 2-4, Krim 1 -RAB Bouw 3 1 -5, Krim 2-RAB Bouw 4 5-1Texel 3-Oos- terend 1 5-5. Job Zoetelief en Nick en Dave van der Sar lieten zien het judo nog niet verleerd zijn en ook Lisette Koop man was haar drie mannelijke tegenstanders goed de baas. Zij won twee partijen en met een gelijkspel in haar laatste wedstrijd wist ze de winst naar zich toe te trekken. Dave Huysman werd na afloop van het toernooi verrast met de Sporti- viteitprijs. Volgens trainer Martin Rozenhart verdient Huysman de prijs omdat hij regelmatig helpt bij de trainingen. Jelle van Breukelen ten slotte werd verrast met de Pechvogelprijs. Voor de tweede keer raakte hij vlak voor het toer nooi geblesseerd, waardoor hij niet kon meedoen. Toch was hij wel aanwezig om zijn clubgenoten aan te moedigen. Uitslagen: Poule 11 .Nick van der Sar, 2.Sem Poel man, 3.Joris van Heerwaarden. Poule 2: I.Job Zoetelief, 2.Corné Snoeij, 3.Dave van der Sar. Poule 3:1 .Xander van Boven, 2.Sam van der Vis, 3.Corné Kalis. Poule 4: I.Roel van der Vis, 2.Wesley Huysman, 3.Max Visser, Sander Keijser en Thijs van Trigt. Poule 5: 1-Bart Jan Waaijer, 2.Mark Heeren, 3.Kelsey Coot en Menno Evers. Poule 6: I.Kevin Groot, 2.Sil Tijssen, 3.Patrick Klok en Myron Coot. Poule 7: 1.Ramon Koopman, 2.Thom Krafft, 3. Reinoud de Gee, Peter Mulder en Joey Hoogerdijk. Poule 8: I.Dave Huysman, 2.Chris Harting, 3.Djemyro Bosman. Poule 9: 1.Lisette Koopman, 2.Niek Otten, 3.Bram Zoetelief en Christian Groot. uur per daS' 7 dag®" per wee Het laatste nieuws het eerst! www.texelsecourant.nl mj Ook te volgen via W Twitter texelsecourant en facebook Texelse Courant De Koog snel klaar met Dirkshorn Maarten Hoogenbosch in de bocht tijdens de wedstrijd voor klassieke motoren op de Holterberg. Foto Kees dijkerrat Shima houdt Marieke Zijmtoernooi

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7