Verbazing, bloemen, eerbetoon en muziek tijdens lintjesregen 'Zorgen moet je doen, niet maken' 'Alle mogelijke trucs tot heil van Krim en Texel' Damesgolfers geen kampioen TEXELSE 9 COURANTDINSDAG3 ME'20 Bij aankomst in de raadszaal hebben Bram en Maartje Guiljam niet in de gaten dat zij een lintje krijgen. Ook de applaudisserende Dyo Wassink (links) wist nog van niets. markt, de zomerse crosslopen, etc. Zijn werk als administrator van het hervormde kerkhof en zijn inzet als hulpkoster. Ook zijn vrij willigerswerk bij het luchtvaartmu seum bleef niet onbesproken. Dochter Corinne memoreerde haar vaders liefde voor de Constellati on, het vliegtuig dat bekend staat als 'The Lady of the Sky' en waar van ze een model toonde. Ze ver telde hoe hij haar meenam voor een vakantie naar de Dominicaan se Republiek, waar nog met het toestel werd gevolgen. De meeste tijd bracht Boon op en rond het vliegveld door. Al geruime tijd bouwt hij aan de cockpit van een Constellation. Eerst op zolder en inmiddels staat hij in het lucht vaartmuseum. Harry de Graaf haalde anekdotes op uit hun tijd in Nieuwe Guinea en museumvoor zitter Theo Witte prees Boon als penningmeester. Thea Witte Anderen behulpzaam zijn, is een vanzelfsprekendheid voor Thea Witte. Het sprak onder meer uit de brief die burgemeester Giskes voorlas, waarin het verzoek werd gedaan om haar koninklijk te onderscheiden. Zoals ze privé veel zorgtaken vervult, zo is ze als actief vrijwilliger ook dagelijks in de weer voor de medemens. Al vanaf 1992 bij de Zonnebloem, vanaf 1998 als penningmeester bij Amnesty International en sinds 2002 als gastvrouw en penning meester van de Interkerkelijke Vrouwencontactgroep. Actief in uitvoering, maar ook op bestuur lijk gebied. 'Op Thea doe je nooit vergeefs een beroep', las de bur gemeester voor. Mieke Vlaming over haar inzet als voorzitter van De Zonnebloem: 'Ik geef het je te doen, een club met veertig vrijwil ligers door een vergadering te loodsen. Thea kan goed luisteren en zet voor een prikkie een goed lunchpakket in elkaar', waren enkele complimenten. Dyo Wassink Een lange rij sprekers zorgde ervoor dat de tweede bijeenkomst, waarin Dyo Wassink en Jook Nau- ta werden onderscheiden, ruim anderhalf uur duurde, ongeveer net zo lang als de huldiging van de vier eerder die ochtend. Een leuk extraatje was het spontane inter mezzo van het jazzensemble van Artex, gevormd door diverse col lega's van Wassink, onder wie zijn dochter Imme. Hun bijdrage kwam goed van pas, want op het moment dat de burgemeester Wassink zijn lintje op wilde spelden, was diens jongste dochter nog op weg van de boot naar Den Burg. Ook erg leuk was de toespraak van domi nee Peter den Braanker, die de aanwezigen verzocht te gaan staan en schouders en armen los te schudden, als start van een mini-zangles. Hij imiteerde daar mee de gedecoreerde, die er een eer in schept 'de arme voorgan- Burgemeesters Giskes speldt Thea Witte het lintje op de borst. waren voor de Jonge Onderne mers. Bijna had het niet zo ver gekomen, volgens Wuis, omdat een ander bestuurslid van mening was dat iemand met 'het uiterlijk van een Beatle' niet thuis hoorde een samenleving niet zonder muziek kan en - met een blik op burgemeester en wethouders - dat het dan ook vreemd is dat er iedere keer toch weer wordt gesproken over bezuinigingen in het muziekonderwijs. Joop Rommets en Gerard Timmerman gers, met wisselende kwaliteiten, aan te zetten tot zingen'. Jook Nauta Een groot deel van de toespraken voor Nauta werd verzorgd door collega-ondernemers en genera tiegenoten. Marin Warnaar, oud directeur van De Krim, blikte terug op hun gezamenlijke inspannin gen om het vakantiepark te ont wikkelen en de strijd die daarbij werd geleverd met een overkantse projectontwikkelaar die zijn eigen plannen had. Volgens Warnaar had Nauta 'alle mogelijke trucs gebruikt, tot heil van De Krim en tot heil van Texel'. Lof had hij ook voor echtgenote Karin, 'die er op Brabantse wijze voor zorgde dat Jook ook een gezellige vent bleef'. Hans Eelman gaf Nauta een eeu wenoude kom cadeau, die hij van de zeebodem had gevist. Maar alsof de gedecoreerde nog niet genoeg heeft gedaan, vroeg Eel man hem of hij niet ook nog iets voor de onderwaterarcheologie zou kunnen doen. Want volgens Eelman wordt er nu wel veel geïn vesteerd in de nieuwbouw van het Maritiem en Jutters Museum, maar is er geen cent beschikbaar voor de inrichting ervan. Oud-hotelier Harry Wuis haalde herinneringen op aan de tijd dat ze beiden actief 'Nee, dat is niet nodig.' Maartje Guiljam flapte het er in opperste verbazing uit nadat burgemees ter Francine Giskes eerst haar man Bram een koninklijke onderscheiding had opgespeld en zich vervolgens tot zijn echt genote wendde en het Maartje duidelijk werd dat ook zij een lintje zou krijgen. Beiden hadden geen flauw ver moeden, ook niet toen zij vrijdag- kwamen. 'Zorgen moet je doen, niet maken', citeerde ze zijn mot to. Na het opspelden richtte ze zich tot Maartje Guiljam. Ze roem de haar vele werk op de achter grond. 'Als Bram ergens is, dan bent u er ook. Jullie zijn samen een fantastisch team.' Lovende woorden waren er van de broer van Bram, dominee Petra Barnard ('Bram is zo verbonden met Texel als een Sommeltje') en Jacolien van Kooten van Omring ('Bram is morgen de raadszaal binnen wan delden, waarin veel vrienden en bekenden zaten. Tot burgemees ter Giskes het woord nam en de vele verdienstelijkheden van de coördinator en pastor van het zomerwerk van de gezamenlijke Texelse kerken opsomde. Als lid van het 4/5 mei Comité Texel had ze hem persoonlijk leren kennen. Innemend, bescheiden, rechtvaar dig, stille kracht en verbindend, waren woorden die uit haar mond altijd aanwezig en heeft een luiste rend oor voor bewoners en verzor gers'). Jan Boon Over Jan Boon werd onder meer gememoreerd hoe hij een grenze loze creativiteit aan de dag legde om de Durper sportvereniging SVC financieel gezond te krijgen en te houden. Onder meer door de verhuur van kleedkamers aan toe risten, activiteiten op de zomer- Jook Nauta en Dyo Wassink. in hun gezelschap. Wuis had de man er echter van kunnen overtui gen dat Nauta ook andere kwali teiten had. Toen de gedecoreerden werd gevraagd of ze zelf nog iets wilden zeggen, stelde Wassink zich bescheiden op en zei hij dat Nauta een veel betere spreker was. Maar eenmaal achter het spreekge stoelte in de raadszaal greep hij zijn kans. Met zijn eigen menge- Jan Boon ontvangt zijn onderscheiding van burgemeester Geldorp. met augustus. Hendriks werd uit een groot aantal kandidaten gese lecteerd omwille van zijn enthousi asme, zijn interesse in sport en natuur en uiteraard in hotels. Hen driks heeft een passie voor het schrijven van leuke verhalen en zijn interesse in social media is groot. Tijdens de tocht is hij te volgen zijn via zijn weblog (blog.hampshire- hotels.com) en via Twitter (@hans- hendriks59 en ©hampshirehotels). Volgers kunnen een deel van de tocht met hem meefietsen. Op bezoek bij koeien Om mensen in staat te stellen 'het contact met koeien en kalfjes tot stand te brengen' stelt de familie Boogaard van boerderij Hooge- zand aan de Zwinweg nabij Ooste rend haar bedrijf woensdag 4 mei open voor bezoekers. Zij zijn wel kom vanaf 10.30 uur. De entree bedraagt €7,- voor volwassenen en €5,- voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Zij krijgen voor dat bedrag ook koffie, thee of limonade en koek. Hoogste punt bouw Maritiem en Juttersmuseum Fietstocht langs toonstellingsruimte met het ken merkende plafond van puntdaken. De schatkamer waarin de 18 meter lange maquette van de 'Reede van Texel' wordt tentoongesteld, komt in het souterrain. Op beeldende wijze wordt hier het verhaal van de 'Reede van Texel' verteld, een beschutte ankerplaats in de Gou den Eeuw waar VOC- en andere schepen werden bevoorraad voor dat ze naar bestemmingen in alle windrichtingen vertrokken. zestig hotels Hans Hendriks uit Leidschen- dam doet tot en met eind juni op de fiets alle zestig Hampshire Hotels aan. Een van zijn eerste stops is Grand Hotel Opduin in De Koog, waar hij van dinsdag 3 op woensdag 4 mei verblijft. De fietstocht betekent de aftrap voor de Hampshire fietsmaanden, die plaatsvinden van mei tot en Het eerste damesteam van golfclub De Texelse heeft zon dag in Westwoud de kans op het kampioenschap verspeeld. Tegen het eerste damesteam van Dirkshorn werd het 9-9. De omstandigheden op de golf baan waren, met de harde wind, niet al te best. 's Morgens wisten de duo's Gerdi Reyers/Maeike van der Schaaf en Marijke de Beer/Lot van Schelt hun foursome partij te winnen. Thea Bakker en Carla Kager verloren. 's Middags, toen de singles gespeeld moesten worden, wisten de Texelse dames maar vijf pun ten te behalen. Hierdoor vergooide Texel de kans op het kampioen schap, maar wordt volgende week gewonnen van Kagerzoom, eindi gen de Texelse dames op een tweede plaats. Ook het eerste herenteam van De Texelse speelde gelijk en kan vol gende week als tweede eindigen. Tegen Ooghduyne werden alle foursomes gewonnen, maar 's middags lieten vier van de zes spelers punten liggen bij de sing lepartijen. Jan Blancke, die al drie weken niet verloren heeft, speelde wederom sterk en ook jeugdspe ler Laurens Groothuis won zijn single wedstrijd. Het team, dat onder leiding staat van captain Rob Maaswinkel, kan bij winst volgende week als tweede in de poule eindigen. Heiloo 1 kan de titel alleen nog ontgaan als Texels zondag met ruime cijfers verliest van Sluispolder uit Alkmaar. gend doorzicht ontstaat naar het achtergelegen museumterrein. 'De verticale, houten latten die op afstand voor de glazen gevels zijn geplaatst, versterken de identiteit van het museum. Het hout refe reert aan de houten huizen en schuren op het eiland en is afkom stig van damwanden die zijn gebruikt in het Noordhollands Kanaal.' Het gebruik van het gere cyclede gevelmateriaal verwijst naar de rijke en omvangrijke col lectie van het museum, waar het aangespoelde materiaal als collec tiestukken letterlijk een tweede leven heeft gekregen. Op de eerste verdieping van het entreegebouw ligt de open ten- De bouw van het nieuwe entree gebouw van het Maritiem en Jut ters Museum in Oudeschild, heeft het hoogste punt bereikt: twaalf meter boven zeeniveau. Eind 2011 worden het 1200 vier kante meter tellende entreege bouw en de daarin gelegen ten toonstellingsruimtes in gebruik genomen. Het markante ontwerp van Meca- noo sluit volgens de ontwerpers in vorm en schaal aan bij de bestaan de bebouwing. Onder de vijf aan eengeschakelde puntdaken wordt straks het verhaal van de zee ver teld. De nieuwe entree is volledig van glas, waardoor een uitnodi-

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 9