TEXELSE^COURANT WmM 8 Cjroen e^warL-Jexels in het harL, Stichting voert beheer gebouw Inzameling plastic blijft eens per maand Bediening brug TESO hersteld Uitspraak RvS vertraagt huizen Heemskerckstraat Inventarisatie animo gebruik oude LTS op reguliere basisschool ■HHkTrnïïïr OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12572 VRIJDAG 6 MEI 2011 Ingmar Klein- veld is verkozen tot beste voet balkeeper in de categorie 12 tot 13 jaar van het KNVB-district West 1 Elf jaar na haar eindexamen was oud-leer linge Martine de Boer op bezoek bij OSG De Hogeberg. Nu vóór de klas. Vier maanden nadat de laatste machine er aan het werk was, is Utopia al druk bevolkt wordt door allerlei vogels. Een indrukwek kende stilte woensdag tij dens de herden king die werd bijgewoond door zo'n vijfhonder- de mensen. m i kom badkamers kijken open zat. 10.00 - 12.30u TEXELSE@COURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Bruming/v.d. Linde ïUUOOnHUYS Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op De gemeente wil het oude LTS- gebouw voor vijf jaar beschik baar stellen voor maatschappe lijk gebruik. Het beheer en onderhoud is in handen gegeven van de stichting Oude LTS i.o. Streven is om het tijdelijk gebruik nog deze zomer in te laten gaan. Gegadigden voor ruimte worden uitgenodigd zich aan te melden. Vorig jaar werd de mogelijkheid voor een multifunctionele accom modatie al onderzocht. Dat onder zoek werd gestaakt wegens onvol doende zicht op financiering en doordat de openbare bibliotheek als gebruiker afviel. Maar geluiden dat er behoefte is aan ruimte voor maatschappelijk gebruik, hielden aan. Met deze inventarisatie van de belangstelling hoopt de gemeente duidelijkheid te krijgen. Gedacht wordt aan verenigingen en organisaties op het gebied van welzijn, cultuur en sport of indivi duele gebruikers die op dat vlak vertegenwoordiger van Woontij en actief zijn. Met name die worden heeft de taak om de stichting op te opgeroepen zich aan te melden. Er bouwen. Ze hebben inmiddels ook is onder meer belangstelling getoond door het ROC, dat nu onderdak heeft in het dorpshuis in De Waal. Ook wordt onderzocht of de oude LTS plek kan bieden aan startende ondernemers. De staat waarin het gebouw verkeert loopt uiteen. Het jongste deel van het gebouw, nabij de VW, verkeert in de beste staat, de oudere delen zijn wat minder. Het (voorlopige) bestuur van de stichting Oude LTS bestaat uit Her man Bakker, Nico Waerts en een De gemeente blijft eens in de maand plastic ophalen. De meer kosten van eens per twee weken, een optie die het college op initi atief van D66 heeft onderzocht, wegen volgens b en w niet op tegen de extra opbrengst. In 2010 is 144 ton plastic ingeza meld. Daarvan is 104 ton opge haald door de gemeente en 40 ton ingeleverd bij Amsing in Oude- schild. Op een totaal van 6000 huishoudens heeft de gemeente 17 kilogram plastic huis aan huis opgehaald, met Amsing erbij 24 kilogram. Dit laatste is wat verte kend doordat ook bedrijven hier aan hebben bijgedragen. Texel staat wel hoog op de lijst van gemeenten waar plastic huis-aan- huis wordt opgehaald. Het landelijk gemiddelde ligt op 15 kilogram per huishouden. In gemeenten waar alleen via centrale containers wordt ingezameld ligt het tussen 5 en 10 kilogram per huishouden. Klacht van een aantal Texelse huis houdens was dat eens per maand leidt tot overlast van ongedierte, stank en ruimtegebrek. Maar dat is voor het college geen reden de regelmaat op de schroeven. Aan gegeven wordt dat ook particulie ren zelf hun plastic naar Amsing mogen brengen, waar altijd een container staat. De scheiding, afvoer en verwerking van plastic is onderdeel van het toekomstige afvalstoffenplan van de gemeente. Streven is onder meer om zo weinig mogelijk afval van het eiland af te voeren. Momen teel wordt het Texelse plastic ver werkt in Duitsland, waar het overi gens in geperste staat naar toe wordt gebracht. de sleutel van het gebouw gekre gen en daarmee de verantwoorde lijkheid over het beheer. Wethouder Eric Hercules houdt nog wel een paar slagen om de arm, onder meer omdat juridisch en ruimtelijk nog het nodige moet worden uitge zocht. Het voornemen moet ook nog aan de raad worden voorge legd. De Burgemeester De Koning hal valt buiten dit plan. Belangstellenden kunnen zich mel den bij de dorpscommissie van Den Burg, e-mail info@dcdenburg. nl of via het postadres Secretariaat Dorpscommissie Den Burg, post bus 22, 1790 AA Den Burg. Problemen met de brug van de veerhaven van Texel zijn verhol pen. Dinsdagmiddag om 16.00 slaagden technici er in de storing te verhelpen en kon van (semi-) handmatig worden overgescha keld op elektrische bediening. De oorzaak van de storing die zich maandagmiddag rond half drie voor deed, hield technici een etmaal bezig. Het mankement ontstond maandag toen veerboot Schulpen- gat, tijdens het laden, door de straffe oostenwind scheef onder de brug kwam te liggen. De stuurman pro beerde dit volgens TESO te corrige ren. Toen dit niet lukte, is het schip om schade aan de kleppen van de brug te voorkomen een stukje ach teruit gevaren. Normaal gesproken blijft de brug dan hangen, maar maandag stortte deze door onbe kende oorzaak naar beneden. Geluk bij een ongeluk was dat, afgezien van een paar kromme hekjes, de schade meeviel en de brug met handbediening in de loop van de avond weer omhoog en omlaag kon worden gebracht. Dit duurde iets langer dan normaal, tijd die door sneller te varen voor zover mogelijk werd ingehaald. Over de gebeurtenissen maandag staan twee kritische ingezonden brieven in de krant. Onder één daar van reageert TESO-directeur Cees de Waal uitgebreid op de gebeurte nissen en de inzet die TESO-mede- werkers aan de dag hebben gelegd om de overlast zo beperkt mogelijk te houden. De Waal signaleert ook: 'De storing heeft opnieuw aange toond hoe kwetsbaar we zijn met slechts één burg per veerhaven. Had het een paar uur langer geduurd, dan hadden we mensen moeten onderbrengen.' Voorbereidingen daarvoor waren al in gang gezet, maar bleken uiteindelijk niet nodig. Tijdens de stremming is behalve de traumaheli, ook de helikopter van de brandweer staande bij gehouden voor Texel. Kerken Den Burg tekenen fusie In De Burght in Den Burg wordt zondag tijdens en speciale dienst de fusie getekend tussen de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk, beiden te Den Burg. Met de fusie gaan beide kerkelijke gemeenten op in de nieuwe Protestantse gemeente Den Burg. De Hervormde Gemeenten in Oos terend, De Cocksdorp en Oude- schild en de Gereformeerde Kerk in Oosterend zijn reeds in 2004 gefuseerd tot de Protestantse Waddengemeente. De Hervormde gemeenten te Den Hoorn, De Waal en De Koog hebben zich recente lijk omgevormd tot Protestantse gemeente. Nu ook de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk van Den Burg samengaan in de Protestantse gemeente Den Burg zal dat een verdere samen werking in de toekomst vereen voudigen. Meer over de fusie op pagina 5. De Raad van State heeft de bestemmingswijziging voor de bouw van 11 woningen aan de Heemskerckstraat in Oudeschild vernietigd. Reden is dat de situ atieschets die de gemeente bij het besluit had moeten voegen, ontbreekt. Het betreft de bestemmingswijzi ging die de bouw van woningen door bouwbedrijf Zegel mogelijk zou maken. Busonderneming Texeltours tekende bezwaar aan. Dit bedrijf vreest dat mogelijke klachten van de toekomstige bewoners het bedrijf zullen bena delen. Eerder beoordeelde het college van b en w de bezwaren als onge grond. De Raad van State doet over de aangevoerde beroepsgronden en de tegenargumenten geen uit spraak, maar stelt dat de wijziging door het ontbreken van de situatie schets strijdig is met de voorschrif ten in het bestemmingsplan. 'Supervervelend', reageert initia tiefnemer Siep Schellinger van BouwbedrijfZegel. 'Voorde kopers, maar ook voor de werkgelegen heid. We hadden met slopen willen beginnen en na september bou wen. Over de vertraging is nog weinig te zeggen, we zijn het aan het inschatten.' en w stellen de raad voor onderwijs op het eiland. Bedoeling gehoor te geven aan het verzoek is dat De Kompasschool dit aan- van de Kompasschool een tekort biedt in een gebouw van een basis- in de exploitatie voor het school jaar 2010-2011 aan te vullen. Het betreft maximaal €20.000,-. De school kampt met een teruglopend leerlingenaantal. Het bestuur heeft een plan inge diend om het speciaal onderwijs aan te bieden in een gebouw van het reguliere basisonderwijs. Door het relatief lage aantal leerlin gen ontvangt De Kompasschool Gemeente vult tekort aan school. Overigens is er volgens wet houder van Onder wijs Frans Visman geen sprake van leegstand. Voordeel is wel dat de exploitatiekosten van een heel schoolgebouw vervallen, zodat dit geld direct aan het onderwijs kan worden besteed. Met deze oplossing is wel enige tijd gemoeid. Bovendien is het binnen de huidige regels niet mogelijk. Wel binnen het systeem van Passend niet voldoende geld van het Rijk Onderwijs, dat de minister in 2012 voor kostendekkend onderwijs aan wil invoeren, drie groepen. Om het tekort te dek ken is ook het samenwerkingsver band Weer Samen naar School om een bijdrage gevraagd. Die heeft voor de schooljaren 2010/2011 en 2011/2012 €85.000,- toegekend. De gemeente stelde vorig jaar €17.182,- beschikbaar. De raad vroeg toen om een structurele oplossing voor dit tekort. Het bestuur van De Kompasschool heeft hiervoor in overleg met de besturen van de Texelse basisscho len een plan opgesteld. Er wordt ingezet op behoud van het speciale speedheat.nl Moederdagidee? Natuurlijk 1 wioo "■hst MX i Nieuweschild bij Oosterend, waar hier het oude asfalt wordt weggefreesd, is één van de wegen die een nieuwe laag asfalt krijgen. Groot onderhoud aan een aantal Texelse wegen en fietspaden wordt uitgevoerd door Ooms Constructie uit Scharwoude. Met €344.000,- was dit bedrijf de laagste inschrijver. Vijf andere overkantse bedrijven schreven in. De werkzaamheden duren tot 31 mei. De kosten vallen lager uit dan het bedrag dat de gemeente had begroot. iFoioGerera-nmmemani

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1