1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT Meevaren op Reddingbootdag KNRM Honden uitlaten voor WSPA Lubertischool houdt fancy fair VRIJDAG 6 MEI 2011 Bobbi-dag Na het succes van vorig jaar houdt Monica Maas ook dit jaar een 'Beertje Bobbi-dag'. De In haar eigen tuin aan de Rozen- dijk kunnen fans van het beertje zondag 8 mei hun boek laten signeren, of meedoen aan aller lei activiteiten als koekhappen, ballengooien en springen op het springkussen. De Beertje Bob- bi-serie, waarvan sommige titels hun zevende druk beleven, wordt uitgegeven door Kluitman in Alkmaar en omvat op dit moment 25 leverbare titels. Ook in China is de serie inmiddels aan een tweede druk toe. De eerste druk telde 240.000 exem plaren. Het Beertje Bobbie is een geesteskind van illustratrice Monica Maas, de tekst wordt geschreven door Ingeborg Bijls- ma. De Bobbi-dag wordt gehouden aan de Rozendijk 24 en begint om 11.00 uur. De toegang is gratis. Eerbetoon aan André Hazes Na het Cats-tribute wordt zater dag 7 mei in De Toekomst Dance Factory in De Koog een muzi kaal eerbetoon gehouden aan André Hazes. De band Total Eclipse (met twee gitaristen uit de originele begeleidingsband) brengt samen met Hazes-imita- tor Lesley Williams de grootste hits van de Amsterdamse volks zanger ten gehore. Het concert begint om 22.00 uur, de zaal is open vanaf 21.00 uur. Kaarten kosten €15,- en zijn verkrijgbaar bij eetcafé Sam Sam. Een pass- partout (er volgen nog vier tri- buteconcerten) kost €35,-. Intrededienst In Eben Haëzer aan de Juliana- straat in Den Burg wordt zondag 15 mei Jacob Folkerts beves tigd en ingezegend als voorgan ger van Baptistengemeente Texel. De dienst begint om 15.30 uur. Moederdag in Molenkoog Terwijl hun kinderen zich verma ken in het zwembad en op de speelweide, kunnen moeders zich zondag 15 mei (Moeder dag) door Charlotte Veldkamp laten masseren. Zwembad Molenkoog biedt deze - eenma lige - service tussen 13.00 en 15.00 uur. Duo Aan Zee in De Smulpot In café De Smulpot aan de Bin- nenburg in Den Burg speelt vrij dag 6 mei (vandaag) van 19.00 tot 22.00 uur het nieuwe Texelse duo Aan Zee, bestaande uit gitarist Maarten Tiggelaar en zangeres Belinda Laan. Naar eigen zeggen speelt het duo 'kwaliteitssongs van weleer, maar worden ook recente wer ken niet geschuwd'. Er wordt akoestisch, op 'gepast geluids niveau' gespeeld. De toegang is gratis. Digitale fotografie Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de basiscursus 'Digitale fotografie en computer' die Jeroen Nauta in de maanden mei en juni verzorgt op uitnodiging van de Stichting Welzijn Oude ren Texel. De lessen worden gegeven op maandagmiddag en op woensdag ochtend. Een cursusgroep bestaat uit slechts twee personen, wat indi viduele ondersteuning mogelijk maakt. Deelname kost €50,- voor vijf lessen van twee uur. Deelne mers moeten in het bezit zijn van een digitale camera, kunnen mailen, 'muisvaardig' zijn en vertrouwd zijn met de eerste beginselen van het computergebruik. Voor aanmeldin gen en informatie, tel. 312696 of e- mailadres swot@texel.com. De KNRM houdt zaterdag 7 mei de jaarlijkse Reddingbootdag bij de stations in De Cocksdorp en Oudeschild. Donateurs van de reddingmaat schappij kunnen in De Cocksdorp meevaren met de Beursplein 5 en in Oudeschild met de Francine Kroesen. Mensen die geen dona teur zijn, kunnen ter plekke lid worden. Het opstappunt in De Cocksdorp is de steiger van Sil Boon tegenover het boothuis aan de Volharding, het opstappunt in Oudeschild is de steiger bij het verenigingsgebouw van de jacht haven. Er wordt alleen gevaren als de weersomstandigheden het toe laten. In het boothuis van De Cocksdorp wordt vis gebakken, die traditio neel als dank door de kottervloot beschikbaar wordt gesteld. De vis is verkrijgbaar tegen een vrijwillige bijdrage. In Oudeschild kan wor- Meer achtervolgingen en stunts 'Nog meer spectaculaire achtervol gingen en explosieve stunts.' Die worden de kijker beloofd bij het vijf de deel van Fast Furious, die deze week in Cinema Texel draait en waarin de voormalig agent Brian en de ontsnapte crimineel Dominic samen aan de verkeerde kant van de wet staan. Op de vlucht voor de politie belanden ze in Rio de Janeiro, waar ze, om hun vrijheid terug te krijgen, nog één één klus aannemen. Ze worden echter op de hielen geze ten door FBI-agent Luke Hobbs, die alles op alles zet om Dominic en Brian en hun team op te rollen. Een groot deel van de andere films is geprolongeerd. Daaronder Black Butterflies, met steracteurs Carice van Houten en Rutger Hauer. Zij spelen de hoofdrollen in het histori sche verhaal van de jonge Zuid-Afri- De laatste loodjes Het is alweer meivakantie, en dat betekent dat er nog maar zeven tot negen weken (minimale tot maxi male afstand tussen twee vakan ties) te gaan zijn tot de zomerva kantie. Met andere woorden: tot de laatste proefwerkweken. Dus kun nen de mensen die het hele jaar zo'n beetje hebben verpest, nog een keertje heel hard werken, om vervolgens op een half punt te blijven zitten. Dat gebeurt vaker dan je denkt. Voor de mensen die het hele jaar wel wat hebben gedaan, zoals ik, is het vooral afzien. Je kunt niet meer blijven zitten, het is eigenlijk vooral het jaar afmaken, net als de vorige jaren. Maar dit jaar is anders, want de laatste proefwerkweken zijn het belangrijkst, die tellen zwaar mee voor het examen. Dat is lastig, omdat het voor de leerlingen meestal eerder afbouwend is dan opbouwend. Er moeten nog boe ken worden gelezen, voor de men sen met pech - zoals ik - in drie verschillende talen, er zijn nog opdrachten die al voor het begin van het jaar gepland stonden, maar waar je niets meer van gehoord hebt, die nog af moeten en - in het ergste geval - moet je dan ook nog zes culturele activiteiten bezoeken. Stress. Hoe moet ik dit aanpakken? Het is meivakantie, dan doe je toch al niet zoveel omdat het vakantie is, en je wilt toch ook eigenlijk eens een beetje uitrusten. Maar wanneer is er dan tijd? De weekends vallen uit (werk en rust), dus blijven de doordeweekse dagen over. Dan moet je dagelijks tot drie uur naar school en je moet toch ook min stens drie dagen in de week spor ten. Geen tijd dus. Toch moet het af. Maar hoe dan? Dat is de vraag die menig scholier zich stelt, maar nie mand weet er een antwoord op. Ik denk dat de druk beter verdeeld kan worden. In het begin van het jaar er een beetje inkomen - net na de zomervakantie is toch niemand er al helemaal klaar voor en dan kun je weer een beetje in je ritme komen. Dan in de tweede periode wat projecten, en misschien al wat belangrijke proef werken, en dan in de derde periode de grootste dingen. En dan weer langzaam afbouwen in de richting van de zomervakantie. Dan is er wel één probleem, de leerlingen die het van het laatste moment moeten hebben, krijgen dan minder kans. Want die hebben ze nu nog wel. Er zit dus wel logica in het idee van de laatste loodjes. De leerlingen die er al goed voor staan, blijven ongeveer staan en de leerlingen die er wat minder voor staan, krijgen de kans nog één keer hun schouders er onder te zetten. Hopelijk doen de meesten dat met veel succes. Jari van Maanen den meegevaren met de Javazee, een voormalige reddingboot die tegenwoordig in Den Helder ligt. Om 14.00 uur geeft de KNRM in de haven van Oudeschild een korte demonstratie met de Francine Kroesen. De reddingmaatschappij heeft voor het tweede jaar een fotowedstrijd aan de landelijke Reddingbootdag gekoppeld. Foto's van de open dag kunnen worden ingestuurd naar http://fotowedstrijdknrmnI kaanse kunstenares Ingrid Jonker. Zij was een avontuurlijke en rebelse geest, die haar vrije ideeën over kunst, liefde en politiek deelde met de Sestigers, een kleine groep gelijk gestemde schrijvers en kunstenaars in Zuid-Afrika. Terwijl ze ondanks de censuur van het apartheidsregime steeds bekender en meer gewaar deerd wordt, kan haar grote liefde, de schrijver Jack Cope, haar niet het geluk geven waarnaar ze op zoek is. Met haar vader Abraham Jonker, minister voor de Nasionale Party, heeft ze een moeizame relatie. Het belang van haar werk voor de Zuid- Afrikaanse cultuur wordt pas erkend nadat Nelson Mandela haar gedicht Die Kind voordraagt bij zijn eerste rede voor het Zuid-Afrikaans parle ment in 1994. 'Sometimes you need a girl to get a girl', is het thema van de film Just go with it. Daarin vraagt een plastisch chirurg zijn trouwe assistente net te doen alsof zij zijn aankomende ex- echtgenote is. Bedoeling is de veel jongere schooljuffrouw die hij begeert te veroveren. Maar wanneer steeds meer leugens verkeerd uitpakken, worden ook de kinderen van de assistente bij de affaire betrokken. Uiteindelijk gaan ze allemaal een weekend naar Hawaï en beleven ze een paar dagen die hun leven zullen veranderen. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. KRO-programma Aagje Luijtsen Het KRO-programma Brieven Boven Water, zondagavond om 21.00 uur op Nederland 2, besteedt uitgebreid aandacht aan het boek over de brieven van Aagje Luijtsen aan haar man Harmanus Kikkert. In de uitzending veel aandacht voor Texel. Uitstapjes Zonnebloem Door het grote aantal aanmel dingen voor het tripje naar het Dolfinarium op dinsdag 17 mei, heeft de Zonnebloem besloten dinsdag 24 mei een extra reisje in te lassen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, aanmelden kan via Thea Witte (tel. 314305) of Lydia Blok (tel. 315223). De Zonnebloem verzorgt de komen de maanden nog meer uitstapjes. Dinsdag 7 juni wordt een bezoek aan Ceres gebracht, donderdag 23 juni staat een huifkartocht op het programma. Donderdag 30 juni is er een optreden van het Oekraïense koor Elega en dinsdag 12 juli wordt Een uitgebreider overzicht van activi teiten, workshops en excursies is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen is, en via www.texelagenda.nl. Vrijdag 6 mei In Luchtvaart- en Oorlogsmuseum bij het vliegveld is op 6, 7 en 8 mei de documentaire Sonnermeldung Texel- Opstand der Georgiërs over de Rus senoorlog op Texel te zien. Rond 13.20 uur zal een Lancaster van de Royal Air Force een herden- kingsvlucht boven het vliegveld hou- Van 19.00 tot 22.00 uur speelt het Texelse duo Aan Zee bij De Smulpot aan de Binnenburg. Voorstellingen Cinema Texel: 11.30 Hop NL; 12.00 Winnie De Poeh NL; 13.45 Animals United 3D NL; 14.00 Rio 3D NL; 18.45 Black Butterflies; 19.00 Fast Furious 5; 16.15 Just Go With It; 16.30 Rio 3D NL; 21.30 Gooische Vrouwen; 21.45 Fast Furious 5. Zaterdag 7 mei De borrelbus rijdt zaterdagnacht vanaf de Nikadel in De Koog naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild. Opstappen kan naast de LIDL. Prijs p.p. €3,-. De KNRM houdt van 10.00 tot 16.00 uur open dag bij de reddingbootsta tions bij De Cocksdorp en Oude schild. Van 10.00-16.00 wordt op het Turf- veld aan de Nattevlakweg een natuurmarkt gehouden. Met kraam pjes, activiteiten, spelletjes en speur tochten. Op het ZDH-veld in Hoorn begint om 10.30 uur een examen uithoudings vermogen voor honden. Toeschou wers zijn welkom. Kees Goedegebuure geeft namens het IVN een workshop wichelroede lopen. Deze duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Deelname is gratis. Opga ve via tel. 06-45610632. Bij het Turfveld aan de Nattevlakweg begint om 18.00 en 20.30 uur de voorsteling 'Bomen of bezems!', waarin werkelijkheid overgaat in fan tasie. De toegang bedraagt €7,50. Kaarten verkrijgbaar bij Ecomare en ter plaatse. In discotheek De Toekomst in De Koog begint om 22.00 uur een eer betoon aan André Hazes. M.m.v. de band Total Eclipse en Hazes-imitator Lesley Williams. Voorstellingen Cinema Texel: 11.30 Hop NL; 12.00 Winnie De Poeh NL; 13.45 Animals United 3D NL; 14.00 Rio 3D NL; 16.15 Fast Furious 5; 16.30 Rio 3D NL; 18.45 The Kings Speech; 19.00 Fast Furious 5; 21.30 Gooische Vrouwen; 21.45 Fast Furious 5. Zondag 8 mei Het Vogelinformatiecentrum en Natuurmonumenten houden van 10.00 tot 17.00 uur een Vogelkijkdag op Utopia en de Schorren. Deze dag staat in het teken van de opening van Utopia. In De Burght aan de Binnenburg in Den Burg begint om 9.30 uur de kerkdienst waarin de fusie wordt ondertekend tussen de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk. Illustratrice Monica Maas houdt van 11.00 tot 17.00 uur Bobbidag op het adres Rozendijk 24, nabij Den Burg. Met boekpresentatie en activiteiten voor kinderen. Voorstellingen Cinema Texel: 11.30 Hop NL; 12.00 Winnie De Poeh NL; 13.45 Animals United 3D NL; 14.00 Rio 3D NL; 16.15 Black Butterflies; 16.30 Fast Furious 5; 20.00 Gooi sche Vrouwen; 20.30 Fast Furious Maandag 9 mei In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 Mystery Movie; 20.30 Fast Furious Dinsdag 10 mei In het raadhuis aan de Emmalaan begint om 19.30 uur een commis sievergadering van de gemeente- TESO In verband met de te verwachten extra drukte zet TESO rond het weekend een extra boot in. Vrijdag, zaterdag en maandag wordt trussen 9.30 en 16.00 uur een halfuursdienst onderhouden, zondag is dat het geval tussen 14.30 en 20.00 uur. Vrijdag worden wachttijden tot een half uur verwacht. Mensen met een hond, maar met weinig tijd, kunnen sinds kort een beroep doen op Mar- zouk Ahdouchen uit Den Burg, die een hondenuitlaatservice is begonnen. Het geld dat Ahdouchen met het uitlaten verdient, doneert hij aan de WSPA (de World Society for Pro tection of Animals). 'Er is zo ver schrikkelijk veel dierenleed in de wereld en daar wil ik graag iets tegen doen. Daarom stel ik mij beschikbaar om 's morgens, 's middags, en 's avonds de hond uit te laten.' Het uitlaten kost €5,- per wandeling van ongeveer een half uur. De honden worden individueel uitgelaten, dus er is geen kans op vechtpartijen onderweg. Ahdou chen zegt veel ervaring te hebben met oude, agressieve, lieve en jon ge honden. Hij is bereikbaar via tel. 06-13485481. Bij de Lubertischool in De Koog wordt vrijdag 13 mei van 16.00 tot 20.00 uur een fancy fair gehouden, waarvan de opbrengst gebruikt zal worden voor het opknappen van het grote speelplein. Op de fancy fair zijn activiteiten voor jong en oud. Er is een spring kussen en er kan op een pony worden gereden, er is een kinde- reethoek en er zijn spelletjes te doen. Maar vooral van de verloting wordt veel verwacht. Een groep een picknick gehouden. Verder wordt in de maanden juli en augus tus elke woensdag folkloremarkt gehouden in het centrum van Den Burg. Mensen die graag eens een rondje over deze markt willen, wan delend of in de rolstoel, kunnen zich ook via bovengenoemde telefoon nummers aanmelden. vrijwilligers heeft de afgelopen weken een groot aantal bijzondere prijzen bijeengebracht, waaronder een overnachting in hotels in De Koog en een afspraak met de bur gemeester. Ook maakt een kind kans op de prijs om een dag direc teur van de school te zijn. Daar naast zijn er vele grote en kleine prijzen, tegoedbonnen en etentjes te winnen. De opbrengst van de fancy fair komt ten goede aan het school plein. Met behulp van de ouders is onlangs het schoolplein bij de kleu ters opgeknapt, met een nieuw speeltoestel, een speelhuisje en een kwast verf. Nu is het grote plein voor de hogere groepen aan de beurt. De school hoopt genoeg geld bijeen te krijgen om een fun- basket aan te schaffen, voor het doen van balspelen. Als het weer het toelaat, wordt de fancy fair voor het grootste deel buiten gehouden.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2