1Wel maken we ons zorgen om de wind' Ingmar Kleinveld beste voetbalkeeper Sport TFYfisf 7 COURANT Hondensporters doen examen Leden van hondensportvereni ging DOS en andere beoefenaren van de sport doen zaterdag 7 mei een UV (uithoudingsvermogen)- examen. Tijdens deze proef loopt de hond onder begeleiding van zijn fietsende baas 20 kilometer, in een tempo dat tussen de 12 en 15 kilometer per uur ligt. Er zijn twee pauzes, na 8 en na 15 kilo meter. Ingmar Kleinveld laat bi] da prijsuitreiking trots de bokaal zien die hij won als beste keeper van het district West 1. Ingmar Kleinveld is woensdag in Hippolytushoef verkozen tot beste voetbalkeeper in de leef tijdscategorie 12 tot 13 jaar van het KNVB-district West 1. Twee jaar geleden won hij deze titel ook al eens, toen bij de 10- en 11-jarigen. Ingmar, keeper van Texel'94 C3, deed op de velden van W Succes mee aan de keeperpromotiedag, jaarlijks georganiseerd door Frans Hoek, de KNVB en een lokale ver eniging. Hoek is oud-keeper van FC Volendam en diverse nationale jeugdteams. Hij maakte echter vooral naam als keeperstrainer bij Ajax, het Nederlands Elftal, Barce lona en Bayern München. 's Ochtends werd in groepjes aan de techniek gewerkt. Onder meer met behulp van de zogenoemde Frans Hoek Tjoek, een soort elas tisch net, gebruikt om goed te leren gooien en vangen. Na de lunch werden er wedstrijdjes gehouden, waarbij steeds twee keepers tegen elkaar in het strijd perk traden. Ze moesten elkaar op een klein veldje met de handen de bal afhandig maken. Pas als deze daarna over de middenlijn was gespeeld, mochten ze scoren. Ingmar won eerste zijn poulewed- strijden en vervolgens ook de fina le, tegen de winnaar van de andere poule. Hij plaatste zich daardoor ook voor de landelijke finale, die vrijdag 3 juni wordt gehouden en waar wordt bepaald wie de beste keeper van Nederland is. Daarin controleert een keurmees ter de hond op oververmoeidheid en kijkt hij of de voetzolen niet stuk zijn. Na de finish moet de hond nog een stukje onder appèl lopen, om na te gaan of hij of zij nog fit genoeg is. Volgens ken ners is sprake van een flinke opgave, waarvoor hond en baas uitgebreid hebben moeten trai nen. De U V-proef staat open voor honden die minmaal 16 maanden en maximaal 6 jaar oud zijn. De start is om 10.30 uur op het ZDH-veld aan de Witteweg in Den Hoorn. Toeschouwers zijn wel kom. Training Tevoko Door het in verband met de school examens niet beschikbaar zijn van de burgemeester De Koninghal, vinden er vanaf maandag 9 mei wijzigingen plaats in het trainings schema van Tevoko. De wijzigin gen zijn te vinden op www.tevoko. nl. VRIJDAG 6 MEI 2011 Meisjes Tevoko strijden om kampioenschap Het meisjesteam MD2 van volley balvereniging Tevoko doet zater dag mee aan de regiokampioen schappen in Bovenkarspel. Het team, dat kampioen werd in de eigen klasse, speelt in een poule met Dinto uit Warmenhuizen en Nederhorst uit Nederhorst den Berg. Daarnaast spelen nog negen andere teams tegen elkaar. De twee finalisten plaatsen zich voor het nationaal Gesloten Jeugdkampioenschap, dat op zaterdag 28 mei wordt gehou den. Het regiokampioenschap wordt gespeeld in sporthal De Flint in Bovenkarspel, de eerste wedstrijd begint om 9.45 uur, de finales worden rond 15.00 uur verwacht. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 10 mei Veld A 19.45 Tevoko (j)-Jozefs Paal 28/K 20.30 Paal 28/K-Vlinderw Randst 21.15 Autocentr-Randst Vlinderw 22.00 Jumbo-NIOZ 1 Autocentrale Veld B 19.00 Ecotiem-AH PFB 19.45 PFB-NIOZ2 AH 20.30 IBS-Rabobank NIOZ 2 21.15 Mets-RAB Rabo 22.00 Falcon-lnterieurbouw RAB Veld C 19.00 Krim-Campings Kapper 19.45 Kapper-Bar S Campings 20.30 De Rog-Kobeko Bar S 21.15 De Waal-Timmer's Kobeko 22.00 KI if 23-Otto 's De Waal Wedstrijdleiding Bar Sportief en Dick (tel. 315096) Uitslagen: Tevoko jeugd-De Kapper 3-0; SVC-Tevoko jeugd 0-3; Cocky's Kapsalon-Paal 28 de Krim 2-1; CVI-Texelse Autocentrale 2-1; Kobeko-Jumbo 2-1; Albert Heijn-NIOZ 2 0-3; Wessels Ontwerptl-Falcon 2-1Rabo- bank-Bouwcenter RAB 1-2; Dio Drogisterij Mets-IBS/Oele/Schoo 2-1; Interieurbouw Texel-Mantje 3-0; Vakantieburo Kobeko- Slagerij Moorman en de Boer 2-1; Tim- mei^s Bakkerij-Eetcafé De Rog 3-0; Klif 23-Kees de Waal, huis en tuin 1-2; Texel- campings-Bar Sportief 0-3; Kapsalon Salique-Jozefschool 0-3. Weblog Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Marleen Barth een week lang een weblog bij. Zij is één van de acteurs in de familie voorstelling Bomen en bezems, die zaterdag na de Natuurmarkt twee keer wordt gespeeld op het Turfveld in de Dennen (aan vang 18.00 en 20.30 uur). Over schoenenjacht, de Efteling, een bos/duinbrand bij Petten en ver kouden toneelspelers. Het com plete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Vrijdag) Ik heb niet zoveel tekst, maar toch is het goed om elke dag even te oefenen. Bovendien verandert er bijna elke keer dat we oefenen nog wel iets aan de tekst. Alleen door te spelen ontdek je dingen die niet logisch zijn of op een andere manier grappiger blijken. Dat maakt het spelen ook zo leuk en dynamisch, maar ook soms verwarrend, omdat niet iedereen altijd de meest actuele versie van de tekst bij zich heeft. Voor de repetitie ga ik nog even op schoenenjacht. Mijn outfit voor Marijne is namelijk nog niet com pleet. Ik moet nog op zoek naar hoge gympen in de kleur licht blauw of knalgeel. Ook zijn de meningen nog verdeeld over wat ik op mijn hoofd ga doen: een petje of een gebreide muts of mis schien toch een pruik? Misschien dat ik morgen op de vrijmarkt nog iets moois kan vinden... (Zaterdag) Vroeg uit bed vandaag voor de vrijmarkt. De buurman heeft gis teravond al een lint gespannen, maar toch op tijd eruit om voor de eigen deur te kunnen staan. Om zeven uur de spullen naar buiten gesleept samen met mijn moeder en haar man Leo. Ze wonen niet op Texel, maar kamperen bij de familie Boerhorst en hopen net als wij vandaag alle rommel kwijt te raken. De eerste koper meldt zich al om kwart over zeven dat is veel belovend. Dit jaar kunnen we maar even op de markt staan, want met de boot van elf gaan we naar de overkant voor een familiefeestje. We gaan naar de Efteling en dat is natuurlijk ook een groot feest. Ik hoop daar ook nog wat inspiratie op te doen voor de voorstelling. De repetitie gisteren was een beetje rommelig. Voor de eerste keer hebben we met microfoons gespeeld en het blijkt maar weer hoe belangrijk het is om alles van te voren te testen. De zenders van de microfoons doen het niet als de spelers achter de bomen verdwij nen en de kostuums van de bos geest en de heks komen af en toe tegen de microfoon aan en dat geeft een raar raspend geluid. Hoe gaan we dat oplossen? Christine en ik spelen de tweeling zusjes Roos en Marijne en hebben daarvoor afgelopen woensdag een bepaald loopje ingestudeerd. Het komt daarbij aan op timing. We zijn zo met die timing bezig dat we ineens onze tekst niet meer weten waardoor de andere spelers de draad ook kwijt raken. Ook zijn we nog wat afgeleid van het koor. Het lijkt wat langzaam en draderig te zijn en het waait zo hard in het bos zodat de stemmen van de koorleden alle kanten opwaaien. (Zondag) Met de laatste boot weer terug op het eiland gekomen vandaag, tot sluitingstijd in de Efteling geweest en toen naar huis gereden. Nog net kunnen genieten van een prachtige zonsondergang boven Den Hoorn. Koninginnedag lijkt al weer eeuwen geleden, terwijl het pas gisteren was. Vanwege het familiefeest hebben we de meier- blis gemist, maar helaas genoeg rook gezien onderweg naar Den Helder vanavond. Een bos/duin brand bij Petten, hoorden we op de radio in de auto. In de Efteling ook vuur gezien bij de nieuwste attractie; Raveleijn. Een parkshow met prachtige, zwarte paarden, vogels een enorme vuurspuwende draak. Helaas zaten er geen bruik bare stunts bij voor onze voorstel ling, maar ik kan natuurlijk probe ren of Ina nog een ruiter te paard in het stuk kan schrijven. Graag zou ik dat natuurlijk zelf doen, want ik heb sinds kort een lease- paard bij Cool Running Paints. Maar ik denk dat ik een wat lan gere repetitietijd nodig heb om met 'mijn' paard Epril in gevecht te gaan met een vuurspuwende draak en in galop op en af het paard te springen. (Maandag) Vandaag de tentscène geoefend samen met Roos (Christine). We kamperen namelijk samen in het bos met onze vader Jelle in een piepklein tentje. Els had het nog op zolder liggen en het staat erg grappig op de grote bosweide, maar om er samen in en uit te kruipen is wat lastig voor de twee ling. Het ging vandaag wat te enthousiast en een van de fiber- stokken knapte toen we samen de tent uit wilden stormen. Dat gaat sowieso niet zo gemakkelijk op de oneffen bosgrond en het ligt ook niet echt comfortabel op die den nenappels, maar nu zitten we dus met een kapotte tent. Gelukkig ben ik vandaag wel geslaagd voor schoenen voor Marijne en heb ik ook een mooi bijpassend T-shirt gekocht. De beslissing over wat ik op mijn hoofd doe, is ook genomen. Een pruik en een pet. De pruik is echt geweldig, want dezelfde kleur als mijn eigen haar, maar alleen een heel ander model, waardoor het lijkt alsof er iets gigantisch mis is De week van... Nico Waerts Nico Waerts uit De Koog houdt de komende week het weblog bij in de serie De week van... Hij heeft een eigen sportschool, is gemeente raadslid voor Texel 2010 en betrok ken bij de Stichting Oude LTS.. gegaan bij de kapper. We hebben er vandaag een hoop lol om gehad thuis. Het is in ieder geval lekker warm zo'n ding op je hoofd, want wat een frisse wind vandaag, tsjonge, jonge, jonge. (Dinsdag) Vandaag de gehele dag gewerkt bij Ecomare. Als ik nog maar net achter mijn computer zit, komt Quinten binnen lopen en vertelt dat collega Sylvania, die ook een rol zou hebben in het stuk, wegens een sterfgeval in de familie genoodzaakt is om naar haar thuisland Brazilië te vliegen. Ze kan zaterdag dus niet meespelen. Heel sneu voor haar en we leven natuurlijk met haar mee. Maar dat neemt niet weg dat Els en Quinten koortsachtig heen en weer lopen. Wat nu? Waar halen we zo snel een andere speler vandaan om Sylvania te vervangen? Het is niet zo maar een rol. Er is geen tekst, maar het komt aan op souplesse, elegantie en durf. Ze was geknipt voor de rol! Verschillende colle ga's passeren de revue, maar de Wij weten dat we fout zaten. Maar de Foresters zaten even eens fout. Treffend was mis schien wel dat degene met het gebroken jukbeen net voordat wij weg gingen zijn excuses aan mij kwam aanbieden. En wij heb ben natuurlijk ook onze excuses aangeboden.' Dat zegt Jan van Wijk, speler van het tweede elftal van Texel'94, dat in opspraak raakte nadat de wed strijd tegen het vierde elftal van Foresters zondag in een vechtpartij was geëindigd. Van Wijk meldde zich dinsdagavond bij de krant, nadat de redactie Texel'94 her haalde malen om een reactie had gevraagd, maar steeds nul op het rekest had gekregen, vergezeld van de boodschap dat de Texelse Courant er beter aan deed niets over het voorval te schrijven. Van Wijk wil wél reageren, omdat het artikel dat dinsdag in de krant stond volgens hem 'erg uit één perspectief' was geschreven. Hij doelt op de visie van Foresters- bestuurslid Arnt Blei, die de wed strijd als toeschouwer had gezien en die zich na een telefoontje van de redactie bereid had getoond te vertellen wat hij had gezien. Van Wijk bevestigt in een lange brief dat sprake was van een harde wedstrijd en een sfeer van toene mende irritatie. Een belangrijke rol daarbij speelde volgens hem de een is te dik, de ander te dun of te stram of is op vakantie. Gelukkig is er aan het eind van de dag ontspannen en afleiding in de vorm van een uurtje paardrijden. Het is enorm stoffig in de bak, maar heerlijk om zo buiten bezig te zijn. Leuk is het ook dat er net voordat ik bij Cool Running Paints aan kom een prachtig veulentje is geboren. Wat een mooi gezicht. Als ik op de fiets wil stappen om weer naar huis te fietsen word ik gebeld door Els. We hebben iemand gevonden roept ze enthou siast! Collega Frouke ziet het wel zitten om voor zaterdag de rol van het harige beest voor te bereiden. Super! Dat we daar nog niet eer der aan gedacht hebben. Ze bezit ook alle kwaliteiten die nodig zijn voor de rol. (Woensdag) De weersverwachting voor zater dag is nog steeds goed wat de temperatuur betreft. Voor overdag wordt nu al 24 graden voorspeld! Jippie! Wel maken we ons zorgen scheidsrechter. Deze keurde bij voorbeeld het tweede doelpunt van Foresters goed, nadat de assi stent-scheidsrechter van Texel'94 voor buitenspel had gevlagd. Ook beschrijft Van Wijk een opstootje waarbij twee spelers van Foresters besloten voor eigen rechter te spe len, nadat een speler van Texel'94 hard op de keeper van Foresters was doorgegaan. De speler van Texel'94 kreeg 'een aantal schop pen en een klap'. 'De scheidsrech ter stond ernaast, maar besloot hier niks mee te doen.' Logischer was het volgens Van Wijk als alle betrokken spelers (twee van Fores ters en één van Texel'94) een rode kaart hadden gekregen. In het artikel van dinsdag beweer de Texel'94-bestuurslid Wim Koorn dat de scheidsrechter lid was van Foresters, maar zei zijn collega Blei van Foresters de man niet te ken nen. Volgens Van Wijk was de leidsman 'zeker weten' een lid van Foresters. 'Of hij kende het team goed, want hij sprak de spelers van Foresters met hun voornaam aan.' Wat betreft de beschrijving van de vechtpartij aan het eind van de wedstrijd schrijft Van Wijk dat enkele gegevens niet kloppen. Zo had de speler van Foresters die een kopstoot van één van de spe lers van Texel'94 had gekregen niet met zijn handen naast zijn lichaam gestaan. 'Ze waren met z'n tweeën al een tijdje aan het bakkeleien.' om de wind. De toneelspelers hebben allemaal een microfoon, maar het spreekkoor niet en als de wind de verkeerde kant op staat, waaien hun mooie stemmen weg en wordt het voor het publiek onverstaanbaar. Voor de zeker heid gaan we vrijdag oefenen met versterking, ook voor het koor. Ook kan de wind lastig worden voor de kampeertent van vader Jelle en de kinderen. Het is een vederlicht geval en laatst moesten we er al achteraan hollen en de tent uit een boom vissen. Tsja, het is heerlijk om in het bos te spelen, maar het heeft zeker ook minder praktische kanten. Niet alles loopt echter soepel. Er zijn veel verkouden kuchende mensen in het spreekkoor en Hans moet zelfs even weglopen omdat hj het te benauwd krijgt. Hopelijk is dat door de verkoudheid en niet vanwege ons spel. Tussendoor zie ik dropjes in de monden verdwij nen en een enkeling probeert geluidloos zijn neus te snuiten. De man die daarna het veld kwam in rennen om verhaal te halen en dat moest bekopen met een gebro ken jukbeen, was geen supporter van Foresters, maar een speler, 'die al had nagetrapt en een ruzie veroorzaakt' en daarom door zijn trainer was gewisseld. 'De man kwam met gebalde vuisten het veld in gerend, waarop onze spe lers reageerden. Hij was ook dege ne die het gevecht weer nieuw leven inblies door één van onze spelers (dat was ik) een karate- schop in de buik te geven (ik heb nog steeds zes noppen in mijn buik staan). Hierdoor kwam het gevecht weer op gang en toen is hij inder daad belaagd door drie spelers van ons.' De suggestie van Blei dat sommige spelers van Texel'94 mogelijk iets hadden geslikt, wordt door Van Wijk stellig weersproken. 'Dit is een beschuldiging die natuurlijk nergens op gebaseerd is. Hij had dit mijns inziens nooit mogen zeg gen en jullie hadden dat absoluut niet in de krant mogen zetten. Dit schaadt natuurlijk de reputatie van onze spelers.' Lof heeft Van Wijk ten slotte voor de supporters van Texel'94. 'Zij hebben ervoor gezorgd dat de supporters van Foresters niet het veld op kwamen en zich ermee gingen bemoeien. Onze supporters hebben dat natuurlijk ook niet gedaan.' Doneer op: *oe vw.heifer.nl/boerzoektkoe Helpt u een boerengezin aan et onafhankelijke toekomst? Gi

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7