iexbjvgbsda.nl TEXELSE 2 COURANT Johan Hutjes op de Italiaanse toer ledereen is blij als ijscoman verschijnt' De Krim werft donateurs voor KNRM DINSDAG 10 MEI 2011 Krullevaar in bibliotheek Ter gelegenheid van de hon derdste geboortedag van Annie M.G. Schmidt (op 20 mei) wordt woensdag 18 mei in de biblio theek aan de Drijverstraat in Den Burg een knutselmiddag gehouden. Bezoekers aan de knutselmid dag kunnen een echte Krulle vaar maken, een van de perso nages uit Pluk van de Petteflet. Kinderen die willen deelnemen, kunnen voor €1,50 een kaartje kopen. Het aantal deelnemers is beperkt, dus van tevoren aan melden wordt aanbevolen. Filmhuis In het filmhuis in café De Kroon prins aan de Kerkstraat in Ooste rend is donderdag 12 mei Dialo gue avec mon jardenier te zien. Deze film (uit 2007) van Jean Becker vertelt het verhaal van een schilder die terugkeert naar zijn geboortedorp om de tuin van het ouderlijk huis op orde te brengen. Hij neemt een oude jeugdvriend als tuinman aan en samen halen ze anekdotes op. Het filmhuis begint om 21.00 uur, de toegang bedraagt €5,-. Succesvolle Bobbi-dag De Bobbi-dag, die zondag bij Monica Maas werd gehouden, trok ruim 250 bezoekers. Kinderen, ouders, grootouders en andere belangstellenden, bezochten de tuin van de illustratrice aan de Rozendijk, voor een groot deel vakantiegangers of gezinnen die speciaal voor dit evenement naar het eiland waren gekomen. Het thema van het nieuwste prenten boek, Bobbi viert feest, was bijzon der geschikt om de tuin feestelijk in te richten. Veel fans lieten hun boek signeren en net als in het boek konden de bezoekers koek- happen, ballen gooien en op het springkussen. Ook werden de film pjes over het beertje Bobbi met veel aandacht bekeken. Johan Hutjes met zijn Italiaanse ijswagen Twee jaar geleden verkocht Johan Hutjes rondvaartschip TX35 De Zeester en kwam een eind aan meer dan dertig jaar geleden zagen Sonja en ik deze tuktuk. Hij is van Italiaanse makelij. We zijn gaan informeren en hebben er meteen eentje besteld.' het op hygiëne aan komt zijn we een Pietje precies.' In een metalen houder, die de ijsboer heeft laten maken door smid Michiel van Dor- varen met toeristen. Stilzitten is Vol trots toont hij in de schuur aan sen uit Oudeschild, worden de echter niet aan deze onderne- het Vliegwiel zijn jongste onderne- hoorntjes gestapeld. 'Zodat er mer besteed, sinds kort timmert ming, een rijdende tweetakter met geen dozen op de kar liggen, dat is hij aan de weg met zijn Italiaanse ijskar. 'Ik vind het leuk om met toeristen te werken. Maar nu met glimmende stoppen op de ijs- smaken schepijs, geen zeven dagen in de week bakken, een ouderwetse bel en Met zijn tuktuk is de ijscoman uit meer, ik ga wanneer ik wil.' alles er op en er aan. Fonkelnieuw, fraai geschilderd, in Italiaanse stijl, geen gezicht.' De klant kan kiezen uit zes tot zeven verschillende voorzien van allerlei andere voor- Oudeschild een markante verschij- zieningen. Zo wordt het ijs mecha- ning, zijn wat mediterrane uitstra- nisch gekoeld met hulp van een ling sluit aan bij het ijs dat is accu, die het ijs op de gewenste gemaakt volgens Italiaans recept. Sinds vorig jaar exploiteert de familie Hutjes Cafetaria 't Turfveld, dat wordt gerund door Harald temperatuur houdt.'Met ijs moet je Hutjes, de zoon van Johan. 'We hebben dat opnieuw opgestart, maar nu die fase achter de rug is wil ik me er niet teveel meer mee bemoei en. Harald doet dat prima. Maar ik voel me met 61 te jong om achter de geraniums te zitten, ik wil wat te doen hebben.' Het idee van een ijskar sprak hem aan. 'Lekker buiten en bij de men sen. Ik dacht eerst aan een bak fiets. Maar als je al met ouwe rom mel begint, dan blijft het modderen. Ik wilde goed beginnen. Twee jaar oppassen voor bacteriën. Je moet alles zorgvuldig schoon houden. Op deze wagen zit een reservoir met dertien liter schoon water, vol doende om regelmatig de ijsschep en de wagen schoon te maken.' Sonja: 'En als hij in de buurt is rijdt Johan de ijskar in de schuur, zodat ik hem halverwege de dag hele maal kan schoonmaken. Zeker als Bij mooi weer staat ijswagen Het Bolletje bij de speelplaats bij de Waddenhaven, waarvoor hij sinds kort een vent vergunning heeft, en op andere locaties. Hij maakte zijn opwachting al bij de opening van Keukencentrum Texel, schept op verzoek ijs op kinderfeestjes, draaft op tijdens partijen en evene menten, waarbij hij als het even kan met tuktuk en al komt binnen rijden, 'ledereen is blij als de ijsco man verschijnt. Daar geniet ik ook Vioolconcert in kerk Den Hoorn In de kerk van Den Hoorn ver zorgt de Canadese violiste Andréa Tyniec maandag 16 mei een concert. Zij wordt aan de piano begeleid door Gerard Boeters. Het concert vindt plaats in het kader van de International Holland Music Sessions, die aankomende musici wil voorbereiden op een carrière in de wereld van de muziek. Tyniec (1984) won in 2008 het internationaal Andrea Postacchini- vioolconcours in Italië en wordt door de pers beschreven als een uitzonderlijk talent. Zij gaf concer ten in Canada, de VS, en verschil lende landen in Europa. Onlangs ontving zij van de Europese Cultu rele Stichting 'Pro Europa' de Euro pese prijs voor cultuur. Op het programma staat de sonate nr. 1 in g (BWV 1010) voor vioolsolo van J.S. Bach en de sonate in Es (opus 18) voor viool en piano van Richard Strauss. Het concert begint om 19.00 uur, de toegang bedraagt €15,-. Jongeren tot 30 jaar betalen €7,50. SV Oosterend houdt belactie Onder het motto 'Hoe scoor jij voor SVO?' houdt de sportveren- ging uitOosterend een wervings actie voor vrijwilligers. Het bel- team van de club benadert leden en andere bewoners van Ooste rend en omgeving. Leden van SVO hebben meege daan aan de recent gehouden workshop 'Vrijwilligers werven' van Sportservice Texel. De suggestie voor een belactie werd eerder beproefd door SV Koog, met als resultaat dat veel Kogers de club een handje gaan helpen. Bij SVO hopen ze op een soortgelijk resul- Ecomare zoekt jeugdbegeleiders Ecomare is voor één van de jaarlijkse zomerkampen op zoek naar extra begeleiders. Deelnemers aan de zomerkampen leren Texel op verschillende manie ren ontdekken. Voor het kamp van 25 tot en met 29 juli zijn nog extra begeleiders nodig. Ook vanuit Eco mare gaan altijd twee begeleiders mee die verantwoordelijk zijn voor het programma en de veiligheid van de kinderen. Begeleiders krij gen tijdens een trainingsweekend alle informatie om een kamp met succes te begeleiden. Dit weekend wordt gehouden op 28 en 29 mei. Aanmelden kan bij Pierre Bonnet of Quinten van Katwijk via tel. 317741. taat. 'We zijn een club die draait door het werk van vrijwilligers. Het is leuk, leerzaam, geeft voldoening en is heel gezellig', melden de initi atiefnemers. 'Bovendien zorgt het er voor dat de contributie betaal baar blijft. Bij SVO is er altijd genoeg te doen. Ook taken waar voor geen verstand van voetbal nodig is.' Een uitgebreider overzicht van activi teiten, workshops en excursies is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die overal op het eiland verkrijgbaar is, en opw Dinsdag 10 mei In het Cultuurhistorisch De Waal worden vandaag naast de extra tentoonstelling over weidebouw 's middags demonstraties gegeven in de smederij. de Emmalaan In het raadhuis begint om 19.30 i vergadering van di Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Black Butterflies: 20.30 Fast Furi ous 5 Woensdag 11 mei In het museum in De Waal worden vandaag naast de extra tentoonstel ling over weidebouw 's middags demonstraties gegeven in de smede- de Emmalaan Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 10 mei 01.05 en 13.24 u. woe. 11 mei 01.50 en 14.25 u. Don. 12 mei 03.00 en 15.50 Vrij. 13 mei 04.40 en 17.15 zat. 14 mei 05.50 en 18.14 Zon. 15 mei 07.00 en 19.25 u. Ma. 16 mei 07.55 en 20.36 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Dinsdag 10 mei eer ste kwartier, donderdag 12 mei doodtij. Zondag 15 mei zon op 5.44 uur, onder 21.32 uur. TEXELSE - COURANT Uitgave LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl (hoofdredacteur) In het raadhuis begint om 19.30 i vergadering van di Voorstellingen Cinema Texel: 13.45 Winnie De Poeh; 14.00 Rio 3D NL; 16.15 Animals United 3D; 16.30 Fast Furious 5; 20.00 Just Go With It; 20.30 Fast Furious 5. Donderdag 12 mei In café De Kroonprins in Oosterend begint om 21.00 uur het filmhuis. Ver toond wordt Dialogue avec mon jardi- nier (2007). Toegang €5,-. Vrijdag 13 mei De afdeling Ballastwateronderzoek van het NIOZ houdt tussen 10.15 en 16.00 uur open dag. Aanmelden via receptie@nioz.nl. In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. De vrou wenvereniging verkoopt handwerken. De Lubertischool in De Koog houdt van 16.00 tot 20.00 uur een fancy fair, waar mooie prijzen zijn te winnen. De opbrengst komt ten goede aan het schoolplein. TESO Pip Barnard Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar 86,55 84,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. In verband met de te verwachten extra drukte zet veerdienst TESO rond het weekend een extra boot in. Zo wordt vrijdag en maandag tussen 9.30 en 16.00 uur een halfuursdienst onderhouden. Zondag is dat het geval tussen 14.30 en 20.00 uur. Vrijdag ochtend moeten automobilisten reke ning houden met een wachttijd van een half uur. Vrijdag zijn de afvaarten van 10.00 uur uit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stof fen. Voor meer informatie, www.teso. nl. Oud papier Scouting Texel haalt komende don derdag het oud papier op in de vol gende straten: Waalderstraat, Marei- straat, Burgerhoutstraat, Reystraat, Wilhelminalaan. Dankzij een bijzondere actie van vakantiepark De Krim kon de KNRM afgelopen weekeinde 35 nieuwe redders aan de wal (dona teurs) bijschrijven. Alle gasten die vrijdag aankwamen kregen bij hun boeking gratis het donateur schap van de reddingmaatschap pij. 'Iets wat zo dichtbij ons staat, dragen we een warm hart toe', motiveerde woordvoerder Jolan- da Kamphuis het initiatief. De KNRM was zeer geholpen met de actie, ook al omdat het aantal nieuwe donateurs dat zaterdag tij dens de open dag werd geworven wat tegenviel. 'Ondanks veel slech ter weer en minder publiciteit kre gen we er vorig jaar 65 nieuwe mensen bij. Nu haalden we dat aan tal ook, maar daarvan hadden we dus ongeveer de helft aan De Krim te danken', vertelt woordvoerder Carst Komdeur. Naar de oorzaken kan hij wel raden. 'Er was erg veel te doen op Texel. Bovendien was het misschien wel te mooi weer.' Desondanks namen 750 belang stellenden een kijkje bij het redding boothuis nabij De Cocksdorp. Van die groep maakten er 275 een tochtje met de Beursplein 5. In Oudeschild kwamen 350 bezoe kers. De helft voer mee met een reddingboot. Ze konden kiezen, Zalm kon een tochtje worden gemaakt met de Javazee, een oude reddingboot, die tegenwoordig in Den Helder ligt. In het boothuis bij De Cocksdorp werd volgens traditie gebakken vis verkocht, beschikbaar gesteld door de kottervloot. Nieuw was de ver koop van haring, geschonken door de Texelse Visspecialist. Een aardi ge geste van de KNRM kwam ook van Tent-o-Rent, dat in Oudeschild kosteloos een tent neerzette, die bij gebrek aan een boothuis dienst deed als bezoekerscentrum. Bezoekers aan de open dag van de KNRM konden in Oudeschild terecht op drie boten, waaronder de Francine Kroesen.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2