Ruime zege G-team in slotduel TEXELSE 5 COURANT Natuurmarkt door warmte minder in trek De G-voetballers van Texel'94 hebben het seizoen afgesloten met een ruime zege. In Hoorn werd met 0-5 gewonnen van Zwaluwen'30, dat eerder op Texel ook al (met 6-2) werd ver slagen. Zwaluwen'30 en Texel'94 zaten beide ruim in de spelers, reden om na overleg tussen de coaches te besluiten niet op het gebruikelijke halve veld, maar op een heel veld te spelen, waarbij de doelen op zestien meter van de achterlijn werden gezet. Locatie was het hoofdveld van de thuisclub, waar op kunstgras staat. Texel'94 bouwde al snel een over wicht op. Dat resulteerde ook in kansen, maar niet in doelpunten. Kevin Weldam, Ricardo Blom en Paul Bakker hadden moeten sco ren, maar schoten te zacht, waar door de keeper van de gastheren kon redden. Na de rust combineerden de Texe laars een stuk beter en kwamen er nog meer kansen. Al snel werd het 1-0, door een prachtige boogbal van Davey Voorend. Het was zijn eerste doelpunt in zijn carrière voor het G-team. Even daarna gaf Kevin Weldam een voorzet op Ricardo Blom, die de bal verwoestend hard in de kruising schoot: 0-2. Toen Jeffrey Stendert na een prachtige solo 0-3 scoorde, was de wedstrijd gespeeld. Ook in het vervolg had Zwalu wen'30 weinig in te brengen en ging Texel'94 rustig door met aan vallen. Kevin Weldam zette zijn Wat ik zeggen wou TESO (3) Graag wil ik reageren op de brief van A. Daalder uit De Cocksdorp en het antwoord van Cees de Waal in de Texelse Courant van 6 mei. Ik onderstreep het verhaal van Daalder voor 100 procent. Ook wij hadden na vijf en een half uur wachten de boot van 22.45 uur en waren om 24.00 uur thuis. Wij hadden verder ook precies ploeg uit een voorzet van Ricardo Blom met een harde knal op 0-4. Het slotakkoord werd verzorgd door Paul Bakker, die goed voor bereidend werk van Jeffrey Sten dert doeltreffend afrondde. Daarmee kwam voor de G-voet- ballers een einde aan de competi tie. Komende zaterdag spelen ze een toernooi in Assendelft. De wedstrijd tegen Zouaven die nog op het programma stond, komt om die reden te vervallen. dezelfde ervaring: absoluut geen communicatie, vier auto-opstel lers die wachtenden benaderden? Nooit een van gezien. Vriendelijk personeel bij de loketten? Niets van gemerkt. Gratis drankjes en hapjes? Heeft ons in elk geval niet bereikt. Op de site van TESO heb ik een klacht gedeponeerd. Nog niets op gehoord. Ik heb gevraagd of TESO een PR-medewerker heeft. Zo ja, bijscholen. Marian Smit, De Cocksdorp. Wat ik zeggen wou TESO (4) Soms voelt men zich geroepen om te reageren op ingezonden stuk ken. Ik doe dat bij dezen. Ik heb de twee artikelen gelezen over het brugincident op de veerhaven en ik begrijp de onmacht en het teleur gestelde gevoel. Maar complimen ten aan de medewerkers van TESO die gezorgd hebben dat onze gas ten, weliswaar met een forse ver traging, op ons mooie eiland kon den komen. De laatste gasten kwamen om 23.15 en 23.45 uur op onze parken aan. Vermoeid, maar tevreden dat het nog gelukt was en blij dat TESO (en zijn medewer kers) zo lang waren doorgegaan. Ook onze medewerkers hebben tot 24.00 uur service verleend en hon gerige magen gevuld. Een ieder die weet wat het is om in een wachtdienstregeling te wer ken, kent de onrustige dagen en nachten van het - in alle weersom standigheden - wel of niet opge roepen worden. De medewerkers van TESO doen dat bij dag, nacht en ontij om ons en onze gasten op elk moment dat nodig is naar de overkant te vervoeren. Ik ben daar persoonlijk enorm enthousiast over en dankbaar voor. Hulde aan alle medewerkers en hulpverleners die maandag gezorgd hebben dat iedereen op ons mooie eiland kon komen. Ik laat deze week twee heerlijke taarten bij TESO afleveren als dank voor hun inzet en hostmanship. En als aanvulling voor de heer De Waal heb ik nog een aanvulling over excuses. Helaas geven wij in minder dan vijf procent een excuus. Daar valt voor iedereen (ook voor mijzelf) nog van te leren. Dick Jansen, general manager Landall Sluftervallei Landall Villapark Vogelmient. Wat ik zeggen wou TESO (5) Als je op een eiland woont, kan het gebeuren dat de boot er eens uit raakt. Dat is nou juist de charme ervan, dan weten we weer even wat voor bijzondere woonplek we heb ben. Als iemand daar niet tegen kan, ga dan lekker in Den Helder wonen. En wees nou eerlijk, hoe vaak gebeurt het nou helemaal? Het is toch een uitzondering? Ik denk dat mensen uit Amsterdam vaker in een file staan dan wij voor de boot. Wat voor zin heeft het om in zo'n geval tegen het personeel van TESO te snauwen? Alsof die mensen er iets aan kunnen doen of de reparaties daardoor sneller gaan. Misschien had de informatievoor ziening iets adequater gekund. Het was bijvoorbeeld jammer in deze tijd van smartphones dat de websi te van TESO er op gegeven moment uit lag. Maar weten wat er loos is, maakt de wachttijd niet korter. Compensatie was er, bij de snack bar en aan het buffet werd eten en drinken gratis uitgedeeld. Dat er dan mensen zijn die ineens acht patat voor twee personen bestellen, terwijl de voorraad zichtbaar slinkt en de rij nog lang is, is een andere zaak (misschien moeten die ook maar in Den Helder gaan wonen...) Zorgen maken over een gammele brug en hoe nog efficiënter te han delen bij eventuele herhaling lijkt me een aangelegenheid voor TESO, dat al vele jaren bewezen heeft er een adequate bedrijfsvoering op na te houden. Oh ja, en voor u denkt, waar bemoeit ze zich mee: ik reed die bewuste maandag om 16.00 uur Den Helder binnen en was om 22.30 uur op Texel. Tessa van Daalen-de Graaff, De Koog. Wat ik zeggen wou Utopia Hoe zit dat nou bij Utopia? Op de dijk bij de Schorren is een hek, fiet sers die buiten de dijk rijden, wor den daar naar de binnenkant van de dijk gestuurd, want anders versto ren ze de (broed)vogels op de Schorren. Langsfietsen is funest voor het vogelleven daar. En op de Hors willen de visdiefjes niet meer broeden omdat er af en toe een wandelaar met een hond passeert. Kennelijk kunnen die beesten niet veel hebben. Of toch? Want nu is er een enorm tentenkamp verrezen langs de dijk bij Utopia, pal naast het nieuwe bin- nendijkse zilte kweldergebied. Uto pia is een enorm succes, staat in de krant, gelijk het eerste jaar stikt het er van de zeldzame broedvogels. Prachtig. Meteen een hek erom heen, wegen afsluiten, polder op slot... Niets van dat alles, midden in het broedseizoen wordt hier een spon sordorp aangelegd dat zijn weerga niet kent, alle merken verrekijkers en toeters zijn vertegenwoordigd en zondag 8 mei, midden in het broed seizoen, is iedereen welkom in de luxe partytenten voor het feest, recht tussen de Schorren en het nieuwe Utopia en er zijn de gehele dag activiteiten en zelfs excursies naar de broedgebieden. Terwijl je niet langs de Schorren mag fietsen, en terwijl lopen op de Hors funest is voor de broedvogels, wordt hier bij Utopia aanbevolen om lekker langs het broedgebied te gaan picknicken en vogels te kijken. Prachtig spek takel. De visarend, binnenkort in dit theater. Ondertussen, op een aangrenzend Insluipers sloegen vorige week toe in de woning van de familie Van Bommel in De Waal. Ze gin gen er vandoor met een modi euze handtas met inhoud en twee camera's. De tas is terug gevonden. De woning was afgesloten, de daders kwamen binnen via een raam. Bewoner Nicky van Bommel voelde zich met name gedupeerd door de diefstal van de tas (merk Harrods Own, kleur zwart van de lijn Therese), die ze twee weken geleden had gekocht bij warenhuis perceel, heeft een boer aardappels geplant. Nog even stuifdekken, dat moet nu wel met de droogte, en dan ziet hij tot zijn grote schrik nu al ganzen die zijn net geplante aard appels al weer opgraven. Als hij de verplichte afweermiddelen neerzet, stuurt Natuurmonumenten de poli tie op hem af, want de vlaggen en het knalapparaat verstoren... ja, wat verstoren ze eigenlijk? De broedvo gels, of het grote sponsorfeest? Lia Duinker, Nieuweschild. Harrods in London en die voor haar onvervangbaar is. Ze hoopte deze weer snel terug te krijgen. Net als de inhoud, onder meer haar bijbe horende rode Harrods-portemon- nee met inhoud, pasjes, rijbewijs, etc, haar mobiele telefoon en andere spullen. De (lege) tas is inmiddels gevonden. Hij lag in een container in De Koog. De tas werd gevonden door Van Bommels pleegdochter Joyce Bijvank, die voor de Bolder de openbare con tainers leegt. Ze herkende hem van de foto op de website van de Texelse Courant. Gestolen tas weer boven water Iets later dan gepland waren velen vrijdag getuige van de herden- kingsvlucht van de Lancaster RA4747 van de Royal Airforce. Het vliegtuig, onderweg van Denemarken naar de thuisbasis in Engeland, deed op uitnodiging van Airport Texel ook even het eiland aan. Dankzij Scouting Texel konden de durfals onder de kinderen op veilige wijze in hoge bomen klimmen. (foiojoop Hommes; Ook de allerjongsten boorden gaten in hout, om op die manier een 'hotel' voor bijen te creëren. foio ehk van der sPen Opperste concentratie bij een jongetje dat zich op een touwbrug van de ene naar de andere boom probeert te verplaatsen. (rxojcop Hommes; 'Op de hoek Drijverstraat-Wilhelminalaan in Den Burg lopen liters kwalitatief goed water voor de tuin zo het riool in', schreef een lezeres, die de meegestuurde foto voorzag van deze wijsheid: 'Sunig met water is bij deze droogte niet verkeerd.' foto mkw Het was er - waarschijnlijk door het warme weer - iets minder druk dan voorgaande jaren. Toch waren organisatoren Staatsbosbeheer en nationaal park Duinen van de Texel dik tevreden over de belangstelling voor de Natuurmarkt, die zaterdag op het Turfveld in de Dennen werd gehouden. Woordvoerder Erik van der Spek schat dat verspreid over de hele dag tussen de 1500 en 2000 belangstellenden een kijkje hebben genomen. Er was veel te doen, vooral voor kinderen. Onder deskundige begeleiding konden ze bij een stand van Staatsbosbeheer bijvoorbeeld zelf gaten in een blok hout boren en zodoende een zoge heten bijenhotel maken, geschikt voor de eigen tuin. Scouting Texel liet de jeugd in hoge dennen klim men. Populair was ook Het Hazen pad, een opdrachtenspel vol doe- en denkactiviteiten, georganiseerd door het team van de Wampex. Trok dit spel vorig jaar zo'n 250 deelnemers, dit jaar waren dat er nog steeds ruim 200. Wie zich niet bovenmatig wilde inspannen, kon terecht bij één van de vele informa tiestands, bemand door medewer kers van natuurorganisaties. DINSDAG 10 MEI 2011 Jagers hielden kraaiendag De Wildbeheereenheid (WBE) Texel, een samenwerkingsver band van lokale jagers, heeft onlangs een kraaiendag gehou den. Zeventien jagers schoten deze dag ongeveer vijftig kau wen en kraaien. De grote populatie kraaien en kau wen op het eiland vormt een bedreiging voor de weidevogel stand. De vogels eten de eieren en vernielen de nesten. Ingrijpen is dus noodzakelijk om de weidevo gels te beschermen. Daarnaast ondervinden steeds meer boeren hinder van kraaien en kauwen en veroorzaken de vogels schade aan huizen en gebouwen. Tegen het advies van WBE Texel in geeft de provincie geen toestemming meer voor het gebruik van een kraaien- vangkooi. Een kraaiendag, waarbij een gezamenlijke inspanning wordt geleverd om het schieten van kraaien en kauwen zoveel mogelijk tot één dag te beperken, leek een goed alternatief. Voordeling saldo hulpdiensten De Veiligheidsregio waarvan Texel deel uit maakt moet in 2012 vijf procent bezuinigen. Dit moet leiden tot een bijdrage van 10,98 per bewoner. B en w vra gen de raad hiermee akkoord te gaan. Voor 2012 en 2014 wordt voorlopig uitgegaan van een bezuiniging van 7,5 en 10 pro cent. Uit de jaarstukken van 2010 blijkt dat de Veiligheidsregio met een voordelig resultaat van €220.000,- heeft afgesloten. Het college stelt voor dit volledige bedrag toe te voegen aan de algemene reserve. De ambulancezorg sloot af met een positief resultaat van €76.000,- De GGD Hollands Noorden, waar Texel ook in deelneemt, behaalde in 2010 een positief resultaat van €335.647,-. Het bevriezen van vacatures, het grote aantal uitge voerde projecten, aantrekken van de reizigersmarkt, nieuwe taak gastouderinspecties, extra inkom sten door SOA-bestrijding en andere meevallers worden als oor zaak genoemd. Aanmelden van activiteiten voor Natura 2000 Bijen houden, maaien van rietlan den, fietsen, bemesten met ruige stalmest. Zomaar enkele activitei ten die op Texel al sinds mensen heugenis worden uitgeoefend, maar waarvoor in het kader van Natura 2000 binnenkort een ver gunning nodig zal zijn. Tenzij ze staan vermeld op een lijst 'bestaan de activiteiten in het Natura 2000- gebied Duinen en Lage Land Texel'. Deze lijst werd in 2008 samenge steld en is sindsdien een paar keer aangevuld. Een concept staat op de website www.waddenfonds.eu (zoeken onder overheid>natura 2000>bibliotheek); een kaartje op www.synbiosys.alterra.nl/natu- ra2000. De termijn om iets toe te voegen, sluit op woensdag 25 mei. Aanvullingen kunnen tot die datum worden gestuurd naar de Dienst Landelijk Gebied, ter attentie van Jacqueline te Velde, Antwoord nummer 6263, 8900 VC Leeuwar den (postzegel niet nodig) of e-mail j.te.velde@minlnv.nl. Oude LTS In het artikel over het gebouw van de voormalige LTS stond dat Nico Waerts in het bestuur van de Stich ting Oude LTS (i.o) zit. Het betreft echter partner Annelies Groenhof. tHT, 1791 WX Den Burg Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 5