TEXELSE^COURANT Cf roen Jexels in het harL, Texelaars vast op defect cruiseschip Zonnepanelen op Potvis Goud voor restaurants OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12575 DINSDAG 17 MEI 2011 In De Worstel- tent aan de Smitsweg in de Dennen is tot eind juni werk te zien van Maria Roelofsen uit Den Burg. Oud-Texelaar en trompettist Theo Bakker was zaterdag op het eiland als voor zitter van har monie Excelsior uit Pijnacker. Verontreiniging door ballastwa- ter bedreigt mens en milieu en veroorzaakt economische schade, aldus het NIOZ. 'Hoe duurzaam is Texel eigen lijk?', vroegen bestuurders uit Overijssel die hier meer wind molens hadden verwacht. medewerker van SolarTotal op het werk op het dak van De Potvis TESO: maximaal één knip per uur Passagiers met een meerritten- kaart van TESO moeten er reke ning mee houden dat sinds kort per uur maximaal één keer kan worden afgestempeld. De boot- dienst heeft deze keus gemaakt om te zorgen dat klanten met een knipkaart niet in de rij hoe ven, maar via de onbemande tourniquets direct het haventer rein op kunnen. TESO had de maatregelen aange kondigd, maar niet iedereen had dat gelezen en reageerde even begripvol. Zoals een Texelse moe der die aan het loket ontdekte dat haar zoon niet meer gelijktijdig van haar kaart gebruik kon maken en voor hem een eigen knipkaart moest aanschaffen. TESO reageert als volgt: 'We werken hard aan het verbeteren en uitbouwen van de automatiseringsmogel ij kheden Met de komst van nieuwe toe gangspoorten per 1 mei bieden we hiertoe nettere en betere mogelijk heden, door het vervangen van de huidige, sterk verouderde tourni quets in het stationsgebouw. Het verbeteren van de dienstverlening staat centraal. In feite gaan we naar een situatie toe zoals dit in het openbaar vervoer gebruikelijk begint te worden (OV-chipkaart), waarbij elke klant zijn eigen kaart bezit. De kaart is niet persoonsge bonden, maar uitsluitend gelimi teerd in het gebruik per uur. De overtochten blijven geldig. TESO Drie Texelse echtparen waren aan boord van cruiseschip Ope ra, dat drie dagen lang met motorpech op de Oostzee rond dobberde. Gisteren zijn ze met kleine bootjes aan land gebracht. Het cruiseschip van de Italiaan se rederij MSC Cruises was naar Nymanshamn in Zweden gesleept, maar de haven daar bleek te klein om het enorme vaartuig een plaats te kunnen bieden. Door een storing dobberde de boot sinds zaterdag op de Oost zee, meldt persbureau AP. Ook de sanitaire voorzieningen konden niet meer worden gebruikt, maar volgens de rederij was dit euvel zondagmiddag grotendeels ver holpen. Maandagochtend zouden de passagiers een warme maaltijd Voorlichting Rode Kruis bij SWOT In het kader van de voorlichtings bijeenkomsten over gezondheid en preventie spreekt woensdag 25 mei Nel Vermeulen voor de SWOT over het Rode Kruis. Aan de orde komen noodhulp, hulp bij evene menten, sociale hulp, huisbezoe ken, markten, creatieve en educa tieve activiteiten. Daarnaast is er ruimte voor vragen. Deelname is gratis, bezoekers wordt wel verzocht zich van tevo ren aan te melden. Dat kan via tel. 312696 of e-mailadres swot@texel. com. komt reizigers tegemoet door ook in 2011 de tarieven niet te verho gen en de aanschafkosten van de kaart zelf (die meerdere malen kan worden opgewaardeerd) te verla gen van €5,- naar €2,-. Q33££ÏID\ZID <33 (£g Op het dak van De Potvis op 't Horntje zijn vorige week 186 zon nepanelen geplaatst. Het initiatief dat samen met Woontij wordt uit gevoerd, betreft het eerste project van TexelEnergie op het eiland waarbij zonne-energie wordt opgewekt Het energiebedrijf heeft er twee jaar voorbereiding in zit ten. De zonnepanelen leveren samen cir ca 50 kWh, ongeveer gelijk aan het energiegebruik van 15 huishoudens. Deze week worden ook op de daken van schietsportcentrum Odysseus en de Coöperatieve Aardappelbe waarplaats in Den Burg zonnepane len geplaatst. Het is de bedoeling dat in de toekomst meer projecten vol gen. Binnen afzienbare tijd start TexelEnergie een project om de daken van 300 woningen van zon nepanelen te voorzien. De panelen die nu zijn en worden geplaatst, zijn gerealiseerd met sub sidie van de Stichting Duurzame Energie (SDE). Deze bijdrage is inmiddels vervallen. De financiering was volgens Brendan de Graaf van TexelEnergie een lastige hobbel. Onbekendheid met duurzame ener gie en koudwatervrees lijken hier debet aan. Eén aangeschreven bank wilde bijvoorbeeld dat er een vijftien jarig schoonmaakcontract voor de panelen werd afgesloten. Uiteindelijk kon net voor het vervallen van de subsidie een contract met ASN wor den afgesloten. Woontij en de andere participanten houden er een beschei den bedrag aan over. De panelen zijn geplaatst door SolarTotal en ook De Wit Installatietechniek voert een deel van de werkzaamheden uit. Acht Texelse restaurants hebben gisteren het streekkeurmerk Wad dengoud gekregen. De Stichting Waddengroep heeft de keurmer ken verleend aan Bij Jef, Het Kom pas en Inn de Knip in Den Hoorn, Opduin in De Koog, Rebecca in De Waal, Topido in De Cocksdorp, 't Kerckeplein in Oosterend en Vin cent in Den Burg. Volgens de Wad dengroep kunnen gasten bij die restaurants de Wadden beleven, staan er veel streekgerechten op hebben gehad. Zondagavond werd het schip op sleeptouw genomen. Maandag arriveerde het rond het middaguur bij de haven van Nymanshamn, waar het voor anker ging. Vervolgens werden de circa 2000 passagiers, onder wie 471 Nederlanders, met kleine bootjes van boord gehaald. Bedoeling was hen per vliegtuig naar huis te bren gen. De gedupeerden krijgen alle maal een tegoedbon, zodat ze gratis nog een cruise kunnen maken. .speedheat.nl Rijbewijs kwijt na rijden onder invloed Een 21-jarige automobilist uit Den Burg die zaterdagavond met teveel alcohol op achter het stuur zat, is zijn rijbewijs kwijt. Hij werd om 19.50 uur aangehou den bij een politiecontrole op de Redoute in Oudeschild. Hij blies 405 ug/l. Dat is ruim vier maal het maximum voor een beginnend bestuurder (90 ug/l). Hij kreeg een proces-verbaal en moest zijn rijbe wijs inleveren. het menu en wordt er veel gedaan aan gastheerschap. Voorzitter Pie- ter Krabbendam wees erop dat het keurmerk geen middel is om de concurrentie mee aan te gaan. Elk restaurant dat voldoet aan de voor waarden van de Waddengroep kan in aanmerking komen. De stichting beoogt zo de economie in de Wad denregio te stimuleren. Ereburger Harry de Graaf reikte de certifica ten uit op de Bonte Belevenis in Den Hoorn<FOto Jeroen ran Hattum) SNELCODE: 37 TEXELSE@COURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): EP: Voordeelland Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op www.texelseautopagina.nl Eindexamenleerlingen van de HAVO beten gisterochtend het spits af hal, maar maakten hun examen voor het vak kunst algemeen achter met de eindexamens. Zij zaten niet in de Burgemeester De Koning- de computer in een klaslokaal. (Fon Jemen ran Hatnm. 90-JARIGE MAAKT TANDEMSPRONG Verschijnt Met een ager U kunt uw (wijzigingen advertenties uiterlijk 1 j voor de verschijningsd vakantiekrant voor) week de verschijningsdatum Tel. 0222- 36 26 00 info@lenr.nl Spinbaan 6, Den Burg

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1