TEXBJVGesCA.NL Concert KTF en Excelsior Pijnacker Kamperen en veiligheid op infodag Woutershok TEXELSE 2 COURANT DINSDAG 17 MEI 2011 Uitladder Rolstoelwandeling Samen met de afdeling Texel van het Rode Kruis houden de derdejaarsleerlingen van de afdeling Zorg en Welzijn van OSG De Hogeberg dinsdag 31 mei een rolstoelwandeling door het Hogeberggebied voor men sen die slecht ter been zijn. Ook mensen die niet zelf de beschik king over een rolstoel hebben, kunnen deelnemen. Voor hen wordt een rolstoel geregeld. De deelnemers vertrekken om 13.30 uur bij het Verpleeghuis en maken een wandeling heen en weer naar de Zelfpluktuin aan de Middellandseweg. Aanmelden kan tot 27 mei bij Nel Vermeulen (tel. 318555) en Willeke Ellen (tel. 318224). Filmhuis In het filmhuis van café De Kroonprins in Oosterend is don derdag lo sono l'amore te zien, een film over het Milaan van rond de millenniumwisseling. De film (uit 2009) vertelt hoe de haute-bourgeoisie ten prooi valt aan liefde en onvoorwaardelijke liefde. De voorstelling begint om 21.00 uur, de toegang bedraagt €5,-. Diner vooraf is mogelijk. Postzegel van Wezentuin Om op grote schaal aandacht te vragen voor het park in Den Burg, wil stichting De Wezen- tuin postzegels laten maken. De zegels, met een afbeelding van de Wezentuin, zijn geldig voor alle post van TNT en worden uitge voerd naar een ontwerp van Peter Seip uit Den Burg. Afhankelijk van het aantal zal de prijs liggen tussen de €0,46 en €0,55 per stuk. Ook na toekomstige prijsverhoging blijft de zegel goed voor verzending van brieven tot 20 gram. Bestellen kan tot 15 juni via p_geurtz@hotmail. com of tel. 06 38749013. Harmonie Excelsior tijdens het ci >r de kastanjeboom op de Stenenplaats. Hazes' Zij gelooft in mij, maar ook een Italiaanse medley en andere muziek was te horen op het concert dat muziekvereni ging Excelsior uit Pijnacker en fanfarekorps KTF zaterdag ver zorgden op de Stenenplaats. Twee muziekgezelschappen met een lange historie. Excelsior vierde vorig jaar het 100-jarig bestaan, KTF bestaat 120 jaar. De keus van Excelsior om naar Texel te komen was niet geheel toevallig. Voorzit tervan dit gezelschap en is name lijk oud-Texelaar Theo Bakker, die als trompettist deel uitmaakt van de harmonie. Bakker, zoon van Dirk en Greetje Bakker (Wilhelmi- nalaan) en geboren op Texel ver haalde tussen de bedrijven door hoe hij werd opgeleid door Piet Heertjes, indertijd directeur van de Texelse Muziekschool (nu Artex) en dirigent van het KTF. Tevens haalde hij herinneringen op over hoe hij vroeger kastanjes plukte van de boom waaronder ze nu zaten te spelen. Excelsior is geen fanfarekorps, zoals KTF, maar een harmonie. Dat wil zeggen dat ook gebruik wordt gemaakt van houten blaas instrumenten als klarinet, fluit en hobo. Dit in tegenstelling tot een fanfare, waar uitsluitend koperen blaasinstrumenten (en saxofoons) worden bespeeld. KTF bracht onder meer Euphonium Ragtime ten gehore, met solo's van Gerben van der Feen en Wim van Sam- beek. Cursus treibball Suzan Vlaming van Clinidogs begint zondag 29 mei met een cursus treibball. Bij deze nieuwe tak van de hon densport is de bedoeling dat de hond, daartoe aangespoord door commando's van de baas, acht grote ballen in een doel drijft. Dit door duwen met neus en schou ders. De cursus is geschikt voor alle honden die bekend zijn met de basisgehoorzaamheid (volgen, zit, af, blijf). In eerste instantie wordt met één bal gewerkt, later met meer. De lessen worden gegeven door gediplomeerde instructeurs, op zondag van 13.00 tot 16.00 uur. Deelname kost €100,- voor zes lessen. Aanmelden kan via smvsmv@hotmail.com of tel. tel: 06-20600942. Magnifieke dag voor gehandicapte Meevaren met een landingsvaar tuig van het Korps Mariniers, rij den in een Ferrari en een tan demsprong maken boven het eiland. De 24-jarige Ben Koning uit Beverwijk beleefde woens dag een magnifieke dag op Texel. Wensstichting De Oppepper uit Abcoude had de dag georgani seerd voor de man die door een chronische aandoening aan een rolstoel is gekluisterd. Zijn vrien den, die het initiatief hadden geno men, wilden Koning met name een keer een parachutesprong laten ervaren, omdat hij daar dol op is. Koning en zijn vrienden werden ontvangen door het Korps Mari niers in Den Helder. Met een snel landingsvaartuig (Landing Craft Vehicle Personnel) werd een tocht over het water gemaakt, waarna op de Joost Dourleinkazerne de blauwe hap (nasi) werd genuttigd. Daarna werd Koning met een rode Ferrari 355 GTS naar het Paracen trum gebracht, waar hem een VIP- behandeling wachtte. Samen met een tandeminstructeur maakte Koning een sprong met vrije val, gevolgd door een diploma en T-shirt. Op www.deoppepper.nl is een film over de bijzondere dag te zien. De Oppepper verzorgt geregeld dergelijke dagen voor mensen met chronische aandoe ningen. De stichting functioneert op basis van giften. Texel speelt rol in Picknickweek In samenwerking met de HEM A en De Telegraaf heeft Natuur monumenten de week van Hemelvaart uitgeroepen tot Nationale Picknickweek. Hoewel picknicken in ieder stads park, in elke duinpan mogelijk is, geeft Natuurmonumenten een voorzet door aandacht te vragen voor zes locaties. Eén van die loca ties is Texel, waar het, volgens de website www.picknickweek.nl, goed toeven is. 'Als er een plek is in Nederland waar je echt het gevoel hebt er even helemaal uit te zijn, dan is het wel op Texel. Een van de mooiste Waddeneilanden van ons land. De mogelijkheden om een geschikte plek te vinden om het picknickkleed uit te leggen zijn hier eindeloos. Van een mooie duinvallei tot de rand van een stil duinmeertje en van de schaduw van het dichte bos tot het zonnige droge duinzand.' Volgens Natuurmonumenten is met name fort De Schans bij Oude- schild een uitstekende plek voor Prijsvraag Texeltoer Een maand na de officiële lan cering werd de website www. texeltoer.nl al door 17.625 men sen bezocht. Dat betekent dat elk van de ruim 1100 360-gradenfoto's op de site al door meer dan honderd mensen is bekeken. Om de website extra onder de aandacht te brengen, is in samenwerking met de VW en Grand Hotel Opduin een prijsvraag van start gegaan. Op Texeltoer.nl worden aan de hand van 360-gradenfoto's het eiland en de toeristische trekpleis ters in beeld gebracht. Om de bezoekers van de site aan te spo ren het eiland ook echt te bezoe ken, geeft Opduin twaalf weekends weg. Bezoekers van de site kun nen invullen met wie ze dit week end op het eiland willen doorbren gen. Raad diegene van wie het verzoek afkomstig is, maakt het koppel kans op een geheel ver zorgd weekend in een deluxe kamer met uitgebreid Texels ont bijtbuffet. De uitgebreide voor waarden zijn te vinden op www. texeltoer.nl/prijsvraag. een picknick. Als extra attractie verzorgt de boswachter bezoekers dagelijks tussen 12.00 en 15.00 uur mee voor een rondje 'door de historie van dit imposante vesting werk en het omliggende gebied.' De Nationale Picknickweek duurt van 30 mei tot 5 juni. Eindexamens OSG begonnen Op de OSG in Den Burg is giste ren het centraal schriftelijk eind examen begonnen. In totaal doen 236 leerlingen exa men. Het VMBO basisberoepsge richt telt 23 eindexamenkandida ten, van wie 3 een leerwegtraject volgen. Het VMBO kaderberoeps gericht heeft 56 kandidaten, de MAVO 56, de HAVO 69 en het VWO 32 leerlingen. Leerlingen van de HAVO beten gisterochtend het spits af met het vak kunst algemeen. Zij maakten het examen achter de computer, waarbij dit jaar voor het eerst de antwoorden op de computer moes ten worden ingevuld. Vorig jaar was dat examen ook al achter de computer, maar moesten de ant woorden nog op papier worden gezet. De leerlingen moesten even een paar minuten wachten voor ze konden beginnen, omdat om 9.00 uur nog niet alle programma's waren ingeladen. Een paar andere examens worden ook via de computer afgenomen, de rest van het centraal schriftelijk heeft plaats in de Burgemeester De Koninghal. De examens duren tot 27 mei. Woensdag 15 juni worden de resultaten van het VMBO en de MAVO bekendgemaakt, donder dag 16 juni horen de leerlingen van de HAVO en het VWO of ze geslaagd zijn. Op woensdag 8 juni krijgen leerlingen beroepsgericht van het VMBO ook al bericht over hun vakken. Kunst uit juthout in Worsteltent In De Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen is tot eind juni werk te zien van Maria Roelof- sen uit Den Burg. Roelofsen maakt assemblages van gejut materiaal en toont naast zeven grotere reliëfs ook enkele kleinere objecten. Het gebruikte materiaal is door de elementen Een uitgebreider overzicht van activi teiten, excursies en workshops is te In het museum in De Waal worden vinden in de gratis Vakantiekrant, die naast de tentoonstelling over weide- over het hele eiland te verkrijgen is, bouw 's middags demonstraties en via www.texelagenda.nl. gegeven in de smederij. Dinsdag 17 mei In het kader van de Annie M.G. In het museum in De Waal worden Schmidtdag kunnen kinderen tussen naast een de tentoonstelling over 14.00 en 16.00 uur in de bibliotheek weidebouw 's middags demonstra- aan de Drijverstraat in Den Burg een ties gegeven in de smederij. Krullevaar maken. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Black Butterflies; 20.30 Fast Furi- Woensdag 18 mei In samenwerking met de SWOT houdt het IVN een wandeling door Het Alloo. Deelnemers vertrekken om 10.00 uur bij de fietsenstalling van Ecomare. Aanmelden via 312696. Din. 17 mei 09.10 Woe. 18 mei 10.06 e Don. 19 mei 10.34 e 21.35 u. 22.35 u. 23.04 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Dinsdag 17 mei volle maan, donderdag 19 mei springtij. Zondag 22 mei zon op 5.33 uur, onder 21.43 uur. TEXELSE-COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Bamard Buiten werktijd: Bridgeclub Alert houdt in De Bijen korf in Oosterend een bridgedrive, aanvang 19.45 uur. Aanmelden uiter lijk 19.30 uur. Gasten zijn welkom. Deelname kost€2,50 p.p. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur de maandelijkse raadsvergadering. Bij Binnenlicht in de Weverstraat in Den Burg begint om 19.30 uur een lezing van Manda Bergsma over 'kracht door inzicht in je emoties'. Toegang €10,-. Voorstellingen Cinema Texel: 13.45 Rio 3D NL; 14.00 Winnie De Poeh; 16.00 Animals United 3D NL; 16.15 Pirates Of The Caribbean: On Stran ger Tides 3D; 20.00 Pirates Of The Caribbean: On Stranger Tides 3D; 20.30 Fast Furious 5. Donderdag 19 mei Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 Pirates Of The Caribbean: On Stran ger Tides 3D; 20.30 Fast Furious 5 In café De Kroonprins in Oosterend begint om 21.00 uur een voorstelling in het kader van het Filmhuis. Ver toond wordt lo sono l'amore. Toe gang €5,-. Vrijdag 20 mei In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur rom melmarkt gehouden. De vrouwenver eniging verkoopt handwerken. Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 Pirates Of The Caribbean: On Stran ger Tides 3D; 18.45 Gooische Vrou wen; 21.30 Fast Furious 5; 21.45 Pirates Of The Caribbean: On Stran ger Tides 3D. TESÜ Telefoon 31 6 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl In verband met de te verwachten extra drukte zet TESO rond het of 06 -13 67 66 50 weekend een extra boot in. Zo wordt vrijdag en maandag tussen 9.30 en 16.00 uur een halfuursdienst onder houden. Zondag is dat het geval tussen 14.30 en 20.00 uur. Automo bilisten moeten op vrijdag rekening houden met een wachttijd van een half uur. In verband met onderhoud aan de Dokter Wagemaker vaart de Schul- pengat als dienstboot. Met name door het vele vrachtverkeer kunnen daardoor 's morgens vroeg wachttij- Perjaar €86,55 €84,15 Bij verzending naai portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken afloop van de abonnementsperiot Scouting Texel haalt komende donder dag oud papier op in de volgende straten: Sluyscoog, Korfbaeck, Vuur- baeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton. zodanig bewerkt dat het karakter heeft gekregen. Roelofsen verwerkt de strand vondsten het liefst zonder er iets aan te veranderen en maakt daarbij gebruik van verschillende technie ken, variërend van touwknopen tot lijmen en schroeven. Houten objec ten worden voorzien van een matte een apparaat dat de caravan zon der duwen en trekken op de gewenste plek neer kan zetten. Beladingspecialist Theo Gerrits demonstreert de rijstabiliteit van de caravan. Holland Safe BHV licht onderwerpen als brand en EHBO op de camping toe, waarbij reani matie en gebruik van de AED ook aan bod komen. Badweg Sportief toont kampeerattributen, zoals kooktoestellen, kachels, tafels, windschermen en tentjes. Mantje Lifestyle Stores is aanwezig met outdoor kleding en schoenen en Van der Linde toont diverse (elek trische) fietsen. Het geheel wordt smaakvol ondersteund met uitleg en presentaties van Texelse oes ters en wijn, verzorgd door Oesters Meer in samenwerking met Wijn gaard De Kroon van Texel. De toegang is gratis en zowel Texe laars als toeristen zijn van harte welkom. Initiatiefnemer is de fami lie De Graaf van Woutershok, die bezoekers adviseert per fiets te komen. Meer informatie op de website www.woutershok.nl. 'Kamperen en Veiligheid', is het thema van de presentatie- en informatiedag op zaterdag 21 mei op kampeerterrein 't Wou tershok aan de Rozendijk in de Dennen, van 10.00 tot 16.00 uur. Er zijn demonstraties en andere activiteiten op het gebied van brandveiligheid, blusmiddelen, praktische EHBO, koken op de camping en andere zaken waar mee kampeerders te maken (kun nen) krijgen. Schoenmaker Cara van Service Texel geeft tekst en uitleg over onderhoud en schade- herstel van de caravan en er is een demonstratie van de 'powermover', vernislaag. Ook maakt ze veel gebruik van papier-maché. Het werk kenmerkt zich door een speelse kijk op de werkelijkheid en optimisme. Roelofsen, volledig autodidact, maakt zowel figuratief als abstract werk. Haar werk is ook te zien in haar eigen atelier 'Lost in transformation' aan de Burgwal. Ben Koning maakte chutesprong

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2