TEXELSE 7 COURANT Sport Texel'94 D2 verovert titel SVO met vijf veteranen naar zege Logeerhuis Texel G-voetballers actief in Assendelft Texel'94 grijpt naast periodetitel Thomas Richter kampioen En Passant DINSDAG 17 MEI 2011 Texelse sporters naar Vlieland Ruim negentig Texelse sporters doen op Vlieland mee aan het jaarlijkse Waddentoernooi, dat komend weekeinde voor de der tigste keer wordt gehouden. In totaal binden zo'n vierhonderd bewoners van de vijf Nederland se Waddeneilanden de sportieve strijd met elkaar aan. Er staan dit jaar negen sporten op het programma: voetbal, volleybal, badminton, tennis, hardlopen, dar ten, klaverjassen, surfen en biljar ten. De tennissers en de biljarters komen vrijdag als eerste in actie. De andere sporten zijn op zater- Voor het eerst in jaren doen er geen Texelse klaverjassers mee. De vaste kern is gestopt en er heb ben zich nog geen vervangers aan gemeld. Mochten er toch kandida ten zijn, dan kunnen zij contact opnemen met coördinator Connie Joling (tel. 06-23437377). Mogelijk dat een Texels team alsnog in het programma kan worden ingepast. Texel verdedigt de titel, die vorig jaar werd veroverd. Het Wadden- toernooi is naast een sportief toer nooi ook een sociaal evenement, met een hoog reüniegehalte, waar oude bekenden elkaar weerzien en nieuwe vriendschappen ontstaan. SV Oosterend liet op eigen veld weinig heel van tegenstander DEM uit Beverwijk. Met vijf veteranen in de gelede ren heeft SVO in de laatste com petitiewedstrijd van het seizoen een grote overwinning geboekt op DEM uit Beverwijk. Op sport park Sieme Keyzer werd het 5-0 voor de Oosterenders. SVO miste maar liefst vijf basis spelers. Dat was al lang van te voren bekend, want het ging om Fedor van Elk en vier vrienden, die zaterdag het vrijgezellenfeest van Van Elk vierden. Alleen het feest varken zelf wist het niet. Gelukkig vonden coaches Marco Drijver en Jan Bloem oud-spelers van het eerste elftal Sil van Dijk, Rutger Zoetelief, Tom Witte en Pim Witte bereid hun voetbalschoenen weer eens aan te trekken. Dat deed Bloem zelf ook, waardoor de selec tie weer compleet was. Voor de Oosterenders stond er niets meer op het spel. Ook bij een overwinning zouden ze een punt te weinig hebben voor plaatsing voor de nacompetitie. DEM daarente gen was al zeker van extra wed strijden om promotie, zodat beide ploegen er frank en vrij tegenaan konden gaan. DEM werd in het eerste kwartier verrast door het slimme spel van de Oosterender oudjes, die de tegenstander bij vlagen helemaal zoek speelden. Gescoord werd er niet in deze fase, maar juist toen de gasten dachten het ergste achter de rug te hebben, werd het 1-0. Schutter was Gor Hakobjan, die een fraaie aanval simpel afrondde. De spelers van DEM vielen wel aan, maar stuitten steeds op de verdediging van de thuisploeg. Noodgedwongen probeerden ze het een paar keer met een schot van afstand, maar keeper Pieter Duinker liet zich niet verrassen. Een kwartier voor rust werd het 2- 0. De snelle Martijn Drijver kreeg op de rechtervleugel een pass, dribbelde door naar de achterlijn en legde de bal terug op de inko mende Dave Witte, die met een droog schot doel trof. Even later kreeg Ed de Vries een grote kans de score verder op te voeren, maar zijn kopbal werd knap onschadelijk gemaakt door de keeper. Toch werd het nog voor rust 3-0. Rutger Zoetelief kapte op het middenveld een tegenstander uit, maar zag toen alle spitsen buitenspel staan. Hij wachtte even en zag toen Mar tijn Drijver een sprint vanaf eigen helft inzetten. Precies op tijd gaf Zoetelief de pass, waarna Drijver vrij alleen op het doel kon afgaan. Hij wachtte tot de keeper een hoek koos en schoot de bal koelbloedig in de andere. Na de thee kwam Erik van Es in het veld voor Jan Bloem. Tot grote veranderingen in het spelbeeld leidde dat niet. DEM viel aan, maar de Oosterenders hielden het hoofd koel en de verdediging gesloten. Na een kwartier nam SVO het initi atief over. Vooral Sil van Dijk, in het veld gekomen voor Ed de Vries, en Tom Witte wisten elkaar steeds goed te vinden. Het was aan de keeper van DEM te danken dat het nog lang 3-0 bleef. Nadat Chris Ellen was vervangen door Pim Witte was het met de gasten gedaan. SVO viel aan en het wachten was op meer doel punten. De 4-0 kwam op naam van Sil van Dijk, die de bal kreeg aan gespeeld en in één beweging met een lobje over de keeper speelde. Dennis Daalder scoorde 5-0, waar na hij even later ook nog de lat teisterde met een hard afstands schot. Jan-Willem Ellen raakte eveneens de lat, waarna Tom Witte de bal via de paal naast kopte. Daar bleef het bij. SVO nestelde zich dankzij deze overwinning op de zesde plek, één plaats te laag voor de nacompeti tie. Toch toonden Marco Drijver en Jan Bloem zich zeer tevreden over het seizoen. Voor Bloem was het zijn laatste jaar als trainer en coach. Komend seizoen wordt zijn taak overgenomen door Nico Kremer. De pupillen van Texel'94 D2 zijn met ruime voorsprong op de con currentie kampioen geworden in de 3de klasse 003. De titel werd vorige week al een feit, toen de Texelaars een vrij weekend had den, maar concurrent Wieringer- meer D1 kansloos onderuit ging tegen Vesdo D1, de nummer drie van de ranglijst. Texel'94 gaf het kampioenschap zaterdag extra cachet, door in de laatste (thuis)wedstrijd met 5-0 te winnen van Dirkshorn. De ploeg van trainer en coach Pieter Krugers won tien keer en moest slechts één gelijk spel en twee nederlagen toestaan. Na afloop gingen de kampioenen op de foto. Met bloemen en bekers, uitgereikt door de aanvoerder van het eerste elftal, Ruben Duinker. Voetbaluitslagen 5-0 0-2 Texel'94 A1 -Flamingo's A1 6-1 Texel'94 MA1 -Koedijk MA1 uitgesteld Texel'94 B3-WMC B1 6-1 Texel'94 MB1-Blokkers MB2 3-0 DWOW MC2-Texel'94 MC2 3-3 Texel'94 D2-Dirkshom D1 5-0 Texel'94 G1-Zouaven G1 uitgesteld Zondag 15 mei: JVC-Texel'94 3-1 JVC 5-Texel'94 3 1-1 Texel'94 DA1-Victoria O DA1 uitgesteld SRC DA1 -Oosterend DA1 18-0 Zaalvoetbal Het zaalvoetbalseizoen is afgeslo ten. Hierbij de laatste uitslagen: Tweede klasse: ZDH-Oosterend 3 3-3, Klif/Steen 7-Texel 4 13-3, Klif/ Steen 8-Klif/Steen 6 2-2, Ooste rend 2-Klif/Steen 3 11-4. Eerste klasse: RAB Bouw 4-RAB Bouw 6 5-9, Sport 2000 2-Mantje 2 2-1, Mantje 3-RAB Bouw 5 3-5. Voorjaarsrit Wad en Duin Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt zondag 22 mei de jaar lijkse voorjaarsrit. Bij voldoende aanmeldingen wordt om 13.00 uur vertrokken bij manege Akenburg. Opgeven kan tot en met vrijdag 29 mei bij Mandy Dekker, e-mailadres m.dekkerl 3@texel.com. De kampioenen van Texel'94 D2. Achterste rij, van links naar rechts: teambegeleider Jan Balk en trainer/coach Pieter Krugers. Middelste rij: Joost Balk, Bas van der Velde, Ilse Brand, Owen Dros, Jan Boer en Arco Uitgeest. Voorste rij: Koen Jansen, Skeg van der Vis, Mels Buijsman, Jesper van Bennekom, Bjom Nichols, Daan Krause, Sem Vermuë, Michiel Daalder en Timo Geus. 's Heerenloo Noord- Nederland, afdeling Noorderhaven Teammanager Heidi Huiberts, 06 52538265 Rabobank 3031 06 360 Weinig vis in bootwedstrijd Zes bootjes met in totaal twaalf sportvissers aan boord voeren zaterdag rond kwart voor twee 's middags de haven van Oude- schild uit voor de eerste boot wedstrijd van het seizoen. Veel succes hadden de deelnemers niet. In een tijdsbestek van drie uur vingen ze bij een harde wes tenwind niet meer dan elf visjes, met een totale lengte van 202 centimeter. Opvallend was dat slechts twee soorten werden gevangen: tien botjes en één poontje. Map van der Zwaag werd nog het best beloond voor zijn geduld. Hij ving twee botjes, met een totale lengte van 53 centimeter, en won de wed strijd. Nico Tessel eindigde op de tweede plaats. Ook hij sloeg twee vissen aan de haak, maar deze waren niet langer dan 45 centime ter. Jeroen Rouwenhorst won met twee vissen van 38 centimeter de derde prijs. Jacco Kooger ving alleen figuurlijk bot. 'De vissen zwommen lachend aan zijn vis haakje voorbij', meldt correspon dent Map van der Zwaag. De volgende bootwedstrijd wordt zaterdag 18 juni gehouden. De bootjes vertrekken om 13.30 uur, opnieuw vanuit de haven van Oudeschild. Inlichtingen bij Van der Zwaag, tel. 06-23680101. Verdeeld over twee teams heb ben de G-voetballers van Texel'94 zaterdag meegedaan aan een toernooi in Assendelft. Het twee de team was het meest succes vol en eindigde op de tweede plaats. Het toernooi in Assendelft, dat voor de vierde keer werd gehouden, kent een bijzondere formule. Elk team wordt aangevuld met twee jonge voetballers (van 13 tot 17 jaar) van de organiserende vereni ging Assendelft. Bedoeling is het onderlinge begrip te vergroten. Aanleiding voor het eerste toernooi was een minder vleiende opmer king van een jeugdspeler over voetballers met een verstandelijke handicap. Texel'94 G1 bestond uit keeper Peter Breuer, Twan Weijers, Jos Bakker, Mitchell Kampstra, Kees van der Vis, Jeffrey Stendert, Robin Beekman en een gastspeler van het Maartenhuis. Texel'94 G2 werd gevormd door keeper Mark Stol wijk, Davey Voorend, Eric Jonker, Anton Staal, Peter Tuitman, Kevin Weldam en Paul Bakker. Coach Klaas van den Berg en zijn assi stente Jessica Hensing moesten hun aandacht dus over twee teams verdelen. Texel'94 G1 begon matig en ver loor in poule A de eerste twee wedstrijden. Tegen ZCFC werd het 3-1. Het Texelse doelpunt werd gescoord door Stendert. De wed strijd tegen Hellas Sport ging met 1-0 verloren. Dankzij twee treffers van Stendert en één van Weijers werd in de derde wedstrijd afgere kend met Uitgeest Wit. Dat leverde uiteindelijk een derde plaats in de poule op. Texel'94 G2 speelde in de andere poule drie spannende wedstrijden. De eerste tegen Uitgeest Geel werd door een doelpunt van Paul Bakker met 1-0 gewonnen. De tweede, tegen Hellas Sport G2, werd met dezelfde cijfers verloren. Zwalu wen'30, ten slotte, werd met 2-1 aan de zegekar gebonden. Schut ters waren Kevin Weldam en een gastspeler van Assendelft. De overwinning leverde de eerste plaats in de poule op. Na de lunch werd het toernooi her vat. De nummers één en twee vormden de winnaarspoule, de nummers drie en vier de verliezer spoule. Texel'94 G1 begon goed. Van der Vis, Kampstra en Stendert scoorde, waardoor Uitgeest Wit met 3-0 werd geklopt. Tegen Uit geest Geel werd het daarna een spectaculaire wedstrijd, die in 3-3 eindigde. De Texelse doelpunten kwamen op naam van dezelfde spelers als die een wedstrijd eer der hadden gescoord. De slotwed strijd tegen medekoploper Zwalu- wen'30 werd met 1-0 verloren, waardoor de Texelaars op de twee de plaats in de poule en als zeven de in totaal eindigden. Texel'94 G2 begon het middagge deelte met twee overwinningen. Hellas Sport G2 werd met 3-1 ver slagen, door doelpunten Bakker en Weldam (twee keer). Ook Hellas Sport G1 moest eraan geloven. Opnieuw trof Weldam twee keer doel, een gastspeler van Assen delft scoorde één keer. In de slot wedstrijd tegen ZCFC stond de toernooizege op het spel. Texel'94 weerde zich knap, maar kon het niet bolwerken. Het werd 5-2 voor ZCFC, met Texelse doelpunten van Bakker en een gastspeler. De tweede plaats stemde desalniette min tot tevredenheid. Voor Texel'94 zit het seizoen erop. Terwijl een overwinning op JVC noodzakelijk was, werd in de laatste competitiewedstrijd in Julianadorp met 3-1 verloren, waardoor de ploeg van trainer Martin Koorn de derde periodeti tel aan SRC uit Schagen moest laten en daarmee naast extra wedstrijden om promotie greep. Vooraf hadden de Texelaars goede hoop op een succesvol resultaat. Drie weken geleden was in Den Burg nog met speels gemak gewonnen van JVC, dat toen een zeer matige wedstrijd speelde. Komt bij dat het jonge Texel'94 na een aarzelend begin gaandeweg het seizoen steeds beter was gaan voetballen. In de tweede wedstrijd tegen JVC ging het echter een stuk minder. Ongetwijfeld zullen de zenuwen een woordje mee hebben gespeeld. Bovendien voelden de Texelaars zich duidelijk niet thuis op het harde en hobbelige veld van de gastheren, dat het door Texel'94 graag gespeelde combinatievoet bal onmogelijk maakte. De thuis club hanteerde vooral de verre en hoge trap en had daardoor minder last van het slechte veld. Desondanks was de eerste (kop)kans voor Texel'94-speler Sander de Haan, na een mooie voorzet van Matthijs de Lugt. De keeper van de gastheren was alert en redde. Het antwoord van JVC liet niet lang op zich wachten. In de tiende minuut waagde één van de gastheren een schot op het doel van keeper Alexander Smit. Hij trof de paal. Daarna werd JVC langzaam ster ker en kwam de Texelse verdedi ging onder druk te staan. Een schot van één van de spitsen dat net over de lat ging, was een waar schuwing voor naderend onheil. Texel'94 maakte in deze fase een matte indruk, met weinig overtui ging en een gebrek aan zelfver- Thomas Richter mag zich een jaar lang de beste speler van schaakclub En Passant noemen. Hij veroverde net als in 2004 de clubtitel en volgde daarmee Gerard van Es op, die dit seizoen niet meedeed. Veelvoudig kampi oen Jaap Dros eindigde op de tweede plaats. Mohamed Al- Rawy werd derde, Kees de Best vierde. De B&B Van der Vis en Den Boer- schaakcompetitie was dit jaar onge meen spannend. De koppositie was afwisselend in handen van de vier schakers die uiteindelijk op de bovenste vier plaatsen eindigden. Al vanaf december was duidelijk dat de andere zestien deelnemers geen kans maakten. De Best was na enkele nederlagen de eerste kans hebber die afhaakte. Al-Rawy deed het beter en had lange tijd zelfs de titel in het vizier, maar ook hij viel in de slotfase terug. Toen was de beurt aan Richter, die na overwin ningen op De Best en Al-Rawy in april de koppositie veroverde. In één van de laatste wedstrijden van het seizoen volgde de ontknoping tegen Dros. In een moeilijke stelling wikkelde Richter af naar een toren eindspel, waarin hij met vindingrijk heid en nuchter spel net stand kon houden. Daarmee was de strijd gestreden en bleef Richter zijn con current een teenlengte voor. Richter haalde ook het beste resul taat in de bondswedstrijden, de externe competitie tegen clubs uit de Kop van Noord-Hol land. Hij scoorde vijf punten uit zeven partij en en was daarmee de grote man van En Passant. De meest specta culaire partij van het jaar werd mis schien wel gespeeld door Moha med Al-Rawy. In een totaal verloren stelling tartte hij zijn hevig in tijd nood verkerende tegenstander van Castricum tot het uiterste door steeds weer nieuwe dreigingen te creëren, waarna de partij in een curieus pat (remise) eindigde. Het achttal van En Passant eindigde in deze competitie op de vijfde plaats. Meer bijzonderheden staan op de website www.enpassant-texel.nl. Maandag 23 mei heeft En Passant jaarvergadering. Deze wordt gehou den in Hotel Den Burg en begint om 20.00 uur. trouwen. Desondanks kreeg het Texelse team nog een paar schiet kansen. Het lukte Jeroen Vlaming, Jesper Arkenbout en Sander de Haan echter niet te scoren. Vlak nadat het eerste half uur er op zat, deelde JVC een enorme klap uit, door binnen twee minuten twee keer te scoren. De gasten stonden erbij en keken er naar. Vlak daar voor had de warrig leidende scheidsrechter een volgens hem te harde overtreding van Ruben Duin ker met een gele kaart bestraft. In de rust besloot trainer Koorn maatregelen te nemen. In een poging de aanvalskracht van zijn ploeg te vergroten, bracht hij Niels Dubbelt en Jordy Uriot in. Jeroen Vlaming en Joey van der Vis moes ten het veld ruimen. Inderdaad leken deze omzettingen succes te sorteren, want Texel'94 speelde met meer elan dan voor rust en kreeg al snel kansen. JVC kwam onder zware druk te staan, maar slaagde er met kunst en vliegwerk in het doel schoon te houden. In de 65ste minuut bracht JVC de genadeklap toe. Een snelle uitval en miscommunicatie in de Texelse verdediging betekenden 3-0. Mat thijs de Lugt maakte er vijf minuten later nog wel 3-1 van, waarna Texel'94 nog even aanzette, maar doelpunten leverde dat offensief niet meer op. In de slotfase was vooral sprake van irritatie bij de Texelaars, die zich stoorden aan de volgens hen soms onbegrijpelijke beslissingen van de scheidsrech ter.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7