Variatie in programma theater Klif 12 TEXELSE 8 COURANT Aanbod schouwburgreizen Ook komend seizoen schouwburgreizen De Kampanje Schouwburg houdt rekening met Texelaars Stichting Kerken en Minima Texel DINSDAG 17 MEI 2011 Hieronder een overzicht van de door Windkracht 7 aangeboden voorstellingen waarvoor even tueel een extra boot vaart. Bezoekers betalen per voorstelling €3,- extra voor het vervoer van de schouwburg naar de veerhaven en moeten zelf hun overtocht met TESO betalen. Inschrijven kan tot uiterlijk 14 juni via tel. 312696 of e-mail swot@texel.com. Een com pleet overzicht van voorstellingen in De Kampanje is te vinden via www.dekampanje.nl. Op de geheel vernieuwde website is een speci aal kopje Texelvoorstellingen te vinden. Zaterdag 1 oktober - Javier Guz man: Oorverdovend. €22,50. Vrijdag 7 oktober - The Doors in concert. De tributeband gebruikt uitsluitend originele instrumenten om het geluid van The Doors zoveel mogelijk te evenaren. €23,-. Woensdag 2 november - Daddy Cool. Een theaterspektakel geba seerd op de hits van Boney M. Met Kim-Lian van der Meij, Jetty Mathu- rin en Ruben Heerenveen. €45,-. Zondag 13 november (middag voorstelling) - Tosca. De opera van Puccini, gebracht door de Roe meense Nationale Opera van Timisoara. 14.30 uur: €42,-. Schouwburg De Kampanje in Den Helder heeft maandag via de website het programma voor het nieuwe seizoen bekend gemaakt. Bij de programmering is rekening gehouden met bezoekers van Texel, zoals bij de voorstellingen Tosca en Land des Lachelns, die om 14.30 uur beginnen en bij het optreden van Tineke Schouten, dat ook op zondagmiddag plaatsvindt. Daarnaast laat TESO voor maxi maal tien avondvoorstellingen een extra boot varen. Kaartjes kunnen besteld worden bij Windkracht 7 in De Buureton in Den Burg. De 'schouwburgreizen', zoals de extra overtochten met TESO in de volksmond heten, werden voor het eerst georganiseerd in het seizoen 1973-'74, door de toenmalige stichting Cultureel Werk. Al daar voor werden voorstellingen in de in 1969 gebouwde schouwburg aan geboden, maar de hoge kosten van een extra boot drukten zwaar op de organisatie, die daarom blij was met het aanbod van TESO. Toen de stichting Cultureel Werk overging in de Welzijnsstichting Texel nam deze ook de organisatie van de schouwburgreizen over. Om te voorkomen dat er een eind aan de extra boten zou komen, werd het stokje na het faillisse ment van de Welzijnsstichting overgenomen door Windkracht 7, een zusterorganisatie van de SWOT. Uiteraard is het aanbod van de Helderse schouwburg groter dan de tien voorstellingen waarvoor TESO een extra afvaart verzorgt. maar TESO is bereid om maximaal tweemaal per seizoen een snel- boot van Doeksen in te zetten. Voor Windkracht 7, dat tussen de spelregels door weet te laveren, levert die van het minimumaantal van 75 kaarten misschien nog wel de meeste hoofdbrekens op. Voor veel voorstellingen bestaat wel belangstelling, maar wordt het ver eiste aantal niet gehaald. 'Natuur lijk zijn er de voorspelbare pieken', Om deze reden maakt Windkracht 7 een voorselectie. Daarbij dient met een aantal door TESO opge legde spelregels rekening te wor den gehouden. Zo is een extra afvaart alleen mogelijk als er mini maal 75 mensen meevaren. Dat aantal staat al vele jaren, vast, al was er in 1973 nog sprake van een minimum van vijftig personen. Ook kunnen er om personele redenen geen extra afvaarten plaatsvinden op zon- en feestdagen. Ook dins dag en zaterdag liggen moeilijk, vertelt Rosa Harbers van Wind kracht 7. 'Zo staat dit jaar Freek de Jonge op het programma waar voor we zelfs maar honderd kaart jes mogen aanbieden.' Maar ook in voorgaande jaren, bij optredens van bijvoorbeeld Bert Visscher zag je een enorme toeloop. Texelaars houden nu eenmaal van cabaret.' Ook voor de concerten van Row- wen Hèzze en Montezuma's Revenge wordt veel belangstelling verwacht. 'Het is natuurlijk duide lijk dat er ergens een grens moet liggen, maar het is toch jammer dat je mensen teleur moet stellen als het quotum niet wordt gehaald.' Het afgelopen seizoen werden vijf reizen gemaakt. Zeker vergeleken met het landelij ke beeld, gaat het goed met De Kampanje. De schouwburg, die 700 zitplaatsen telt, heeft de veel besproken BTW-verhoging niet in de toegangsprijzen doorberekend en heeft ook komend seizoen een gevarieerd aanbod. Volgens mana ger Bart Westerbos wordt voor heel Den Helder wel gesproken over krimp, maar heeft De Kam panje ook een belangrijke regio nale functie. 'Onderzoek toont aan dat mensen maximaal 25 kilometer reizen voor een avondje uit. Zeker mensen uit de Noordkop zullen dus eerder geneigd zijn naar Den Helder te gaan dan naar De Vest in Alkmaar of Het Park in Hoorn.' Wel moet Westerbos toegeven dat voorzichtiger wordt omgegaan met dure risicovoorstellingen, zoals opera of ballet. 'Die biedt je nu maar één keer aan, in plaats van op twee avonden.' Daarbij wordt rekening gehouden met bezoekers van Texel, die als eerste kaartjes mogen bestellen. Cabaret, muziektheater en jazz. Het nieuwe programma van Klif 12 in Den Hoorn biedt voor elk wat wils. Hieronder een over zicht van de voorstellingen tot het eind van het jaar. De tweede helft van het seizoen. Ook de Klif 12 Music Club krijgt een vervolg. Hiervoor is een spe ciaal abonnement in het leven geroepen. De toegangsprijs voor ieder concert bedraagt €17,50, wie alle vijf concerten bezoekt, betaalt €75,- en geniet dus €2,50 korting per concert. Kaarten kun nen besteld worden via info@klif 12.nl en tel 319633. Over alle voorstellingen is meer informatie te vinden via www.klif12.nl. Tenzij anders vermeld, beginnen alle voorstellingen om 20.30 uur. Zondag 29 mei - Klif 12 Music Club: Susanne Alt Quartet. Swin gende jazz met een moderne en funky inslag. €16,-. Woensdag 1 (uitverkocht) en don derdag 2 juni (Hemelvaartsdag)- Luider Van Donselaar: Klitten band. Dol, dwaas, hilarisch, serieus en ook zeer ontroerend..., maar altijd uitermate komisch. €16,-. Zondag 26 juni - Gerard Wortel: Trapt vooruit. 'Het onechte kind van Cornelis Vreeswijk en Jaap Fischer'. €14,-. Vrijdag 22 juli - Oeloek: De Nacht van de Nasmaak. Tragikomisch, cartoonesk zapca- baret. €14,-. Vrijdag 29 en zaterdag 30 juli - LOS: Lijf on Stage. Vier eigenzinnige meiden met een hoge dosis zelfspot. Met vier krachtige stemmen en een piano blijft geen generatie gespaard. €16,-. Vrijdag 12 augustus - Gijs Nilles- sen: Voor de zekerheid. Nillessen praat veel en graag. Een voorstel ling voor mensen met snelle oren. €16,-. Vrijdag 19 augustus - Maarten van Rossem: Een soort van lezing. Nederlands bekendste historicus en Amerikadeskundige met nuch tere en relativerende analyses en ironische terzijdes. €12,-. Vrijdag 26 augustus - Marieke Vis ser: Onder de mensen. In 2009 won Visser de persoon lijkheidsprijs op Cameretten. 'Ze is brutaal in het nemen van rust en heeft een mooie fysiek.' €16,-. Zondag 4 september - Collectief Het Nieuwe Lied Een theatraal concert met Thijs Maas, Jesje De Schepper, Jan Groenteman, Eefke den Held, Wil- ko Sterke, Barbara Blommestein. €15,-. Woensdag 21 september - Hel- mert Woudenberg: Übermensch, wie was Adolf Hitler? Übermensch wil Hitier tonen hoe hij werkelijk was, en zijn handelen verklaren uit de woede en de pijn, waarvan hij was bezeten. €18,-. Zondag 25 september - Klif 12 Music Club: Saskia Laroo met band. Laroo combineert jazz, pop, dance en world zodat het lijkt alsof ze altijd bij elkaar hebben gehoord. €17,50. Vrijdag 7 oktober - Klif 12 Music Club: Masha Bijlsma Band. Bijls- ma behoort tot die Europese vocalisten die zich probleemloos kunnen meten met hun Ameri kaanse collega's. €17,50. Zondag 9 oktober - Van der Laan Woe: Superlatief. Snel, grappig en sterk met taal. €18,-. Dinsdag 18 oktober - Klaas van der Eerden: Breedbeeld. Zang, impro, dans, stand-up, piano, dwarsfluit, hip-hop en conference. €16,-. Dinsdag 25 oktober - Jeroen Leenders: Sorry, ik ben Jeroen Leenders. Leenders, winnaar van het Leids Cabaret Festival 2010, creëert met zijn confronterende en absurde humor iets unieks. €18,-. Vrijdag 4 november - Robbert Jan Proos: Solo! De combinatie van mimiek en dynamiek staat garant voor een avond meegesleept worden in een wereld vol boeiende gedach tes. €16,-. Dinsdag 15 november - Richard Groenendijk: Alle Dagen. Een recht uit 't hart gegrepen voorstel ling door één van de meest veel- Woensdag 23 november - Monte zuma's Revenge. Op veler verzoek weer terug. €23,-. Zaterdag 26 november - Veldhuis en Kemper: Dan maar niet geluk kig. €23,-. Woensdag 7 december - Freek de Jonge: Neven. €27,- (maximaal honderd kaarten beschikbaar). Maandag 19 december - Rowwen Hèze: Koper. €31,-. Zondag 15 januari (middagvoor stelling) - Nieuwjaars Opera- en Operettegala. De Roemeense Nati onale Opera van Timisoara brengt aria's en duetten van Mozart, Doni zetti, Verdi, Rossini en Strauss. 14.30 uur: €42,-. Vrijdag 11 maart - Ramses, zing, vecht, huil, bid, lach, werk en bewonder. Met onder anderen Wil liam Spaaij en Tom Jansen. €36,-. Zaterdag 24 maart - Het Groot Niet Te Vermijden: Save the last dance. €26,-. Woensdag 28 maart - 3 J's: 4 ele menten. €33,-. Vrijdag 27 april - BZN tributeband: Mon amour. €23,-. Internationale musici in Den Hoorn In het kerkje van Den Hoorn vindt ook deze zomer weer een reeks concerten plaats in het kader van The International Hol land Music Sessions. In deze concertreeks brengen inter nationaal bekende musici een geva rieerd repertoire voor piano, viool en cello ten gehore. De afgelopen maanden werden op audities ruim honderd musici uit meer dan dertig landen geselec teerd om aan het zomerfestival deel te nemen. Hierbij worden master- classes gecombineerd met optre dens, bedoeld om podiumervaring op te doen. Onder de deelnemers bijzondere talenten als Yuri Favorin en Kyu Yen Kim, winnaars van de Koningin Elisabeth Wedstrijd 2010. Naast Texel worden concerten gegeven in Bergen, Alkmaar, Haar lem, Oosterland, Enkhuizen, Scher- merhorn, Muiden en Zwolle. Tijdens het festival worden musici geselec teerd voor een optreden in de serie Masters on tour, die hen het vol gend seizoen zal voeren naar podia in heel Europa. Het programma wordt nog nader bekend gemaakt, maar de concer ten in Den Hoorn vinden plaats op maandag en donderdag in juli en augustus en beginnen steeds om 19.00 uur. De toegang bedraagt €15,-, jongeren tot dertig jaar beta len €7,50. Vanaf 1 juni is het pro gramma te vinden via www.tihms. com. Een van de solisten is pianiste Kyu Yeon Kim uit Korea. Zij studeerde aan de Korean National University of Arts, de Universitat der Künste in Berlijn en het Curtis Institute of Music in Philadelphia. Dit jaar haalt ze haar Master of Music degree aan het New England Conservatory in Boston. Zij behaalde de eerste prijs bij de Gina Bachauer Piano Com petition en de Prokofjev Internatio nal Piano Competition. In 2010 behoorde zij tot de laureaten van de Koningin Elisabeth Wedstrijd in Brussel. Zij concerteerde met belangrijke orkesten en gaf inmid dels recitals over de gehele wereld en binnenkort dus ook in Den Hoorn. zijdige theatermakers van dit moment. €18,-. Vrijdag 25 november - Alex Roe- ka: Zachtaardig Vergooid. Een verhaal van vriendschap, liefde en onrust, voortgestuwd door een aanstekelijke levenslust. €18,-. Vrijdag 2 december - Klif 12 Music Club: Tineke Postma Quartet. Postma is een begrip in de Neder landse en internationale jazz krin gen. €17,50. Zondag 18 december - Klif 12 Music Club (aanvang 16.00 uur): Jasper van 't Hof Quartet. 'De musici van mijn kwartet durven over alle muzikale grenzen heen te kijken, of het nu componeren is voor een big band of een orkest, rock of pop. Als we beginnen met een concert, gaan we voor twee uur het avontuur aan.' €17,50. Hulp aan Texelaars in financiële nood Spangerweg 10 1793 EH De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343 Filmhuis Oosterend in mei en juni In eetcafé De Kroonprins wordt in de maanden mei en juni elke week Filmhuis gehouden. De voorstellingen beginnen steeds om 21.00 uur, de toegang bedraagt €5,-. Wie vooraf komt eten, hoeft geen toegang te betalen. Reserve ren is gewenst. Voor meer informa tie: tel. 318975 of via e-mail adres 1 nfo@eetcafedekroonpri ns.nl. Het programma voor de komende weken: 19 mei: lo sono l'amore 26 mei: Angela's ashes 2 juni: As it is in heaven 9 juni: Va, vis et deviens 16 juni: Helaasheid der dingen

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 8