TEXELSE^COURANT ll ié. Cjroen 2warL-Jexels in het harL, 'Wel uitvoerig dossier met gedegen onderbouwing' Vijf insluipingen in Oosterend .txl OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12576 VRIJDAG 20 MEI 2011 7 Bij de wieler baan zijn dins dagavond de winnaars van de wintercom petitie van Wie lersport Texel gehuldigd. O O Maria de Bruyn Ouboter uit Den Hoorn heeft een website samen gesteld over schrijver Maria Dermoüt (1888- 1962). Zijn vader was tandarts, zijn broer is het, net als zijn zoon. Een gesprek met Herman Wellens, zelf ook tandarts Dierenarts Piet van de Werken (60) zwaait af bij Dierenartsen praktijk Texel, hij wordt opge volgd door Maaike Stapper. Giskes: Geen details over 'Van Ree' wordt uitgevochten. Ten tweede gaat het om een personele kwestie en wij stellen ons op het standpunt dat het niet wenselijk is om voordat een rechter heeft geoordeeld met details naar buiten te treden, ook omdat het mogelijk nadelige effec ten heeft voor de betrokkene zelf.' Maar ook na de rechtszaak zal vol gens de burgemeester uit oogpunt van zorgvuldigheid en goed werk geverschap niet in detail worden getreden. Dit met het oog ook op de bescherming van de privacy van (ex-)medewerkers. Bouke Weber van De Lindeboom bekijkt de bakplaat van de Woensdag 1 juni is de zaak voor het eerst geopend. De poffertjeskraam die afgelopen week op de Groeneplaats in bouw van de kraam op de plek van het vroegere gemeente- Den Burg is opgebouwd. De komende week wordt aan de huis trok de afgelopen dagen de nodige belangstelling, verdere inrichting van de zogeheten Pofferglop gewerkt. Meer hierover op pagina 5. js,oen mn Hanuw) 'Wel erg veel licht langs Pontweg' Gedeputeerde Elisabeth Post is bereid te kijken naar de omstre den lantaarnpalen die de provin cie langs de Pontweg heeft geplaatst. Dat liet de provinciebestuurder gis teren weten tijdens overleg met de wethouders Eric Hercules en Edo Kooiman in Haarlem. Post was recent privé op het eiland en zag dat op sommige plekken wel erg veel verlichting is gekomen. 'Ze telde bij een rotonde liefst zeven tien lantaarnpalen', aldus Hercules. 'Dat vond ze zelf ook wel wat veel.' De gedeputeerde zegde toe het beleid van de provincie nog eens te bekijken. Daarbij wordt ook rekening gehouden met de veilig heid. 'Maar ze had er begrip voor dat Texel landelijk gebied is', aldus Hercules. De raad sprak zich eind april tijdens een extra raadsverga dering uit tegen de komst van de nieuwe lantaarnpalen om het col lege een steuntje in de rug te geven bij overleg met de provin cie. De palen worden nader besproken wanneer gedeputeerde Post vrij dag 15 juli een werkbezoek aan Texel brengt. De gedeputeerde was niet van plan iets te doen tegen de nieuwe hectometerbord- jes langs de Pontweg. De gemeen teraad nam daar eind april ook stelling tegen. 'Maar dat zat weinig beweging in', aldus Hercules. Het college van b en w blijft terughoudend over de kwestie Van Ree. 'Waarom reageert de gemeente niet op al die aantij gingen en verdachtmakingen van de tegenpartij?', stelde bur gemeester Giskes woensdag avond tijdens de raadsvergade ring zelf de vraag. De voorzieningenrechter in Alk maar besluit komende donderdag of het besluit van b en w om de salarisbetaling per direct stop te zetten rechtvaardig is. De defini tieve rechtszaak over de rechtma tigheid van het strafontslag vindt later plaats. In de media is er uitge breid over bericht. 'Daarbij wordt helaas door de media de suggestie gewekt dat lichtzinnig met de belangen van de organisatie en een medewerker wordt omgegaan en de zaak niet onderbouwd is. Wij betreuren deze gang van zaken en kunnen u aangeven dat we de rechtbank een uitvoerig dossier hebben aangeboden met een gedegen onderbouwing.' Dat deze gegevens vooralsnog binnenskamers blijven, verklaart Giskes als volgt: 'Ten eerste: als een zaak in behandeling bij een rechtbank is, wordt het beginsel gehanteerd dat de zaak ook inder daad voorligt aan de rechter en niet (tegelijkertijd) in de media De politie waarschuwt voor het gevaar van insluipers. De afge lopen weken werden inwoners van Oosterend tot vijf keer toe het slachtoffer van onbekenden die 's nachts spullen wegna men. Kenmerk van een insluiping is dat de bewoners gewoon thuis zijn terwijl de dieven - in hoog tempo - hun gang gaan. De ongewenste bezoekers maken daarbij gebruik van een onafgesloten deur of raam. Dat was ook in Oosterend het geval. De buit bestond onder meer uit een tas, een laptop en een camera. 'Behalve de materiële schade, geeft een insluiping bij gedupeerden vaak ook een emoti onele klap. Een wildvreemde is in huis geweest en heeft aan per soonlijke spullen gezeten', meldt de politie in een persbericht. Bewoners kunnen veel doen om insluipingen te voorkomen, aldus de politie. 'Draai de deur op slot. Let er ook op dat de schuur wordt afgesloten, zodat u niet ineens zonder fiets zit. Als u uw woning verlaat, zorg ervoor dat de deuren op slot zijn en ramen dicht of beveiligd zijn door middel van een speciale klink met slot of van een ander beveiligingsmiddel. Bouw markten kunnen u hierover voor lichten en daar zijn tevens inbraak preventiematerialen verkrijgbaar.' Weerstand tegen plan woning in oude timmerwerkplaats De Naai Het veranderen van de voorma lige timmerwerkplaats aan De Naai in Den Hoorn in een woning draagt niet bij aan de beoogde pleinfunctie van De Naai. Aldus motiveert het college van b en w het besluit om niet aan dit ver zoek mee te werken. De timmerwerkplaats is sinds 2000 niet meer als zodanig in gebruik en het gebouw verpaupert. In 2007 werd het pand aangekocht door de familie Dik, die het wil ombouwen tot een woning en deze wil verhu ren. Hiervoor is het nodig dat de ambachtelijke bestemming wordt omgezet in Woondoeleinden. De gemeente werkte aanvankelijk mee, maar nadat de ontwerpver- gunning ter inzage was gelegd, werden 24 zienswijzen ingediend, waarvan er uiteindelijk 15 niet-ont- vankelijk werden verklaard. Het college vond de andere gegrond en weigerde alsnog mee te werken aan de woning. 'Omzetting van de ambachtelijke bestemming naar een woonfunctie lijkt niet in het belang van behoud en versterking van de ambachtelijke en culturele voorziening in de dorpskern.' Hier op tekenden Ellen en Jaap Dik bezwaar aan tegen dit besluit, wat woensdag werd behandeld door de Bezwaarschriftencommissie. Volgens mr. Eveline Engels, die namens de familie Dik het woord OP TEXEL stichtmgbroodnodig@texel voerde, heeft de raad het college de bevoegdheid gegeven om mee te werken aan zo'n bestemmings wijziging als hiervoor een dringen de reden is. Volgens Engels is die aanwezig: 'Elf jaar lang werd de meerwaarde van de ambachtelijke functie niet omschreven en niet als belangrijk bestempeld. Elf jaar lang staat dit prachtige pand te verpau peren.' B en w verwijzen naar het Loods- project, de dorpsvisie waarin staat dat De Naai een echt plein moet worden. 'Gezellig en bruisend', verwoordde Berend Weiiers namens een groep Hoornders die geen woning in de werkplaats wil, maar vindt dat een sociaal-cultu rele functie meer gewenst is. Direct betrokkenen bij De Naai werken een plan uit van het gebied tussen het Hoornder kerkje en De Stolp, plannen die volgens Weiiers niet moeten worden gefrustreerd door nu al te besluiten een woonbe stemming aan de werkplaats te geven. Het bracht de discussie op de sta tus van het Loodsproject. Volgens Jaap Dik is daaruit tot nu toe niet veel meer gerealiseerd dan een aantal vloedpalen en loodsbier en dat wordt gedragen door een rela tief kleine groep. Maar volgens b en w is het Loodsproject een beleidsplan dat officieel is vastge steld door de gemeenteraad. Ander argument tegen de woning was dat de nabijheid van het café op gespannen voet staat met de functie wonen. Weiiers: 'Dat is vra gen om problemen.' Mr. Engels, die geen duidelijk antwoord kreeg op haar vraag wat de tegenstan ders van de woning dan wel graag in de werkplaats willen, sloot niet uit dat als het besluit om geen woning toe te staan in de werk plaats ondanks de ingebrachte argumenten van de familie Dik overeind blijft, de mogelijkheid van werkplaats of atelier op de begane grond en een woning op de verdie ping zal worden overwogen. De commissie Bezwaarschriften brengt over zes weken advies uit aan het college van b en w. Brinkhuis nieuwe directeur NIOZ Henk Brinkhuis wordt eind dit jaar de nieuwe algemeen direc teur van het NIOZ. Hij volgt Carlo Heip op die met pensioen gaat. Brinkhuis leidt op het moment nog de groep Biomarine Sciences aan Universiteit Utrecht waar hij ook hoogleraar mariene palaeobiologie is. Brinkhuis is geen onbekende bij het NIOZ: de laatste jaren publi ceerde hij regelmatig artikelen met NlOZ-onderzoekers in weten schappelijke tijdschriften als Natu re en Science. Als algemeen directeur gaat Brink huis samen met adjunct-directeur Herman Ridderinkhof verder rich ting geven aan de ontwikkeling van het onderzoeksinstituut op 't Horn- tje. Ze gaan zich ook bezighouden van de intergratie tussen het NIOZ en Centrum voor Estuariene en Mariene Ecologie (NIOO-CEME) in Yerseke wanneer de fusie tussen beide instituten een feit is. Die moet dit jaar plaatsvinden. kom badkamers kijken open zat. 10.00 - 12.30u TEXELSE@COllRANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. Western! www.texelseautopagina.nl Bekendmakingen op pagina 10

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1