5-sterrenhotel, lodges, spa en cosmedisch centrum TEY ELTOU/LS TAXITEXEL WMO/ziekenvervoer TEXELSE 11 COURANT www.taxitexel.nl onze voordeelpas iango: DINSDAG 24 MEI 2011 MUSIC CLUB 2010 KINDERTHEATER DINER CABARET 3 Juli 2011 Derek Ogilvïe Een middag vol verbazing, emotie, maar ook humor en vermaak. Kortom een onvergetelijke belevenis! Zondag 3 Juli, 14.00 uur, Amsterdam. Prijs p.p. €60,-. Ind. touringcar, 1e rang kaartje, bootkosten en BTW. Enkel meerijden naar Amsterdam is ook mogelijk 20,- p.p. e-mail: info@texeltours.nl telefoon:+31(0)222-315555 www.texeltours.nl Foto van de maquette van Texel Spa Resort, gemaakt door landschapsarchitectuur en stedenbouwkundig bureau Hosper uit Haarlem. In het midden het park, hotel De Pelikaan, rechtsboven De Razende Bol en links boven vakantiepark 't Hoogelandt. (Fotc groei van de populieren. Vanuit landbouwkundig oogpunt, gaat er dus weinig aan verloren. Hoe zit het met de slaapplaat sen? Een hotel met zestig kamers en 90 lodges, dat zijn nogal wat bedden Waar komen die vandaan? Mantje: 'We hebben van Woontij de bestemming van Tubantia gekocht. Die bedden kunnen we verplaatsen. Dat geldt ook voor het restaurant.' Een bestemmingswijziging kan alleen als de raad meewerkt. Waarom moet die dat doen? Mantje: 'Daar heeft de raad meer dere redenen voor. De elementen waar Texel Spa uit is opgebouwd zijn uniek voor Texel en daarom van toegevoegde waarde voor het eiland. De combinaties van deze verschillende functies onder één dak is zelfs uniek voor Nederland en daarbuiten. We boren er een nieuw publiek mee aan. Het maakt dat Texel Spa nieuwe doelgroepen naar het eiland zal trekken en daarmee functioneert als een toe ristisch recreatieve trekker. Maar dat is niet de enige reden.' De tweede reden? Mantje: 'De vooruitzichten voor de bouw- en aanverwante sectoren zijn niet rooskleurig. De bouw van een dergelijk uitgebreid en hoog waardig Spa Resort betekent een extra stuk werkgelegenheid voor Texel. Texel Spa Resort zorgt ook na realisatie voor veel extra werk gelegenheid. Structureel voor tachtig tot honderd personen. Daarnaast is er de spin-off, werk voor andere Texelse bedrijven. Wij berekenen dat op nog eens 200 arbeidsplaatsen.' Is er nog een reden? Aad Blom: 'Texel Spa Resort past naadloos in de structuurvisie voor 2020. Daarin staat dat initiatieven die de economie verbreden, die duurzaam zijn, innovatief, de (toe ristische) kwaliteit van het eiland verhogen en die extra banen ople veren moeten worden gestimu leerd en gefaciliteerd door de gemeente.' Stel dat de raad, en in navolging daarvan de provincie, instemt met het plan? Het gaat miljoe nen kosten. Wie gaat dat beta len? Mantje: 'We hebben gesproken met een aantal sterke financiers, die belangstelling hebben voor het project.' Blijft het wel een Texels project, of zijn we straks overgeleverd aan snelle jongens van de over kant? Mantje: 'Wij zijn degene die bepaalt en we houden de vinger aan de pols. Wij ontwikkelen het volgens onze uitgangspunten en doelstel lingen, zoals in de ontwikkelingsvi sie is verwoord.' Hosper: 'Een kwalitatief hoogwaardige toeris- tisch-recreatieve voorziening. Een toegevoegde waarde voor Texel en daarmee versterking van het toeristisch recreatieve aanbod en van de concurrentiepositie van het eiland als geheel.' Gaan jullie het na realisatie ook beheren? 'Nee. We hebben een goede beheerder gevonden. Eén man die het alle onderdelen van Texel Spa Resort beheert, dus niet dat er allerlei verschillende mensen over gaan. Dat werkt niet.' Wanneer willen jullie van start? 'Zo snel mogelijk. De Texelse eco nomie heeft er niets aan als we nog vijf jaar moeten wachten. Aan ons zal het niet liggen, wij hebben onze zaken goed voorbereid.' Wat hebben jullie zoal gedaan? 'De grond is aangekocht, de bestemming van Tubantia verwor ven, we hebben met omwonenden gesproken, die posi tief zijn. Ook De Pelikaan ziet het als een meerwaarde. We hebben de bestemming onderzocht, ook de juridische en ruimtelijke aspec ten en worden bij dit plan terzijde gestaan door Ingmar Veeger van Architektenburo Uriot, we hebben een ontwikkelingsvisie laten maken, schetsen, artist-impressi- ons, zoals het zou kunnen worden, we hebben met banken en andere financiers gesproken, een beheer der gevonden en het plan vorige week voorgelegd aan college van b en w en gemeenteraad. En maandagavond de presentatie, ten overstaan van allerlei Texelse (maatschappelijke) organisaties, bedrijven en de pers.' Wat drijft Adrie Mantje? 'Stilzitten is niet aan mij besteed. Ik bedenk en creëer graag leuke en nieuwe dingen, die iets toevoe gen aan Texel. Dit begon met iets kleins en - daar ben ik heel eerlijk in - is behoorlijk uit de hand gelo pen. Maar ik sta er volledig achter. Ik ben een doorzetter en doe er alles aan om het gerealiseerd te krijgen. Het werd op een gegeven moment wel zó groot, dat ik het niet meer in mijn eentje redde en mensen om me heen verzamel de.' Dat verklaart onder meer de betrokkenheid van Peter Hin en Aad Blom? Mantje: 'Met Peter werk ik al lang samen.' Aad Blom: 'Adrie en ik zijn vrienden. Ik help hem hierbij. Maak gespreksverslagen en doe andere dingen waar Adrie en Peter niet aan toe komen.' Texel krijgt vijf blauwe vlaggen Paal 9, 17, 20 en 28 en de Wad denhaven in Oudeschild mogen ook in 2011 de Blauwe Vlag laten wapperen. Dat heeft de Stichting Keurmerk, Milieu, Veiligheid en Kwaliteit (KMVK) laten weten. De vlaggen zijn voor toeristen het teken dat de stranden en de jacht haven schoon en veilig zijn. Het zwemwater is in orde, er zijn goede sanitaire voorzieningen en het zit goed met de veiligheid (onder meer de aanwezigheid van strandbewa- king). De KMVK meldt op de website van de Blauwe Vlag (www.blauwevlag. nl) dat de kernwaarden rust, ruimte en natuur van toepassing zijn op het Texelse strand. 'Zelfs op zomerse dagen hoeven mensen nooit in de file te staan. Er is ruimte in overvloed. Wie het toch te druk vindt, loopt gewoon een stukje verder.' Op de site staat ook nog te lezen dat er bij negen strandslagen blau we vlaggen hangen, maar dat is achterhaald. De gemeente besloot een paar jaar geleden minder vlag gen aan te vragen, omdat dat min der geld kost. De afwezigheid van een vlag op andere stranden bete kent dus niet dat de kwaliteit daar minder zou zijn. Texel doet het overigens met vijf vlaggen niet slecht in vergelijking met de buren. Op Ameland wap peren dit jaar drie blauwe vlaggen en de andere Waddeneilanden hebben er geen. Den Helder heeft er twee hangen in Julianadorp. Gerard Timmerman Rolstoelvervoer Tel. 0222-315555 10% korting met jgritrez De Fiun een Hapje eTen en Daarna naar De filtti? pst Kan in ons GezemGe eeTcaFéi Hoofd;J/kk. 5w«Jtw ox n swamp] VoorwOk STRflH»' R_ l'HCO s Plmme.Hu VtrDe. M/WHP 1|i|wTb«s

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 11