1EXBJVGBSCA.nl Vliegen met Texelse Antonov TEXELSE 2 COURANT ABBA herleeft in Toekomst Waalders trots op kerkmuur en pleintje Op uitnodiging van de organisa tie brengt de stichting Antonov maandag 13 juni een bezoek aan de Airshow in Oostwold. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Mensen die met de Antonov mee willen vliegen naar Oostwold, beta len €125,-, inclusief toegang tot de Airshow. Er wordt om 10.00 uur vertrokken vanaf het vliegveld Texel, waar de Antonov rond 17.00 uur weer terugkeert. In augustus is de Texelse' Antonov present op de meeting in Teuge, waarvoor zich reeds veertien Antonovs hebben aangemeld, afkomstig uit Neder land, Denemarken, Groenland, Duitsland, Hongarije, Estland en Tsjechië. Donateurs die hun bij drage voor dit jaar hebben betaald, kunnen meevliegen. Voor hen wordt een overnachting geregeld in een hotel in Deventer. Ook is de Antonov te vinden op de fly-inn op Valkenburg, op zaterdag 17 sep tember. Ook dan kunnen liefheb bers meevliegen. Voor meer informatie: Ron Sprong, tel. 317001 of 0613845764. Susanne Alt Quartet in Music Club Muziek in Worsteltent In De Worsteltent aan de Smitsweg is van 5 juni tot 25 september elke zondag levende muziek te horen. Veel artiesten die op het pro gramma vermeld staan, waren al eerder in deze serie te horen, maar ook heeft de organisatie nieuwe namen weten te strik ken. Het accent lijkt dit jaar te liggen op dixieland, bluegrass, swing en andere opgewekt zomerse muziek. Zoals de muziek van The Happy Swing Society, die met Pinksteren optreedt, of die van de bigband Miss Jones een week later. Maar ook de blue grass van de Tennessee Studs en de texmex en cajun van de Bluegrass Mosquitos passen in dit straatje. Anders is de popfolk van Brother Flower, allang geen onbekende meer, en de Kelti sche muziek van Unicorn. De serie begint zondag 5 juni met een optreden van Trust, melodi euze en harmonieuze pop. De optredens beginnen steevast op 14.00 uur en vinden bij gun stige weersomstandigheden (en dat is bijna altijd) buiten in de tuin plaats. De toegang is gra tis. Sorgen Frei In eetcafé De Kroonprins aan de Kerkstraat in Oosterend wordt zaterdag 28 mei een optreden verzorgd door de Texelse blues band Sorgen Frei. Het optreden begint om 20.30 uur, de toegang is gratis. Mindfulness voor kinderen Milena Hilstra uitOosterend start in juni met een cursus mindful ness voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Tijdens de cursus leren de kinde ren onder meer hoe ze kunnen om gaan met emoties als boosheid, angst en verdriet. Ze leren om te gaan met stress, hoe ze hun leer prestaties kunnen verhogen, meer plezier kunnen hebben en hoe ze makkelijker in slaap kunnen komen. De kinderen doen oefeningen en wisselen onder leiding van Hilstra als mindfullkidstrainer onderling ervaringen uit. De cursus wordt gegeven op donderdagmiddagen van 16.00 tot 17.00 uur in praktijk Vloedlijn aan Ruijslaan 88 bij De Koog. De eerste bijeenkomst is op 9 juni. Meer informatie: Milena Hil stra, tel. 06-45348080. Agnetha Faltskog en Anni-Frid Lyngstad van ABBA leken zater dagavond terug van weggeweest te zijn op het podium van De Toe komst in De Koog. De Duitse band Abbalicious verzorgde er een ABBA Tribute, waardoor de tijden van Dancing Queen en andere grote hits van de Zweedse groep herleef den. (Foto Jemen van Hattum) Willem Hemelraad (met microfoon) en ontwerper Lex Annema bij het bord bij het Waalder plein. (Foto Gerard Timmerman) In De Waal is vrijdag het pleintje bij de hervormde kerk feestelijk in gebruik genomen. Op de plek waar ooit café De Bellevue stond, ligt tegen de achtergrond van de gerestaureerde kermuur nu een fraai terras dat uitzicht biedt op de omgeving. Soms moet je wel eens geduld hebben om tot mooi resultaat te komen. De kerkmuur in De Waal is daar een sprekend voorbeeld van. 'Het was een rotzooi', doelde Cees Hin van Stichting Dorpsherstel op de monumentale muur. Twintig jaar geleden maakte architect Lex Annema in opdracht van de stich ting de eerste schetsen voor de nieuwe muur. Maar door gebrek aan geld liet de restauratie op zich wachten. Dat het er uiteindelijk toch van is gekomen, komt door dat de initiatiefnemers succesvol met de pet rond zijn gegaan om de benodigde €100.000,- bij elkaar te krijgen. Bijdragen van onder meer Dorpsherstel, de gemeente, de hervormde kerk en het Texelfonds maakten realisatie mogelijk. 'De Waal heeft nu de mooie ingang die het dorp verdient. Lex Annema memoreerde hoe de eerste plan nen gelijk tot commotie leidden, omdat de suggestie werd gewekt dat er een café zou komen. Geen café, maar wel een verhoogd ter ras op het snijpunt van de Bomen- diek, de Polderweg en het Hoger- eind. 'Alles komt er op uit.' Andrew Albers van het Texelfonds sprak waardering uit voor het initiatief dat afkomstig was uit de Waalder gemeenschap zelf. 'We kunnen trots zijn op het resultaat.' Clemen tine Biekmann, voorzitter van de Waalder dorpscommissie, had lovende woorden voor de 'inzet, initiatief, duwkracht en volharding' van Willem Hemelraad en 'stille kracht' Gerrit Boot, die het terras onderhoudt en de prullenbak leegt. Bijzonder is dat het door straten maker Hans de Jong aangelegde terras, voorzien van een smeed ijzeren hekwerk, beschikt over een fraaie dorpspomp waaruit leiding water kan worden gepompt. Het terras is ook de start van een door stichting De Lieuw aan te leggen wandelpad rond De Waal. Leerlingen Hans ANBO-reis Hopman treden op Zestien gitaarleerlingen van Hans Hopman geven zaterdag 28 mei een uitvoering in de tuin van De Zes 15 in Den Burg. Er komen verschil lende muziekstijlen aan bod en er worden instrumenten bespeeld als basgitaar, elektrische gitaar en uke- lele. De voorspeelmiddag begint om 14.00 uur. De toegang is gratis. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt donderdag 26 mei vanaf 10.00 uur een bijeen komst gehouden voor de deelne mers aan de ANBO-reis naar Oost ende. De reis vindt plaats van 6 tot en met 13 juni, op de bijeenkomst wordt nadere informatie gegeven en kunnen de reisgenoten met elkaar kennis maken. Nieuwe reeks zomeravondconcerten De Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerk verzorgt ook komend seizoen een con certserie. In totaal worden zes tien concerten gegeven, waarbij alle dorpen van het eiland - uit gezonderd De Koog - aan bod komen. De serie begint op 14 juni met een optreden van het Hobbema Trio in de Zeemanskerk van Oudeschild, en loopt tot 27 september, als wordt afgesloten met een harpcon- cert door Colet Nierop en Marije Vijselaar, ook in Oudeschild. Naast vele bekende gezichten, toont het programma ook nieuwe. Bijvoorbeeld het Nieuw Blaaskwin- tet, dat op 28 juni in Oosterend speelt. Aan de serie wordt ook meegewerkt door muzikanten met Texelse achtergrond, zoals orga nist Rachel Vroom, sopraan Karin van Arkel en trompettist Maarten Elzinga. Alle concerten beginnen om 20.15 uur, de toegang is gratis, maar na afloop wordt een inzameling gehouden. In de Klif 12 Music Club wordt zondag 29 mei een optreden verzorgd door het Susanne Alt Quartet, dat vorig jaar een ver pletterende indruk maakte bij North Sea Jazz. Al direct aan het begin van een optreden van het kwartet zit de stemming erin en is de toon gezet voor een swingend optreden. Daarmee is het eerste optreden in de Klif Music Club van dit seizoen een goede opwarmer voor het driedaagse festival Jazz on the Waves, op 8, 9 en 10 juli. De in Duitsland als kind van twee muzi kanten geboren Susanne Alt wordt ondersteund door Thijs Cuppen op piano en Fender Rhodes, Sven Schuster op contrabas en Philippe Lemm op drums. Het kwartet is bijzonder goed op elkaar inge speeld en weet vanaf de eerste noot het publiek aan zich te bin den met uitsluitend eigen werk. Naast swingende funky jazz is er ruimte voor mooie, rustige jazzsongs. Susanne Alt (1978) kreeg al vroeg gitaar- en pianoles en begon toen ze twaalf jaar was met saxofoon spelen. Zij won vele prijzen voor jong talent en de prestigieuze Sie- mens-Jazzförderpreis. Op haar vijftiende was ze de jongste stu dent klassiek saxofoon aan het Meistersingerkonservatorium in Neurenberg. Later studeerde ze aan het Hilversumse/Amsterdam- se Conservatorium toelating te doen en sinds 1996 woont ze in Nederland. In 2004 verscheen haar eerste CD. Het optreden begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €16,-. Diner vooraf is mogelijk, in dat geval is reserveren gewenst. Jongerenwebsite politie van start Ook de politie Noord-Holland Noord is sinds deze week aan gesloten bij de jongerenwebsite www.vraaghetdepolitie.nl. Via de site kunnen jongeren in con tact komen met de politie. De site is interactief, bezoekers kunnen niet alleen zoeken naar antwoor- Een uitgebreider overzicht van activi teiten, excursies en workshops is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen is, en via www.texelagenda.nl. Dinsdag 24 mei In het museum in De Waal worden naast een de tentoonstelling over weidebouw 's middags demonstra ties gegeven in de smederij. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 17.30 uur het maandelijks diner van de Stichting Welzijn Ouderen. Deelname kost €8,- Bij Artex Kunstenschool Texel begin om 19.00 uur een voorspeelavond van leerlingen slagwerk, koper en gitaar. Ook is er een optreden van het gehandicaptenensemble en wordt er Ierse muziek gespeeld. i Klif 12 in Den Hoorn begint o 20.00 uur ee n informatieavond over om 19.00 uur een voorspeelavond van leerlingen dwarsfluit en saxo Zon, maan foon. hoog water In dorpshuis De Hof begint om 20.00 Verwachte tijden van hoogwater uur de ledenvergadering van de ver ter rede van Oudeschild. eniging Dorpscommissie De Koog. Din. 24 me: 00.50 en 12 I.50 u. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Woe. 25 me: 01.27 en 14 i.35 u. Winnie De Poeh; 13.45 Rio 3D NL; Don. 26 me 02.30 en 1E >.30 u. 15.30 Fast Furious 5; 16.00 Pirates Vrij. 27 me: 03.45 en 1£ i.15 u. Of The Caribbean: On Stranger Tides Zat. 28 mei 04.50 en 17 '.34 u. 3D; 20.00 Gooische Vrouwen; 20.15 Zon. 29 mei 05.57 en 1E I.40 u. Pirates Of The Caribbean: On Stran Ma. 30 me: 07.07 en 1S i.35 u. ger Tides 3D. Aan het stranc J is het ongeveer een uur Donderdag 26 mei eerder hoog w ater. Dinsdag 24 i mei laat- Bij Artex Kunstenschool Texel begin ste kwartier, donderdag 26 me Zondag 29 mei zon op 5.25 u TEXELSE- COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Pip Barnard Telefoon 06-23576573 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €86,55 €84,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken afloop van de abonnementsperioi i het Loodsenpro- Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 Pirates Of The Caribbean: On Stran ger Tides 3D; 20.30 Fast Furious Woensdag 25 mei In het museum in De Waal worden naast een de tentoonstelling over weidebouw 's middags demonstra ties gegeven in de smederij- Op de velden van Texel'94 in Den Burg wordt van 13.00 tot 18.00 uur het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi (voor basisscholen) gehouden. Bridgeclub Alert houdt in De Bijen korf in Oosterend een bridgedrive, aanvang 19.45 uur. Aanmelden uiter lijk 19.30 uur. Gasten zijn welkom. Deelname kost €2,50 per persoon Bij Artex Kunstenschool Texel begin n 19.00 uur een voorspeelavond in de pianoleerlingen van Roxi Jas- In café De Kroonprins wordt vanaf 21.00 uur de film Angela's Ashes vertoond. Vrijdag 27 mei In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. De vrou wenvereniging verkoopt handwer- In Odysseus aan de Emmalaan begint om 19.30 uur de laatste avond van de TexelEnergie Bespaarstrijd. De uitslagen worden bekend. De avond is openbaar. In verband met de te verwachten drukte zet veerdienst TESO rond het weekend een extra boot in. Zo wordt vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een halfuursdienst onderhouden en zon dag tussen 14.30 en 20.00 uur. Auto mobilisten moeten vrijdag rekening houden met wachttijden tot een half uur. De afvaarten van 10.00 uur uit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de volgende straten: Bernhardlaan, Beatrixlaan. Benefietconcert in Waddenkerk De Waddenkerk aan de Kikkert- straat in De Cocksdorp is drin gend aan restauratie toe. In ver band hiermee wordt woensdag 8 juni in deze kerk een orgel concert gegeven door Jan Teeuw uit Rotterdam. Teeuw is een veelgevraagd orga nist en begeleider. Hij geeft leiding aan diverse koren en ontving een aantal onderscheidingen. De toe gang tot het concert, dat om 20.00 uur begint, bedraagt €5,-. De opbrengt komt geheel ten goede aan de restauratie van de kerk. den op hun vragen, maar ook rechtstreeks een vraag stellen. Ook is via de site advies te krijgen over het oplossen van problemen en zijn er adressen en telefoonnum mers te vinden van andere hulpin stanties. De site richt zich met name op jongeren van 12 tot en met 16 jaar.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2