TEXELSE^COURANT Tuur Elzinga voor SP in Eerste Kamer TEXEL Cjrotn 'wartsjexels in het harL, 10 Rechter: Voldoende reden voor ontslag Van Ree OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12578 VRIJDAG 27 MEI 2011 Christelijke Muziekvereni ging Excelsior neemt toeschou wers mee op een reis met de legendarische Orient-Express. 'Als we hadden geweten mijn vader aan het dementeren was, had dat veel verdriet en schaamte voor komen.' De keus voor een bredere aanpak van het boerenbedrijf legt de familie Hin van 'Hoog vliet' geen windeieren. Texel Spa Resort. Moet het er komen of niet? Wat zeg gen beleidsno ta's en hoe lui den de meningen? Oud-Texelaar Tuur Elzinga is herkozen als senator voor de SP in de Eerste Kamer. Hij stond achtste op de kieslijst en de par tij kreeg tijdens de verkiezingen door Provinciale Staten acht zetels toebedeeld. De 41-jarige Elzinga, zoon van Hennie en Margaret Elzinga uit De Waal, zit sinds 2007 in de Eerste Kamer. Hij is daar woordvoerder sociale zaken en werkgelegenheid en hij is lid van de commissie eco nomische zaken en de commissie buitenlandse zaken, defensie en ontwikkelingssamenwerking. Elzinga, die tot zijn achttiende op Texel woonde, is sinds zijn studen tentijd actief voor de SP. Hij was een paar jaar medewerker van de Tweede Kamerfractie en hij zat van 2003 tot 2005 in het partijbestuur. Naast het lidmaatschap van de Eerste Kamer werkt hij sinds 2007 als beleidsmedewerker bij FNV Mondiaal. De oud-Texelaar dankt zijn recht streekse herverkiezing overigens aan Statenlid Willem Cool van D66 in Noord-Holland die zijn stembiljet met een blauwe pen in plaats van een rood potlood invulde, waarna zijn stem ongeldig werd verklaard. Daardoor liep D66 in de Eerste Kamer een zetel mis en ging er een extra restzetel naar de SP toe. Als senator hielp Elzinga onder meer mee te voorkomen dat AOW- ers met een jongere partner een omvangrijke korting op hun uitke ring zouden krijgen. Hij werd daar voor afgelopen dinsdag, samen met andere fractieleden, gehuldigd door partijleider Emile Roemer. De nieuwe Eerste Kamer wordt 7 juni geïnstalleerd. speedheat.nl niets is beslist. Op dezelfde dag als de zitting van de rechtbank Alkmaar (op do 12 mei 2011) was ook een hoorzitting van de perso neelskanten De personeelskamer buigt zich over op de kernvraag of het ontslag stand kan houden. Wanneer de uitspraak verwacht mag worden is nog niet bekend.' Inzamelingsactie voedselbank De voedselbank houdt zaterdag 28 mei vanaf 9.00 uur een inza melingsactie bij Albert Heijn in Den Burg. Winkelend publiek wordt gevraagd wat extra's te kopen en dat bij de stand van de voedselbank af te geven. Volgens coördinator Josje van den Berk van de Stichting Broodnodig op Texel worden met name houdbare producten als pas ta, rijst en blikgroenten op prijs gesteld. 'Er komt een lijst te liggen waarop producten staan waarmee de voedselbank een plezier wordt gedaan.' De inzameling is onder deel van een actie die in heel Noord-Holland wordt gehouden. kom badkamers kijken open zat. 10.00 -12.30u W4l!ll,.:W< amm www.texelseautopagina.nl IIAH.NI ,KV\I Gecombineerde krant i.v.m. Hemelvaartsdag In verband met het als werkdag uitvallen van donderdag 2 juni Hemelvaartsdag zal er op woensdag 1 juni een gecombineerde krant verschijnen. Advertenties voor deze krant kunnen tot maandag 30 mei 17.00 uur worden ingeleverd. Directie Langeveld de Rooy Gemeente gesloten op 2 en 3 juni 2011 Informatie over aangiftes, ■i afvalroutes en storingen vindt u bij de bekendmakingen en op www.texel.nl TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): vakantiekrant Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. fyl Gemeente Texel 1. n I Bekendmakingen op pagina 12 De rechter heeft het verzoek tot voorlopige voorziening door voormalig hoofd Gemeentewer ken Peter van Ree afgewezen. Volgens voorzieningenrechter mr. A.E. van Montfrans-Wolters had het college van b en w vol doende reden voor het strafont- slag en heeft hij het in hem als leidinggevende gestelde ver trouwen beschaamd. Van Ree vocht twee weken gele den zijn strafontslag aan in de rechtbank in Alkmaar. Belangrijke 'pijler' onder zijn ontslag was het verwijt dat Van Ree betrokken was bij het instellen dan wel het in stand houden van de informele kas bij Gemeentewerken, het stor ten van geld hierin en gebruik voor I Woelmuis Pofferblob Ik ben al bijna fan. Straks huppel ik door Pieternels Zelfgebreide Sprookjesbos van de Hollebol naar de Pofferglop. Den Burg wordt steeds meer Smurfendorp. Kabou ter Plop is al op het eiland gesigna leerd met zijn vrolijke lied, Flip Fluitketel past er ook mooi bij. We kunnen nog wat tweedehandsjes van de Efteling aanslepen, dan is het plaatje compleet. En laat dan de poffertjes maar de pan uit rijzen! Ik kan bijna niet wachten. Weet je wat er nou ook zo leuk aan is? Het is allemaal zó Texels! Toch krijg ik plotseling zo'n zin in een overkantse moderne pannen koek met shoarma, lekker multi- culti. Wat raar, wonderlijk! Woelmuis andere doeleinden dan waarvoor het was bestemd. Hij verklaarde ter zitting dat hij niet op de hoogte was van het bestaan van deze 'zwarte' kas, waarin onder meer de opbrengst uit de verkoop van oude machines was beland. Dit wordt tegen gesproken in verkla ringen van de beheerder van de kas en een inmiddels vertrokken teamleider. De teamleider zei dat tijdens een bespreking met de hele staf van Gemeentewerken was besproken wat er moest gebeuren met het geld in de kluis, namelijk dat het ten goede moest komen aan Gemeentewerken. Er werd onder meer een biljarttafel en een laptop mee betaald. Gelet op de verklaringen en hun onderlinge samenhang acht de rechter aannemelijk dat Van Ree wist van de informele kas en de inhoud hiervan en dat hij er als afdelingshoofd op had moeten toezien dat het geld uit de verko pen werd afgedragen aan de afde- Geen afboeking voor Landsbanki Burgemeester en wethouders doen dit jaar geen beroep op de jaarrekening van de gemeente om de claim van €8 miljoen in IJsland verder af te boeken. Dat bleek bij de presentatie van de jaarrekening over 2010. Vorig jaar werd nog €480.000,- afgeboekt en via de jaarrekening van 2008 werd €1,6 miljoen als 'oninbaar' in de boe ken opgenomen. Dat gebeurde toen op advies van advocatenkantoor Stibbe dat de in IJsland gedupeerde lagere overheden begeleidt. ling Financiën van de gemeente. De rechter kwalificeert dit gedrag als 'ernstig plichtsverzuim'. Beslis send daarvoor is volgens de rech ter niet dat hij in alle stadia kennis droeg over hoe de gang van zaken exact is geweest. 'Daarvoor is in de eerste plaats van belang dat verzoeker (Van Ree) hoofd van de afdeling was en in die zin formele (eind)verantwoordelijkheid had over alles wat er onder zijn leiding geschiedde.' Dat Van Ree zelf 'minder duidelijke procedures (er werd bijvoorbeeld geen kasboek bijgehouden) had vastgesteld over wat met het geld uit de verkoop van machines moest gebeuren' doet daar volgens de rechter niets aan af. In een reactie zegt het college van b en w zich door deze uitspraak erkend te voelen. 'Het ondersteunt ons als werkgever en als over heidsorganisatie in het werken vanuit onze basiswaarden zoals integriteit, vertrouwen en betrouw baarheid.' Volgens het college is de vorig jaar uitgesproken verwachting dat 74 procent van het in 2008 kwijtge raakte bedrag terugkeert nog steeds van kracht, waardoor een nieuwe afboeking niet nodig was. Het colle ge baseert zich op een recente uit spraak van een rechter in IJsland. Die bepaalde dat de gedupeerde overheden terecht een preferente positie hebben, ofwel vooraan in de rij staan wanneer het alsnog tot uit betalingen komt. Die positie was aangevochten door obligatiehouders en banken die geen plekje vooraan in de rij hebben. Zij hebben de recente uitspraak van de rechter aangevochten. Dat hoger beroep dient in het najaar en de uit- Reactie van Peter van Ree: 'Bij de zitting werden drie zaken na elkaar behandeld en de onze was als eerste aan de beurt. De uitspraak was kort maar krachtig, de rechter heeft besloten het ver zoek tot een voorlopige voorzie ning af te wijzen. Dit was uiteraard een teleurstelling voor ons omdat met het toewijzen van een voorlo pige voorziening weer salaris betaald zou moeten worden, dat was ook de inzet van deze voor ziening. Belangrijk is om te bena drukken dat in de hoofdzaak nog Verdachte diefstal kluis aangehouden De politie heeft dinsdagochtend een 28-jarige vrouw uit Den Hel der aangehouden die verdacht wordt van diefstal van de kluis uit strandpaviljoen De Zeester op paal 17. De kluis werd van maandag op dinsdag gestolen. De politie kreeg dinsdag rond 2.30 uur een melding dat er twee mensen over een hek aan het Stappeland klommen. De melder trof op het terrein een kluis aan en zag de twee wegrijden in een auto. Enkele uren later zagen agenten de auto rijden over de Pontweg, in de richting van de veer boot. De 28-jarige bestuurster werd aangehouden. De aangetroffen kluis bleek afkomstig te zijn uit een strandpaviljoen. De politie doet ver der onderzoek naar de inbraak. spraak daarvan wordt vóór 2012 verwacht. Wanneer het tot een mogelijke uitbetaling komt, is nog niet bekend. Het nemen van penalty's door de gemengde teams van Durperhonk en De Bruinvisschool hielp het kamp uit Oude- schild woensdag op het schoolvoetbaltoernooi aan de fel begeerde eerste plaats. Vaders, moeders, opa's en oma's, klasgenoten en leerkrachten waren er getuige van hoe 350 leerlingen op de zonovergoten velden van Texel'94 streden om de hoogste eer. Meer op pagina 7.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1