Zon, spanning en sportiviteit op scho TEXELSE 7 COURANT Stuifbestrijders getest op proefvelden Jubileumeditie Buitentoernooi Onderlinge wedstrijd bij AVT Onderzoeker Ronald Rutgers van bodem- en gewaskundig laboratorium Altic inspecteert een proefveld in Eierland. Op de voorgrond een veldje dat is bespoten met papiercellulose, daarachter met digisam en rundveedrijfmest. Foto Gerard Timmerman) Met welke bodembedekker kan het verstuiven van grond het best worden voorkomen? In Eierland wordt momenteel op twee percelen een proef gehou den die deze vraag moet beant woorden. De proef wordt gehouden op initia tief van de Texelse landbouw (LTO noord-KAVB). Aanleiding is dat de vrijstelling voor het gebruik van drijfmest als stuifbestrijder per 2013 vervalt. Probleem is dat het ontbreken van een goed alternatief voor de akkerbouw op zandgron den rampzalige gevolgen zal heb ben. Doel van de proef is het vin den van een alternatief. Als dat niet er niet blijkt te zijn, dan wordt de onmisbaarheid van drijfmest aan getoond. Het resultaat van het onafhankelijke onderzoek wordt opgestuurd naar het ministerie. Er zijn proefvelden aangelegd op het land van Nico Slot aan de Hoofdweg en bij Frans Stark aan de Vuurtorenweg. Hier zijn over een ingezaaid perceel suikerbieten een week of zes geleden vier ver schillende stuifbestrijders gereden. Het betreft rundveedrijfmest (dat tot dusver wordt gebruikt), papier cellulose, dikke fractie rundvee drijfmest aangelengd met water(rundveemest die armer is aan mineralen en daardoor minder belastend voor het milieu) en digi sam (restproduct uit een plantaar dige biovergister die vooral met maïs wordt gevoed). Het onderzoek wordt uitgevoerd door bodem- en gewaskundig laboratorium Altic, dat advies uit- brengt over bodem en bemesting. Drie weken geleden inspecteerde Ronald Rutgers van Altic de proef velden, woensdag deed hij dat opnieuw. Nadelig voor de proef is dat het dit voorjaar nauwelijks geregend heeft en er dus weinig inspoeling van bodembedekkers heeft plaatsgevonden, maar posi tief is dat het behoorlijk heeft gewaaid en gestoven. Eén veld had te lijden van stuifzand van een naburig perceel. De proef bracht de nodige ver schillen aan het licht. Plantjes op de veldjes met papiercellulose en dikke fractie rundveedrijfmest heb ben de meeste stuifschade, de veldjes met drijfmest en digisam het minst. Een beeld dat volgens Rutgers op beide proefvelden was te zien. Op speelweide Het Vierkante stuk aan de Ploegelanderweg wordt zaterdag 28 en zondag 29 mei het veertigste Tevoko Bui tentoernooi gehouden. Aan het toernooi nemen 144 volleybal teams deel, ingedeeld in vijf klasses. Er zullen slechts enkele volleybal lers aanwezig zijn die er bij de eerste editie - in 1972- ook bij waren, maar het Buitentoernooi kenmerkt zich altijd door een hoog reüniegehalte. Op de eerste dag kwamen er al 122 aanmeldingen binnen. Later liep dat aantal zelfs op tot 170 aan meldingen en moesten er dus teams afvallen. De achttien velden die op het terrein van Staatsbosbe heer worden uitgezet, kunnen maximaal 144 teams terecht voor zeven wedstrijd per team. Het dit jaar weer kampioen geworden eer ste damesteam van Tevoko speelt onder de naam 'Veel fout, toch goud' in de regiodivisie op veld 2. Naast een zestal teams van de organiserende vereniging, waarbij drie teams met enthousiaste jeugd leden, spelen nog zo'n vijftien andere Texelse teams mee, met name in de lagere klasses. Ook de vaste deelnemers uit Engeland, het team Lowestoft, zijn weer van de partij. Elk team speelt tussen zater dagmorgen en de prijsuitreiking op zondag, om ca. 16.00 uur, zeven wedstrijden van tweemaal veertien minuten. Bij de prijsuitreiking wordt ook bekend wie de prijs voor het mooiste (volleybal)tenue wint. De volleyballers verblijven ver spreid over het gehele eiland in diverse accommodaties. Ongeveer een kwart kampeert op camping Kogerstrand. In verband met het toernooi is op de Ploegelanderweg eenrichtingverkeer ingesteld. Met een lekker zonnetje en lich te tegenwind hield de jeugd van Atletiekvereniging Texel donder dag de eerste onderlinge wed strijden. Jasper Koertse gooide bij de jon gens tot 9 jaar een clubrecord met de bal (28,88 m) en Jasmijn Baptist liep een nieuw baanrecord bij de meisjes tot 10 jaar. Ze sprintte 60 meter in een tijd van 9,9 sec. Joop Bonnet had de verste sprong van de dag (4,33 m) en zijn zus Jonne Bonnet bracht het clubrecord voor de meisjes tot 13 jaar naar 3,99 m. Na afloop van de driekamp werd 400 meter gelopen. Tijn Zeeman, Jasper Koertse, Anna Vet, Jasmijn Baptist en Aron Zeeman waren de snelste in hun categorie bij de pupillen. Nikki Douma, Jeffrey Zijm (clubrecord) en Timon van der Werf waren het snelst bij de junioren. Spannend was de eindsprint tus sen Wout Kliek en Hessel Arens- man, die samen de laatste bocht door kwamen. Kliek bleef met een tijd van 56,9 seconden Arensman net voor. De 57,4 seconden van laatstgenoemde waren wel goed voor een nieuw club- en baanre cord. SVO sluit seizoen Voetbalvereniging SVO sluit vrijdag 27 mei het seizoen af met een wedstrijd en een gezellige avond waarvoor alle leden en oud-leden zijn uitgenodigd. De aanvangstijd is 13.30 uur en niet, zoals eerder aangekondigd, 12.30 uur. Bridgeclub sluit competitie af Bridgeclub 'Groot Slem' heeft de vierde speelronde en daar mee de competitie afgesloten. Winnaars in de A-lijn waren Marrie Bakker en Corrie Zevenhoven met 56,05 procent. Janny en Piet Hop man (54,32 procent) eindigden op de tweede plaats, derde werden Jan Hoogerheide en Jan Blauw (54,05). In de B-lijn ging de eerste plaats naar Jo van Beek en Nel Brans met 57,28 procent. Veronica van Beek en Pauline Wierenga werden twee met 55,87 procent, derde werden Rosa Harbers en Joop Groen (54,46). Samen met het als vierde geëindigde koppel Harry Ran en Co van Beek promo veren deze koppels naar de A-lijn. Eindwinnaar en clubkampioen over alle rondes werd het duo Marrie Bakker en Corrie Zevenhoven. De tweede plaats werd ingenomen door Mirjam Switzer en Wil Heili gers, derde werd het duo David en Tine Klip. De nieuwe competitie begint op maandag 12 september. Er wordt gespeeld in De Hollebol aan de Parkstraat. Tot die tijd worden zomerdrives gehouden in De Hof in De Koog. Bezwaren tegen woning verworpen B en w hebben de vier bezwaren die door buurtbewoners waren ingediend tegen de bouw van een woning aan de Molendwarsstraat ongegrond verklaard. De bezwaar makers vonden het geplande gebouw buitenproportioneel groot en vreesden verlies van privacy en vrij uitzicht. Ze hebben het college echter niet kunnen vermurwen, want het besluit om aan de bouw mee te werken is ongewijzigd in stand gelaten. De Kompas legt tegen De Fontein aan om te gaan score Ongeveer 350 leerlingen uit groep 7 en 8 van de Texelse basisscholen streden woensdag op het school- voetbaltoernooi op de velden van Texel'94. Het weer kon niet beter, de sfeer was goed en de strijd sportief. In en langs het veld heers te spanning en enthousiasme. Er speelden 39 teams, verdeeld over de categorieën gemengd, jongens en meisjes. Bij de gemengde teams eindigde de finale in gelijkspel, na een zinderende strafschoppen- reeks kwam de Bruinvisschool als winnaar uit de bus. Bij de meisjes eindigde De Fontein als eerste en bij de jongens was De Bruinvis- school de sterkste. Eindstanden: Gemengde teams: 1. Bruinvis- school, 2. Durperhonk 2, 3.Durper- honk 14. De Akker 2, 5. De Akker 1, 6. Vrije School 1, 7. Luberti- school 3, 8. Lubertischool 1, 9. De Akker 3, 10. Vrije School 2, 11. Lubertischool 2. Meisjesteams: 1. De Fontein 1, 2. Jozefschool 1, 3. Thijsseschool 1, 4. Thijsseschool 3, 5. Jozefschool 3, 6. Jozefschool 4, 7. De Fontein 2, 8. Jozefschool 2, 9. Jacob Daal- derschool, 10. Bruinvisschool, 11. Jan Drijverschool 112. De Fontein 3, 13. Thijsseschool 2, 14. Drijver- school 2. Jongensteams: 1Bruinvisschool, 2. Daalderschool, 3. Thijsseschool 2, 4, De Fontein 15. Thijsseschool 1 6. Jozefschool 17. Jozefschool 3, 8. De Fontein 4, 9. Thijsseschool 3, 10. Kompas- school, 11. Jozefschool 2, 12. De Fontein 2,13. Drijverschool, 14. De Fontein 3.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7