TEXELSE^COURANT Ï3 Texel ziet daling aantal bezoekers Cjroen rwarLrJexeh in het harL, txwonen ■L^W.nl OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12579 WOENSDAG 1 JUNI 2011 Cranberry's als nieuw Texels product. Vrijdag zijn 12.000 struikjes van dit heilzame besje de grond in gegaan. Cecil van Tiel en Saskia van Baal zijn de gezichten van het Centrum voor Jeugd en Gezin dat in juni van start gaat. In natuurgebied Dijkmanshuizen heeft Natuurmo numenten dit weekend nieuwe watermolens off icieel in gebruik genomen. Dit konden we niet laten schie ten', aldus het echtpaar Ver- bruggen, nieuwe beheerders van het Eierlandsche Huis. Wubbo Ockels, hoogleraar duurzame energie aan de TU Delft, toonde zich vrijdag tijdens de Energie- en Bespaar- beurs in Odysseus bijzonder geïnteresseerd in elektrische fietsen. Hij was erg te spreken over de opgang die dit voer tuig op het eiland maakt, en zeer gecharmeerd van de oplaadpunten waarvan er op initiatief van verhuurder Van der Linden zestien op het eiland worden geplaatst. 'Niet alleen omdat er een gewoon stopcontact in zit, maar vooral ook omdat het vanuit de mensen zelf komt.' In het bijzijn van standhouder Arie de Ridder signeerde Ockels de paal, waar bij hij hem - naar analogie van de strandpalen - de naam Paal E1 gaf. 'Mooi om te zien hoe zoiets lokaal wordt opgepakt.' Meer over het bezoek van Ockels en de Texel Electric Day elders in deze krant. iFoio^a,^; Schip gestrand nabij paal 10 Een plezierjacht met motor problemen is gisteren vastge lopen op het strand nabij paal 10. De Beursplein 5 en de Zalm brachten het schip in veilig heid. Twee mensen uit Zaandam waren met de 8,5 meter lange Alure vertrokken uit de haven van Den Helder om naar een plaats in Groningen te varen. In het Molen gat kregen ze problemen met een warmgelopen motor waarna het schip strandde bij paal 10. De Zalm uit De Koog was er als eerste bij, gevolgd door de Beursplein uit De Cocksdorp. Zij sleepten de Alure terug de zee op en brachten een pomp aan, omdat het schip water maakte. Daarna werd het jacht naar de haven van Den Helder gesleept. LEUKE KALENDER. THEUN MAAR WILDE JE NIET EEN EZfLKALENDER MAKEN Leeftijd bezoeker Texel neemt toe De gemiddelde leeftijd van men sen die het eiland bezoeken neemt toe. Vorig jaar had de Texelbezoeker een gemiddelde leeftijd van 42,1 jaar. Tien jaar geleden was dat 37,4 jaar. Dat blijkt uit het jaarlijkse onder zoek van de WV. De grootste groep Texelbezoekers (20 procent) is 55 tot 64 jaar oud. Bijna even veel mensen (19 procent) is 45 tot 54 jaar. De percentages zijn vrijwel gelijk aan vorig jaar toen de gemid delde leeftijd 42,4 jaar was. Texel kende vorig jaar zo'n 845.000 bezoekers. Een vergelijking van de WV met de landelijke leeftijdsop bouw van Nederland, leert dat Texel gemiddeld een wat oudere doelgroep trekt. Landelijk is 14 procent van de bevolking tussen de 55 en 64 jaar en 14 procent tus sen de 45 en 54 jaar oud. De WV wijst erop dat de gemiddelde leef tijd van de toeristen ook bezoekers uit het buitenland beslaat. Van het aantal bezoekers in 2010 was 14 procent 0 tot 14 jaar oud. Het aan tal jongeren tussen de 15 en 24 was 8 procent en het aantal bezoe kers tussen 25 en 34 jaar ook 8 procent. Het percentage bezoe kers van 35 tot 44 jaar besloeg 15 procent en 14 procent van de bezoekers was 65 jaar of ouder. De toenemende leeftijd werd tijdens de laatste promotieavond van de WV ook al onder de aandacht gebracht. Directeur Wouter de Waal. 'Het is niet iets om van te schrikken, maar wel om rekening mee te houden, zodat je er met je voorzieningen op in kunt spelen. Het zal nog verder toenemen.' Man gepakt voor vernielen tent De politie heeft vrijdagavond een 27- jarige man uit Dordrecht aangehou den op de Kamperfoelieweg nabij De Koog. De man had daar op een camping de tent van zijn ex-vriendin vernield. Ook gooide hij haar tele foon over een hek in de bosjes. Tij dens zijn aanhouding bedreigde de man zijn ex-vriendin. Hij werd over gebracht naar het politiebureau in Den Burg. De man werd een paar weken geleden ook al aangehouden op een camping aan de Pontweg, toen voor mishandeling van zijn vriendin. Succesvolle actie van voedselbank De voedselbank heeft zaterdag 47 kratten met voedsel opge haald tijdens een actie bij Albert Heijn in Den Burg. De producten werden bijeengebracht door win kelend publiek. Coördinator Josje van den Berg zegt erg blij te zijn met inzet van iedereen en de medewerkers van Albert Heijn. 'Zonder hen geen voorraad op de planken.' De actie was onderdeel van een provinciale inzamelingsactie van voedselbanken in Noord-Hol land. Texel heeft het aantal bezoe kers vorig jaar met vijftigdui zend zien dalen naar circa 845.000 mensen. Dat komt naar voren uit een jaarlijkse onder zoek van de WV. Het slechte weer in de zomer van 2010 is één van de boosdoeners. De afname wordt geboekstaafd door cijfers van TESO die vorig jaar een afname van 5,8 procent in het personenvervoer zag ten opzichte van 2009. Voor 2011 ziet het aantal bezoekers er weer gunstiger uit door het mooie weer van de afgelopen weken. De afname kan volgens directeur Wouter de Waal van de WV ook worden toegeschreven aan de concurrentie elders. 'Die wordt beter zichtbaar dankzij internet. Een paar klikken met de muis en je zit in Drenthe.' Volgens hem maakt dat en de slechte zomer duidelijk dat het belangrijk is Texel actief onder de aandacht te blijven brengen. 'Je kunt niet ach terover gaan zitten en denken dat de toeristen vanzelf wel komen.' Volgens het onderzoek zit het aantal Duitse gasten weer in de lift. Dat steeg in 2010 naar 30 procent van het totaal aantal bezoekers. In 2009 was dat 25 procent en in 2008 slechts 21 procent. De meeste Nederlandse bezoe kers komen uit Noord-Holland (29 procent), gevolgd door Zuid-Hol land, Utrecht, Gelderland en Friesland. Het aantal personen per gezelschap is gemiddeld 2,9. De gemiddelde verblijfsduur was in 2010 6,7 nachten. Een jaar eer der was dat nog 6,9 en in voor gaande jaren bleven mensen gemiddeld vijf nachten. Neder landers blijven gemiddeld 5,6 nachten op het eiland, Duitsers 9,2 nachten. Het aantal kampeerders steeg met 5 procent. De meeste bezoe- Sterren op stijlvolle heropening Bij Jef Joop Braakhekke, Julius Jaspers, maandag. Op weg naar het Martin Kruithof en andere promi- Michelinrestaurant in Den Hoorn nenten uit de culinaire wereld deelt Sebastiaan Landaal in de waren van de partij op de feestelij- open touringcar culinaire hapjes uit ke en stijlvolle heropening van culi- aan het gezelschap, naire verwennerij Bij Jef afgelopen foioc SNELCODE: 221 www.texelseautopagina.nl en vrijdag 3 juni gesloten. Maandag 6 juni zijn wij vanaf 8.30 uur weer geopend! Spinbaan 6, Den Burg, tel. 0222- 362630 kers (40 procent) verbleef in een bungalow. In de meeste gevallen stond die niet op een vakantie park. Voor iets meer dan eender de van de bezoekers was Texel de hoofdvakantie, een lichte stij ging ten opzichte van 2009. De meeste mensen zeiden voor het landschap, de rust en het strand te komen. Texel werd het minst in verband gebracht met gezelligheid, gastvrijheid en een veelzijdig aanbod aan voorzienin gen. Het gemiddelde rapportcijfer was goed: een 8,6. Dat was het zelfde als in 2009. speedheat.nl kom badkamers kijken I 4','i 11 INSTniiaTIETEf UNIEK I open zat. 10.00 - 12.30u TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): I voorkctntoin'&tvÖwZi'. rib Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. IS op donderdag 2 .txl Gemeente gesloten op 2 en 3 juni 2011 Informatie over aangiftes, afvalroutes en storingen vindt u bij de bekendmakingen van 27 mei en op www.texel.nl txl Gemeente Texel I Bekendmakingen op pagina 16

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1