TEXELSE^COURANT Poli in gebouw Rijkswaterstaat Cf roen ^wa/Lr Jexels in het harL, File door uittocht tot voorbij Den Burg OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12580 DINSDAG 7 JUNI 2011 In de serie Onze medewerkers exposeren stelt Wiepke Toxo- peus van Eco- mare een selec tie van haar foto's tentoon De brandweer hielp bij De Aan- De Cocks- dorp om water overlast na de stevige regen bui te verhel pen. Texelse motor crossers heb ben zich zondag in de kijker gereden op het parcours op het MAB-terrein in Eierland. I I Wethouder Eric Hercules opent zaterdag in Den Hoorn de twee jaarlijkse kunst manifestatie Klifhanger. Chris Otten geeft aanwijzingen aan Henk 'de Baron' Witte, bij de herplaatsing van het onderste deel van de IJzeren Kaap langs de dijk bij Oosterend. Dat gedeelte keerde donderdagmiddag terug, nadat het een maand eerder naar Den Helder was gebracht voor reparatie. Het onderste stuk zou aanvankelijk ter plekke worden behandeld, maar het bleek toch verstandiger ook dit deel net als het mid denstuk en het bovenstuk naar de overkant te brengen. Volgens Otten, die de Kaap onder handen heeft genomen, zaten er veel slechte plekken in het monument dat in 1854 als baken voor de toenmalige haven van Oosterend werd geplaatst. De gietijzeren delen zijn gebleven en de trek- stangen zijn vernieuwd. 'Die waren zo slecht dat je ze op je knieën kon buigen', aldus Otten. Het middendeel en het bovenste deel worden binnenkort herplaatst. Het Gemini Ziekenhuis start in het najaar met een polikliniek in het voormalige pand van Rijks waterstaat aan de Keesomlaan in Den Burg. De voorziening is vooralsnog tijdelijk. Dat hebben de gemeente en het ziekenhuis gisteren laten weten. Zij hopen met de voorziening te berei ken dat Texelaars voor kleine behandelingen niet meer naar Den Helder hoeven te gaan, maar op het eiland kunnen blijven. Het Gemini is nog in overleg met Texel se huisartsen over de invulling van de dienstverlening. De poli begint naar verwachting met interne geneeskunde en cardi ologie. Revalidatiegeneeskunde, dat nu nog spreekuur houdt in het verzorgingscentrum, verhuist in principe mee naar de Keesomlaan. Er is ook gedacht aan gynaecologi sche zorgverlening, maar dat is niet haalbaar, omdat eerst €100.000,- in een echografieapparaat moet wor den geïnvesteerd. Het ziekenhuis onderzoekt of dat met behulp van bijdragen van Texelse particulieren en bedrijven alsnog mogelijk is. De gemeente had vorig jaar overleg gehad met het Gemini over een poliklinische voorziening. Het Gemini wilde bij De Zandkoog in Den Burg van start gaan, maar tij delijke huisvesting op die plek was te kostbaar. Daarna werden meer dere locaties, zoals het dorphuis in Oosterend en de oude LTS in Den Vliegeniers herdacht in PH-polder Buurtbewoners houden maan dag (tweede pinksterdag) een herdenkingsbijeenkomst bij de gedenksteen in de Prins Hen drikpolder waar op 13 juni 1943 een Halifax-bommenwerper DK183 neerstortte en waarbij vier bemanningsleden omkwa- Aanleiding voor de herdenking is het artikel dat de Texelse Courant dinsdag 10 mei wijdde aan het boek Rondom de stilte van Rob van Ginkel en waarbij een foto werd geplaatst van de auteur bij de betreffende herdenksteen, die in SPROOKJESTUIN PSEUDONIEM VOOR WEZENTUIN. HANS GRIETJE MET GR/MMG ALTERNATIEF VOOR KIEZELS EN KRUIMELS de buurt van zijn huis ligt. Daarbij werd opgemerkt dat maar weini gen weten dat de steen daar ligt en dat er nooit herdenkingen plaats vinden. Om hier verandering in te brengen, hebben Van Ginkel en enkele buren besloten op de crash- datum een korte, informele her denkingsbijeenkomst voor buurt genoten en belangstellenden te houden. Tevens wordt dan een nieuw informatiepaneel annex gedenkteken onthuld. Geïnteresseerden zijn welkom bij de plechtigheid. Zij verzamelen zich om 19.00 uur aan het begin van het zandpad naast het bosje bij Pontweg 15, vlakbij de stoplich ten bij de boot. Vrouw gewond bij motorcross Een motorcrossster uit Den Hel der is zondag weggebracht met de traumahelikopter, nadat ze op het MAB-terrein ernstig ten val was gekomen. De vrouw kwam aan het eind van de middag lelijk op haar nek terecht en kon haar handen niet meer bewegen. Ze werd voor onderzoek naar het VU in Amsterdam gevlo gen. Daar bleek het mee te vallen; ze had een pijnlijke arm en knie en pijn in haar nek, maar mocht 's avonds alweer naar huis. Er gebeu ren tijdens motorcrosswedstrijden vaker ongelukken, maar het komt bijna nooit voor dat de traumaheli kopter erbij moet komen. Aan het begin van de middag moest de ambulance komen voor een jongen uit Veendam die zijn knieschijf had gescheurd. Door de regen was het oppassen op de baan. Kunstenaars in Hollebol Kunstenaarsvereniging Zout en grand café De Hollebol zijn tot overeenstemming gekomen over een groepsexpositie. Deze wordt vrijdag 16 december geopend en duurt tot en met zondag 8 janu- Hoewel er nog geen concrete afspraken over zijn gemaakt, ziet het er naar uit dat in de toekomst ook individuele leden van Zout in De Hollebol kunnen exposeren. Volgens Daan Welboren, die de leiding heeft over de nieuwe expo sitieruimte, moet een tentoonstel ling 'van een redelijk niveau' zijn en worden geen 'extreem hoge eisen' gesteld. Meer hierover op pagina 10. PvdA vreest voor toekomst Bolder De PvdA op Texel luidt de nood klok over plannen van dit kabinet met de sociale werkplaatsen. Volgens fractievoorzitter Alfred Schaatsenberg worden De Bolder en de gemeente hard getroffen door de voorgenomen maatrege len. 'Op termijn mag maar dertig procent van het huidig aantal werk nemers van De Bolder blijven. De resterende 70 procent moet vol gens het kabinet doorstromen naar de gewone arbeidsmarkt.' De PvdA roept andere partijen op tegen het akkoord te stemmen dat minister Donner met de Vereniging Neder landse Gemeente wil afsluiten. Meer op pagina 10. Een grote uittocht heeft zondag tot een kilometers lange file voor de boot geleid, 's Middags ston den de auto's tot voorbij rotonde Akenbuurt bij Den Burg te wach ten. De drukte begon rond 9.00 uur en bleef de hele dag in stand. Nadat de boot van 21.00 uur was vertrok ken, stonden er nog ruim 45 auto's te wachten. De Schulpengat maak te een extra overtocht om ook die voertuigen naar Den Helder te bren gen. In totaal vervoerde TESO zon dag 6098 pae (personenauto-equi valenten). Ter vergelijking: op Goede Vrijdag zette TESO 5901 pae over naar Texel en dat was toen een record. Volgens TESO-woordvoerder Rieu- Burg, als tijdelijke plek bekeken. Woontij, eigenaar van De Zandk oog en het gebouw van Rijkswater staat, onderzoekt momenteel of later alsnog een permanente poli en andere zorggerelateerde dienst verlening bij De Zandkoog kunnen komen. Woontij overlegt met de andere huurders van het gebouw van Rijkswaterstaat over de inpas sing van de polikliniek in het gebouw. Wethouder Hennie Huisman (wel zijn) zegt het geweldig te vinden dat er een poli komt. 'Dat we op Texel terecht kunnen, scheelt een hoop tijd en voor mensen die min der mobiel zijn, is vervoer een stuk makkelijker te regelen.' Vaderdag in Texelse Courant De Texelse Courant besteedt in de krant van donderdag 16 juni aandacht aan Vaderdag met een speciale fotopagina. Partners en kinderen kunnen hun vaders verrassen of in het zonnetje zetten door een foto van hun vaders of mannen naar de redactie te sturen. Dat kan tot en met dins dag 14 juni op het e-mailadres redactie@texelsecourant.nl. Inzen ders wordt vriendelijk verzocht een foto van minstens een paar hon derd kilobyte te mailen en de voor- en achternaam van de vader in de mail te vermelden. wert Pol was het druk doordat veel mensen tegelijk vertrokken. 'Woens dag en donderdag was het druk met overtochten naar Texel en vrij dag was ook een goede dag en dat moest in één dag weer van het eiland.' De wachttijd liep volgens TESO op naar twee tot tweeënhalf uur. De veerdienst kan zo'n 500 auto's per uur overzetten. De wachtende auto's werden bij de rotonde Emmalaan het fietspad langs de Pontweg opgestuurd, zodat doorgaand verkeer niet werd gehinderd. Vanaf de rotonde Emma laan stonden auto's te wachten op de rijbaan. Het was druk doordat een paar prachtige dagen waren voorspeld. Aan het mooie weer kwam zondagochtend abrupt een eind toen het begon te regenen. SNELCOD Garage DrósK^Ï www.texelseautopagina.nl De auto's stonden tot voorbij TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): EP: Voordeetland Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1