TEXELSE^COURANT I Cjroen ^wartr jexels in het harL, aSSStó 'Het nieuwe Raaksje' kleiner en in fasen Herrie over verkeerslawaai rond woningen Weikoop Haventje van Sil losplaats handkokkelaars OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12581 VRIJDAG 10 JUNI 2011 De brandweer heeft de ladder wagen vervan gen door een hoogwerker. Het voertuig is recent in gebruik genomen Vijf Texelse ATB- rijders, samen het team Flat land, hebben vorige week de vierdaagse mara thon TransGer- many gefietst Linda Trap verkozen Uitblinker 2011 Ze blinkt uit in creativiteit ambitie doorzettings vermogen Architect Marti- ne de Wit sleep te een prijs in de wacht met een futuristisch plan: de maan begraaf plaats Met blije gezichten en de bloemen meedragend die ze onderweg van hun fans hadden gekregen, arriveerden deze kinderen gister avond bij schietsportcentrum Odysseus, finish van de Avondvier daagse. Aan de 51ste editie deden 665 wandelaars mee, een getal dat al jaren ongeveer gelijk ligt, maar wel flinke schommelingen kent. 'Het hangt vooral af van het weer op maandag. Dreigt er regen, dan besluiten een hoop mensen op het laatste moment niet mee te doen. Gelukkig was het dit jaar mooi', vertelt Henny van Heerwaar den, penningmeester van de organiserende wandelvereniging Het Gouden Boltje. Het gros liep vijf kilometer, veel minder deelnemers maakten wandelingen van tien kilometer en slechts een enkele door zetter waagde zich aan de tochten over vijftien kilometer. De Avond vierdaagse is ook een evenement van tradities, vooral bij scholen. Leerlingen van De Bruinvis uit Oudeschild liepen al voor de 29ste keer in groepsverband mee, voor de Jozefschool uit Den Burg was het al de 37ste keer. 'De meeste kinderen lopen vijf kilometer. Zwemmen, voetbal, gym, ze hebben zo veel te doen. De Avondvier daagse doen ze er even bij.' FotoJoopRommetsi Schapenboet op monumentenlijst Minder omvangrijk en minder riskant. Dat zijn de kenmerken van het jongste plan voor bebou- nisch geheel te krijgen dat aansluit bij de kleinschaligheid van de omgeving zullen voorwaarden wor- wing van de Groeneplaats en het den gesteld en wordt een begelei- park dat burgemeester en wet houders aan de raad zullen voor leggen. De nieuwe variant voor de invulling van het centrum bestaat uit twaalf woningen boven winkels, zeven woningen in het park en bebouwing aan de dende bouwmeester ingeschakeld die waakt voor de kwaliteit. De Groeneplaats wordt wat kleiner, want de nieuwbouw komt precies plaats van het vroegere geldt als herkenbaar onderdeel van het Texelse cultuurlandschap. traject. Het plan gaat uit van het verkave len van de bouwlocatie aan de nieuwe Raaksje'. Nog blijken moet of de gemeente- schaligheid, kwaliteit en inpassing. raad genoegen neemt met deze Voordat de bouw van start kan Groeneplaats en het individueel het denken over de herinrichting verkopen van de kavels aan parti culieren. Er komt geen projectont wikkelaar aan te pas en de bouw kan gefaseerd gebeuren, afhanke lijk van de behoefte. Door deze weinig riskante aanpak is er ook een goede kans dat de bouw door Texelse aannemers wordt uitge voerd. Consequentie van het veel kleinere bouwvolume is wel dat het hele plan voor herinrichting van het centrum niet meer kostenneutraal kan zijn. Het krediet van €2,3 mil joen dat de raad in december vorig jaar beschikbaar stelde ter dekking van de gemaakte en nog te maken kosten zal dus niet worden terug verdiend. Overigens is het zeer de vraag of dat bij de eerder gelan ceerde grotere plannen wel zou zijn gelukt. Hoe de bebouwing er uit zal zien, hangt dus niet meer af van één opdrachtgever maar van meerdere particulieren. Om toch een harmo- ïingsplan worden aangepast. Hij stond vroeger bij Den Burg, maar moest verdwijnen toen de Pontweg werd aangelegd. De schapenboet Westerweg 76 Het college heeft ook de stolp Klif bij het Torenhuus wordt aange- 35 van Arie Lap als gemeentelijk wezen als gemeentelijk monu- monument aangewezen, zij het ment, conform het advies van de slechts voor een gedeelte: de voor- Monumentencommissie. De boet gevel, de hoofdvorm van de schuur, De weg afsluiten of een geluids scherm. Die maatregelen zijn nodig om bij de te bouwen woningen bij de Weikoop binnen de voorkeursgrenswaarde van 48 dB te blijven. Aldus reageerde wethouder Edo Kooiman op een pleidooi van D66, WD en PvdA om deze grens te respecteren. Het college van b en w wil dat de gemeente een ontheffing verleent tot maximaal 63 dB, wat neerkomt op een overschrijding van de voor keursgrenswaarde. Redenering is dat maatregelen om het geluid van de weg naar de gevel van de woningen te dempen tot onge wenste stedenbouwkundige maat regelen en onevenredig hoge kos ten. Maar D66, WD en PvdA vinden dat de voorkeursgrens waarde zoveel mogelijk moet wor den gerespecteerd en dat afwijking slechts in uitzonderlijke gevallen mag worden toegestaan. Cees Hoogerheide (D66) nam het b en w ook kwalijk dat hierover volgens hem geen overleg was gevoerd met buurtbewoners. Wethouder Kooiman wees de indieners op de consequenties van het amendement. 'Een maatregel is het afsluiten van wegen, zodat er geen verkeer meer langs kan, en een andere is een geluidsscherm.' Kooiman vond de actie van de drie partijen ook voorbarig omdat het college nog werkt aan een nieuw voorstel over het plan Weikoop. Het vorige plan, waarin onder meer een vuurwerkbunker was verwerkt, was door de raad teruggegeven aan het college, onder meer nadat bleek dat de Veiligheidsregio een kom badkamers kijken I 'i 4 11 i INSrailflTIETECHNlEK i open zat. 10.00 - 12.30u negatief advies over de vuurwerk bunker had uitgebracht. De indie ners kregen niet voldoende steun voor hun amendement. Na een schorsing namen ze genoegen met de toezegging van Kooiman hun standpunt over de geluidsover- schrijding mee te nemen in het komende overleg met Woontij. speedheat.nl de dakbedekking van riet en pan nen en het dubbele vierkant van de schuur. Lap heeft vergunning om in het gebouw appartementen te van het centrum was tot dusver maken, onder voorwaarde dat het steeds een harde voorwaarde dat een monumentale status krijgt. De de kosten de baten niet mochten monumentencommissie had nog Raaksje, wat reden was om het overschrijden. Het college vindt geadviseerd om een afgeknotte Burgwal aan het eind van het jongste plan aan te duiden als 'het dat hier overheen moet worden hoek die bij een verbouwing in het gestapt in het belang van klein- verleden is ontstaan, te herstellen en ook de twee bovenste dakramen de voorgevel te verwijderen, maar niet meer kostenneutrale optie. Bij gaan, moet nog wel het bestem- dat heeft het college van de hand Eerste huilers bij Ecomare Ecomare heeft de eerste twee huilers van het seizoen opgevan gen. De dieren werden dinsdag gevonden in de buurt van de vuurtoren. De dieren hebben de naam Stijn en Bowy gekregen, bedacht door de vinders. Het mannetje Stijn was ongeveer een week oud en het andere dier is volgens Ecomare te vroeg geboren. Die zeehond had nog lange haren, terwijl die normaal vóór de geboorte moeten afvallen. Beide dieren wegen ongeveer negen kilo en zijn actief en alert. De huilers zijn opgevangen in de qua rantaine van het centrum voor wad den en Noordzee. Daar is een web cam opgehangen, zodat de pups via www.ecomare.nl zijn te volgen. fyl Gemeente Texel E. /V I Gemeente gesloten op tweede Pinksterdag (13 juni) Informatie over aangiftes, afvalroutes en storingen vindt u bij de bekend makingen en op www.texel.nl www.texelseautopagina.nl Oude tijden herleven in het 'haven- ren, zodat er in het haventje waar Boon waarneemt weer aardig reu tje van Sil' in De Cocksdorp. Hand- Frans Duivenman de zaken voor Sil ring heerst. foiopopj kokkelaars gebruiken de haven regelmatig als losplaats om hun vers geoogste kokkels aan land te zetten. Dinsdag gebeurde dat door de TX6 van Willem Anton Schagen en de WR31Zeker met het mooie weer van de afgelopen tijd mogen de schelpdieren niet te lang aan dek liggen. Van oudsher liggen er veel kokkels op het Wad ten noor den van Texel, zodat de oogst in het haventje van Sil snel aan land kan worden gezet. De kokkels gaan per vrachtauto op transport naar Zeeland, waar ze worden verwa terd voor de versmarkt, die de laatste tijd wat is aangetrokken. Het haventje wordt ook gebruikt voor het aan land zetten van pie- T EX EISH (II RWT Gecombineerde krant i.v.m. Pinksteren In verband met het als werkdag uitvallen van maandag 13 juni 2e pinksterdag zal er op donderdag 16 juni een gecombineerde krant verschijnen. Advertenties voor deze krant kunnen tot dinsdag 14 juni 17.00 uur worden ingeleverd. Directie Langeveld de Rooy TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Zwitserleven Min Zeilweek INSTALLATIETECHNIEK Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. .txl Bekendmakingen op pagina 10

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1