Haringparty's:Nieuwe haring mooi vet' TEXBLAGBSDA.NL J TEXELSE 2 COURANT Open dag boerderij met expositie Lego Martin Zeeman maakt de haringen klaar op de haringparty bij Sam Sam in De VRIJDAG 10 JUNI 2011 Bieden op het eerste vaatje han'ng op de haringparty bij de Oude Vismarkt ir Oudeschild. Het leverde €1540,- op voor de Stichting Bewoners Ontspanning er Auto van de Texelse Reede in Den Burg. Bij de deur werd ruim €1000,- voor dit Stichting opgehaald. (Foto Mark Randsdorp Een uitgebreid overzicht van activiteiten, workshops en excur sies is te vinden in de Vakantie- krant, die over het hele eiland is te verkrijgen, en via www.texe- lagenda.nl. Vrijdag 10 juni: 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehou den. De vrouwenvereniging ver koopt handwerken. Voorstellingen Cinema Texel. 18.30 Fast Furious 5; 18.30 Penny's Shadow; 21.00 The Hangover Part II en 21.15 Pirates of the Caribbe an: On stranger tides 3D. Zaterdag 11 juni: 10.30 uur. Wethouder Eric Hercules opent om 10.30 uur bij het pick nickbankje aan het begin van Diek in Den Hoorn de kunstmanifestatie Klifhanger. 10.30 uur. Tot 14.30 uur is de een denkooi van Spang gratis geopend voor publiek. Toegang bij het witte kooikerhuisje bij Dijkmanshuizen. 12.00 uur. Kinderen van 8 tot 12 jaar maken zelf een tekenfilmpje in het paviljoen van zwembad Molenk oog in Den Burg. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 en 16.15 Kung Fu Panda 3D NL; 13.45 Rio 3D NL; 16.00 Penny's Shadow; 18.30 en 21.15 Pirates of the Caribbean: On stranger tides 3D; 18.45 Kung Fu Panda 3D OV en 21.30 The Hangover Part II. Zondag 12 juni: 3.45 uur. Elke zaterdagnacht rijdt de borrelbus van de Nikadel De Koog naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild; 3 euro PP- 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 13.00 uur. Vaders kunnen zich in zwembad Molenkoog in Den Burg tussen 13.00 en 15.00 uur gratis laten masseren door Charlotte Velt- kamp van Beautysalon Charlotte. 14.00 uur. In restaurant De Worstel- tent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van de Happy Swing Society. Bij goed weer wordt buiten gemusi- Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 en 16.15 Kung Fu Panda 3D NL; 13.45 Rio 3D NL; 16.00 en 21.15 The Pirates of the Caribbean: On stranger tides 3D; 18.45 Kung Fu Panda 3D OV; 19.00 Penny's Shadow en 21.30 The Hangover Part II. Maandag 13 juni: 09.00 uur. Op het parkeerterrein bij zwemparadijs Calluna aan de Schumakersweg in De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een koffer- bakmarkt gehouden. 10.00 uur. Van 10.00 tot 16.00 is er open dag van Campina Melkunie op de boerderij Pontweg 146 (tegenover juttersmuseum Flora) tussen Den Burg en De Koog. Er zijn ook bouwwerken van Lego te 19.00 uur. In de Prins Hendrikpol der begint om 19.00 uur een infor mele herdenking voor gecrashte vliegeniers. Verzamelen bij Pont- weg 15, vlakbij de stoplichten bij de boot. 19.15 uur. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel in De Koog begint om 19.30 u een open bridgedrive. Deelname kost €2,50. Deelnemers zijn. 20.00 uur. In grand café De Holle- bol aan de Parkstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een snel- schaaktoernooi. Deelname kost €1,-. Opgave ter plekke. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 en 16.15 Kung Fu Panda 3D NL; 13.45 Rio 3D NL; 16.00 Penny's Shadow; 18.30 en 21.15 Pirates of the Caribbean: 18.45 Kung Fu Pan da 3D OV; On stranger tides 3D en 21.30 The Hangover Part II. Dinsdag 14 juni: 14.00 uur. Bij het Maartenhuis aan de Ruyslaan nabij De Koog wordt van 14.00 tot 16.30 uur markt gehouden. 20.15 uur. In de Zeemanskerk in Oudeschild begint om 20.15 uur een concert van het Hobbema Trio. De toegang is gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 en 16.15 Kung Fu Panda 3D NL; 13.45 Rio 3D NL; 16.00 en 18.30 Penny's Shadow; 18.45 Kung Fu Panda 3D OV; 21.00 The Hangover Part II en 21.15 Pirates of the Caribbean: On stranger tides 3D. Woensdag 15 juni: 14.00 uur. In het gemeentehuis in Den Burg begint om 14.00 uur een informatiebijeenkomst voor 55- plussers over de OV-chipkaart. 19.00 uur. Bridgeclub Alert houdt in De Bijenkorf in Oosterend een bridgedrive, aanvang 19.45 uur. Aanmelden uiterlijk 19.30 uur. Gas ten zijn welkom. 20.00 uur. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijfblad aan de Warmoes straat in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. 14.00 uur. Speciaal voor 55-plus- sers wordt van 14.00 tot 16.00 uur in het gemeentehuis aan de Emma- laan een informatiemiddag gehou den over de OV-chipkaart. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 en 16.15 Kung Fu Panda 3D NL; 13.45 Rio 3D NL; 16.00 Penny's Shadow; 18.30 Penny's Shadow; 18.45 Kung Fu Panda 3D OV; 21.00 The Hangover Part II; 21.15 Pirates of the Caribbean: On stranger tides 3D. Donderdag 16 juni: 15.30 uur. Op het schoolplein van De Bruinvis in Oudeschild begint om 15.30 uur een pannavoetbal- toernooi. Het betreft een voorronde in de strijd om het Texels kampi oenschap voor scholieren. 21.00 uur. Bij Filmhuis Oosterend (eetcafé De Kroonprins) draait de film 'Helaasheid der dingen'. TESO In verband met de te verwachten drukte zet TESO de komende dagen geregeld een tweede boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als van uit Den Helder. Dat gebeurt van daag (vrijdag) van 9.30 tot 20.00 uur en zaterdag, maandag en dins dag van 9.30 tot 16.00 uur. Auto mobilisten moeten soms rekening houden met wachttijden: vandaag in Den Helder, zondag in beide richtingen en maandag op Texel. Maandag tweede pinksterdag) wordt een zondagdienst gevaren. De eerste afvaart vanaf Texel is dan om 7.00 uur, de eerste vanuit Den Helder om 7.30 uur. Voor meer informatie, www.teso.nl. 'Mooi vet, lekker mals en licht zilt.' Haringkenner Hans Glan- dorf uit De Koog was dinsdag meer dan lovend over de nieuwe haring. Hij proefde het eerste exemplaar tijdens de jaarlijkse haringparty bij café Sam Sam in De Koog. 'Je kunt merken dat de haring van een uitstekende kwaliteit is en dat komt door het zachte voorjaar', aldus Glandorf. 'Daardoor groeit er veel plankton dat voedsel is voor de haring. Die moet minimaal 16 procent vet bevatten, maar dit jaar is hij ruim boven de 20 procent.' Paul van Dijk van Sam Sam voerde de haring 's middags aan in de Dorpsstraat met paard en wagen onder begeleiding van een shanty- koor. Daarna ontfermde oesterman Martin Zeeman zich over de hon derden vissen om deze ter plekke klaar te maken. In Oudeschild werd tegelijkertijd een haringparty gehouden bij de Oude Vismarkt van Peter Bon- gaards. Die was georganiseerd Met de auto naar herdenking In verband met de te verwachten drukte bij TESO raadt de organisa tie van de herdenking die op twee de pinksterdag bij het vliegeniers monumentje in de Prins Hendrikpolder wordt gehouden automobilisten aan via de Water molenweg en het Molwerk te rijden en de auto in de buurt van hoeve Zeewijk (Molwerk 25) te parkeren. Via het fietspad is het daarna nog ongeveer tien minuten lopen naar het bosje bij Pontweg 15, waar om 19.00 uur wordt verzameld. door Zilte Zaken, TM Vastgoed, Hanos, VBA Texel, Zilt Events en de Texelse Visspecialist. Zij hielden voorheen een haringparty in De Lindeboom, maar daar kwam het dit jaar niet van. Martin Trap veilde, onder toezien van notaris Marjon Hoogerheide, in Oudeschild het eerste vaatje haring wat €1540,- voor de Stichting Bewoners Ontspanning en Auto Film Het tweede deel van de hilarische animatiefilm Kung Fu Panda is vanaf zaterdag 11 juni in speciale voorpremières te zien in Cinema Texel. Opnieuw spelen Jack Black, Dustin Hoffman, Angelina Jolie, Jackie Chan, Seth Rogen en Lucy Liu een bijzondere rol. Hoofdper soon is Po, wiens droom is uitge komen. Hij is Drakenkrijger en beschermt De Vredesvallei, samen met zijn vrienden en andere Kung Fu-meesters De Vurige Vijf - Tijger, Kraan, Mantis, Adder en Monkie. Wanneer een nare tegenstander met een geheim wapen China pro beert te veroveren en een einde wil maken aan Kung Fu, verandert zijn nieuwe leventje volledig. Samen met De Vurige Vijf moet Po China doorkruisen om deze vijand te overmeesteren. Kung Fu Panda 2 draait in 3D en in een Nederlandse én de originele (ondertitelde) ver sie. In het tweede deel van de komedie The Hangover reizen Phil, Stu, Doug en Alan na hun avonturen in Las Vegas af naar het exotische Bangkok in Thailand. Dit keer zijn de mannen op reis om het trouwen van hun vriend Stu te vieren. Na Dougs vrijgezellenfeest in Las Vegas, dat uitliep op een grote ravage, proberen ze het wat rustig aan te doen, want ze weten hoe Op de melkveehouderij van Erik Bakker, Pontweg 146 tussen Den Burg en De Koog wordt maandag tweede pinksterdag de Campina Melkunie open dag gehouden. De open dag wordt gecombineerd met een expositie van de landelijke bouwsteenvereniging. De stallen, het vee en andere delen van het bedrijf zijn te bezichtigen, Texelse Reede opleverde. Mare Schuijl van TexelVakanties uit De Koog kocht het vaatje. Via giften bij de deur kwam nog eens ruim €1000,- binnen voor de stichting van de Texelse Reede. Er waren zo'n 150 mensen aanwezig. Het was dinsdag de eerste dag dat de nieuwe haring officieel de deur uit mocht. Er wordt van half mei tot eind juni op haring gevist. Er zijn twee Nederlandse schepen daar- erg het mis kan gaan. Helaas gaan de dingen (wederom) niet zoals gepland. Van de makers van De Kameleon en De Hel van '63 is de spannende familiefilm Penny's Shadow. Hoofd persoon is de 17-jarige Lisa, die een speciale band heeft met paar den. Tijdens een vakantie op Ame land ontmoet ze de 18-jarige Kai, die bij een ongeluk met een paard zijn moeder heeft verloren en daar door weinig van deze dieren moet hebben. Extra moeilijk is dat de hengst waarop ze reed het heeft overleefd, maar zwaar getraumati seerd is geraakt en onbetrouwbaar geworden. Lisa is ervan overtuigd dat ze kan helpen. Geprolongeerd zijn ook On stran ger tides, alweer het vierde deel in de serie Pirates of the Carribean, en het vijfde deel van Fast Furi ous. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. er kunnen vragen worden gesteld en de veehouder geeft desge vraagd een toelichting. Er is een zuivelbar, een springkussen, er kan worden gepicknickt, kinderen wor den geschminkt en er is een skip pybalrace. Op de expositie van bouwsteen vereniging De Bouwsteen zijn aller lei gebouwen en voorstellingen te voor actief en de rest wordt door voornamelijk Noorse en Deense kotters gevist. Glandorf merkte tij dens het proeven in De Koog op dat de vette haring goed voor de gezondheid is. 'Het zijn voorname lijk onverzadigde Omega-3-vetzu- ren en die zijn goed voor je lichaam en je cholesterol.' Time Out open tijdens Luilak Jongerencentrum Time Out in Den Burg houdt zaterdagoch tend een Luilakdisco, een herrie- optocht en een Luilakbeschuit- fluitrace. Het jongerencentrum aan de Wil- helminalaan is in de nacht van vrij dag op zaterdag geopend van 4.00 tot 7.30 uur. Er kan onder meer worden gepoold en gedart en met een wii worden geoefend. Er is gratis limonade, thee, koffie, koek jes en chips. Op een gegeven moment gaan de deelnemers in optocht naar buiten om volgens traditie lawaai te maken. Volgens Time Out kunnen jongeren daar voor toeters, fluiten, trommels en pannen meenemen. Voor eventuele vragen kan gemaild worden naar jsegerink@pharostexel.nl of jellens@pharostexel.nl. Voorlichting PFZW bij Maartenhuis Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW) houdt donderdag 23 juni van 13.00 tot 14.30 uur een voor lichtingsbijeenkomst in zaal Arta- ban van het Maartenhuis aan de Ruijslaan bij De Koog. De bijeen komst is bestemd voor iedereen die in de zorg werkt en 35 tot 55 jaar oud is. Later dit jaar komt er ook een bijeenkomst voor mensen vanaf 55 jaar. Belangstellenden wordt verzocht zich vooraf aan te melden via ellen@maartenhuis.nl. zien die van Lego zijn gemaakt. Zoals een brandweerkazerne, over de landbouw en een trein die digi taal wordt aangestuurd. Lego is niet alleen populair onder jongens en mannen, ook bij meisjes, zo blijkt tijdens de expositie. Er zijn ook verkoopstands. De open dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Op reis met Zonnebloem De Texelse afdeling van De Zon nebloem maakt van 3 tot en met 8 oktober een reisje naar Westel- beers in Noord-Brabant. Vandaar worden uitstapjes gemaakt naar België, naar Waalwijk en naar het sigarenmuseum in Valkens- waard. De reis is bedoeld voor mensen die door ziekte, een handi cap of hun hoge leeftijd lichamelij ke beperkingen hebben en afhan kelijk zijn van verpleging of verzorging. Zij worden begeleid door vrijwilligers van De Zonne bloem, waaronder verpleegkundi gen en ziekenverzorgers. Omdat de belangstelling ieder jaar groter is dan het aantal beschikbare plaatsen, wordt uit de aanmeldin gen een selectie gemaakt. Geïnte resseerden kunnen contact opne men via Marijke Otten (tel. 327010) of Ine Witte (tel. 314104). Strijktrio in Zeemanskerk In de Zeemanskerk in Oude schild vindt dinsdag 14 juni het eerste zomeravondcon cert plaats van de Raad voor het Zomerwerk van de Texel se kerken. Dit concert is het eerste van een serie van zestien, de komende maanden te houden in verschil lende kerken op het eiland. De reeks wordt geopend door een strijktrio, met onder andere Jus- si Paananen, viooldocent in Den Helder en voorheen op Texel. De andere leden van het trio zijn Loeki Poncin (viool) en Jeanny Beerkens (cello). Óp het pro gramma staan werken van Han del en Borodin. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden. Twitterquiz Kopgroep Bibliotheken houdt van 20 juni tot en met 17 juli een 'Zomerse Twitterquiz'. Elke week wordt op Twitter een boek- fragment van maximaal 140 tekens geplaatst. Degene die weet uit welk boek het fragment komt en wie de schrijver is, maakt kans op een boekenbon van €25,-. Oplossingen kunnen worden gestuurd naar twitter@k opgroepbibliotheken.nl. Kung Fu-meesters op herhaling

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2