Nieuwe Zeilweek kent twee WK's Ceöi TEXELSE 3 COURANT Bloemen voor trouwe wandelaars Wr Abraham VRIJDAG 10 JUNI 2011 Bij de zeilliefhebbers begint het inmiddels te kriebelen: nog twee weken en dan gaat op zaterdag 25 juni de 34ste editie van de Ronde om Texel van start. De dagen voorafgaand aan 't Rond je worden diverse andere wed strijden gevaren voor de Zwit serleven Zeilweek. Op het strand bij Paal 17 beginnen komende dinsdag de werkzaam heden om de feesttent, het contai nerdorp, de pitstraat voor catama rans en andere voorzieningen op te bouwen. Maandag 20 juni beginnen de eerste wedstrijden van de Zwitserleven Zeilweek, waar de Ronde sinds een paar jaar het slotstuk van is. De zeilweek kent dit jaar twee offi ciële wereldkampioenschappen: het WK slalom windsurfen (dat twee jaar geleden ook bij Paal 17 werd gehouden) en het WK Nacra Infusion. Vorig jaar werden op Texel eveneens wedstrijden met dit type catamaran gehouden, maar toen had dat nog geen offici ële status. De kust bij Paal 17 is ook het decor voor het jaarlijkse Open Nederlandse Kampioenschap catamaranzeilen en shorttrackra ces. Donderdag 23 juni wordt tra ditioneel de Horstocht gehouden en vrijdag 24 juni de Tocht naar de Noord (naar de vuurtoren). Bij die tochten kunnen de zeilers alvast oefenen voor de Ronde zelf. Er zijn inmiddels meer dan drie honderd catamarans ingeschre ven. Er wordt gevaren in de Gold Fleet-klasse voor de wedstrijdzei lers en een Silver Fleet-klasse voor recreatieve zeilers. De start is gepland tussen 12.30 en 13.30 uur. Daarna wordt bij Paal 17, als het weer het toelaat, de finale van het WK surfen gehouden. Vanaf donderdagavond is het ook iedere avond feest in de grote tent op het strand met diverse optre dens. Zaterdagavond wordt het evenement afgesloten met een optreden van een bekende Neder landse band op, waarvan de naam op 17 juni wordt bekendgemaakt. Waddenvereniging Huisvestingsvergunning afgeschaft zoekt vrijwilligers plukken zeegras De Waddenvereniging zoekt vrij willigers voor het verzamelen en uitzaaien van 100.000 zeegras sprieten. De sprieten zijn nodig voor het zeegrasproject van de Waddenvereniging en Rijkswa terstaat. Zeegras verdween rond 1930 bijna volledig uit de Neder landse Waddenzee door de afsluiting van de Zuiderzee en een grootschalige ziekte. De Waddenvereniging ziet zeegras als een plant die thuishoort in de Waddenzee. Terugkeer van deze grassoort vergroot de kinderka merfunctie van de Waddenzee. Er kan dan meer jonge vis opgroeien. Daarnaast wil de Waddenvereni ging weten of zeegras kan bijdra gen aan het klimaatbestendig maken van de Waddenzee. Zee gras houdt zand vast en kan er daardoor wellicht voor zorgen dat zandplaten beter meegroeien met de stijgende zeespiegel. Of dit echt zo is moet uit deze proef blij ken. Voor dit project is de Wad denvereniging op zoek naar vrijwil ligers die in de maand september ongeveer vijf werkdagen tijd heb- Als de raad ermee akkoord gaat, zal de vergunning die nu nog nodig is om zich in de gemeente te vestigen worden afgeschaft, Dat gebeurt voorlopig - bij wijze van proef - voor één jaar. leder een die een huis heeft gevonden, kan dan op Texel gaan wonen. Diverse redenen liggen aan het voorstel ten grondslag, zoals de problemen met terugkerende stu denten, de gewijzigde situatie op de woningmarkt, terugloop van de wachtlijsten van bepaalde catego rieën woningzoekenden, verander de demografische ontwikkelingen op Texel, het streven naar terug dringing van regels en daarmee vermindering van administratieve rompslomp en komende nieuwe wetgeving, waardoor straks aan grote groepen personen geen bin- dingseisen meer gesteld kunnen worden. Bij het beoordelen van de gevolgen van de afschaffing worden inwo ners, makelaars en de stichting Woontij betrokken. De gemeente besturen van de andere Waddenei landen stemmen in met de proef. De eilanden hebben een gezamen lijke woonvisie als onderbouwing van de uitzonderingspositie die zij hebben. De andere eilanden zijn ook voorstander van het optrekken van de koopprijsgrens naar €600.000,-. ben om mee te gaan met het pro ject. Rijkswaterstaat financiert het grootste deel van het project van uit de Kaderrichtlijn Water (KRW). Dit is een Europese richtlijn die zorg draagt voor de waterkwaliteit in Europa. Het zeegras wordt geoogst in Duitsland. Het geoogste zeegras wordt direct naar Nederland gebracht en in drijvende zakken uitgehangen. De zaden laten lang zaam los en zakken naar de OP TEXEL bodem. Na een maand halen we de zakken weer op en zal het gespannen wachten beginnen. In mei begint het zeegras weer te groeien en kunnen we dus zien of het zeegras opkomt. Wij zijn verdrietig en verslagen door het overlijden van Rinske Duyverman-Visser Haarlem, 25 februari 1946 t Den Helder, 5 juni 2011 Frans Duyverman Eric Carol-ann Rebecca Chris Natasja Jeroen Nick Lizanne Jan Visser Nelly Koekebakker Joan Hodshonstraat 9 1795 AK De Cocksdorp De crematieplechtigheid heeft donderdag 9 juni in besloten kring plaatsgevonden. Met verslagenheid hebben wij kennis genomen, van het overlijden van Buurvrouw Rinske Wij herinneren haar als een lieve, moedige vrouw. Dat zij moge rusten in vrede. Namens alle buren. De Cocksdorp, 5 juni 2011 Familieberichten Voor altijd in ons hart... NELLY BOOGAARD-WITTE Na het overlijden van onze lieve moeder en oma hebben wij mogen ervaren dat heel veel mensen aan ons dachten door warm meeleven in woord en gebaar. Het heeft ons goed gedaan het verdriet te kunnen delen. Omdat het voor ons onmogelijk is iedereen persoonlijk te bereiken, zeggen wij u langs deze weg onze oprechte dank. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinki nderen. Het is onmogelijk om ieder persoonlijk te bedanken voor het overweldigende aantal blijken van medeleven die wij mochten ontvangen na het overlijden van ADAM KEIZER Bij deze betuigen wij aan allen onze welgemeende en hartelijke dank. Annie Keizer-Bruin Familie Keizer Den Burg, juni 2011 5, vreugde en vrede gaan tr cPotcuulo/ (§l> op vrijdag 17 juni 2011 om 10.00 uur In het gemeentehuis te Den Burg op Texel U bent uitgenodigd op de huwelijksreceptie van 14.30 -17.30 uur in Restaurant De Worsteltent, Smitsweg 4-6 te Den Burg Correspondentieadn Cadeautip: een bijdrage aan ons geluk 3: De Ruyterstraat 65,1792 AK Oudeschild ziet 13 juni Ze had zich een beetje zorgen gemaakt over de belangstelling, maar aan de finish moest Martine Tuinder constateren dat ze haar bepaald niet vergeten waren. Ze kreeg zelfs zo veel bossen bloe men, dat ze ze nauwelijks kon dragen. Tuinder deed voor de veer tigste keer aan de Avondvierdaag se mee, net zo vaak als Afke Roest, die samen met echtgenoot Ben ook ruim vijfentwintig keer bij de organisatie was betrokken. 'Vroe ger hielp ik eerst bij de start. Als iedereen onderweg was, kon ik zelf gaan lopen', vertelt Roest. Maakte ze vroeger tochten van tien of zelfs vijftien kilometer, de laatste jaren beperkt ze zich meestal tot vijf kilo meter. 'Ik heb te veel last van mijn rug, al heb ik dit jaar ook één dag tien kilometer gelopen. Wat ik vol gend jaar doe, zal ik wel zien. Maar ik wilde de veertig keer in ieder geval volmaken.' Tuinder en Roest kregen aan de finish een bloemetje van Rennie de Porto-Roeper, voorzitter van de organiserende wandelvereniging Het Gouden Boltje. Een huldeblijk was er ook voor Marjan van der Heide uit De Cocksdorp, die zelfs al voor de 45ste keer meedeed. Een andere opvallende deelnemer was Piet Schaatsenberg, een 71- jarige bewoner van de Texelse Reede. Hij liep de Avondvierdaag se met een rollator. Piet Schaatsenberg liep de Avondvierdaagse INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,60 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,20 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Verras Vader in de krant: mail een foto van vader naar redactie@texelsecourant. nl Echtscheiding? Hoe laat je elkaar los? Wat dacht je van een ritueel? Liesbeth Roeper, 06-22864560 www.zilt-tij.nl Shii Take paddenstoelen moet je geproefd hebben. Kadijksweg 15 Houten speelgoed maan dag op de markt en www. speelshout.nl Schoonmaakbedrijf Brouwer/ schoorsteenve gen, tel. 06-22864562., Wij gaan de laatste weken in. Nu kortingen tot 80%. Maandag en zaterdag ge opend. Texels Kadoshop, Kogertsraat 29.rer Schipholvervoer-zittend ziekenvervoer-WMO ver voer Taxi Attent 320020 Vaderdag: mail een foto van vader naar redactie@texelsecourant. De Taveerne, De Koog. Laat u dit week-end weer eens verrassen door Chef kok Valentijn! Trek, Flyer, Ibee opstap- dag trapondersteuning zaterdag 11 juni Heems- kerckstraat Bets fietsen, tel. 312184. Vaderdag: mail een foto van vader naar redactie@texelsecourant. nl Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Houtbouw „It Para- dyske" B.V., Noordber- gum Frl. Voor sierlijke autogarages, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt van 28 mm geïmpregneerd ra bat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders tel. 0511 -474655, www.it-pa- radyske.nl. Vaderdag: mail een foto van vader naar redactie@texelsecourant. Vraag niet wat ik maak. Ik maak wat u vraagt! Klus- en timmerbedrijf Ap den Braven, 06-25371055. Uitvaartverzorging Ton van der Slikke, tel. 365809/ 06-83164910. www.uitvaartverzorging- texel.nl Voor al uw gazonon- derhoud zoals maaien, bemesten, verticuteren, mosbestrijding, inzaaien e.d belt u Hans Witte, 06- 51066775. Led tv reparatie? Bel Rob, 06-51110685. A.V.T. Brouwer 10 op alle inkt, TCA ak- tieweken t/m 18 juni. Ovengedroogd haard- hout ook ideaal in de vuurkorfü! Per m3 of netzak. Haardhout Texel, 327418/0638935253 Nieuw matras? Box- spring bedden, of een lek ker hoofdkussen? Bosma slapen en meer...Waalder- straat 6, tel. 712464. Vaderdag: mail een foto van vader naar redactie@texelsecourant. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Ervaren huisschilder (Z.Z.P.-er) biedt zich aan om tegen een aantrekkelijk tarief Uw schilderwerk en eventueel kleine kliusjes professioneel en netjes uit te voeren. Voor inlichtingen belt U 06-26482248.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3