i* TEXELSE 6 COURANT Nieuwe rioolwaterzuivering krijgt vorm gehandicapte Start campagne 'Uitgaan op Texel' Sèèggies ouderen bij Klifhanger VRIJDAG 10 JUNI 2011 Texelse tweets Twitteren is hot. Op, over en vanaf Texel wordt heel wat afgetwitterd In deze nieuwe rubriek #7exe plaatsen we met enige regelmaat een greep uit de Texelse tweets. Te grote garage toch toegestaan Een bewoner van de Watermunt in De Koog mag een garage bouwen die volgens het bestemmingsplan te groot is. Buren hadden daarte gen bezwaar gemaakt, omdat ze vrezen voor vermindering van licht inval en verlies van uitzicht, maar het college heeft hen niet in het gelijk gesteld en de bouwvergun ning in stand gelaten. De bouwaanvraag was in twee opzichten strijdig: zowel de maxi male oppervlakte als de nokhoogte werd overschreden. Het college maakte van de wettelijke mogelijk heid gebruik om de bouw toch toe te staan, omdat de hogere nok in de toekomstige bestemmingsplan nen voor de dorpen wél mogelijk is. Ook de te grote oppervlakte was voor b en w geen punt. Ze vonden dat het met de verminder de lichtinval en het verlies aan uit zicht wel meevalt. Geen vergoeding aanbouw voor De nieuwe rioolwaterbezinkbassins teel twee nieuwe bassins aan bij de zijn het slotstuk van het jaren gele bij Everstekoog aan de Pontweg rioolwaterzuivering. Wanneer die den ingezette project van hoog- beginnen vorm te krijgen. VBK klaar zijn, worden de huidige bas- heemraadschap Hollands Noor- Noord BV uit Hoorn legt momen- sins gesloopt. De werkzaamheden derkwartier om de diverse kleine rioolwaterzuiveringen op het eiland van lieverlee af te koppelen en al het afvalwater van Texel bij Everste koog te zuiveren. (Foto Ton Zegersl Uitgaanders die overlast en lawaai van €100,-. Openbare dranken- veroorzaken, riskeren een boete schap kost €70,- en op urineren langs de weg staat €100,- Deze en andere tarieven staan op de affi ches Uitgaan op Texel is leuk. Houden zo! De eerste poster, op een abri aan de Ruijslaan, werd donderdag gepresenteerd. Dit is een berucht punt, zo viel op te maken uit de reactie van een buurtbewoner. De campagne is een samenwerking tussen politie, horeca, gemeente, justitie, omwo nenden en anderen. Burgemees ter Francine Giskes benadrukte de intensieve samenwerking om overlast van met name jongeren in uitgaansgebieden zoveel mogelijk te beperken. Binnenkort start hier voor het eerste zomeroverleg, waarin onder meer de rol van de dorpswachten wordt besproken. Die maken, net als het biketeam van de politie, gebruik van moun tainbikes, zodat ze sneller ter plaatse zijn. De posters hebben een preventieve werking. Ze han gen onder meer in verschillende abri's, in cafés en op de bagage karretjes bij de boot. Kwaliteitshandvest voor gemeente Het college zal de raad voorstel len om een kwaliteitshandvest voor de gemeente vast te stel len. Dit stuk moet duidelijk maken welke verwachtingen de mensen van de gemeente mogen hebben op het gebied van dienstbetoon, afhandeling van brieven en ande re activiteiten. De komende drie maanden zal bij wijze van proef al worden gewerkt met het handvest en in het laatste kwartaal zullen inwoners en ondernemers erover worden geïn formeerd. De gemeente vergoedt geen bouwkosten als iemand zijn huis wil uitbreiden om een gehandi capte te kunnen huisvesten. Het college heeft een desbetreffend verzoek afgewezen en het bezwaar dat de betrokkene daar tegen maakte ongegrond ver klaard. De aanvrager had op grond van de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO) een bijdrage gevraagd voor een aanbouw aan de woning om een familielid met een beper king te kunnen onderbrengen. De bezwaarschriftencommissie oor deelde dat de WMO daarvoor niet is bedoeld en b en w gingen daarin mee. De bouw van woonruimte is een eigen verantwoordelijkheid. Op grond van de WMO is het wel mogelijk een bijdrage te verstrek ken voor het opheffen van barriè res of het treffen van speciale voor zieningen, maar dat was hier niet aan de orde. Wezenspyk Vannacht een storing in de melkrobot. Muisjes hadden een snoertje doorgeknaagd... Moesjes Volgende halte Texel, waar ben ik beland? Wouterdé Aan het leren moet overgaan anders geem Texel. ruurd Drinken en gevulde koek. Jam mie. Teso Veerboot Den Helder - Texel w/ 2 others) [pic]: http://4sq.com/kTIRH0 NippersTexel De gemeente is de 'spugende' bomen voor de winkel aan het snoeien,wat wordt het licht en geen plakspul meer op de spullen buiten, beter zo! Zwitserleven RT ©Thomas- Stiehl: Volgende week dinsdag 14 juni start de opbouw van de Zwitserleven Zeilweek 2011 bij Paal 17. http://www.roundtexel. com/ bassemandr krijgen vandaag bezoek uit berlijn ze blijven tot vrijdag en gaan dan door naar texel. Bewoners van Den Hoorn te Van Leeuwen, De Gollards bekijken borden met door hen aangedragen sèèggies die komend weekend tijdens Klifhanger in zien zijn. Vlnr: mevrouw Brouwer, de heer Fledderus, mevrouw Van Heerwaarde, mevrouw Bakker, mevrouw Erna van Sambeek, Marie-Louise Wiegman (Klifhanger) en mevrouw Vermeulen. (Foto Jeroen van Hattumj De Douglas DC3 Dakota 'Prinses Amalia' heeft meegedaan aan de bevrijding van Zuid Nederland en is jarenlang in het bezit geweest van ZKH Prins Bernhard. Speciaal voor de lezers van de Texelse Courant is er een aanbieding om met korting een unieke rondvlucht te maken in dit historische vliegtuig. Het betreft niet zomaar een rondvlucht. Tijdens de vlucht maakt u kennis met de luchtvaart van vroeger, inclusief stewardessen, vele fotomomenten en een bijzonder aandenken. Lezers van de Texelse Courant betalen geen €125,00 maar €110,00 per persoon voor deze unieke ervaring. Aanmelden kan op www.nfhl.nl/rondvlucht.html o.v.v. 'Via de Krant'. Op beide dagen zijn vier vluchten gepland en er kunnen maximaal 18 personen per vlucht mee. Dus heeft u interesse, boek dan snel. Wij wensen u een prettige vlucht! 'Butter an de golleg smere', 'hee is 't zó sot ós uutspooge spek' en 'hee gaat met jouw skuutje te mosselen'. Het zijn een aantal sèèggies die kunstenares Erna van Sambeek verzamelde met behulp van bewoners van De Gollards voor Klifhanger in Den Hoorn. Van Sambeek beeldde de gezeg des af op borden en liet bewoners van De Gollards gistermiddag alvast het eindresultaat zien. Dat bestaat uit een speciaal gedekte tafel achterin culinaire verwennerij Bij Jef met daarop zes borden waarop zes sèèggies staan die allemaal met eten te maken heb ben. Bezoekers kunnen raden wat ze betekenen. Voor de bewoners was het leuk het eindresultaat te zien, onder meer omdat Van Sambeek de sèèggies in de handschriften van enkele bewoners op de borden heeft geschilderd. 'Een aantal van hen heeft ze opgeschreven en ik heb die handschriften met keramiekverf op de borden nagemaakt.' De bor den, willekeurig verzameld, werden gebakken in de oven, zodat ze met verf en al gewassen kunnen wor den. De oud-Texelse was tijdens een soos naar De Gollards gegaan. 'De bewoners daar weten toch het meest van sèèggies.' De borden zijn komend weekend te bekijken. Het thema van de tafel is 'Groen Zwart, Texels in het zwart' en zo'n beetje alles op de tafel staat in het teken daarvan. Het is de bedoeling dat de borden met sèèggies ook nog een tijd in De Gollards worden tentoongesteld. Aan het werk van Van Sambeek werd meegeholpen door mevrouw Bakker-Bakker, mevrouw Kieft, mevrouw Van Heerwaarde-Witte, mevrouw Kuiper-Eelman, mevrouw Eelman, de heer Fledderus, mevrouw Koedoder-Hin, mevrouw Vermeulen-Van der Heide en mevrouw Brouwer.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 6