TEXELSE 7 COURANT Ook recreanten welkom Fietsen voor Mountainbikers rijden TransGermany Afzwemmen in Molenkoog bij Ronde van Oosterend Pannavoetbal voor scholieren Hoge snelheden wielrenners BeachActive opent winkel in De Koog Geslaagd Klaverjasdrive Klaverjasclub Den Burg houdt dinsdag 14 juni vanaf 20.00 uur een open drive in het gebouw van Kotex aan de Schoudieck in Den Burg. Er wordt met vaste maat gespeeld. Als mensen zich zonder speelmaat aanmelden, probeert het bestuur koppels te vormen. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur, deelname kost €3,50 per koppel. Geknipt Het blad NewsWaves (een Engels talig blad voor de scheepvaart) heeft in de mei-editie aandacht besteed aan de sleepboot Eliza beth van Visser uit Oudeschild. Beschreven wordt hoe het schip actief is voor Boskalis in de Perzi sche Golf, onder meer met het leg gen van een zeven kilometer lange pijpleiding van een olieveld op zee naar het vasteland. ITC SHOALBUSTERS ACTIVE WORLDWIDE Geslaagd Deelnemers Roel Bakker, Guido Betsema, Peter van Rees, Niels Kossen en Lorendz Boom na de finish bij Maurach am Achensee. Vijf Texelse ATB-rijders, samen het team Flatland, hebben vorige week de TransGermany gefietst. Dit is een vierdaagse marathon voor mountainbikers door Zuid-Duits- land en delen van Oostenrijk. Roel Bakker, Guido Betsema, Peter van Rees, Niels Kossen en Lorendz Boom legden in vier dagen circa 300 kilometer en 10.000 hoogte meters af. Het team werd bijge staan door begeleiders/chauffeurs/ mecaniciens Ron Eelman en Jacob Bakker. Snelle afdalingen, steile klimmetjes en prachtige vergezich ten wisselden elkaar af en maakten het tot een mooi evenement. Voor het eerst dit seizoen zwemmen kinderen vrijdag in Molen-koog af voor hun diplo ma. Om die reden is het zwem bad vanaf 17.00 uur gesloten voor recreatieve zwemmers. Zwembad Molenkoog werkt al jaren met de zwem-ABC metho de. Dit houdt in dat de kinderen pas 'zwemveilig' heten te zijn als ze alle drie diploma's hebben behaald. Voorheen waren diplo ma A en B voldoende. Sinds de invoering van het zwem-ABC is ook diploma C een 'must'. Met het behalen van alle drie diplo ma's hebben de kinderen vol doende vaardigheden aange leerd om veilig en zelfstandig te kunnen zwemmen. De meesten halen hun A- en B-diploma via de reguliere lessen. Er zijn er echter nog steeds veel die niet op zwemles zitten, maar via het schoolzwemmen hun diploma's halen. Dat het schoolzwemmen nog steeds van waarde is, blijkt wel uit de vele kinderen die via deze weg vrijdag mogen afzwem men. Voor diploma C gaan 28 kinderen via het schoolzwem men op en één via de reguliere lessen. Zij starten om 19.00 uur. Voor het B-diploma zijn er 17 kandidaten (8 respectievelijk 9). Zij gaan om 18.00 uur te water. Het spits wordt om 17.00 uur afgebeten door 14 kinderen (5 respectievelijk 9 die hun A-diplo- ma proberen te bemachtigen. Publiek is welkom. Nominatie voor Texelse golfbaan Golfbaan De Texelse op vakantie park De Krim is genomineerd voor de verkiezing van golfbaan van het jaar. Het betreft een publieksprijs. Stemmen kunnen worden uitge bracht via de website www.golfb- aanvanhetjaar.nl. Bij het uitbrengen van een stem wordt een waarde ringscijfer gevraagd voor prijs/kwa liteit, klantvriendelijkheid, de speel- mogelijkheden en het clubhuis. Per provincie dingt de golfbaan met de hoogste gemiddelde score mee naar de Gouden Golfbaan Award. Stemmen kan tot en met 30 juni. Wie zijn stem uitbrengt, maakt kans op een golfreis voor twee personen naar de Algarve in Portu gal. De voorbereidingen voor de Ronde van Oosterend die op zaterdag 18 juni wordt verreden naderen hun eindpunt. Het tra ject van 1313 meter is uitgestip peld, er worden premies uitge keerd, speaker Arnold Kaercher hanteert de microfoon en er is een rondemiss. Sportiviteit, sfeer en gezelligheid zijn belangrijke onderdelen van de Ronde van Oosterend, een wed strijd die na langdurige afwezig heid is opgepakt door een groep enthousiaste Oosterenders, die er een jaarlijks terugkerende wieler klassieker van willen maken. Om 15.30 uur start Tourcaravaan waarbij sponsors en rondemiss een ronde over het parcours maken. Wedstrijdrijders gaan om 16.00 uur van start voor een koers van 45 minuten, waarna nog vijf rondes worden gereden om te bepalen wie de felicitaties van de rondemiss in ontvangst mag nemen. Recreanten rijden om 17.15 uur hun wedstrijd over het zelfde parcours. De organisatie benadrukt het recreatieve karakter van dit onderdeel. Rijders kunnen desgewenst in hun eigen groepje het traject rijden en ervaren wat het is om door het dorp te koersen. Om 18.30 uur begint een dikke bandenrace voor kinderen. De start is voor de poort van het terrein van SV Oosterend, waar vanaf 14.00 uur kan worden inge schreven. Vanaf SVO gaat het tra ject over de Vliestraat, Mulder straat, Peperstraat, Oranjestraat, Achtertune, Oesterstraat naar de finish op de Vliestraat. Deelname kost €5,-, kinderen mogen gratis meedoen Wie zijn de beste pannavoetbal- lers van het eiland? Die vraag wordt de komende weken beant woord, wanneer leerlingen van de basisscholen voor de derde keer de strijd met elkaar aan gaan. Er zijn negen voorronden, waarna het Texels kampioen schap zondag 10 juli zijn beslag krijgt tijdens een grote finale op de Groeneplaats in Den Burg. Een wedstrijd duurt maximaal drie minuten. Slaagt een team er bin nen die tijd in één van de tegen standers door de benen te spelen en daarmee een panna te scoren, dan is het direct afgelopen. Gebeurt dat niet, dan gaat de overwinning naar het team dat de meeste doel punten heeft gemaakt. Teams bestaan uit twee spelers. Elke school houdt een eigen voor ronde, die - afhankelijk van het aantal deelnemers - ongeveer twee uur duurt. De eerste is donderdag 16 juni op het schoolplein van De Bruinvis in Oudeschild. Er wordt gevoetbald in twee (leeftijds)categorieën. De jongste spelers zitten in groep 3, 4 of 5, de oudsten in 6, 7 of 8. De nummers één en twee van elke categorie plaatsen zich voor de finale. Inschrijven kan op de eigen school, deelname is gratis. Meer informatie kan worden ingewonnen bij de organisatie van Sportservice Texel, tel. 322815 of e-mail sportservicetexel@texel.com. Programma: Donderdag 16 juni, 15.30: De Bruinvis, Oudeschild Vrijdag 17 juni, 15.30: Jan Drijverschool, Den Hoorn Maandag 20 juni, 15.30: Thijsseschool, Den Burg Woensdag 22 juni, 13.30: De Fontein, Den Donderdag 23 juni, 15.00: Durperhonk, De Cocksdorp Vrijdag 24 juni, 15.30: De Kompas, Den Maandag 27 juni, 15.30: De Akker/Daal- derschool, Oosterend Woensdag 29 juni, 13.30: Jozefschool, Den Burg Maandag 4 juli, 15.30: Lubertischool, De Zondag 10 juli, 13.00: Finale, Groene plaats, Den Burg. Geholpen door gunstige weers omstandigheden bereikten de deelnemers aan het dinsdag avond gehouden wielercriterium hoge snelheden. De wedstrijd werd verreden op de baan in Den Burg en telde mee voor het klassement van de zomercom petitie. In de A-poule werd vanaf het begin van de koers een hoog tempo gereden. Mede hierdoor ontstond een kopgroep van vier renners, bestaand uit Niels Jimmink, Luuk van der Meer, Jordy Vinke en Richard Doggen. De vier werkten goed samen en slaagden er in de laatste ronde in het peloton te achterhalen en daarmee op een ronde achterstand te zetten. Na enkele schermutselingen ging Van der Meer in de aanval. Hij leek kansrijk, maar zijn achtervolgers reden hard door, zodat het ver schil te overbruggen bleef. Eerder zag de koploper Jimmink voorbij komen, die op zijn beurt werd gepasseerd door Vinke. Van der Meer eindigde als derde, vlak voor Doggen. De sprint van het peloton werd gewonnen door Roel Bak ker. In de B-poule moest een massale eindsprint de beslissing brengen. De spurt werd ontsierd door een valpartij in de voorlaatste bocht, waarbij Sjors Jimmink, Jelmer Bot en Arie de Ridder waren betrok ken. John Betsema profiteerde van de verwarring en won de sprint met ruim verschil, vóór juni or Wouter van Tatenhove en Ronald Kramer. De schade bij de gevallen renners viel mee. De jeugdwedstrijd werd een prooi voor Joost Ruardy. Hij won met flinke voorsprong op Luke Witte, Serge Smit, Wiske Overmaat, Jacob Kooij en Noah Mulder. Massage vaders in Molenkoog Terwijl hun kinderen zich vermaken in het zwembad of op de speel weide kunnen vaders zich tijdens Vaderdag in zwembad Molenkoog gratis laten masseren. Charlotte Veldkamp van Beautysalon Char lotte staat zondag tussen 13.00 en 15.00 uur tot hun beschikking. Een eerdere actie tijdens Moederdag werd een groot succes. Kinderziekenhuis Om geld bijeen te brengen voor het Juliana Kinderziekenhuis in Den Haag fietsen zo'n zestig mannen en vrouwen vrijdag 17 juni van Den Haag naar Texel. Elke deelnemer dient een (gesponsord) bedrag van ten minste €100,- in te leggen. Bedoeling is samen mimimaal €15.000,- bij elkaar te fietsen, het bedrag dat nodig is om een jaar lang elk kind dat wordt opgeno men een beer te geven. Deze (der de) editie van de tocht is daarom omgedoopt in Berenrit. De renners vertrekken om 9.00 uur vanaf de Sportlaan. Ze fietsen als groep naar de watertoren in Sche- veningen en vanaf daar in eigen tempo naar Texel. De meesten rij den op een racefiets, maar er zijn ook deelnemers die een mountain bike of stadsfiets gebruiken. Er is zelfs iemand die op de kampioens bakfiets van zijn voetbalclub, RKA- W uit Leidschendam, naar het eiland rijdt, op voorwaarde dat zijn clubgenoten ten minste €500,- doneren. TESO verzorgt de overtocht en de deelnemers verblijven in De Zilver meeuw, nabij De Koog. Meer informatie staat op de web site www.denhaagtexel.nl. Etienne Alderlieste uit Den Burg heeft aan de Technische Universi teit Delft zijn master behaald in de Civiele Techniek Geoweten- schappen. Zijn afstudeerrichting was geotechniek, met als onder werp 'Experimental modelling of lateral loading of mono-pile foun dations in sand'. Hij gaat binnen kort aan het werk bij SPT Offshore in Woerden. Green, een aantal van de merken die wij verkopen. Deze kleding is deels gemaakt van gerecyclede stoffen, bijvoorbeeld van plastic petflessen. Duurzaam gemaakt, met een lange levensduur, kleur vast en soepel dragend, belangrij ke eigenschappen voor kleding die veel in de zon, op het strand en in zee worden gedragen.' Over de stap van het strand naar de Dorpsstraat: Michel: 'Het strand heeft zijn bekoringen en beperkin gen. Om een breder assortiment te kunnen verkopen, hadden we meer ruimte nodig. Deze locatie (waar tot voor kort Bay-Watch zat) had den we al een tijdje op het oog. Het mondaine van badplaats De Koog past goed bij de stijl die wij willen uitstralen.' Golfsurfen loopt als een rode draad door de winkel, waar ook wetsuits, surf-, body- en skim- boards en accessoires worden ver kocht. Verder een uitgebreide en kleurige collectie strand- en bad- mode, zoals een grote collectie bikini's en shorts.' Daarnaast ver kopen ze kinderkleding van de merken Billabong en Ripcurl Aan de opening op Hemelvaarts dag ging een stormachtige dag en nacht vooraf. Dinsdagmiddag ont vingen ze de sleutel, waarna de inrichting zich in sneltreinvaart vol trok. Monique: 'We wilden open met de Hemelvaart en hebben het grondig voorbereid. Ik had thuis bijvoorbeeld de prijsjes al opge plakt.' Monique is het gezicht van de winkel, Michel behartigt voor alsnog de strandshop. Rian Westdorp (23) uit De Cocks dorp heeft aan de Universiteit van Amsterdam met succes de master- opleiding Engelse taal en cultuur afgerond. Momenteel loopt zij sta ge bij de afdeling communicatie en marketing van dierentuin Artis. Michel en Monique Gregoire hebben in de Dorpsstraat in De Koog BeachActive geopend. De collectie en inrichting van deze nieuwe modezaak is voor een belangrijk deel geïnspireerd op het golfsurfen, een sport die zich in een groeiende belangstelling mag verheugen. Vijf jaar geleden namen de Gregoi- res de strandshop over op paal 17. Gestart met de verkoop van traditi onele strandspullen, zoals stoelen en windschermen, bouwen ze het assortiment gaandeweg uit met surfplanken, -boards, -kleding en andere surfartikelen. Michel: 'Er zijn steeds meer Texelaars die golf surfen en er komen steeds meer liefhebbers speciaal voor naar Texel. Surfers vinden het prettig en makkelijk om hier hun spullen en kleding te kopen. Wij spelen daar op in, onder meer door een paar exclusieve merken te voeren. Er komen zelfs mensen uit Groningen naar Texel om hier een surfpak of andere spullen te kopen, omdat ze thuis niet kunnen slagen.' 'Surfen is voor veel beoefenaars een stijl van leven en dat willen ze uitstralen, onder meer door hun kleding. Golfkleding ziet er vrolijk uit. Golfers hebben gemiddeld genomen een hoog milieubewust zijn. Kledingfabrikanten spelen daar op in. Neem de kledinglijnen van Billabong, dat het milieuproject Ocean Blue is gestart, en Go e zaak BeachActive in

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7