Wethouder jaloers op Klifhanger en Den Hoorn TEXELSE 11 COURANT uitsluitend voor de kunstwerken, maar ook voor elkaar. Op straat waren geanimeerde gesprekken te beluisteren. Over wat er te zien was, over wat wel en wat geen kunst is, maar ook 'gewoon' over het weer, familieaangelegenheden en ander Texels nieuws. En net als bij Broad way was er volop gelegenheid om met de kunstenaars van gedachten te wisselen en hen - of één van de vele suppoosten - te vragen naar wat met het geëxposeerde was bedoeld. Opvallend was de animo in Den Hoorn om 'mee te doen'. Bewo ners van de Herenstraat poseerden bereidwillig voor de lens van foto grafen Cecile de Boer, Joke Cofino en Truus Hoogenbosch. Leerlingen van de Jan Drijverschool werkten onder leiding van kunstenaar Matty de Vries hard aan enorme kleurige panelen, die her en der te zien waren. Leuk waren ook de spontane kunst uitingen. Bas ten Have en Cor van Heenwaarden hadden de hele voor gevel van hun woonhuis bedekt met schilderijen, gemaakt door Ten Have en familieleden. Margot Bik had samen met enkele bevriende kun stenaars een veelzijdige expositie in en rond het bollenschuurtje van Piet Zijm aan de Rommelpot ingericht. En een onbekende - later bleek het om medeorganisator Nettie van de Brake te gaan - had alle 57 heining- palen langs een stuk grond aan de Mokweg voorzien van kleurige, zelf gebreide mutsjes, een symbool voor de bloembollen die er in het voorjaar bloeien. Vele andere Hoornders leverden hand- en spandiensten, terwijl Ide Kok menigeen op geani meerde wijze een rondleiding door zijn historische stolp aanbood. Het kwam de toch al uitstekende sfeer zeer ten goede. De organisatoren zagen het allemaal met genoegen aan, al blijven er volgens eigen zeg gen altijd 'punten van aandacht'. 'Het vervelendst vinden we nog wel dat de Regenboogtulpen van Imke Beek onvoldoende tot hun recht komen. Een prachtig kunstwerk, maar het staat in een tuin die door een verbouwing behoorlijk overhoop gehaald is en bovendien aan de kleine kant is. Dat is sneu voor de kunstenaar en dat mogen we ons zelf aanrekenen, want dat hebben we niet goed ingeschat.' Klifhanger duurt tot en met zondag 10 juli. Ruim dertig kunstwerken zijn nog gedu rende die hele periode te zien. Elke maandag en elke donderdag zijn er excursies langs de kunstwerken. Deze gaan om 10.00 uur van start bij het picknickbankje aan het begin van Diek. Tekst en foto's Joop Rommets Hij moest bekennen gevoelens van jaloezie te hebben gevoeld, vertelde wethouder Eric Hercules zaterdag bij de opening van Klif hanger. Jaloezie jegens Den Hoorn, jegens de inwoners, jegens de organisatie van de manifesta tie en jegens de kunstenaars die op de manifestatie mogen expo seren. Hij zei zich daar eerst over te hebben geschaamd, maar later tot zijn opluchting te hebben ontdekt dat jaloezie volgens de psychiater en filosoof Sigmund Freud wordt ver oorzaakt door liefde. De liefde die Hercules volgens eigen zeggen zo hevig voelt voor kunst.De wethouder was niet de enige met bijzondere gevoelens. Enthousiaste geluiden ook bij andere bezoekers, die vooral zondag in stromen door Den Hoorn liepen en alleen al door hun aanwe zigheid bewezen dat Klifhanger al bij de derde editie is uitgegroeid tot meer dan een veelbelovend evene ment. Ook zaterdag was het druk, al zorgden de buien in het uur na de opening ervoor dat het bezoek iet wat aarzelend op gang kwam. Maandag stond er een stevige wind en was het ronduit kil, waardoor er vooral voor de kunstwerken buiten het dorp minder belangstelling was. Volgens de organisatie kwam dat echter ten goede van de deelnemers die in schuren en huiskamers expo seerden. Net als bij Broadway - dat andere grote tweejaarlijkse Hoorn der evenement, dat wordt gehouden in de jaren dat er geen Klifhanger is - kwamen veel belangstellenden niet In een bouwvallig schuurtje langs de Siep was werk te zien van Wanda Grendel, dochter van wijlen Arie Grendel, die vele gedichten voor dorpsblad De Hoomder Duurzaam vakantiepark

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 11