535 TEXELSE I 7 COURANT Kapster Hanneke Drijver lyrisch over 'haar' dorp 'Afspraak over schutting, da's typisch Oosterend' Jongerenraad houdt logowedstrijd tal-fiere®8- van 18 juni. Een paar jongens heb ben het opgepakt en de rest doet mee. Hetzelfde geldt voor bijvoor beeld Koninginnedag en Strender Pop. ledereen komt dan gezellig samen op het veldje bij de muziek- nis. En natuurlijk Oosterend Pre sent, niet te vergeten. We zetten dat toch maar elke vijf jaar weer neer. Het kost zeker een jaar voor bereiding en draait op vrijwilligers, maar het hele dorp helpt mee.' Dat Oosterend met z'n vele kerken een gesloten gemeenschap is, klopt niet volgens Hanneke. 'Mis schien was dat vroeger wel zo, maar nu is de sfeer open en vrij. Maar ja, het conservatieve etiket is blijven plakken en het valt niet mee om dat er af te weken.' Een groot pluspunt vindt ze de rust en vrij heid in het dorp. 'Mijn dochtertje van drie gaat zelf naar de super markt om een pak melk te halen. Waar kan dat nou nog?' Actief Naast de hiervoor genoemde eve nementen is er in Oosterend het hele jaar door veel te doen, vertelt Hanneke enthousiast. 'We hebben ontzettend veel sportverenigingen: voetbal, volleybal, dammen, scha ken, tennis, enzovoort. Het dorps huis, De Bijenkorf, heeft allerlei activiteiten en de dorpskelder voor de jeugd wordt goed bezocht. Ver der heb je de jeugdclub, biljarten, toneel, koren en muziekkorps Excelsior, 's Zomers is er elke twee weken de Rommeltjesmarkt en zelf zit ik in de organisatie van de Kerstmarkt. Wat een lijst, als je alles wilt noemen.' Verder wijst ze op de actieve dorpscommissie. 'Die doen er echt heel veel voor. Laatst was er een bijeenkomst met de vraag: wat willen we? Ronde tafel gesprekken, zo heetten die bijeenkomsten. Hieruit zijn al veel goede ideeën voortgekomen.' Toerisme Toch maken de ondernemers zich zorgen, omdat Oosterend slechts een bescheiden graantje meepikt van het toerisme. Vakantieparken en hotels ontbreken vrijwel. Tege lijk is dat een sterk punt: vooral het centrum met z'n nauwe straatjes rond de Maartenskerk is nog onge rept. Voor de toeristen moet het lijken alsof de tijd er stil heeft gestaan. Voor een dagbezoek is het dorp - ook nog eens dichtbij de Waddenzee gelegen - dus wel degelijk interessant. 'Misschien is het voor de gasten niet de eerste keus, maar het kan wel een verras send goede keus zijn', klinkt Han neke strijdbaar. Het probleem is vooral om permanent voldoende bezoekers te trekken. 'Voor de ondernemers is eigenlijk een bre dere basis nodig. We moeten knok ken om de leefbaarheid op peil te houden. Van verscheidene kanten wordt al geprobeerd iets extra's toe te voegen, waar mensen op af komen. Maar het mooiste zou zijn als er een bepaalde vorm van ver- blijfstoerisme wordt toegestaan.' Hanneke denkt zelf aan een hotel letje, passend bij het karakter van het dorp. 'Geen hoogbouw dus, maar kleinschalig. Acht kamers mag ook.' Een locatie heeft ze ook al bedacht: de voormalige gerefor meerde kerk. 'Die staat al drie jaar leeg. Je kunt daar best wat leuks in maken.' Elke impuls is welkom: 'Het hoeft niet hard te waaien, 'n Beetje beweging is al goed!' Tekst en foto's: Frans Hopman/HopText Veel drank in het verkeer De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mannen aangehouden op verdenking van rijden onder invloed. De eerste was rond 2.40 uur een 18-jarige man uit Oudeschild op een scooter, die rond 2.40 uur tot stoppen werd gemaand op het Schilderend in Den Burg en volgens een blaastest de norm zes keer overschreed. De volgende was om 3.30 uur in de Drijverstraat een 19-jarige man uit Den Burg, die auto reed terwijl hij acht keer te veel had gedronken. Beide waren beginnend bestuur der. Ze kregen een proces-verbaal en moesten hun rijbewijs inleve ren. Hanneke Drijver voor de spiegel in haar eigentijdse kapsalon: 'Ik ben elke keer weer blij als de mensen met een glimlach de deur uit lopen. Texels mooiste dorp verdient best wel wat extra aandacht, vindt kapster Hanneke Drijver (34). Al haar hele leven is ze geworteld in Oosterend. Ze komt zelfs zelden buiten de dorps- grens: 'Werkelijk waar, ik ben nooit langer dan twee of drie weken uit Oosterend weg. Het leven is hier heerlijk.' In haar sfeervolle tuin, verscholen achter kapperszaak annex woning, is het genieten geblazen. Markant middelpunt is een fraaie boom met stoofpeertjes, die elk jaar worden geplukt, ingemaakt en gegeten. Plots klinkt de stem van de achter buurman, die informeert wanneer hij kan worden geknipt. Hanneke vliegt naar binnen voor de agenda en keert lachend terug. 'Een afspraak over de schutting, dat is nou typisch Oosterend.' Sinds zeven jaar runt de geboren en getogen Oosterendse een goedlo pende zaak in haar woonplaats. Haar kapsalon, 'De kapper', is gevestigd in een mooi wit pand aan de Oesterstraat, vlakbij het centrum. Ze woont ernaast met echtgenoot Marijn de Wolf en de twee dochtertjes Guusje en Imme (drie en vijfjaar). 'Ik wil graag crea tief bezig zijn met mensen', zegt Hanneke op de vraag waarom ze kapster is geworden. 'En ik hou van haar. Mooi glanzend, maar wel met een beetje verf erdoor!' Op haar vijftiende begon ze aan de Oesterstraat als stagiaire bij Regi- na's Haarmode. De zaak verhuisde daarna naar de Peperstraat. Mooi, maar wel krap. Nadat ze het bedrijf had overgenomen, besloot ze in 2008 terug te gaan naar de oude locatie. 'Hoewel het niet te koop stond, heb ik gewoon aangebeld en twee uur later had ik het gekocht.Met de vorige bewoners zijn we van woning geruild. We zijn gelijktijdig verhuisd en hebben elkaar zelfs geholpen. Ach, het was maar vijftig meter, we konden het lopend af', vertelt Hanneke smake lijk. Het pand werd geheel gestript. 'We vonden nog dingen van kapper Bakker, die hier vroeger zijn zaak had. Een oude krant, tegeltjes en een tondeuse. Leuk hè?' Bij de verbouwing was een hoog plafond met oude balken tevoorschijn gekomen, die inmiddels sereen wit zijn geschilderd. 'De sfeer is erg belangrijk. Ik probeer een gezellige huiselijke sfeer te creëren, waar de mensen zich thuis voelen.' Ze ver volgt: 'Het is een sociaal beroep. Hier komen allerlei klanten: jong en oud, iedereen is welkom. Fijn om met hen te mogen werken, ik krijg er veel energie van terug. Ik ben elke keer weer blij als de mensen met een glimlach de deur uit lopen. Op ieder hoofd past een kapsel, meldt Hanneke op haar hippe web site www.dekapper-texel.nl. 'We letten op de vorm van het hoofd en proberen de sterke punten te accentueren. De uitdaging is een kapsel te maken dat op verschil lende manieren kan worden gedra gen, in huis, op het werk of tijdens het uitgaan.' Zelf knipt ze volop mee. 'We hebben twee topstylis- tes, een assistente en een leerling. leder heeft een eigen specialiteit. Van mij is dat lang haar en kleuren. Je ziet mij altijd met een verfkwast in de hand. Verder doe ik de admi nistratie en één avond per week training met de leerling. En dan heb ik natuurlijk nog de zorg over het gezin, met twee kleine kinde ren. Het werk moet wel passen.' Open en vrij Als ondernemer is ze positief gestemd over het dorp. 'De saam horigheid is groot, je helpt elkaar. Kijk maar eens naar de wielerronde 'Ben jij creatief? Help ons, ontwerp ons logo!' Sille Bakker en Larissa Klaassen van de Jongerenraad Texel gaven het startsein voor een wedstrijd waarbij jongeren worden uitgedaagd een logo voor hun organisatie te maken. Ze deden dat tijdens een bijeenkomst van de vijftien leden tellende raad, die vrij dagavond in de raadszaal werd gehouden. Creatievelingen kunnen hun ontwerp tot 1 juli aanleveren via jongerenraadtexel@texel.nl of bij de balie van het gemeentehuis. De winnaar krijgt als beloning een avondje naar de bioscoop. De Jongerenraad, die één keer per maand bij elkaar komt, sprak vrij dag over diverse onderwerpen. Tot officiële adviezen richting de 'ech te' gemeenteraad kwam het nog niet, maar opvallend was wel het voorzetje dat de werkgroep gaf die zich bezighoudt met alcohol- en drugsbeleid. Om de overlast op uitgaansavonden te verminderen, verdient het volgens deze werk groep overweging horecagelegen heden eerder te sluiten. Terrassen zouden bijvoorbeeld om midder nacht dicht moeten gaan, cafés en discotheken om twee uur. Boven dien moet bij de deur strenger worden gecontroleerd op leeftijd. Om het dealen van drugs in de Wezentuin (het park in Den Burg) tegen te gaan, moet de politie vaker surveilleren, aldus de jonge ren. Burgemeester Francine Giskes, die als toehoorder aanwezig was, leg de uit dat 'alleen verbieden' niet helpt en dat er te weinig geld en mankracht zijn om frequent te con troleren. Ze zei te willen proberen een breed draagvlak te willen creë ren om de overlast aan te pakken en vroeg de Jongerenraad mee te denken over manieren om zoveel mogelijk mensen bij de discussie daarover te betrekken. Kerkdiensten Zondag 19 juni PROTESTANTSE KERK: Protestantse gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker, dienst in De Burght (Binnenburg); 19.00 u. zangdienst, 'Uur voor iedereen', in De Poort (Elemert), ds. P.A. den Braan ker, mmv dubbelkwartet Tex. Chr. Mannenkoor. Protestantse gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. dhr. M.D. Kuiper. Protestantse Waddengemeente Texel: Oosterend: 9.30 uur ds. L.O. Giet hoorn uit Groningen. De Cocksdorp: 11.00 uur ds. L.O. Giethoorn uit Groningen. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. lees- GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 14.30 u. ds. P. Niemeijer DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. J. ter Haar, extra collecte DG vrouwen- zendingshulp. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. J. Perton uit Andijk. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.00 u. The Gospeltrain, woord-communieviering parochia- JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.; Wachttorenstudie, 11.20 u. Medische zorg Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreek- uur op zaterdagen, zon- en feestda gen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Pontweg 106, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223- 696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 15.30 tot 17.00 en van 18.00 tot 19.00 i Extra bezoekuren op zaterdag, z< 10.30 tot 11.30 OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: PHH-gebouw, Pontweg 104, Den Burg. Het bureau is op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. dierenpensiontexel. nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, PHH-gebouw, Pont weg 104, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie. Bereikbaar op woensdag, donderdag en vrijdag tijdens kantooruren, tel. 312306 of www.brijder.nl. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y. Olthof, Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Don. 16jun 09.40 en 22.15 u. Vrij. 17jun 10.25 en 23.06 u. Zat. 18jun 11.05 en 23.46 u. Din. 19jun 11.34 u. 20jun 00.05 21jun 00.20 Scouting Texel haalt zaterdag oud papier op in volgende straten: West straat, Hollewal, Lijnbaan, Pater Wit- teplein, Molenstraat, Molendwars straat, Anne Frankstraat. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Woensdag 15 juni volle maan, zaterdag 18 juni springtij. Zondag 19 juni zon op 5.15 uur, onder 22.10 uur. texelseOcourant Rita LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 nail redactie@texelsecourant.nl Pip Barnard Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 nail lnfo@lenr.nl Per jaar €86,55 €84,15 Bij verzending naar het buitenland z portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vi afloop van de abonnementsperiode Donderdag 18.00 u. Country Time 19.00 u. Even bijpraten met... Van daag: Lia de Bruin, zangeres Lap, die vertellen ovei op het land en dan met name de spi- nazieplant. 20.00 u. Radio Noord-Holland. Vrijdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. Wilde vaart (H) 20.00 u. Music machine 21.00 u. Radio Noord-Holland Zaterdag 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote 18.00 u. MarcoFM 20.00 u. Radio Noord-Holland Zondag 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit de RK kerk van Den Burg, woord- commu nieviering parochianen 11.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur 14.00 u. Wilde vaart 15.00 u. Het uur van de Blues 16.00 u. Country Time (H) 17.00 u. Sport Lokaal 18.00 u. Radio Noord-Holland Maandag 18.00 u. Symphonica 19.00 u. Wegdromen met een boek <H) 20.00 u. Natuurwijzer (H) 21.00 u. Reggae on the Move 22.00 u. Radio Noord-Holland Dinsdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. De keuze van... 20.00 u. Radio Noord-Holland

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 17