TEXELSE^COURANT Meer bestuurders betrapt op drank Cf roen ^warLrJexets in het harL, 1 TVL en TVO presenteren platform OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12582 DONDERDAG 16 JUNI 2011 Er blijven niet veel spieren onbetuigd tij dens een uurtje cage fitness, ondervond ver slaggever Jeroen van Hattum. Zondag is Vaderdag. Kin deren gaven massaal gehoor aan ons verzoek foto's van pa op te sturen naar de krant. 'Werkelijk waar, ik ben nooit lan ger dan twee of drie weken weg uit Oosterend', zegt kapster Hanneke Drij ver. Op 13 juni 1943 crashte een bommenwerper in de PH-polder. Maandag wer den de gesneu velde vliege niers herdacht. langs de Siep staat en dat in gestolde vorm het water ver beeldt dat ooit vanuit de duinrand naar beneden sijpelde en het land met een laagje bedekte. Een (foto)reportage over Klifhanger staat op pagina 11 (FotojoopRommets) Of het wel altijd de bedoeling van de maker was, is maar zeer de vraag. Maar veel van de kunstwerken die tijdens Klifhanger in en rond Den Hoorn worden geëxposeerd, vra gen er als het ware om te worden aangeraakt. Dat geldt ook voor Drager van het Licht van Mieke Goslinga, dat De politie heeft in 2010 liefst 55 250ste plaats. De Waal is traditie- keer bestuurders betrapt op het getrouw het rustigste dorp van gebruik van alcohol in het ver- het eiland daar was in 2010 alleen keer. Dat is bijna de helft meer twee keer sprake van alcohol in dan in 2009. het verkeer. Dat blijkt uit de AD Misdaadmeter die vrijdag voor de tiende keer is gepubliceerd. De politie consta teerde volgens het Algemeen Dagblad vorig jaar 26 overtredin gen in De Koog en 20 in Den Burg. De overige overtredingen deden zich voor in De Cocksdorp (drie keer), De Waal, Den Hoorn en Oudeschild (allemaal twee keer). Door de toename staat Texel zevende in een landelijke lijst van gemeenten waar het aantal geval len van alcohol in het verkeer in 2010 relatief het sterkst is geste gen. In 2009 snapte de politie op het eiland 30 bestuurders die in overtreding waren. Uit de Misdaadmeter komen eveneens stijgingen naar voren op het gebied van winkeldiefstal, drugshandel, diefstal uit schuur tjes en fraude. Van dat laatste was vorig jaar 20 keer sprake tegen 10 keer in 2009. Den Burg kende negen meldingen van frau de, gevolgd door zes in De Cock sdorp. Het aantal meldingen van diefstal uit schuurtjes steeg van 3 naar 13 (waarvan de helft in Den Burg). Het aantal gevallen van handel in harddrugs steeg van 2 naar 5 (allen in Den Burg) en het aantal meldingen van winkeldiefstal van 5 naar 13. Die deden zich, op één in De Koog na, allemaal voor in Den Burg. Op een ranglijst van meest onveilige naar meeste vei lige gemeente in Nederland (418 stuks) bekleedde Texel in 2010 de Wubbo Als het aan onze nationale, super sonische en toch duurzame ruim teprofessor ligt, halen we straks de boot alleen nog maar door onze prikpook flink te beroeren, nadat we eerst de oplaadpaal fors gehan teerd hebben. Ligt u dat niet zo, dan kunt u nog met de superbus, maar vanuit dat lage ding ziet u niets van het eiland, maar enkel nog de biomassa-aanplant in de berm. Hooggeleerde professor, u mag dan ooit een kosmische blik hebben geworpen op ruimteschip Aarde, van het toerisme op Texel hebt u niets begrepen. Onze gas ten komen hiervoor rust, ruimte en natuur, maar ze willen die bestem ming bereiken met hun eigen auto. Of wij dat nou willen of niet. Anders gingen ze wel naar een ander eiland. Met je eigen auto naar de wadden, dat is Texels unique sel- lingpoint, mijnheer Ockels. Daar leven wij van, al tientallen jaren, duurzaam of niet. Als u onze TESO- boot een varende milieuramp durft te noemen, dan noem ik u met permissie een omhooggeschoten windbuil. Woelmuis De Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers (TVL) en het Texels Verbond van Onderne mers (TVO) presenteren maan dag 20 juni in De Kiekendief (De Cocksdorp) de plannen voor de fusieorganisatie Texels Onder nemers Platform (TOP). De avond begint om 20.00 uur. TVO en TVL werken al geruime tijd aan de voorbereidingen van de samenwerking. Bedoeling is om beide organisaties samen te voe gen en te professionaliseren, zodat een sterk ondernemersplatform ontstaat waarin menskracht kan worden vrijgemaakt voor een bre dere belangenbehartiging. De nieuwe organisatie moet krach tig genoeg zijn om te gaan met problemen die landelijk spelen en goede verbindingen hebben met landelijke ondernemersplatforms. De organisaties is onderverdeeld in verschillende secties. Binnen deze structuur wordt altijd gezocht naar het grootste gemeenschappelijk belang, waarbij wel ruimte is voor de belangen van de verschillende sectoren. Samenvattend: een pro fessionele organisatie in vertegen- Texelse schrijvers in Alzheimercafé Acht Texelse schrijvers komen dinsdag 28 juni aan het woord in het Alzheimercafé in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Schrijven kan dementie niet tegen houden, maar verhalen en gedich ten kunnen wel inzicht en troost bieden. Steen door ruit rijdende auto Een 20-jarige man uit Oosterend kreeg de schrik van zijn leven toen hij zondag rond 18.00 uur door de Dorpsstraat in De Koog reed en een onbekende persoon een steen door zijn autoruit gooide. De man kon net op tijd remmen en een ongeluk voorkomen. Hij stapte uit om de stenengooier aan te spre ken en daarop ontstond een wor steling. Een voorbijganger kon de vechtpartij stoppen. De stenen gooier ging er vandoor. De politie heeft een onderzoek ingesteld. txl Gemeente Texel t AI Bekendmakingen op pagina 16 woordiging, informatie en commu nicatie. De vereniging van Kleine Logiesverstrekkers (KLV) wenst zelfstandig te blijven, maar garan deert de afdracht van de contribu tie aan TOP. De logiesverstrekkers worden daarmee volwaardig lid van de nieuwe organisatie en leve ren vanuit het zelfstandige sectie- bestuur één bestuurslid aan TOP. De leden krijgen stemrecht en toe gang tot de faciliteiten van TOP. Ook Koninklijk Horeca Nederland (KHN) afdeling Texel wil meewer ken aan een sterk Texels onderne mersplatform. Hiervoor moet een gescheiden sector in het leven worden geroepen en de voorzitter van KNH afd. Texel neemt zitting in het bestuur van TOP, dat een onaf hankelijke voorzitter krijgt. kom badkamers kijken open zat. 10.00 - 12.30u SNELCODE IWestend www.texelseautopagina.nl TEXELS E^COII RANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): BP: VoordeeUand De Bonte Belevenis Midzomerschans Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Theo Timmer, Aris Bremer, Krista Mirjam Dijkerman, Paula van Ton gelen, Sytze Roedema, Hetty van Dijk, Marianne Witte en Margreet Berndsen vertellen over hun erva ringen met dementie met humoristi sche, tragische, alledaagse, intie me, wanhopige en poëtische bijdragen. De muziek wordt verzorgd door violist Gerhard Smeenk. Het Alzheimer Café begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. vergoeding betaald omdat het een wijk i langevelo L&derooy Wij zijn op zoek naar iemand die vanaf 1 augustus de Texelse Courant wil bezorgen in de wijk n ongeveer 50 abonnees en er wordt een hoger et buitengebied betreft. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ed Witte, tel. 0222-36 26 00 Spinbaan 6, 1791 MC Den Burg - Texel info@lenr.nl

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1