Ui*. 1EXBJVGBSCA.nl Jf* 'V:? TEXELSE 2 COURANT Nieuwe sponsor en gratis promotie voor Sommeltjespop Ontwaken zonder identiteit DONDERDAG 16 JUNI 2011 Diner SWOT In De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg wordt dinsdag 21 juni het laatste SWOT- diner voor de zomer gehouden. Op het menu staat een runderstoof pot met aardappelpuree, dop erwten en salade. Het diner begint om 17.30 uur, deelname kost €8,-, inclusief nagerecht en koffie. Aanmelden kan via tel. 312696. Bigband MissJones in De Worsteltent Bigband MissJones treedt zondagmiddag op in De Wor steltent aan de rand van de Dennen. Bij goed weer op het terras en bij slecht weer op een groot podium in de boer derij. Bigband MissJones is opgericht in januari 2006 door geroutineer de muzikanten uit de Kop van Noord-Holland. De formatie was opvallend snel compleet en het voorzag in de behoefte van muzi kanten zich uit te leven in dit muziekgenre. Zo ontstond in korte tijd een veelzijdig en swin gend orkest met een uitgebreid repertoire en een goed geluid. MissJones bestaat naast een leadzangeres en leadzanger uit vijf saxofoons, vijf trompetten, vier trombones, sologitaar, bas gitaar, toetsen, drums en een percussionist. De band staat onder leiding van Ton van de Kieft. Het repertoire is gevari eerd, luistermuziek en om op te dansen. Kinderdansgroep zoekt leden Kinderdansgroep Texel, bekend van de optredens op de zomerse Folkloremarkten in Den Burg, is op zoek naar nieuwe leden. Het is volgens eigen zeggen een momen teel wat kleine maar heel gezellige groep, die elke vrijdag enthousiast danst, ledereen vanaf een jaar of vijf is welkom. Dat geldt eventueel ook voor jongere kinderen, mits ze 'lekker meedansen'. De groep staat onder leiding van Simone de Wit en Ria Koopmans en oefent wekelijks van 16.00 tot 16.45 in het gebouw van Kotex (ingang kant Waalderstraat). Op woensdag 6 juli is het eerste optre den op de Folkloremarkt. Daarna is er geen verplichting meer om elke woensdag in de zomervakantie beschikbaar te zijn. Van september tot februari wordt er niet gedanst. Deelname kost niets. Na de optre dens op de Folklore worden de kinderen verwend met een ijsje. Meer informatie bij Simone de Wit (tel. 314118) of Ria Koopmans (tel. 313066). De leden van de Handsome Poets, één van de topacts van Sommeltjespop, staan bekend om hun energieke optredens. Een nieuwe hoofdsponsor, een professionele website en een line-up waar elk groot festival jaloers op zou zijn. De organisa toren van Sommeltjespop doen hun uiterste best om de achtste editie, op zaterdag 2 juli, tot een succes te maken. De programmering mag er wezen. Bands als Milkbar, Birth of Joy en Lola Kite timmeren stevig aan de weg. Na de single Youth werd Ken sington bij 3FM gebombardeerd tot Serious Talent. Om de Handso me Poets kan sinds de hit Blinded geen popliefhebber meer heen. En hoofdact Rigby schopte het met One Song al tot 3FM Megahit en Serious Request Theme, terwijl de groep ook een tijdje de huisband van het televisieprogramma De Wereld Draait Door was en in het voorprogramma van de Kaiser Chiefs speelde. Ze passen naadloos in het rijtje dat in voorgaande jaren acte de pre sence gaf. Want al eerder werd duidelijk dat de line-up steevast bestaat uit muzikanten die volop in de belangstelling staan, maar nog geen 'gearriveerde vedettes' zijn. Opvallend is dat wie eenmaal op Sommeltjespop heeft gespeeld, in de maanden erna niet zelden 'de grote doorbraak' beleeft. Een mooi voorbeeld is Go Back to the Zoo, Gyvo De Koog Gyvo De Koog houdt donderdag 23 juni in dorpshuis De Hof aan de Nikadel een inloopmiddag voor kinderen van 4 tot 14 jaar die een keer gym willen proberen. Er kan van 14.30 tot 16.30 uur worden geklommen, gesprongen en gespeeld. Meer informatie: tel 06- 12211514. dat vorig jaar in De Waal optrad en daarna furore maakte bij Lowlands, op de radio bij 3FM en als huis band van De Wereld Draait Door. Afgelopen maandag speelde de band op Pinkpop. Kennelijk is een optreden op Sommeltjespop een garantie voor een geweldige toe komst. 'We merken steeds weer dat groe pen het leuk vinden om bij ons te spelen. Het is alsof ik mijn num mers in een grote achtertuin ten gehore breng, zei Johannes de Boom van The Shavers vijf jaar geleden. Dat sfeertje, daar houden artiesten van en dat geven ze aan elkaar door', vertelt Jeroen Schoo, voorzitter van de organiserende stichting. Biografieën van alle bands staan op de door organisatielid Arjan Hemelrijk ontwikkelde website www.sommeltjespop.nl, die onder meer ook links naar de sites van de bands en geluidsfragmenten bevat en een bezoek zeker verdient. Sommeltjespop redt het ondanks de professionalisering nog steeds zonder groot budget en entree geld. Logisch dat steun van (Texel se) bedrijven met gejuich wordt binnengehaald. Het festival heeft sinds kort de beschikking over twee hoofdsponsors. Na Van Braak Accountants heeft nu ook Rob Vos van De Pelikaan zich aan Sommel tjespop verbonden. Zijn steun bestaat uit diensten in natura. Zo krijgen de artiesten die niet meer met de laatste boot terugkunnen logies ('op de meest luxe kamers') en ontbijt in het Koger hotel-res taurant. Ook verzorgt De Pelikaan backstage de catering voor alle bands. 'De koks komen het per soonlijk brengen', aldus Schoo. Gratis promotie biedt de VW. 'Wij vinden dit soort evenementen lading geven aan Texel als eiland waar altijd wat te ontdekken valt. Dat is immers waarmee we ons goed kunnen onderscheiden van de andere eilanden. Daar heb je namelijk een probleem bij drie dagen regen. Hier valt altijd wat unieks en leuks te beleven. Som meltjespop is er daar een voor beeld van, maar ook Klifhanger, Body en Brein, Jazz on the Waves en Ronde om Texel. Daar doen we allemaal van alles voor', vertelt directeur Wouter de Waal. Een extra service biedt de borrel bus, die na het laatste optreden (rond 1.00 uur) vertrekt en festival gangers naar hun eigen dorp brengt. Programma: Milkbar Birth of Joy Lola Kite Kensington Handsome Poets Rigby 14.00 15.40 17.20 19.00 20.45 22.30 Taildraggers en oldtimers op fly-in Op Vliegveld Texel wordt van vrijdag 17 tot zondag 19 juni voor de zesde keer de Texel Tail- dragger en Oldtimer Fly-ln gehouden. Thema is Piper Cub. Dit is een tweepersoons oplei dingstoestel dat in 1937 voor het eerst vloog. In tegenstelling tot een publieks evenement als de vliegshow is dit voornamelijk een treffen van deel nemende vliegtuigen en beman ningen. Doel van de fly-in is het verstevigen van de band tussen de deelnemers en het promoten van Vliegveld én Texel (t) bij de piloten. Er worden ruim vijftig vliegtuig ver wacht, afkomstig uit heel Europa. Er zijn twintig Piper Cubs aange meld. Op zaterdagavond worden prijzen uitgereikt aan de diverse piloten. Dit gebeurt tijdens een barbecue in restaurant De Horizon. Het gros van de deelnemers komt met historische toestellen en vlieg tuigen met een staartwiel naar Texel. De gemeente staat toe dat bemanningsleden op het vliegveld mogen kamperen. Publiek is welkom maar er vinden geen vliegdemonstraties plaats. De toeschouwers kunnen vanaf het vliegveldrestaurant de meest bij zondere vliegtuigen zien staan. Aangeraden wordt om per fiets naar het vliegveld te komen omdat parkeerruimte zeer beperkt is. de mannen op reis om het trouwen van hun vriend Stu te vieren. Na Dougs vrijgezellenfeest in Las Vegas, dat uitliep op een grote ravage, proberen ze het wat rustig aan te doen, want ze weten hoe erg het mis kan gaan. Helaas gaan de dingen (wederom) niet zoals gepland. Van de makers van De Kameleon en De Hel van '63 is de spannende familiefilm Penny's Shadow. Hoofd persoon is de 17-jarige Lisa, die een speciale band heeft met paar den. Tijdens een vakantie op Ame land ontmoet ze de 18-jarige Kai, die bij een ongeluk met een paard zijn moeder heeft verloren en daar door weinig van deze dieren moet hebben. Extra moeilijk is dat de hengst waarop ze reed het heeft overleefd, maar zwaar getraumati seerd is geraakt en onbetrouwbaar geworden. Na een auto-ongeluk uit een coma ontwaken en dan ontdekken dat je eigen vrouw je niet meer herkent en een andere man je identiteit heeft overgenomen. Dat overkomt dr. Martin Harris (een rol van Liam Neeson) in de thriller Unknown, die vanaf vandaag in Cinema Texel draait. Genegeerd door ongelovige autoriteiten en opgejaagd door mysterieuze huurmoordenaars is Martin moe en alleen. Met hulp uit onverwachte hoek begint hij een avontuur, waarbij hij gaat twijfelen aan zijn geestelijke gesteldheid en zijn echte identiteit. Hoe ver zal hij gaan om de waarheid te achterha len? De meeste andere films zijn gepro longeerd. Daaronder het tweede deel van de hilarische animatiefilm Kung Fu Panda. Hoofdpersoon is Po, wiens droom is uitgekomen. Hij is Drakenkrijger en beschermt De Vredesvallei, samen met zijn vrienden en andere Kung Fu-mees- ters De Vurige Vijf - Tijger, Kraan, Mantis, Adder en Monkie. Wanneer een nare tegenstander met een geheim wapen China probeert te veroveren en een einde wil maken aan Kung Fu, verandert zijn nieuwe leventje volledig. Samen met De Vurige Vijf moet Po China doorkrui sen om deze vijand te overmeeste ren. Kung Fu Panda 2 draait in 3D en in een Nederlandse én de origi nele (ondertitelde) versie. In het tweede deel van de komedie The Hangover reizen Phil, Stu, Doug en Alan na hun avonturen in Las Vegas af naar het exotische Bangkok in Thailand. Dit keer zijn Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Uur voor iedereen In kerkgebouw De Poort aan de Elemert in Den Burg wordt zondag 19 juni een 'Uur voor iedereen' gehouden. Tijdens deze dienst staan vele bekende liederen op het programma. Bezoekers worden uitgenodigd uit volle borst mee te zingen. Dyo Wassink zorgt voor begeleiding op het orgel. Ook een dubbelkwartet van het Texels Christelijk Mannenkoor werkt mee. Voorganger is dominee P.A. den Braanker. De dienst begint om 19.00 uur. Een uitgebreid overzicht teiten, workshops en te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te verkrij gen, en via www.texelagenda.nl. Donderdag 16 juni: 15.30 uur. Bij De Bruinvis in Oude- schild begint om 15.30 uur een pan- navoetbaltoernooi. Het betreft een voorronde in de strijd om het Texels kampioenschap voor scholieren. 21.00 uur. Bij Filmhuis Oosterend (eetcafé De Kroonprins) draait de film 'Helaasheid der dingen'. Vrijdag 17 juni: 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. De vrouwenvereniging verkoopt hand werken. 15.30 uur. Bij de Jan Drijverschool in Den Hoorn begint om 15.30 uur een pannavoetbaltoernooi. Het betreft een voorronde om het Texels kampi oenschap voor scholieren. 22.00 uur. In Eben Haëzer aan de Julianastraat in Den Burg wordt van 22.00 uur tot 6.00 uur een Nacht van Gebed gehouden. Deze staat in het teken van de vervolgde kerk. Zaterdag 18 juni: 10.30 uur. Van 10.30 tot 14.30 uur is de eendenkooi van Spang gratis geopend voor publiek. Ingang bij het witte kooikerhuisje bij Dijkmanshui- 10.30 uur. Op de wielerbaan in Den Burg begint om 10.30 uur een veilig heidscursus skeeleren. Opgave bij Sportservice Texel, tel. 322815, e- mail sportservicetexel@texel.com. 13.30 uur. Sportvissers houden een bootviswedstrijd. De bootjes vertrek ken om 13.30 uur vanuit de haven van Oudeschild. Informatie bij Map van der Zwaag, tel. 06-23680101 16.00 uur. Bij het voetbalveld van SVO gaat om 16.00 uur de Wieler ronde van Oosterend van start. De prijsuitreiking is om 19.30 uur in eet café De Kroonprins en wordt gevolgd door een feestavond met DJ Mike. 20.30 uur. Op fort De Schans nabij Oudeschild begint om 20.30 uur een optreden van Nadia et les Gamins, een programma met muziek van Piaf tot Piazolla. Toegang €7,50. Zondag 19 juni: 03.45 uur. Elke zaterdagnacht rijdt de borrelbus vanuit De Koog naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oude schild voor 3 euro p.p. Meer informa tie: www.borrelbus.nl. 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 10.30 uur. Op voormalig fort De Schans nabij Oudeschild wordt van 10.30 tot 18.00 uur cultureel festival Midzomerschans gehouden. Toegang €7,50. 12.30 uur. Op de Groeneplaats in Den Burg begint om 12.30 uur het vierde In-dorp Beachvolleybaltoernooi. 14.00 uur. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van bigband Miss Jones. De toegang is gratis. Bidden voor vervolgde kerk In Eben Haëzer aan de Juliana straat in Den Burg wordt in de nacht van 17 op 18 juni tussen 22.00 uur en 06.00 uur een Nacht van Gebed gehouden. De bijeen komst staat in het teken van de vervolgde kerk. De Nacht van Gebed, die in honder den kerken in Nederland en België wordt gehouden, is een initiatief van Open Doors, een organisatie die in meer dan vijftig landen vervolgde christenen steunt. Het thema dit jaar is 'Bidden voor Ninevé'. Gelovi gen in de stad Ninevé - het huidige Mosul in Irak - hebben ook tegen woordig te maken met geweld. Velen vluchtten weg, anderen twij felen. Ninevé staat symbool voor alle plekken waar christenen ver volgd worden vanwege hun geloof. 19.00 uur. In kerkgebouw De Poort aan de Elemert in Den Burg begint om 19.00 uur een 'Uur voor ieder een'. Mmv Dyo Wassink en het Texels Christelijk Mannenkoor. 19.30 uur. Het fanfarekorps van DEK en zangeres Meike Wilms treden van af 19.30 uur op in café De Kombuis in Oudeschild. 22.00 uur. Om 22.00 uur begint op BBC 2 een uitzending over Texel, onder meer over de Georgische opstand. Ook zijn er opnamen van het Luchtvaart- en Oorlogsmuseum (LOMT). Maandag 20 juni: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 15.30 uur. Bij de Thijsseschool in Den Burg begint om 15.30 uur een pan navoetbaltoernooi. Het is een voor ronde in de strijd om het Texels kampioenschap voor scholieren. 19.15 uur. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel in De Koog begint om 19.30 u een open bridgedrive. Deelname kost €2,50. Deelnemers dienen om 19.15 u in de zaal te zijn. 20.00 uur. In theater De Kiekendief op vakantiepark De Krim begint om 20.00 uur de presentatie van het Texels Ondernemers Platform, de samenvoeging van TVL en TVO. 20.00 uur. In grand café De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een snelschaaktoer- nooi. Deelname kost €1,-. Opgave ter plekke. Dinsdag 21 juni: 14.00 uur. Bij het Maartenhuis aan de Ruyslaan nabij De Koog wordt van 14.00 tot 16.30 uur markt gehouden. 17.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 17.30 uur het laatste SWOT-diner (voor ouderen) voor het begin van de zomer. Deelname kost €8,-. Aanmel den via tel. 312696. 19.30 uur. Leerlingen van het jonge- rentheater van Artex geven een open bare presentatie in het gebouw aan het Schilderend in Den Burg. Aan vang 19.15 uur. 20.15 uur. In de kerk van De Waal begint om 20.15 uur een concert van een viooltrio. De toegang is gratis. TESO In verband met de te verwachten drukte zet TESO de komende dagen geregeld een tweede boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Dat gebeurt vrijdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Maandag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaar lijke stoffen. Automobilisten moeten vrijdag in beide richting rekening hou den met wachttijden van een half uur. Voor meer informatie, www.teso.nl. Volleyballen op Groeneplaats De Groeneplaats in Den Burg is zondag 19 juni het decor voor het vierde In-dorp Beachvolley baltoernooi. Zestien teams gaan met elkaar de strijd aan. Voor de gelegenheid wordt net als voorgaande jaren honderd kubieke meter zand op de bult gestort. Het toernooi start om 12.30 uur en duurt de hele middag. Er wordt volgens de regels van het zaalvolleybal gespeeld. Marco van Sambeek zorgt tijdens de wedstrijden voor muziek. Er worden lootjes verkocht en er is eten en drinken. Het toernooi is georganiseerd Rick Kager, Connie Joling, Peter Visch en Gertha Wes- sels onder de vlag van Wessels Partners Productions.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2