TEXELSE 3 COURANT bu eerste vier nhn Hulp vrijwilligers essentieel Texelaar naar Spelen Eerste geslaagden OSG bekend Martijn Rijsselberghe in actie op het Olympische water bij de Engelse plaats Texel en Paal 17 die ook tijdens de Spelen wordt DONDERDAG 16 JUNI 2011 Sanne en Ilse Brand - -■■■ -■ Weymouth. In het Dorian van Rijsselberghe heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Engeland in 2012. De Texelaar deed dat door bij de Engelse plaats Weymouth derde te worden op een wereldbeker wedstrijd surfen. Van Rijsselberghe moet volgend jaar wel vormbehoud tonen om het ticket voor de spelen definitief veilig te stellen. Dan moet hij bij een van de wereldbekerwed strijden nog een keer op het podi um eindigen. Weymouth is de plek waar in 2012 tijdens de Spelen wordt gesurft. Van Rijsselberghe kwam twee keer eerder op het Olympisch water in actie en pakte toen ook podium plaatsen. De Texelaar was blij met zijn derde plaats, maar voor zijn gevoel had er meer ingezeten. Daar wordt de komende tijd aan gewerkt. Van Rijsselberghe nam het op tegen surfers die hij hoogstwaar schijnlijk volgend jaar ook treft tij dens de Spelen. In juli verblijft Van Rijsselberghe een maand in Weymouth om te trainen en om mee te doen aan pre-olympische wedstrijden. De Olympische Spelen worden gehou den van 27 juli tot en met 12 augustus 2012. Vier jaar geleden had Van Rijssel berghe zich al genomineerd voor de Spelen in China, maar toen was Casper Bouman de eerste aange wezen kandidaat. Die wist op het laatste moment zijn nominatie vei lig te stellen, anders had Van Rijs selberghe toen al naar de Spelen kunnen gaan. De Texelaar liet jaren geleden al weten dat hij vooral aankoerste op de Olympische Spe len van 2012. Hij verdedigt daar de eer van het eiland met de naam 'Texel' in zijn zeil. Mare en Corina Röpke van Paal 17 gaan hem ondersteunen en dat wordt met een reclameblok van Paal 17 met daaronder Texel tot uiting gebracht. Van Rijssel berghe is er trots op. 'Ik heb de afgelopen jaren veel tijd bij paal 17 doorgebracht om te surfen. Dat voelt als mijn strand en het is geweldig om dat dan in je zeil te hebben.' Kamerkoor in Atelier Den Hoorn In het Atelier van Janko, de voor malige bollenschuur aan de Wit- teweg bij Den Hoorn, zijn op zater dag 25 en zondag 26 juni drie huiskamerconcerten van het Muziekschool kamerkoor Texel te beluisteren. Op het programma staan werken van Felix Mendelssohn waaronder Hör' mein Bitten. Van Edward Elgar worden enkele delen uit de Partsongs en delen uit de Bavarian Songs ten gehore gebracht. Dirigent Dyo Was- sink: 'Het boeiende aan Hör' mein Bitten vind ik de prachtige wissel werking tussen solist en koor. Het koor bevestigt vaak wat de solist heeft gezongen. Verder vind ik mooi hoe Mendelssohn meerstemmige koorzang plotseling afwisselt met eenstemmige gedeelten. Dit doet me altijd denken aan kerkzang.' Er wordt medewerking verleend door Saskia Eelman (sopraan), Karen Haasdijk (piano) en Ronald van der Veen (orgel). De klank van het orgel, dat voorheen in de gereformeerde kerk in Oosterend stond en is geres taureerd, is uitermate geschikt voor Mendelssohn. Er is per concert plaats voor maximaal 50 mensen. De concerten zijn zaterdag om 16.30 en om 19.30 uur en zondag om 12.15 uur. De entree is gratis, na afloop is er collecte. Reserveren is gewenst. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Artex- Kunstenschool Texel (0222- 313493) en bij KlifART (0222-319618, Klif 27, Den Hoorn). Sanne en Ilse Brand zijn tijdens de District Jeugdkampioenschap pen NHN 2011 bij de laatste vier geëindigd. Ilse speelt het laatste jaar mee in de categorie meisjes tot en met 12 jaar en Sanne speelt als eerstejaars mee in de meisjes tot en met 16 jaar. De wedstrijden werden gedurende meerdere dagen gespeeld op ten nisparken in Julianadorp, Hoorn, Heerhugowaard en Alkmaar. Bei den werden in de halve finale uitge schakeld door de latere winnares van hun categorie, maar hebben het hun tegenstander met goed spel toch heel lastig gemaakt. Ilse werd vierde en Sanne wist in drie sets de wedstrijd binnen te halen en werd uiteindelijk nummer drie van het district Noord-Holland Noord. Thera Heer schap-Zondag uit Den Burg is aan de Leidse Onderwijs Instellingen geslaagd voor de opleiding tot dok tersassistente. Zij is werkzaam bij de huisartsenpraktijk van Van Hat- tem en Waverijn in De Zandkoog. Vrouwen- en mannenontbijt De dames van Koffie met Troost verzorgen donderdag 23 juni om 9.00 uur een vrouwenontbijt. Dat gebeurt in de garagezaal aan de achterkant van het oude politiebu reau in Den Burg. De ruimte is ook toegankelijk voor mensen met rel ator of rolstoel. Texelaars en toeris ten zijn welkom. Zaterdag 25 juni is om 9.00 uur op dezelfde plek een mannenontbijt, ook voor Texelaars en toeristen. Aanmelden kan via telefoonnummers 320114, 313770 of 315498 of in de boekwinkel in de Weverstraat. Groeneplaats: bouwen of niet? Op de vorige vraag op onze web site antwoordde 60 procent dat voor speciaal onderwijs een eigen gebouw nodig (zoals de Kompas- school). 40 Procent vond dat spe ciaal onderwijs ondergebracht kan worden bij de reguliere scholen. De nieuwe vraag gaat over de Groeneplaats: nieuwbouw of laten zoals het is? Circa anderhalve hectare strand geëgaliseerd en ruim driehonderd rijplaten van circa 800 kilo per stuk aangevoerd. De voorberei dingen voor de bouw van het con tainerdorp en de feesttent op het strand bij paal 17 zijn van de week begonnen. Grondverzetmachines en shovels reden gisteren en eergisteren onder leiding van coördinator Peter Braam en Nico Roeper over het strand. Dat moest over een lengte van een paar honderd meter worden gevlakt om plek te maken voor de bebouwing van de nieuwe Zwitserleven Zeil- week en voor de plaatsing van alle catamarans. 'Op sommige plekken heb je een verschil tot drie meter dat moet wor den gevlakt', aldus Roeper. 'En het rijdt hier heel anders dan op zware grond. Het zand is rond en daar heb je met de wielen minder grip op. Je kunt beter hoekig zand hebben.' Het werk kost de nodige uren en wordt deels vrijwillig gedaan om de Ronde om Texel tegemoet te komen. de opbouw van het container dorp, de tent en andere voorzienin gen kan coördinator Braam even eens beschikken over de nodige vrijwillige medewerking. De komen de dagen worden tent en units neer gezet, honderden meters hekwerk geplaatst en 110 vlaggenmasten op hun plek gezet en van vlaggen voor zien. Vrijwilligers helpen ook mee water en stroom aan te sluiten en het containerdorp operationeel te maken. 'De hulp van vrijwilligers is essentieel, anders krijg je dit niet van grond.' Bedoeling is dat het containerdorp zondag eind van de middag gereed is. De units bieden onderdak aan onder meer de afdelingen inschrij ving, veiligheid, informatie, EHBO en PR. De ruimte van de leerlingen van het Mondriaan (een regionaal oplei dingscentrum in Den Haag) wordt als eerste ingericht. De leerlingen kunnen dan meteen aan de slag om alle computers neer te zetten en de verbindingen tot stand te brengen. Zij doen dat al jaren in het kader van hun opleiding. Het Mondriaan heeft overigens als enige afdeling een deur aan de kant van de duinen. Braam: 'Dat doen we bewust, zodat ze van het Mondriaan minder last van het zand hebben bij hun appara tuur.' Zaterdag begint het transport van catamarans en surfplanken naar het strand, waarna zondagavond de openingsceremonie van het WK voor Nacra's (catamarans) wordt gehouden. Maandag zijn de eerste wedstrijden van dat WK en maan dagavond begint de openingscere monie van het WK slalomsurfen, waarvan op dinsdag de eerste wed strijden worden gevaren. Zaterdag 25 juni wordt de 34ste Ronde om Texel gehouden. Er werken honder den vrijwilligers mee om alles in goede banen te laten verlopen. Marcel Bakker verplaatst met zijn shovel een paar rijplaten over het strand bij paal 17. Daar zijn deze dagen voorbereidingen in gang voor de komende Zwitserleven Zeilweek. (Foto Jeroen van Hattum) OSG De Hogeberg heeft de eerste lijsten met geslaagden voor het eind examen bekendgemaakt. Het gaat om de leerlingen van het VMBO en de MAVO. Vandaag (donderdag) wordt ook duidelijk welke leerlingen van de HAVO en het VWO binnen kort hun diploma in ontvangst mogen nemen. Alle namen staan op de website www.texelsecourant.nl. Voor het VMBO (basis/kader) slaagden 71 leerlingen; 8 anderen doen komende week herexamen. Voor de MAVO scoorden 55 kandidaten gemiddeld een voldoende; één kandidaat doet een herkansing. VMBO, basis- en kaderberoeps gerichte leerweg Afdeling Consumptief Rick Bakker - Oudeschild; Sjoerd Bakker - Den Hoorn; Bas den Bra ven - De Koog; Ben Daalder - Ooste rend; Marvin de Jong - Den Burg; Reno Knook - De Cocksdorp; Denise Kok - Den Burg; Paul Landaal - Den Burg; Siedse Monsma - Den Hoorn; Anvar Visser - Oosterend; Glenn Vla ming - Den Burg; Symon Vlaming - Oosterend; Brian Witte - Den Burg; Maarten van der Woude - De Cocks dorp. Afdeling Handel en Administratie Daniël van Es - Den Burg; Naomi Hin - Den Burg; Koen Hoogendijk - Den Burg; Lotte de Jong Pen - Den Burg; Gulay Kalin - Den Hoorn; Sandor Krafft - Den Burg; Adriaan van Liere - De Waal. Afdeling Metaaltechniek Brian Booy - Den Burg; Maikel Bout hoorn - De Cocksdorp; Tony Brou wer - De Koog; Maurice van Dijk - De Koog; Marco Drijver - Oosterend; Jos Halsema - Den Burg; Max Hen driks - Oosterend; Thijs van den Heuvel - De Cocksdorp; Kevin Jon- gedijk - Oudeschild; Marijn Kaat - Den Burg; Lorens van Maldegem - Den Burg; Giel Otten - Oudeschild; Jeffrey Praamstra - De Koog; Daniël Reij - Den Burg; Satya van Schelt - De leegte en het gemis zijn bij ons achtergebleven na het overlijden van mijn man, onze vader en opa WILLY DE FEIJTER Onze oprechte dank voor alle hartverwarmende blijken van medeleven die wij van u hebben mogen ontvangen in de vorm van brieven, kaarten en woor den na het overlijden. Het is een troost te weten dat wij niet de enige zijn die hem erg zullen missen. M. de Feijter-de Jong Richard en Bianca Rick, Daisy Sabina en Dirk Dani In het bijzonder willen wij Mark en Yolanda Pijper bedanken voor de uitstekende verzorging en begeleiding na het overlijden van Willy. Bij deze bedanken wij iedereen voor alle steun en medeleven na het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder en oma GEERTRUI FLENS- VAN LIERE Het heeft ons goed gedaan te mogen ervaren dat ze bij zovelen geliefd was. Veel dank, namens de kinderen. Voor uw blijken van belangstelling en deelneming na het overlijden van onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder CORNELIA JOHANNA BAKKER-HIN willen wij u hartelijk dank zeggen. Fam. W.H. Bakker Texel, 11 juni 2011 gaan trouwen op vr(jdag2Ujuni30ll! En wel om UI30 uur in het gemeentehuis. U bent van harte uitgenodigd om ons te feliciteren op onze receptie vanaf 16 .30 tot +/-18.00 uur in Grand Café De Hollebol. Fedor van Elk Joannie 5chaapman Noordwester I3U !7<?IHGDenBurg Wij gaan TROUWEN '(Asóyye-is ®o. Op 24 juni 2011 om 13.30 uur in de strandzaal van Paal 9. Ukkie is verhuisd van mama's buik naar papa's armen. We noemen hem Martijn Herko Drijver Geboren op: 10-06-2011 om: 14:09 uur Gewicht: 3980 gram lengte: 52 cm Zoon van Egbert Drijver en Ineke Spel Broertje van Louise Schilderend 102. 1791 BK Den Burg 0222-707070 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,60 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,20 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Schoonmaakbedrijf Brouwer/ schoorsteenve gen, tel. 06-22864562., Led tv reparatie? Bel Rob, 06-51110685. A.V.T. Brouwer Verhuisd Lieve mensen, Het waren negen mooie jaren. Marion Steyger Twan en Wout Klein Nieuwe (tijdelijke) adres; Fuikweg 25 2141 XG Vijfhuizen 023-5762133 Schipholvervoer-zittend ziekenvervoer-WMO ver voer Taxi Attent 320020 Parade en Desso tapijt Woonkracht 7 313023 www.woonkracht7.nl Laminaat en PVC vloeren Woonkracht 7 313023 www.woonkracht7.nl Houtbouw „It Para- dyske" B.V., Noordber- gum Frl. Voor sierlijke autogarages, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt van 28 mm geïmpregneerd ra bat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders tel. 0511-474655, www.it-pa- radyske.nl. TCA Actieweken, verlengd t/m 24 Juni10% korting op inkt. De Cocksdorp; Robin Valk - Oude schild; Jordy Vermeulen - Oude schild; Glenn Visser - Oudeschild; Evert Witte - De Waal; Pascal Witte - Oudeschild. Afdeling Zorg en Welzijn Jeffrey Bakker - De Koog; Sabine Bakker - Oosterend; Denise Barhorst - Den Burg; Mariëlle Blauw - Den Burg; Naomi van Boven - De Cocks dorp; Kimberley Brands - Den Burg; Romana Casciola - De Cocksdorp; Jet Eelman - Den Burg; Suzan Eel man - Den Burg; Tahnee Guldemond - Den Burg; Angelique Hin - Ooste rend; Vera Hin - De Waal; Mara Hui- zinga - Den Burg; Sherilyn de Jonge - Den Hoorn; Mischa Kiewiet - Den Burg; Melissa Otten - Den Burg; Samantha Plaatsman - Oosterend; Denise de Ridder - De Waal; Roel Rijk - Den Burg; Silvana Schuurman - De Cocksdorp; Zared Vennik - Den Burg; Lysanne Vermeulen - Den Burg; Iris van der Vis - Oosterend; Maryse van der Vis - Den Burg; Cin dy Vlaming - De Koog; Dion Vonk - De Koog; Fieke Vos - Den Burg; Lisa Zegers - Oosterend; Marit Zijm - Den Burg; Alysa van Zuilen - Oudeschild. MAVO Iris Agter - De Koog; Sil Bakker - Den Burg; Jelmer Barhorst - Oosterend; Marloes Bastiaanse - Den Burg; Kim op de Beek - Den Burg; Sharon Betsema - Den Burg; Amber Bloe- mendaal - Den Burg; Marten de Boer - Den Burg; Roos Boering - Ooste rend; Willemijn Boon - De Cocks dorp; Iris Dorst - Oosterend; Annabel Dros - Den Burg; Casper Dros - Den Burg; Lotte Duvekot - Den Burg; Marijn Eelman - Oosterend; Thessa Ekker - Den Burg; Elma van Garde ren - Den Burg; Len Goenga - Den Hoorn; Edwin Heeren - De Koog; Myren Helleman - Oudeschild; Laura van Holland - Den Burg; Priscilla Jansen - Den Burg; Mick Jongejan - Den Burg; Nikki Joseph - Den Burg; Lisa Kalf - Oudeschild; Willem Keij- ser - Den Burg; Wout Kliek - Den Burg; Cheryl Koning - Oudeschild; Cor Koorn - De Cocksdorp; Perry Koorn - Den Burg; Jacco Krugers - Den Burg; Sanne de «ruif - Den Burg; Niek Leppink - Den Burg; Sjoerd-Jan de Lugt - De Cocksdorp; David van Mil - Den Burg; Maartje Monen - De Cocksdorp; Berna Muric - Den Burg; Marek Myslowski - Oos terend; Sharon Prins - Den Burg; Youri Reij - Den Burg; Lars van Rijn - Den Burg; Marloes van Rongen - Den Burg; Merel van Rongen - Den Burg; Bram van Sikkeleras - Den Hoorn; Coen Slot - De Cocksdorp; Celina Veenstra - De Koog; Sterre Veltkamp - Den Burg; Joost Venne- ker - Den Burg; Timo Vlaming - Oos terend; Souwie Wessels - De Cocks dorp; Laura Westeriaken - Den Burg; Willem Wiering - Den Burg; Tom Win kel - Den Burg; Jesse de Wit - Den Burg; Elske Zegeren - Den Burg.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3