TEXELSE 7 COURANT Z-dressuur Evalien Weterings en Svenna 'Calorieën pakken hun koffers' Recordaantal ruiters bij derde bixiedag Texelronde Eilandschutters Het luie zweet heeft geen schijn van kans. Het meldt zich al snel als ik, steunend met mijn handen op een stootzak van 17 kilo, heen en weer aan het springen ben. En dan staat er nog een serie oefe ningen te wachten. Er blijven niet veel spieren onbetuigd tijdens een uurtje cage fitness bij Sportschool Texel in Oudeschild. Het is een intensieve vorm van fit ness met behulp van een stootzak, waarmee de sportschool recent is gestart. Het is bedacht in Amerika door een kickboxer en de sport school is vooralsnog de enige in Nederland die het geeft. Onder aan voering van instructeur Charlie van Beurden zit het tempo er al rap in. Met vijf deelnemers staan we 's avonds op de mat, ieder voorzien van een stootzak waarmee alle oefe ningen worden gedaan. De langwer pige stootzak heeft diverse hengels om hem op te kunnen tillen. Er wordt afwisselend tegen de zak geslagen of geschopt, hij moet getild worden of is onderdeel van loop- en spring oefeningen. Vijf ronden met zes oefeningen van elk 45 seconden staat ons te wachten. In het begin lijken de oefeningen mee te vallen, maar al snel blijkt dat eigen tempo aanhouden en een opbouw van inspanningen belangrijk zijn om de oefeningen tot het eind vol te blijven houden. Vijfenveertig seconden kun nen lang zijn als je intensief met je benen heen en weer springt. Een beetje conditie kan duidelijk ook geen kwaad. Na elke ronde is er een minuut pauze om bij te komen en wat te drinken, maar daarna begint meteen een nieuwe serie van zes oefeningen. Zitten op de stootzak en afwisselend stoten met vuist en elle bogen, met je voeten op de zak rusten en jezelf opdrukken op de mat en daarna weer met je handen steunend op de zak heen en weer lopen van het ene naar het andere uiteinde. Van Beurden roept regel matig in herinnering vooral een eigen tempo aan te houden. 'Ik ben ook trots op jullie als je iets maar één keer doet.' Het voelt in het begin onwennig om tegen zo'n stootzak te stompen of te schoppen, maar je gaat toch vanzelf mee in de oefenin gen. Het doet denken aan vechten, maar cage fitness is volgens Van Beurden geen vechtsport. 'Het is een non-contactsport omdat je zon der partner traint.' De gedachte dat mijn bewegingen er houterig uit zien, gooi ik maar snel overboord. Je doet aan cage fitness om aan je conditie te werken. Er zit geen jury in de zaal met bordjes om punten uit te delen voor de schoonheid waarmee je beweegt. Een blik om me heen leert dat ik gelukkig niet de enige ben die na een paar ronden vermoeid begint te raken. Ik zie anderen bij sommige oefeningen ook zo nu en dan even rustig aan doen en dat mag allemaal. Behalve het luie zweet pakken ook de overtollige calorieën en masse hun koffers en dat is een prettige bijkomstigheid van de inspanningen. Als het goed is, moet een uur cage fitness een verbranding van gemid deld zo'n vijfhonderd calorieën ople veren, al wisselt dat volgens Catha- rina Witte per lichaam.0 Zelf laat ik na de derde ronde de oefeningen voor wat ze zijn. Ben toch iets te voortvarend van start gegaan en dat levert een protesterend lichaam op. Bij de cooling down ben ik weer van de partij en kan ik meteen net als de rest met een dot alcohol de stootzak schoonmaken, zodat een ander niet van het zweet hoeft te 'genieten'. De sportschool beschikt over dertien stootzakken. 'Dus er kunnen per keer twaalf mensen meedoen. Na de zomer willen we cage fitness ook gaan laten zien bij bijvoorbeeld het Body Brein Festival.' Jeroen van Hattum Klaverjasdrive Klaverjasclub Den Burg houdt van af maandag 27 juni wekelijks een open drive in het verenigingsge bouw van de Kotex, Paelwerck 9 te Den Burg. Aanvang 20.00 uur. Inschrijven vanaf 19.45 uur, inschrijfgeld €4,- per koppel. Er wordt gespeeld met vaste maat. Na afloop is er een verloting waarin u leuke prijzen kunt winnen. Zwemdiploma's Terwijl goed in de gaten werd gehouden of het zou gaan onwe ren, zwommen in zwembad Molenkoog vrijdag 67 kinderen af, waarvan 45 via het schoolzwem men. Eerder in de week hadden de kinde ren allemaal al een proefexamen afgelegd, maar toch is het echte examen altijd weer spannend. Exa minatoren Anita van Egmond en Remko Spelde konden aan alle deel nemers het begeerde diploma uitrei ken. Een uitzonderlijke prestatie leverde de nog maar vijf jaar oude Suzan Blom, die het C-diploma behaalde. Inmiddels is de tweede lesperiode van start gegaan. De geslaagden zijn: A-diploma: Brit- te Stuut, Cecil van Heerwaarden, Mathilde Stuut, Salim Bououchma, toon Pop, Britt de Jong, Emiel Udding, Fiby Esselman, Hester Mar seille, Jens Boogaard, Lara Klerk, Marieke Keijser, Marijke Bakker, Nelis Hin, Zina Rijkers. B-diploma: Amber van Raalte, Ana Vet, Ben Daalder, Elias Marseille, IJs Wetsteen, Jelle van Melis, Joyce Duppen, Kylian Boon, Nino-Corné Blankevoort, Samantha Daalder, Diederik Jimmink, Inge Witte, Ivan Leijstra, Joop de Beurs, Jort van Gils, Lobke Folkerts, Marit Klok, Pel- le Blom, Vera van Heerwaarden, Menno Stolk, Mirte de Jager C-diploma: Suzan Blom, Beer van Gelder, Bente de Haan, Daan Kuiper, Daniël van de Hoek, Danique Ver- Hans de Beer wint maandbeker Met 69 slagen netto heeft golfer Hans de Beer zondag de TESO- maandbeker gewonnen. De Beer was een tijdje uit vorm, maar snoerde de critici nu de mond. Kevin van Zuilekom werd tweede met 70 slagen, Rob Maaswinkel der de met 71 slagen. In de tweede categorie ging Lot van Schelt met maar liefst 39 stablefordpunten met de eer strijken. Zij werd op de voet zwijveren, Demi Witte, Dian Hin, Inez Sermel, Ingmar Smit, Josephine Hercules, Juliette den Teuling, Kalle van Straten, Loesje Verhees, Luc de Wolf, Margreet Boogaard, Mariëlle van Delden Nyrud, Marilyn Houben, Mark Hooijberg, Martijn Riteco, Mees Koch, Mirte Tromp, Muriël Frontana, Sandra Zasonska, Sanne Zandstra, Sieb v/d Vis, Thijs Ooster beek, Wessel van Melis, Zoë Gris- nigt. gevolgd door Martin Land, die ook 39 punten scoorde. Dick Jansen, die eveneens 39 punten behaalde, werd derde. Jeugdlid Sjoerd Koopman werd met 36 punten eerste in de derde categorie. Gerda Bloem en Jos Bosma werden tweede en derde met 34 punten. De longest drives werden geslagen door Mike van der Haas en Marijke de Beer, de neary's kwamen op naam van Thea Bakker en Maricus van der Wetering. Samen met de maandwedstrijd werd gespeeld voor de halve finale van de Pro-Am van het KLM Open. Hier voor wisten Lot van Schelt en Martin Land zich te kwalificeren. weer om tafel. Overigens moeten voor realisatie ook planologische en andere procedures worden doorlo pen. Toch is nog niet zeker of de uit breiding daadwerkelijk doorgaat. Vinke: 'Het bestuur van WST heeft de afgelopen tijd regelmatig meldin gen gekregen van vervelende con frontaties tussen mountainbikers en natuurbeheerders. Ook deze instan ties (Natuurmonumenten en Staats bosbeheer, red.) ontvangen klachten over onsportief gedrag van bepaalde mountainbikers. Onze sport krijgt hierdoor een slecht imago. Dat was voor ons het signaal dat er wat moet gebeuren. Dat is ook een voorwaar de van beide instanties; zij willen in principe meewerken aan de voorge stelde uitbreiding, maar die bereid heid wordt snel minder als fietsers zich op verboden terrein begeven en zich onsportief gedragen. We weten niet of het om leden van onze vereni ging gaat. We roepen op om de natuur en andere recreanten te res pecteren: rijd alleen waar het mag, laat op een vriendelijke manier weten dat je eraan komt en verminder je snelheid als je anderen nadert of langs kruisingen of bochten komt. Maak ook geen onnodig lawaai en laat geen rommel achter. Beperk de grootte van de groep', adviseert Vin ke. Het aantal leden van Wielersport Texel groeit nog steeds. Momenteel staat de teller op 250. Vooral star tende mountainbikers melden zich aan als lid. schoten mee met aangepaste afstanden, 30 en 25 meter. De zaterdagavond werd afgesloten met een barbecue die voor alle deelnemers en eigen leden werd georganiseerd. Zondag was het drukker en werd de Texelronde gehouden. Traditie getrouw 's morgens 36 pijlen op 35 meter en 's middags nogmaals op 25 meter. De jeugdschutters scho ten ook hier een iets kortere afstand, 25 en 18 meter. De zon dagmiddag werd beëindigd met de prijsuitreiking van beide dagen. Amazone Evalien Weterings heeft met haar fjord Svenna vrij dag tijdens een avondwedstrijd bij manege Akenburg de laatste twee winstpunten in de klasse M2 behaald. Weterings is daar mee gerechtigd om te starten in de Z-dressuur. Een uitmuntende prestatie, ook omdat er onge veer vijftien fjorden in de Z-dres- suurzijn in Nederland. Haar twee nette proeven leverden haar tevens twee eerste prijzen op. Eva van der Linde (M1) eindigde met Black Painted Texel tweemaal achter Weterings en behaalde eveneens twee winstpunten (180 en 183). Mandy Bosma reed met Ultra Large Texel in de klasse M2 naar een winstpunt toe (182). In de klasse Z2 was Eva van der Linde met Zeestar Texel tweemaal opper machtig en behaalde twee winst punten (204 en 209). Bij de pony's in de klasse L2 was er tweemaal winst voor Lianne Wetenkamp met Jeroentje. Wetenkamp behaalde twee winstpunten en promoveerde daarmee naar de hogere M1-klas- se. Bij de L1 -paarden waren Jaque- line de Wit en Caroline Wetenkamp aan elkaar gewaagd. De Wit pakte met Valiant tweemaal de eerste prijs en behaalde maar liefst drie winstpunten (197 en 184). Weten kamp zat De Wit tweemaal op de hielen en behaalde twee winstpun ten (194 en 192). Winstpunten in deze klasse waren er voor Kim van Wielersport en natuurbeheerders praten over uitbreiding mtb-route Het Texelse mountainbikepad wordt binnen afzienbare tijd moge lijk fors uitgebreid. Wielersport Texel wil dat graag en praat momenteel met Texelse natuurbe heerders, agrariërs en andere par tijen om te bekijken of het voorge stelde tracé haalbaar is. Een speciale werkgroep, met verte genwoordigers van Wielersport Texel (WST), VW Texel en anderen hebben een route uitgezet die loopt vanaf de veerhaven tot aan De Cocksdorp en terug. De opzet is vergelijkbaar met het fietsknooppunten netwerk; meer dere losse lussen, die met elkaar verbonden zijn. De totale lengte bedraagt ongeveer 100 kilometer. Met de forse uitbreiding gaat een langgekoesterde wens van honder den Texelse en overkantse moun tainbikers in vervulling. Mountainbi- ken is een snelgroeiende sport, maar de mogelijkheden over toegestane legale paden te fietsen, zijn beperkt. De huidige mountainbikeroute in het bos is ruim negen kilometer. 'Er zijn nog wel wat andere legale paden, maar de totale lengte bedraagt niet meer dan enkele tientallen kilome ters. Dat is niet veel als je regelmatig fietst', aldus WST-bestuurslid Dirk Vinke. Ook vanuit VW Texel wordt het voorstel tot uitbreiding onder steund. Binnenkort gaan alle partijen Evalien Weterings met Svenna in actie tijdens de dressuur. Het recordaantal van 26 ruiters nam zondag deel aan de derde editie van de Texelse bixiepony- dag. De ruiters, in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar, reden een dres- suurproef, sprongen een parcours en deden mee aan een spelletje. De AA-dressuur werd gewonnen door Imme Schraag, de jongste deelnemer, en haar pony Tara. Roos Bloemendaal met Donder en Stans Plaatsman met Blayzer werden tweede en derde. Roos Kikkert op Sammie werd eerste in de A-dres- suur, gevolgd door Ava Krause met Julie, Jonna van den Wijngaard met Kiomi en Anouk Smit met Rosie, die de tweede plaats deelden. Vijfde werd Zoë Grisnigt met Amber, die spontaan door de familie De Ridder uit de wei werd gehaald toen Zoë's eigen pony kreupel bleek te zijn. In de B1-klasse ging de eer naar Michelle van Bennekom, die voor het eerst op Morena meedeed. Tweede en derde werden Hilde Smit met Catharina en Marousha van Egmond met Coen. Tessa Slik, op haar grote zwart-witte tinker Nama- ra, werd vierde. Alle andere deelne mende kinderen werden voor hun dressuurprestaties beloond met een paars bixierozet. Bij het AA-sprin- gen, voor A- en B-pony's ging Imme Schraag met Tara weer met het oranje lint naar huis (eerste prijs). Tweede werd Roos Bloemendaal met Donder. Bij de wat grotere C-, D- en E-pony's gingen de prijzen naar Anouk Smit met Rosie, Bente Jalving met Rico, Sanne Zandstra met Banjer en Reamon Garritsen met Catharina. Het A-springen bij de kleine pony's werd gewonnen door Marousha van Egmond met der Werve (181 en 185), Merel van der Linde (191), Marloes van der Vis (184) en Jaqueline Uriot (181). In de klasse L2 ging er één eerste prijs naar de vaste wal. Lisette Bödicker van de Gooise Jachtver- eniging behaalde met het paard Beau Tess Texel van Willem van der Linde twee winstpunten (189 en 190). De andere eerste prijs bleef op Texel en was voor Sacha Drijver met Tolinde. Drijver behaal de eveneens twee winstpunten (186 en 192). Marieke Popma behaalde in deze klasse met de merrie Zavayah twee winstpunten (187 en 180) maar bleef net buiten de prijzen. Bij de L1 -pony's behaal de Esmée Zoer met Egg Land's Hotspot een eerste prijs en een winstpunt (194). Daphne de Ridder pakte met de fjord Pajona de ande re eerste prijs en behaalde twee winstpunten (184 en 184). In de klasse B-pony's behaalde Cindy de Ridder met Wynona du Bois twee eerste prijzen. Helaas bleven winstpunten uit. Hetzelfde gold voor Desirée Boon met Shadrutka. Haar proeven in de klasse M2 wer den beide beloond met de eerste prijs, maar waren niet winstpunt waardig. Coen. Tweede en derde werden Jonna van den Wijngaard met Kiomi) en Joyce Coevert met Corry. Bij de grotere pony's won Sharon Coevert. Zij deed voor het eerst mee op Mid night. Michelle van Bennekom, die met Morena ook foutloos rond kwam, werd tweede. De derde plaats ging naar Julia Esselman met Romeo. De dag werd afgesloten met een spel. De pony's moesten een grote bal voor zich uit duwen, slalom rijden en de ruiters moesten naast de pony zaklopen. Anouk Smit nam de dagprijs mee naar huis, tweede werd Michelle van Bennekom. De derde plaats ging naar Jonna van den Wijngaard. Alle kinderen kregen een foto van hun wedstrijd mee, gemaakt door Evalien Weterings. De volgende bixiedag wordt gehouden op 25 september. Voor meer infor matie: bixietexel@hotmail.com. Roos Bloemendaal in actie op het onderdeel springen. Handboogvereniging de Eiland- schutters hield dit weekend voor de 34e keer de traditionele Texel ronde. Dit jaar voor de eerste keer op de nieuwe buitenbaan. Deze is weliswaar nog niet hele maal af, er kan prima worden geschoten. De reacties waren positief. De wedstrijd is een tweedaags evenement waar door schutters in verschillende disciplines aan mee wordt gedaan: long-, en barebow, recurve-, en compoundboog. Omdat de Texelronde in het Pink sterweekend viel was er minder deelname dan andere jaren. Een paar jeugdschutters hadden zich voor andere evenementen inge schreven. Het weer was het week end geen spelbreker, het regende in de pauze en het waaide af en toe een beetje waardoor sommige schutters op de lange afstanden een tegenstander hadden aan de wind. Zaterdag stond in het teken van Shortmetric. 's Morgens werden 36 pijlen geschoten over een afstand van 50 meter, de volle lengte van de nieuwe buitenbaan. Dat de schutters daar aan moeten wen nen, bleek uit de score, 's Middags ging het op de afstand van 30 meter beter en werden meer pun ten behaald. De jeugdschutters

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7