TEXELSE^COURANT 'Haal kipnugget en frikadel uit menu' Kane slotact van Ronde om Texel Cjroen kwartsJexels in het harL, I Ziekenhuis OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12583 DINSDAG 21 JUNI 2011 'Het werk werd heel anders', vertelt Noord zeevisser San- der Boeijen over 50 jaar op de kotter. Zondag wordt hij 65. Midzomer schans leek alles te hebben vooreen gewel dige vierde edi tie, maar het publiek liet het behoorlijk 'Je kunt om veel redenen van boeken hou den', zeggen Klazien en Kirk van der Zwaag van Boeken aan de dijk. Honderd jeugd leden van tien brandweer korpsen hielden zaterdag een grote brand weeroefening in de oude LTS. Het slachtoffer wordt bij de Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): i Gemini (ffi) PROFILE TYRECENTER RENTENAAR Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. TEXELSE0COURANT 032EH3zm VHB G3 (^0 SNELCODE: 262HH Garage Dros www.texelseautopagina.nl Airport langer open Texel Airport is vrijdag 24 juni bij hoge uitzondering eenmalig geopend tot 22.00 uur. Normaal sluit het vlieg veld uiterlijk om 20.00 uur. Het vlieg veld is langer open, zodat para's het begin van de zomer kunnen vieren met 'sunset springen' op de (bijna) langste dag van het jaar. Bij goed weer worden tussen 20.00 en 22.00 uur vijf paravluchten uitgevoerd. Andere gebruikers en bezoekers kunnen ook gebruik maken van de langere openstelling, omdat de havenmeesters dan toch aanwezig zijn. Lesverkeer en doorstarts zijn niet toegestaan. Het vliegveld wijst erop dat de vlieg velden Seppe en Midden-Zeeland komende vrijdag ook een keer tot 22.00 uur geopend zijn. Een 20-jarige man uit Sexbierum is na een vechtpartij in De Koog zon dagmorgen vroeg met een moge lijke schedelbasisfractuur per trau mahelikopter overgebracht naar het VU ziekenhuis in Amsterdam. Het slachtoffer stond omstreeks 2.20 uur, samen met een vriend voor een café aan de Dorpsstraat toen beiden vermoedelijk ruzie kre gen. Hierbij werd het slachtoffer door zijn vriend knock out gesla gen. De verwondingen waren zo ernstig dat het slachtoffer met een traumaheli naar het ziekenhuis werd vervoerd. De verdachte, een 24-jarige man uit Tzummarum, werd aangehou den en voor verhoor overgebracht naar het politiebureau. De politie stelt een onderzoek in naar de toe dracht van de mishandeling. Kipnuggets, frikadellen en knakworsten zouden in de maand september niet in kin dermenu's moeten zitten. Met dat voorstel gaat een groep Texelaars de komende weken de boer op bij Texelse restau rants. Het alternatief is kinde ren tegen de halve prijs halve porties van gerechten voor vol wassenen te laten eten. Het plan is afkomstig van Rob Maaswinkel, Anne Hottentot en Annette van Ruitenburg die alle drie veel met voedsel en smaak bezig zijn. De WV en Slowfood Texel hebben hun steun aan het initiatief toegezegd. De laatste heeft het plan geadopteerd. Wou ter de Waal, directeur van de WV, maakte het initiatief zondag bekend tijdens de presentatie van een kinderkookboek van Annette van Ruitenburg en diverse andere Texelaars. De komende weken worden res taurants benaderd met de vraag of zij mee willen doen. De initia tiefnemers hebben posters gemaakt die restaurants kunnen ophangen. Gehoopt wordt dat kinderen door de actie beter in Bochten, vals plat en straffe tegenwind kwamen wielren ners zaterdag tegen tijdens Ronde van Oosterend die voor het eerst in jaren weer werd verreden. Nadat de kerkklok had geluid voor de vijf laatste ronden, drukte Wim Botman De Nederlandse popgroep Kane treedt zaterdagavond 25 juni op in de grote tent op paal 17 als slotact van de Zwitserleven Zeil- week. Het optreden, dat tot vrijdag te boek stond als verrassingsact, is een cadeau van Zwitserleven dat na negen jaar voor het laatst hoofd sponsor is van de Ronde om Texel en de voorafgaande zeilweek. De pensioenverzekeraar trok samen met Paal 17 Events de portemon nee om in stijl afscheid te nemen. Volgens rondecoördinator Edwin Lodder lopen er inmiddels gesprek ken om volgend jaar een nieuwe hoofdsponsor te hebben. Zwitser leven blijft de komende twee jaar nog aan de zeilweek verbonden. Donderdagavond 23 juni beginnen de eerste optredens in de tent onder de naam Live aan Zee. Die avond zijn er optredens van de Kink Music coverband, Wolter Kroes en Wad Zou't. Vrijdagavond 24 juni wordt het programma ver zorgd door DJ Trappatoni, de coverband Boulevard en DJ Rose. Zaterdagmiddag treedt de Small Buzz op, gevolgd door DJ Jean en Gio G. In de avond is Radio 538 in de tent en het optreden van Kane. Man na vechtpartij per traumaheli naar ziekenhuis Loodsmanduin Bij een inbraak in het restaurant van Loodsmansduin bij Den Hoorn is in de nacht van zaterdag op zon dag geld gestolen. Er werd ook een mobiele telefoon ontvreemd. De dader (of daders) kwamen vol gens de politie binnen door een keukenraam in te slaan. aanraking komen met andere gerechten dan de spreekwoorde lijke frikadel, kipnuggets of knak worst. Maaswinkel, één van de makers van het boek de Mythe van Texel en verzorger van smaaklessen op het eiland beaamt dat de prijs van kindermenu met snacks voor ouders vaak doorslaggevend is daarvoor te kiezen, vandaar het voorstel halve porties van gerech ten voor volwassenen tegen een halve prijs te serveren. Hij hoopt dat iets blijvends in gang wordt Ook de Slufter en de Hors liepen voor een deel onder, maar vol gens Erik van der Spek van Staatsbosbeheer viel de schade daar mee. Als gevolg van extreem hoog water waren vorige maand al behoorlijk wat nesten van dwergsterns (in de Slufter en op de Hors) en eidereenden, grutto's en kluten (Slufter) verloren gegaan en de meeste slachtoffers waren (nog) niet opnieuw aan een legsel begonnen. gezet en dat de actie niet alleen tot de maand september beperkt blijft. Rector Henk de Vries van de OSG kreeg zondag van Wouter de Waal de eerste poster. Volgens De Waal staat de OSG met de opleiding consumptief op het VMBO aan de basis van wat er in restaurants wordt bereid. De Vries liet weten dat de school net bezoek van de GGD heeft gehad en dat de GGD verbaasd was over de hoeveelheid aan dacht die op school aan gezond voedsel wordt gegeven. De OSG kent onder meer een speciale commissie die ervoor gezorgd heeft dat in de kantine geen snacks worden verkocht, maar broodjes gezond. Ingebroken bij uit Alkmaar zijn wiel een paar tienden van een seconde eer der over de finish dan Jordy Vinke. Op de foto Otto Goënga en Henri van Maldegem bij het passeren van het Kappers- bochie. Meer over de ronde op pagina 9. Hoog water zorgt voor slachting op de Schorren Extreem hoog water, veroor zaakt door de harde wind, heeft afgelopen weekend voor een slachting gezorgd onder de die ren op de Schorren. Op zater dag kwam het water al hoog, maar bleef een groot deel van het gebied nog droog. Zondag liep het echter helemaal onder. Exacte aantallen zijn moeilijk te geven, maar Loran Tinga van ter reinbeheerder Natuurmonumen ten denkt dat ongeveer de helft van de jonge lepelaars is verdron ken. Op de Schorren zaten tussen de tachtig en honderd broedpa- ren. Een geluk bij een ongeluk is dat de ramp zich vrij laat in het broedseizoen afspeelde, zodat veel jonge vogels al groot genoeg waren om lopend of zelfs vliegend op de vlucht te slaan. Er sneuvel den echter ook nesten waarin de eieren zelfs nog niet waren uitge komen. Ook veel tureluurs en scholek sters werden het slachtoffer. Ver der verdronken veel noordse woelmuizen en bruine ratten. 'De meeuwen hadden een feestmaal, want die konden de zwemmende woelmuizen en ratten zo uit het water vissen', vertelt Mare Plomp uit De Cocksdorp, die voor de website www.waddentv.nl enkele filmpjes over de gebeurtenissen op de Schorren maakte.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1