1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT Kampvuurliedjes bij De Kroonprins Bij café De Kroonprins in Ooste rend worden op de zaterdag avonden 2 en 16 juli en 13 en 27 augustus kampvuurliedjes gezongen. Deelname is gratis, aanmelden kan in het café. Christenen in Noord Korea In Eben Haëzer aan de Juliana- straat in Den Burg spreekt dins dag 28 juni (vandaag) vanaf 20.00 uur Dina Ruiter van Open Doors over een reis in Noord Korea. Open Doors is een stich ting die zich inzet voor vervolg de christenen wereldwijd. De regering van Noord-Korea ziet christenen als staatsvijand. Van de 400000 christenen in het Romantisch concert Muziekschool Kamerkoor land leven en sterven er tiendui zenden in strafkampen en alleen al het in bezit hebben van een bijbel kan reden zijn voor levens lange opsluiting of executie. Oriënt Express In De Bijenkorf in Oosterend brengt Excelsior donderdag 30 juni en vrijdag 1 juli het pro gramma 'Op reis met de Oriënt Express'. Tijdens het concert wil het korps de sfeer oproepen van de glorie dagen van deze luxe treinverbin ding tussen Londen en Constanti- nopel. Met muziek, dans en toneelspel, maar ook doordat de kaartjes bij binnenkomst door een conducteur worden geknipt. Ook 'onderweg' komt het publiek niets te kort. De trein reist door acht landen, uit elk van deze landen wordt muziek gespeeld. Mede werking wordt verleend door Inter- dansgroep Texel, enkele accorde onisten en toneelspelers Dirk Haker en Rolf During. Het optreden begint om 19.30 uur, publiek wordt verzocht tussen In het atelier van Charles Janko en Souwie Duinker aan de Wit- teweg net buiten Den Hoorn, werden zaterdag en zondag drie concerten gegeven door het Muziekschool Kamerkoor. Op het programma stonden werken van Mendelssohn, Fauré en Elgar. Sinds Broadway zijn ze in Den Hoorn wel gewoon aan optredens in kleine zaaltjes en het blijkt dan ook geen enkel probleem om vijftig toeschouwers onder te brengen in het atelier, dat daarnaast plaats biedt aan de koorleden, soliste Saskia Eelman, een vleugel en het orgel uit de voormalige gerefor meerde kerk van Oosterend. Het is juist om dit laatste instrument dat Dyo Wassink voor het zomercon- cert van het Muziekschool Kamer- 19.15 en 19.25 uur aanwezig te zijn. Voor beide avonden zijn nog kaartjes beschikbaar, de toegang bedraagt €10,-. Kaartjes zijn ver krijgbaar bij Slagerij Maas, Peper straat 5, Oosterend en Tabaks shop 't Centrum, Weverstraat 4, Den Burg. Tunnelvisie En ja hoor! Het is weer zover. Het T woord is wederom gevallen. Ik durf het bijna niet uit te spreken, maar u weet wel, de T van unnel. Zodra er iets aan de hand is met onze eigen kano: hoppa! Zodra zich bij de eerste regendrup mas sa's bezoekers huiswaarts spoe den om aldaar te constateren dat de putdeksels op Texel er nog wel op lagen: daar gaan we weer. Dan wordt fluks weer het onzalige idee opgerakeld dat het mis schien nu toch wel tijd is om de deur naar Den Hel open te zetten middels een tunnel. Annie denkt er zo het hare van. Ik heb twee meningen, ik ben tenslotte een vrouw en die kunnen breien en praten tegelijk. Aan de ene kant denk ik, laten we nu voor eens en voor altijd stoppen met dat onza lige idee. Door erover te praten roepen we het zélf over ons af! En laten we dan die beeldvorming rigoureus aanpakken door ook de benaming van de Pontweg te veranderen. Tot en met zijweg 17 zie je niet anders dan: Pontweg, Pontweg. Tja, wat klets je dan nog? Is dat dom? Veranderen dus die naam in bijvoorbeeld Pontjekomtzoweg, Puntweg of aansluitend bij de Provincie gewoon: u rijdt op de N501. Zij gaan er toch al van uit dat toeris ten niet kunnen lezen en alleen maar cijfers ontwaren. 'Weet u wellicht waar Hij gewoond heeft?' 'Ja hoor, via de N501 naar zijweg 11 en dan 23'. Aan de andere kant denk ik, als we het dan toch doen, laten we het dan gelijk goed doen. Waar praat je over qua kilometers naar DH? Nog geen 5 kilometer, dus ik bedoel maar. Als we kijken naar de Afsluitdijk dan is dit slechts een aanloopje. Maar omdat Texel niet afgesloten moet worden maar ontsloten, krijgen we de Ontsluit- dijk. We worden geannexeerd door DH en gaan Den Helder Bui ten heten. Die dijk is voor de auto's. Verder komt er een trein- tunnel, uitmondend op de Groene- plaats. 'Gapend gat, de dans ont sprongen', is de beginregel van een beroemd gedicht dat ik nog moet schrijven. En voor de avon turiers komt er een pendelbootje tussen Den Helder Buiten en de vier Waddeneilanden. U zegt het maar. Tunnelvisie? Bah, ik krijg het er benauwd van... Annie vakantiekrant Verschijnt wekelijks 28 augustus koor voor deze locatie koos. Want al had hij zijn twijfels toen hij hoor de van de plannen van de stichting Orgelfront om het instrument naar Den Hoorn te verplaatsen, hij kon niet anders dan toegeven dat het verplaatsen uitstekend is geslaagd. 'Het is een mooi romantisch orgel geworden, met een warme klank die uitstekend past bij de muziek van Mendelssohn', verklaart hij in zijn inleiding de keuze om het con cert in Den Hoorn te houden. En inderdaad, organist Ronald van der Veen uit Heerhugowaard weet de juiste toon te treffen bij het Pralu- dium in G van Mendelssohn, waar mee het programma opent. Het orgel blijkt uitstekend aan de omstandigheden aangepast en hoewel het publiek op slechts enkele meters afstand zit, wordt het niet overdonderd door een muur van geluid, wat te verwach ten zou zijn. Wel een probleem met de kleine - en vooral ook lage - ruimte is dat de klanken niet men gen, waardoor alle tonen apart hoorbaar zijn. Hierdoor komen ook de fouten beter uit, een probleem waar het koor tijdens het optreden ook last van heeft. Alle stemmen zijn apart te horen, wat een extra handicap voor de koristen bete kent. Toch wordt zeer muzikaal gezongen en geniet het publiek, waaronder op zondagmiddag veel kinderen, zienderogen. Doordat het atelier de haast gewijde stilte van andere (concertzalen mankeert, vallen storende bijgeluiden als pra tende kinderen en passerende auto's niet op. Na genoemde introductie op het orgel wordt de hoofdmoot van het programma gevormd door Hör mein Bitten van Mendelssohn, een werk voor sopraan, koor en orgel uit 1844, de tekst gebaseerd op Psalm 55. Na een interludum op orgel wordt het programma ver volgd met werken van Fauré en Elgar. Veel indruk maakt - als altijd - sopraan Saskia Eelman met haar interpretatie van liederen van Fau ré. Samen met de orgelfuga duurt de onderbreking programmatech- nisch misschien iets te lang, maar met drie 'Partsongs' en vier 'Bava rian' liederen van Elgar komt het koor toch nog ruim voldoende aan het woord. Pip Barnard Fluitensemble geeft concerten Het Leids Kamermuziek-Ensem- ble, net terug van een concertreis door Noorwegen, geeft op zater dag 2 en zondag 3 juli drie con certen op Texel. Onder de leden van het ensemble twee leerlingen van Artex, Colinda Barhorst en Renske van Raaphorst Het Leids Kamermuziek-Ensemble bestaat uit dwarsfluitspelers (voor namelijk jongeren uit Leiden en omgeving), een pianist en soms een violist. Het gaf de afgelopen jaren concerten in binnen- en buitenland en ieder jaar wordt een studieweek end gehouden op landgoed De Heest bij Lochem. Het ensemble kent geen leeftijdsgrens en speelt zonder dirigent. Het bestaat momen teel uit vijf spelers, waarvan de jong ste twaalf jaar oud is. De leden van het ensemble zijn voor het meren deel gewone scholieren die het ple zierig vinden met elkaar muziek te maken. De concerten vinden plaats in De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg (zaterdag 2 juli om 15.00 uur), de Novalishoeve nabij Den Hoorn (zaterdag 1 juli om 19.00 uur) en in het Maartenhuis nabij De Koog (zon dag 3 juli om 11.00 uur). Op het programma staan klassieke werken als Tambourin van JAHasse (1699- 1783) en Adagio van J.B.Loeilllet (1653-1728) en eigentijds werk als Shimmering Flutes van John Caca- vas en Kleine Festmusik van R.R.Klein. kunt uw (wijzigingen voor) advertenties uiterlijk 1 week voor de verschijningsdatum Een uitgebreid overzicht van activitei ten, workshops en excursies is te vin den in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te verkrijgen, en via www.texelagenda.nl. Dinsdag 28 juni: 14.00 uur. Bij het Maartenhuis aan de Ruyslaan nabij De Koog wordt van 14.00 tot 16.30 uur markt gehouden. 19.30 uur. Het fanfarekorps van muziekvereniging DEK geeft een con cert op het pleintje bij Goënga in Den Hoorn. M.m.v. zangeres Meike Wilms. Aanvang 19.30 uur. 19.30 uur. Acht Texelse schrijvers lezen verhalen en gedichten voor in het Alz- heimercafé in De Buureton in Den Burg. Aanvang 19.30 uur. 20.00 uur. In Eben Haëzer aan de Juli- anastraat in Den Burg spreekt Dina Ruiter van Open Doors over een reis door Noord Korea. Aanvang 20.00 20.15 uur. In de Maartenskerk in Oos terend begint om 20.15 uur een con cert van het Nieuw Blaaskwintet. De toegang is gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Pirates of the Caribbean: On stranger tides 3D; 20.15 Tous les soleils. Woensdag 29 juni: 12.00 uur. In het museum in De Waal worden naast een extra tentoonstel ling over weidebouw (te hooi en te gras) 's middags demonstraties gege ven in de smederij. 13.30 uur. Bij de Jozefschool in Den Burg begint om 13.30 uur een panna- voetbaltoernooi. Het betreft een voor ronde in de strijd om het Texels kampi oenschap voor scholieren. 19.00 uur. Bridgeclub Alert houdt een open bridgedrive in De Bijenkorf in Oosterend; aanvang 19.45 uur. Aan melden uiterlijk om 19.30 uur. 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een commissievergadering van de gemeenteraad over de Kader nota 2011. Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. 06.20 07.35 08.30 09.26 eerder hoog water. Vrijdag 1 juli nieuwe maan, zondag 3 juli springtij. Zondag 3 juli zon op 5.21 uur, onder 22.09 uur. TEXELSE^COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Pip Barnard Buiten werktijd: Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €86,55 €84,15 Bij verzending naar het buitenland z portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vi afloop van de abonnementsperiode 19.30 uur. Leerlingen van de Pop- school van Artex, verdeeld over zeven bands, treden op op het strand bij paal 9. Entree vrij. 20.00 uur. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijfblad aan de Warmoes straat in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Kung Fu Panda 3D NL; 13.45 Pen ny's Shadow; 16.00 en 20.00 Trans formers: Dark of the moon 3D; 16.15 Pirates of the Caribbean: On stran ger tides 3D; 20.15 Tous les soleils; Donderdag 30 juni: 14.00 uur. In het KTF-gebouw (nabij de Bgm. de Koninghal) in Den Burg begint om 14.00 uur een optreden van het ensemble Elegia uit Oekraï ne. Entree €3,50. Wie met de Zon nebloem dit concert wil bezoeken, kan zich aanmelden via tel 314104 of 314305. 19.00 uur. Theaterleerlingen van Artex geven een presentatie aan de Mokbaai, vlakbij de veerhaven. Aan vang 19.00 uur. 19.00 uur. In de voorspeelruimte van Artex aan het Schilderend begint om 19.00 uur een voorspeelavond, ver zorgd door pianoleerlingen. 19.30 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.30 uur de muzikale voorstelling 'Op reis met de Orient-Express', verzorgd door de christelijke muziekvereniging Excel- 21.00 uur. Bij Filmhuis Oosterend (in De Kroonprins) in Oosterend draait Contracorriente. Aanvang 21.00 uur. 22.00 uur. Vleermuiskenner Pierre Bonnet verzorgt een excursie door de Wezentuin in Den Burg. Start in grand café De Hollebol aan de Park straat. Aanvang 22.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 19.30 Transformers: Dark of the moon 3D; 20.00 Tous les soleils; Vrijdag 1 juli: 12.00 uur. Dertig leden van kunste naarsvereniging ZOUT exposeren vanaf vandaag werk in buurthuis Bethel in Zuid-Eierland. De officiële opening is zondag 3 juli om 11.00 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehou den. De vrouwenvereniging verkoopt handwerken. 19.00 uur. In de voorspeelruimte van Artex aan het Schilderend in Den Burg begint om 19.00 uur een voor speelavond, verzorgd door leerlingen 19.30 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.30 uur de muzikale voorstelling 'Op reis met de Orient-Express', verzorgd door de christelijke muziekvereniging Excel- 20.00 uur. In Stayokay in Den Burg begint om 20.00 uur een thema avond over huidverbetering, verzorgd door Martine Westerlaken. Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 en 21.30 Transformers: Dark of the moon 3D; 19.00 Source Code; 21.45 Bad teacher. In verband met de te verwachten TESO drukte zet TESO in en rond het weekeinde geregeld een tweede boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Dat gebeurt vrijdag, zaterdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Maandag 4 juli zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uit sluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie, www.teso.nl. Scouting Texel haalt komende don derdag oud papier op in de straten: Bernhardlaan, Beatrixlaan.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2