TEXH-AGSSIDA.nl Muzikale treinreis Oriënt-Express Muziekfestival Sommeltjespop Folkloremarkt Expositie in De Hoilebol Vrijdag 1 juli Rommelmarkt 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. De vrouwenvereniging verkoopt hand werken. Zaterdag 2 juli Wandeltocht 09.00 uur. Vanaf Stay Okay Van Dorp naar Dorp wandeltocht met afstanden 10, 20, 30 of 40 kilome ter. Startlokaal Stay Okay is geopend van 09.00- 10.00 uur. Kosten €4,-, korting voor leden. Sommeltjespop 14.00 uur. Sommeltjespop op grasveld voor Dorpshuis De Wielewaal. Gratis en supergezellig kleinschalig festival voor jong en oud met o.a. de bands Lola Kite, Handsome Poets, Kensington en Rigby. Zondag 3 juli Borëlbus 03.45 uur. Nikadel. Elke zaterdagnacht rijdt de borrelbus vanuit De Koog naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild voor slechts €3,- p.p. Meer info www.borrelbus.nl. Zomermarkt 14.00 uur. Zomermarkt op Vakantiepark De Krim. Divers aanbod met o.a. poffertjes, noten, drop, kleding, boeken, zonnebrillen en sieraden. Van 14.00 tot 20.00 uur, afslag 33. Maandag 4 juli Bingo 20.00 uur. Bingo in de kantine van Sportverenig ing De Koog, Boodtlaan 39. Informatie: tel. 06- 22307944. Iedere maandag om 20.00 uur, van 4 juli t/m 29 augustus. Dinsdag 5 juli Sommels 10.30 uur. Novalishoeve, expositie in de stal. Som mels met wortels, een project van kunstenares Jay Bakker en de leerlingen van de Vrije School Texel. Woensdag 6 juli Museum De Waal 10.00 uur. In het museum in De Waal worden van daag naast een extra tentoonstelling over weide- bouw (te hooi en te gras) 's middags demonstraties gegeven in de smederij. Strandloop 19.00 uur. Strand bij De Krim. Een strandloop van 1,2 km, 4 en 8 km. Inschrijven Paal 28 vanaf 19.00 uur. Prijzen voor jeugd en verloting voor iedereen. Start 19.30 uur. Prijs: €3,-. Donderdag 7 juli Wandeling Klif hanger 10.00 uur. Picknickbankje hoek Hoornderweg/ Diek. Klifhanger Den Hoorn - wandelen langs de kunstwerken o.l.v. een gids. Om 10.00 uur bij het begin van de route. vakantiekrant TEXEL Muziekvereniging Excelsior maakt de Oriënt Express, de legendarische treinverbinding tussen Londen en Constantinopel (Istanbul), muzikaal. Excelsior roept met muziek, dans, kostuums en toneelspel de sfeer op uit die tijd. De muziekvereni ging uit Oosterend start in Londen en komt in Tur kije aan. Van elke stad of land wordt muziek gespeeld uit de glorietijd van de Oriënt-Express rond 1924. Er wordt gemusiceerd door de fanfare en de percussiegroep van Excelsior, met composi ties van onder andere Mozart, Straus, Robbie Wil liams en Wagner. Klassiek en populair wisselen elkaar af en er zijn diverse gastoptredens. Dil zondere concert in Dorpshuis De Bijenkorf i: donderdag 30 juni en vrijdag 1 juli. Meer informatie in de Vakantiekrant op pagina Voorbeeld ingrediënten: Cocktail van Hollandse garnalen op een bedje van salade met twee verschillende dressings van Restau rant Van Gogh. - 500 gram garnalen - 1 lollo rosso sla - 2 eetlepels citroensap - Dilletopjes - 1 citroen Vermeng tomatenketchup en mayonaise tot een romige saus ontstaat. Schenk beetje voor beetje de witte balsamico-azijn toe. Leg 3 of 4 blaadjes sla op een rond bord. Zet de helft van de garnalen in het midden van het slabedje en giet daar een beetje cocktailsaus op. Verdeel nu nog drie eetlepels dres sing over het gehele gerecht en decoreer met citroen schijfjes en bieslook. Het complete recept staat op pagina 33 van de Vakantiekrant die vandaag verschijnt. Meer informatie in de Vakantie krant op pagina 5. Op de Groeneplaats in Den Burg is iedere woensdag een folklore markt. Er zijn verschillende kra men, muziek en dansoptredens. De markten duren van 10.00 tot 16.00 uur en hebben steeds wis selende thema's. Lees verder in de Vakantiekrant op pagina 5. Het gezellige Sommeltjespop is uitgegroeid tot een bekend muziekfestival dat de belangstel ling van gerenommeerde muzikanten trekt. Dit jaar, zaterdag 2 juli, zijn er optredens van de bekende bands Lola Kite, Rigby, Kensington, Birth of Joy en Handsome Poets. Zowel Lola Kite als Handso me Poets zijn door 3FM uitgeroepen tot Serious Talent. Van de laatste band was hun single 'Dance (the war is over)' op 3FM uitgeroepen tot megahit. Rigby werd in 2009 huisband van het programma De Wereld Draait Door en hun single 'One Song' werd ook 3FM megahit. In cultuurcentrum De Hoilebol in Den Burg exposeert kunstschilder Maya Wildevuur op maandag 4 juli. Zij werd vooral bekend om haar 'zijdecollages'. Haar werk ken merkt zich door het gebruik van sterk contrasterende kleuraccen ten. Wildevuur schildert vooral bloemen en landschappen. In De Hoilebol zijn tevens sculpturen van Peter Riteco en objecten van Maria Roelofsen. Het cultuurcentrum is geopend vanaf 10.00 uur. Meer informatie in de Vakantiekrant op pagina 5. TEXEL Vakantiekrant is mede tot stand gekomen door de medewerking van: Atelier Maria Roelofsen Fietsverhuur De Koog Kastanjeboom Ayur Priya Flora Keijbouw Chalets Bert Keijser Fruithof de Veen Klif 12 Bezoekerscentrum NPDT Galerie 14-16 Posthuys Kobeko Boerderij Hoogvliet Galerie Klif Art Krim Bonte Belevenis Goënga Specialiteitenslagerij Lange Muur ra Mondo nera Mets Schapenboerderij Klein Zeeland Slijterij de Wit Smaak van de Wadden Steenenplaats en Bruintje Bee Vuurtoren Texel Waddengoud Kaasboerderij Wezenspyk

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 12