'l texelagbsda.nl m m TEXELSE 2 COURANT Jazz en wereldmuziek bij Jazz on the Waves VRIJDAG 1 JULI 2011 Blue Voice in De Worsteltent De jazzband Blue Voice treedt zondag op in restaurant De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen. Het concert begint om 14.00 uur. Bij mooi weer wordt buiten gespeeld. Hoewel de naam anders sug gereert, is het in 1976 opge richte Blue Voice een volledige instrumentale band. Het gezel schap bestaat uit ervaren musici uit Zwolle en Meppel, die in de loop der jaren graag geziene gasten zijn geworden op podia van jazzclubs, cafés en festivals in binnen- en buitenland. Blue Voice heeft zich toegelegd op uiteenlopende stijlen: van hard- bop tot latin en funkjazz en van up-tempo tot ballad. De groep speelt vooral eigen composities, waarin veel ruimte is voor impro visatie. Concerten KTF Ter afsluiting van het vereni gingsseizoen organiseert het Koninklijk Texels Fanfare corps een drietal zomer avondconcerten. Deze wor den gehouden in De Koog, Den Burg en Oudeschild. Het eerste concert vindt plaats op het dorpsplein van De Koog, op maandag 4 juli. Een week later, maandag 11 juli wordt op het terrein van het Maritiem Museum in Oudeschild gespeeld en de serie wordt vrijdag 15 juli afgesloten met een concert op de Stenenplaats in Den Burg. Het orkest staat onder leiding van Wendy Prins, het program ma heeft een licht en 'voor elk wat wils'-karakter. Alle concer ten beginnen om 19.30 uur, de toegang is gratis. Nieuwe expositie Galerie Posthuys Met lokale, nationale en interna tionale artiesten en workshops op gebied van jazz, geïmprovi seerde en wereldmuziek lijkt Jazz on the Waves, het festival dat op 8, 9 en 10 juli in Den Hoorn wordt gehouden, een interessant en afwisselend pro gramma te bieden. Jazz on the Waves is het geestes kind van Ger Schafer en Edwin Boering, die tijdens de concerten in het kader van de Klif Music Club met elkaar in gesprek raakten. Daar wisselden ze ideeën uit over het uitbreiden van het aanbod, waarbij zowel een rondreizend festival als een groot concert op het strand de revue passeerden. Uiteindelijk werd voor de festivalvorm geko zen, waarvoor medewerking werd gezocht en gevonden in Cor van Heerwaarden van Klif 12. Jazz on the Waves biedt een programma met jazz, improvisatie en wereld muziek met concerten en work shops voor volwassenen en kinde ren. Het festival wil een aanvulling zijn op het culturele aanbod op Texel en heeft volgens de organi satie alle mogelijkheden uit te groeien tot 'een blijvend regionaal evenement voor de kop van Noord- Holland'. Daarnaast kan het leiden tot 'het met regelmaat organiseren van kleine exclusieve jazzconcer ten op verschillende locaties op Texel'. Het festival begint vrijdag om 19.30 uur met een concert van Han Bennink met Gunter Hampel. Hampel heeft dan al workshops voor kinderen en volwassenen gegeven, die drie dagen lang te volgen zijn. Het resultaat van de workshop is zondag tussen 14.00 en 15.00 uur te horen. Bij vol doende belangstelling verzorgen ook Han Bennink, Mayumi Moto- hashi en Ryan Carniaux master- classes. Daarnaast worden gedu rende het festival workshops djembé en sabar, west-Afrikaanse dans, samba en choro gegeven. Onder de musici die medewerking aan het festival verlenen ook oud- Texelaar Wobbe Visser, die zater dag tussen 17.00 en 18.30 te horen is met Mama DC. Het festi val begint vrijdag om 18.00 uur, zaterdag om 17.00 uur en zondag om 14.00 uur en eindigt elke dag rond middernacht. Een dagkaart kost €25,-, een passepartout voor drie dagen €30,-. Kaarten zijn ver krijgbaar bij Klif 12 in Den Hoorn en de VW in Den Burg. Kaarten bestellen kan ook via de website van het festival www.jazzonthe- wavestexel.nl. In de aanloop naar het festival houdt organisator Edwin Boering een week lang een weblog bij. Dit is te lezen via www.texelsecou- rant.nl. Op zoek naar steltlopers In Galerie 14-16 Posthuys Texel wordt zondag 3 juli de expositie Nurtured Nature geopend. Tot en met 28 augustus zijn hierin werken te zien van Hugo Tiele- man (schilderijen), Simon Oud (sculpturen), Iris Frerichs (teke ningen), Marissa Evers (tekenin gen) en Christine Bittremieux (schilderijen). De vernissage vindt plaats in aanwezigheid van de kunstenaars en begint om 15. 00 uur. Klittuband in De Kuip In café De Kuip in De Koog begint zaterdag 2 juli om 22.30 uur een optreden van de Klittu band uit Den Helder die sinds kort de Texelse zangeres Belin da van Diessen in de gelederen heeft. Samen met muzikanten Gerard Hoekmeijer, Wiebo Bruinsma, Peter Koole en Erwin Steenkist brengt zij een pro gramma met blues-, rock- en soulmuziek. De toegang is gra- Rondje Klifhanger met een gids Komende week bestaat voor het laatst de mogelijkheid de kunstwerken van Klifhanger in en rond Den Hoorn te bekijken onder leiding van een gids. Maandag en donderdag gaan om 10.00 uur wandelingen van start bij het picknickbankje aan het begin van Diek. Vogelwerkgroep Texel verzorgt zondag 3 juli een excursie langs het wad, waarbij de wandelaars op zoek gaan naar steltlopers. Onder leiding van Vincent Stork uit De Cocksdorp vertrekken zij om 19.00 uur vanaf het monu ment op de waddendijk bij Dorp- zicht, even buiten De Cocks dorp. Rond dat tijdstip komt de vloed op en drijven de vogels van de wad denplaten naar het eiland, alvorens ze een hoogwatervluchtplaats (een zogenoemde HVP) opzoeken. Hoe wel de zomer net is begonnen, komt voor sommige steltlopers de najaarstrek alweer op gang. Dat geldt bijvoorbeeld voor de vrouw tjes van de zwarte ruiter, die het broeden en grootbrengen van de jongen volledig aan de mannetjes overlaten en vorige week al in flinke aantallen op het wad zijn gesigna leerd. Ook groenpootruiters zijn alweer in groepjes tegelijk gezien. 'Het mooie van deze periode is dat de vogels nog veelal in broedkleed zijn en dus op hun mooist', meldt de organisatie van de excursie. De tocht duurt zo'n twee uur. Onderweg is er alle tijd om alle wandelaars door telescopen naar de vogels te laten kijken. Het mee brengen van een eigen verrekijker strekt tot aanbeveling, ledereen is welkom, opgave niet nodig. Groenpootruiter. Sinner speelt op Minirock De Texelse rockband Sinner speelt donderdag 7 juli op Mini- rock in Julianadorp. Heeren Loo aan de Langevliet. Het festival staat te boek als ontmoe tingsplek voor mensen met en zon der verstandelijke handicap. Het festival draagt daarmee bij aan integratie, mede omdat mensen met een verstandelijk handicap er meewerken als vrijwilliger en ook optreden. Het festival richt zich op de Kop van Noord-Holland en trekt jaarlijks gemiddeld tussen de 1000 en 1500 bezoekers. Sinner treedt op van 17.00 tot 18.00 uur. Andere optredens wor den verzorgd door de bands Living on the Edge, Consession en Dirk Scheele. Meer over het festival is te vinden op www.minirock.nl. Losbandige vrouw zoekt rijke man Cameron Diaz en Justin Timberla- ke spelen de hoofdrollen in de komedie Bad teacher, die vanaf vandaag in Cinema Texel draait. Diaz kruipt daarin in de huid van Elizabeth, een lerares die een nogal losbandig leven leidt. Ze drinkt, vloekt erop los, wordt regelmatig stoned en wil niets liever dan een rijke man aan de haak slaan, zodat ze kan stoppen met haar waarde loze baan. Als ze wordt gedumpt door haar verloofde, zet ze alles op alles om de rijke en knappe inval kracht (Justin Timberlake) voor zich te winnen. Elizabeth gaat de strijd aan met haar overenthousiaste collega Amy (Lucy Punch) en gaat niet in op de avances van een sar castische, oneerbiedige gymleraar (Jason Segel). Haar wilde en waan zinnige plannen leren niet alleen haar leerlingen, maar ook haar col lega's en zelfs Elizabeth zelf een onvergetelijke les. tion) wordt de militair Colter Ste vens (Jack Gyllenhaal) wakker in een trein die door New Jersey rijdt. Hij heeft geen idee hoe hij daar gekomen is en niemand die hij spreekt kan hem verder helpen. Tot dat hem verteld wordt dat hij deze trein de laatste drie maanden elke dag genomen heeft. Gaandeweg komt hij er achter dat hij zich in een simulator bevindt, waarin hij steeds opnieuw de fatale bomaanslag op zijn trein beleeft, net zolang totdat hij weet wie de dader is. Woensdag 6 juli beleeft Cinema Texel de première van Cars 2, het vervolg op de gelijknamige anima tiefilm van Pixar, die in 2006 ver scheen. In Cars 2 nemen Bliksem McQueen en Takel deel aan een internationale grand prix, een gigantische race, waarin wordt bepaald wie de allersnelste race auto ter wereld is. Maar de wed strijd wordt onverwacht een groot avontuur, want terwijl McQueen zich concentreert op de razend snelle wedstrijd, raakt Takel ver zeild in een geheime spionage- missie. Een deel van de andere films is geprolongeerd. Daaronder de spectaculaire actiefilm Transfor mers: Dark of the moon en On stranger tides, het derde deel van Pirates of the Caribbean. In de serie FilmArt draait dinsdag voor de tweede en laatste keer Tout les soleils, over een Italiaanse muziek docent, die samen met zijn broer en zijn vijftienjarige puberdochter in Straatsburg woont. Terwijl hij een modelvader probeert te zijn en geniet van het gezelschap van zijn grote vriendenkring, is hij vergeten hoe hij een liefdesleven opbouwt. Wanneer zijn dochter voor het eer ste verliefd wordt, komt Ales- sandro's leven op zijn kop staan. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Een uitgebreid overzicht v; teiten, workshops ei vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te verkrijgen, en via www.texelagenda.nl. Vrijdag 1 juli: 14.00 uur. Dertig leden van kunste naarsvereniging ZOUT exposeren vanaf vandaag werk in buurthuis Bethel in Zuid-Eierland. De officiële opening is zondag 3 juli om 11.00 14.00 uur. In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. De vrouwenvereniging verkoopt hand werken. 19.00 uur. In de voorspeelruimte van Artex aan het Schilderend in Den Burg begint om 19.00 uur een voorspeel avond, verzorgd door leerlingen harp. 19.30 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.30 uur de muzikale voorstelling 'Op reis met de Orient-Express', verzorgd door de christelijke muziekvereniging Excelsi- 20.00 uur. In Stayokay in Den Burg begint om 20.00 uur een thema-avond over huidverbetering, verzorgd door Martine Westerlaken. Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 en 21.30 Transformers: Dark of the moon 3D; 19.00 Source code; 21.45 Bad Zaterdag 2 juli: 09.00 uur. Bij Stayokay in Den Burg is van 9.00 tot 10.00 uur de start van de Dorp-naar-Dorp wandeltocht van 't Gouden Boltje. Deelname kost €4,-, met korting voor leden. 10.00 uur. In het Maartenhuis nabij De Koog wordt van 10.00 tot 16.00 uur een workshop voetreflexologie gege- 10.30 uur. Van 10.30 tot 14.30 uur is de eendenkooi in Spang gratis geopend voor publiek. Ingang bij het witte kooikerhuisje bij Dijkmanshui- 11.00 uur. In de Wezentuin (het park in Den Burg) kunnen tussen 11.00 en 14.00 uur de bestelde parkzegels wor den afgehaald. 11.00 uur. In Eierland, nabij de hoek van de Postweg en de Slufterweg, wordt even na 11.00 uur met een sprong van twee jeugdige para's een maïsdoolhof geopend. 11.00 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 11.00 uur een infor matiebijeenkomst over CPO-bouwen. 13.30 uur. Om 13.30 en 15.00 starten op de hoek Rommelpot-Lagewegje bij Den Hoorn rondleidingen met de Hoornder geschiedenis als thema. 14.00 uur. Een niet verder met name genoemde groep verzorgt vanaf 14.00 uur een optreden op het dorpsplein van De Koog. 14.00 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg wor den van 14.00 tot 16.00 uur kookde monstraties gehouden. 15.00 uur. Het Leids Kamermuziek Ensemble geeft concerten in grand café De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg (aanvang 15.00 uur) en op de Novalishoeve bij Den Hoorn (aan vang 19.00 uur). Met twee Texelse leden: Colinda Barhorst en Renske van Raaphorst. 20.00 uur. Bij café De Kroonprins in Oosterend worden kampvuurliedjes gezongen. 22.30 uur. In café De Kuip aan de Dorpsstraat in De Koog begint om 22.30 uur een optreden van de Klittu band; met zangeres Belinda van Dies- Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 en 21.30 Transformers: Dark of the moon 3D; 13.30 Rio 3D NL; 16.00 Penny's shadow; 16.15 Kung Fu Panda 2 3D NL; 18.30 The Pirates of the Caribbe an: On stranger tides 3D; 19.00 Sour ce code en 21.45 Bad teacher. Zondag 3 juli: 03.45 uur. Elke zaterdagnacht rijdt de borrelbus vanaf de Nikadel in De Koog naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild voor 3 euro p.p. 09.30 uur. Kustzeilvereniging Wester slag, gevestigd bij paal 17, houdt een opstapdag voor wie wil kennismaken met catamaranzeilen. Informatie: www.kzvwtexel.nl. 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huis samenkomst. 11.00 uur. Het Leids Kamermuziek Ensemble (met de Texelse leden Colinda Barhorst en Renske van Raaphorst) geeft een concert in het Maartenhuis aan de Ruyslaan nabij De Koog. 11.00 uur. In buurthuis Bethel in Zuid- Eierland wordt om 11.00 uur een expositie met werk van dertig leden van kunstenaarsvereniging ZOUT 11.00 uur. Op het strand bij paal 9 begint om 11.00 uur een workshop vliegeren. 11.00 uur. Op de haven van Oude schild zijn van 11.00 tot 14.00 uur oldtimers te zien. Wie er zelf ook één heeft, wordt uitgenodigd erbij te zijn. 13.30 uur. Om 13.30 en 15.00 starten op de hoek Rommelpot-Lagewegje bij Den Hoorn rondleidingen met de Hoornder geschiedenis als thema. 14.00 uur. Bij de Worsteltent aan de Smitsweg begint om 14.00 uur een optreden van de jazzband Blue Voice. De toegang is gratis. 15.00 uur. In Galerie 14-16 Posthuys Texel aan de Brink in De Koog wordt om 15.00 uur een nieuwe expositie 19.00 uur. De Vogel werkgroep geeft een excursie. Deze staat in het teken van steltlopers op het wad. Start 19.00 uur vanaf het monument bij Dorpzicht, nabij De Cocksdorp. 19.00 uur. Bij het Strendertuus in Oos terend begint om 19.00 uur een zang- dienst in de open lucht van de protes tantse Waddengemeente. Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 en 21.30 Transformers: Dark of the moon 3D; 13.30 Rio 3D NL; 16.00 Penny's shadow; 16.15 Kung Fu Panda 3D NL; 18.30 The Pirates of the Caribbean: On stranger tides 3D; 19.00 Bad tea cher en 21.45 Source code. Maandag 4 juli: 10.00 uur. Op de hoek Hoornderweg- Diek in Den Hoorn begint om 10.00 uur een door een gids geleide wande ling langs de kunstwerken van Klif hanger. 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 15.30 uur. Bij de Lubertischool in De Koog begint om 15.30 uur een pan- navoetbaltoernooi. Het is een voor ronde in de strijd om het Texels kam pioenschap voor scholieren. 19.15 uur. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelnemers dienen om 19.15 uur in de zaal te 19.30 uur. Het Koninklijk Texels Fanfa recorps verzorgt vanaf 19.30 uur een concert op het dorpsplein van De Koog. Toegang gratis. 20.00 uur. In grand café De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een snelschaaktoernooi. Deelname kost €1,-. Opgave ter plek- 20.00 uur. Klaverjasclub Den Burg houdt een open drive bij Kotex aan het Paelwerck te Den Burg. Inschrij ven vanaf 19.45 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 16.00 The Pirates of the Caribbean: On stranger tides 3D; 16.15 Bad teacher; 19.30 Transformers: Dark of the moon 3D en 20.00 Source code. Dinsdag 5 juli: 14.00 uur. Bij het Maartenhuis aan de Ruyslaan nabij De Koog wordt van 14.00 tot 16.30 uur markt gehouden. 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan begint om 19.30 uur een commissievergadering van de gemeenteraad. 20.15 uur. In de doopsgezinde kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een concert met fluit en piano. De toegang is gratis. Kïh? TESO In verband met de te verwachten drukte zet TESO in en rond het week einde geregeld een tweede boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Dat gebeurt vandaag (vrijdag), zaterdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Maan dag 4 juli zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie, www.teso.nl.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2