Geslaagde muzikale reis Excelsior door Europa TEXELSE 3 COURANT Fusie scholen VRIJDAG 1 JULI 2011 'Jullie kunnen even niet applaudis seren', zegt dirigente Betty Bakker plagend tegen het publiek als het orkest van Excelsior het Frans getinte nummer Les Champs-Ely- sées heeft gespeeld. Het is niet onlogisch, want de bijna tweehon derdvijftig toeschouwers zijn net allemaal voorzien van een wijntje in de ene hand en een stukje stok brood in de andere. Het publiek werd gisteravond goed verzorgd bij de eerste uitvoering van The Oriënt Express in De Bijenkorf in Oosterend. Het orkest, de percus siegroep en de majorettes van Excel sior hadden hun best gedaan een aangename en onderhoudende voorstelling op te voeren en daar rond omheen was ook veel georga niseerd. De uitvoering stond in het teken van de legendarische treinreis n Tine Jongerden, de Can-can tijdens de van London naar Constantinopel (Istanbul) in Turkije. Geheel in stijl werden de toeschouwers als pas sagiers ontvangen in de zaal van het dorpshuis die voor de gelegenheid als stationshal was ingericht. Gelui den van treinen klonken er uit de boxen en vrijwilligers, gekleed in kleding uit de jaren twintig, voorza gen de passagiers van een high tea voordat zij de 'Oriënt Express' (de gymzaal van De Bijenkorf) betraden. Dirk Haker en Rolf During liepen rond als conducteur (mét spiegelei) om iedereen naar zijn plaatste bege leiden en om kaartjes te controle ren. Betty Bakker had de sfeer er snel in door al bij het eerste nummer van het orkest (Ice Cream) het publiek te laten meeklappen. Bij het tweede nummer (We 'II meet again van Vera Lynn) werd het publiek uitgenodigd mee te zingen, wat gebeurde mede doordat de tekst van het beroemde nummer in het programmaboekje was opgenomen. Excelsior speelde leuk in op de ver beelding en de fantasie door muzi kaal in London te beginnen en na het vertrek uit de Britse hoofdstad muzi kaal langs Frankrijk, Duitsland, Oos tenrijk, Hongarije, Roemenië en Bul garije naar Turkije te reizen. Daardoor werd een keur aan muziek gespeeld die door het thema prima bij elkaar paste. Zeer bijzonder was de kleding van de musici: zij hadden het ver zoek gekregen zich te kleden in de stijl van de jaren twintig en daar was duidelijk geen half werk van gemaakt. De show bood ook ruimte voor frivo liteiten: zo verscheen During bij het Duitse nummer Amboss Polka als smid op het podium om ritmisch op een aambeeld met het orkest mee te slaan en werd Das Kufsteiner Lied eerst door accordeonisten gespeeld, waarna de precussiegroep (onder leiding van Bert Kemper) hetzelfde nummer meteen op een geheel andere manier liet horen (Kufstein goes Latin). De majorettes, geleid door Tine Jongerden, haakten leuk in op het thema door in Frankrijk de Can-can te dansen. Excelsior begon maanden geleden al met de voorbereidingen van de Oriënt Express en dat was duidelijk te merken aan de uitvoering van de show, de aankleding van de zaal én het plezier van spelers en toeschou wers. Hoe het allemaal afloopt, is een verrassing; vanavond (vrijdag 1 juli) begint om 19.30 uur nog een uitvoering van de Oriënt Express in De Bijenkorf. Jeroen van Hattum Vervolg pagina 1 De gesprekken werden hervat onder leiding van een mediator (bemidde laar). 'Aanvankelijk hadden we er weinig fiducie in, maar gaandeweg kregen de gesprekken een positieve wending', vertelt Nel Kant, directeur van Schooltij, de organisatie van alle openbare scholen op het eiland en de algemeen bijzondere Luberti- school in De Koog. Uiteindelijk werd besloten niet alleen aan te sturen op een fusie tussen De Akker en de Jacob Daalderschool, maar 'Texel- breed' te gaan samenwerken. Bedoeling is 'het basisonderwijs op Texel (in brede zin) voor nu en in de toekomst sterk te houden en waar mogelijk te versterken', melden de stichtingen in een gezamenlijk pers bericht. 'We zien mogelijkheden, maar hoe en wat weten we nog niet. De komende tijd gaan we deze samenwerking concreet vorm en inhoud geven', licht Jacco Dros toe namens Kopwerk, waaronder behal ve De Akker ook De Fontein ressor teren. Wanneer de gezamenlijke school een feit zal zijn, is nog niet duidelijk. Schooitij en Kopwerk melden dat directies, teams, ouders en andere betrokken 'kort na de zomervakan tie' aan de slag te gaan 'om dit streven te realiseren. 'Het lijkt ons niet verstandig een termijn te noe men. Hoe snel het zal gaan, zal tij dens de gesprekken blijken. Maar beide stichtingen willen heel graag dat die ene school er komt. Anders hadden we geen overeenkomst getekend.' Achter de tranen van verdriet schuilt de glimlach van herinnering. Na een leven van liefde en zorg voor ons en vele anderen, is overleden onze lieve moeder, oma en overgrootoma Jannie Ellen-van den Berg Weduwe van Arie Ellen •d 31 december 1926 128 juni 2011 Aris en Marijke Ineke en Henk Marco en José Jan en Willeke Klein- en achterkleinkinderen Kotterstraat 8 1794 BE Oosterend Moeder is overgebracht naar de Strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 1 juli van 19.00 uur tot 20.30 uur in de Maartenskerk te Oosterend. De uitvaartdienst zal worden gehouden op zaterdag 2 juli om 13.30 uur in de Maartenskerk. Aansluitend zullen wij moeder begeleiden naar haar laatste rustplaats op de begraafplaats bij de kerk. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in "De Parel", Oesterstraat 11 te Oosterend, waar tevens nog gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Ineke van Sambeek-Ellen, Ankerstraat 5,1794 BH Oosterend. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen Een stoel blijft leeg Een stem blijft zwijgen Maar in ons hart zal je altijd blijven COR ZIJM Opa Cor Uw steun, in welke vorm dan ook, waarderen wij zeer. Cor en Ditte Dirk Marij Josien Rian De Cocksdorp - Texel, 1 juli 2011 We zijn ontroerd en blij met de lieve reacties bij het overlijden van onze moeder, oma en overoma AN BREEUWER-NIEBOER Heel fijn om te weten dat ze in veel harten een warm plekje heeft. Margareta en Deva Keijser Margriet en Imre Somogyi Klein- en achterkleinkinderen Alex Lautenbach Imme Wassink trouwen op zaterdag 2 juli 2011 Om 13.30 uur geven wij elkaar het JA-woord in "De Burght" te Den Burg. Adres: Hazepad 42,3766 JV Soest Dag Lieve Oma, Juist nu u er niet meer bent, zult u altijd bij ons zijn. Anita Arjan Diny Erik en Marleen Frank en Marit Marieke en Wilco Chris Jan Willem Renske en Martijn Op dinsdag 28 juni 2011 is overleden onze lieve schoonzuster en tante Jannie Ellen - van den Berg Hartelijk en gastvrij, zo blijven wij aan haar denken. M.F. Ellen t A. Ellen - Blankevoort G. Twerda - Ellen H. Twerda neven en nichten Lieve oma en overgrootoma rust zacht Jolanda v/d Beid-Ellen, Peter v/d Beid Levy en Naomi Anja Ellen, Stefan Verhulsdonk Tim Arie Ellen, Nathalie Siemeling Toch nog onverwacht bereikte ons het bericht van het overlijden van onze zus, schoonzus en tante Jannie Ellen-v.d. Berg Oosterend Wieb v.d. Berg Ina v.d. Berg-Schraag Den Hoorn Hennie Lap-v.d. Berg Dirk Lap Nijverdal Gré Ruumpol-v.d. Berg Ab Ruumpol Neven en nichten Heden ontvingen wij het droeve bericht dat ons trouwe en enthousiaste lid Jannie Ellen-v.d. Berg is overleden. Wij wensen haar kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. Koersbalvereniging "Strenderkoers" Na jarenlang een trouw lid te zijn geweest van de Herv. Vrouwengroep Oudeschild, is plotseling overleden Wij wensen de familie veel sterkte toe in de komende tijd. let, je blijft in onze herinnering voortleven. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,60 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,20 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Ooievaar huren? Nu ook 3d ooievaar voor op het raam! Of huur onze houten ooievaar voor in de tuin. €1,25 per dag bij Lange- veld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600 Open dag bij de Reuze Aardbei aan de Schor- renweg in polder 't Noor den. A s. Zondag 3 juli van 10.30 tot 17.30 uur. Aardbeien, ijs, jam etc. proeven, rondleidingen, springkussens, noem maar op! Te koop haardhout: vruchtbomen per kuub of per zak. Siem Zijm 06- 54796617. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. 09-07-1921 09-07-2011 Philippus Stark 90 jaar! Dit vieren wij a.s. zaterdag 9 juli in de Poort, achter de Gereformeerde kerk aan de Elemert in Den Burg. Wie hem wil feliciteren is van harte welkom, tussen 14.00 en 16.00 uur. Ina Stark - Sanderse, kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Noordwester 23,1791 HD Den Burg Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Nieuw matras? Box- spring bedden, of een lek ker hoofdkussen? Bosma slapen en meer...Waalder- straat 6, tel. 712464. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Workshop voetreflexo- logie anti-stress op 2 juli 10-16u in Maartenhuis De logie.com Voor al uw gazonon- derhoud zoals maaien, bemesten, verticuteren, mosbestrijding, inzaaien e.d belt u Hans Witte, 06- 51066775. Cocky's Kapsalonis maandag geopend van 13.00 - 18.00 uur, dins dag tot en met zaterdag van 8.30 - 18.00 uur. Uitsl. zonder afspraak. De Koog, tel. 317575/ 06- 22217601. Proefrit op een elektrische fiets? Bij ons is het elke dag opstap dag! Gazelle, Sparta en Puch elektrische fietsen. Vermeulenbikes. nl Tel: 319213 Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 7 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. Gratis kookdemo. Iede re zaterdagmiddag 14.00 - 16.00 uur Keukencen trum Texel, Bernhardlaan 186, Den Burg www.keu- kencentrumtexel.nl Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179,-. Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV, IJsdijk 11, Oudeschild. Tel. 313809. Heel blij en gelukkig zij* wij met de geboorte S+ijn Wincmd didion Boogaard en Oetty Hansma Wwlkpad 7 1794 BK Oos+erend Tel.*r. 0222-318028 "Een meissie bij, sellig hè!" Fenne Fenne Lian Witte Geboren 27 juni 2011 3560 gram en 51 cm Marcel Witte en Baukje Hijlkema Plevierstraat 1 1796 AK De Koog 0222-888211 Computerproblemen? Snel en vakkundig thuis opgelost. Bel Rob, 06- 51110685. A.V.T. Brouwer Betaalbare hulpverlening, ook aan huis! Euroase, Maatschappelijk Werk. Tel.0657711701 Ze zijn er weer! Volop ver se aardbeien. De Reuze Aardbei, Schorreweg 32 Computeruitleg in be- grijipbare taal? Bel Rob, 06-51110685. A.V.T. Brou- Open dag bij de Reuze Aardbei aan de Schor- renweg in polder 't Noor den. A.s. Zondag 3 juli van 10.30 tot 17.30 uur. Aardbeien, ijs, jam etc. proeven, rondleidingen, springkussens, noem maar op! Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Gratis kookdemo. Iede re zaterdagmiddag 14.00 - 16.00 uur Keukencen trum Texel, Bernhardlaan 186, Den Burg www.keu- kencentrumtexel.nl

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3