Texel'94 oefent tegen profs FC Zwolle Texelse maaiers strijden om eer TFVfisf 7 COURANT Friese ruiters bij springwedstrijd De selectie van FC Zwolle van afgelopen seizoen. (Foto Maitijn Kieingeerts) Texel'94 speelt donderdag 7 juli een oefenwedstrijd tegen FC Zwolle, dat afgelopen seizoen op de tweede plaats in de Jupiler League (de voormalige eerste divisie) eindigde. Omdat de eigen velden in Den Burg flink te lijden hebben onder de droogte, wordt uitgeweken naar het terrein van SV Oosterend. De aftrap is om 20.30 uur. FC Zwolle is een geduchte tegen stander, die afgelopen seizoen net promotie naar de eredivisie mis liep. De Zwollenaren voerden lange tijd met ruime voorsprong de rang lijst van de Jupiler League aan. In de laatste periode ging het echter een stuk minder, waardoor ze op de valreep werden ingehaald door RKC Waalwijk. In de nacompetitie schakelde Zwolle nog wel Cam- buur uit, maar was WV Venlo te sterk. De selectie van Zwolle is maandag de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dat gebeurde onder leiding van trainer-coach Art Langeler. Eén van zijn assistenten is Jaap Stam, die zijn carrière als speler bij Zwolle begon en daarna ook speelde voor onder meer PSV, Manchester United, AC Milan en Ajax en 63 keer voor het Neder lands Elftal uitkwam. De voorbereiding van Zwolle duurt tot 5 augustus, wanneer de eerste officiële wedstrijd van het seizoen (tegen FC Den Bosch) op het pro gramma staat. Tot die tijd wordt er hard getraind en worden diverse oefenwedstrijden gespeeld. Het duel tegen Texel'94 is onderdeel van een trainingskamp, dat van woensdag tot en met vrijdag duurt. De profs verblijven deze dagen in hotel Opduin in De Koog. Dat FC Zwolle dit kamp op Texel belegt, is te danken aan Texel'94- trainer Martin Koorn, die van 1989 tot 1992 voor Zwolle voetbalde. Hij legde het contact met Konterman, met wie hij in die tijd samenspeelde en die later bekend zou worden als speler van Feyenoord, Glasgow Rangers en het Nederlands Elftal. Konterman is tegenwoordig tech nisch manager bij FC Zwolle. Ook de spelers van Texel'94 zijn de voorbereiding op het nieuwe sei zoen deze week begonnen. Een maand eerder dan normaal. 'Maar als we een beetje goed voor de dag willen komen, zullen we toch een paar keer moeten trainen', ver telt Koorn. Niet alleen Texelse ruiters, ook twee ruiters uit Friesland deden afgelopen weekend mee aan een zonovergoten springwed strijd bij manege Akenburg. Van deze overkantse ruiters behaalde Annemieke de Vries een eerste prijs in het tweede parcours in de klasse L/M. In het eerste par cours werden eerste prijzen behaald door Manon List met Puck (categorie C) en Mirjam Hin met Dangerboy (categorie E). Hin kreeg in beide parcoursen een winstpunt en ook List reed twee winstpunten bij elkaar. Bij de B-pony's verdien de Bo Krause met Shayen een eerste plaats en twee winstpun ten. In de categorie B-paarden werd Annemieke Bos met Whannahave eerste, met een winstpunt. Er waren ook winstpunten voor Gerard Roeper met Visioen. Roeper ging er in het tweede parcours met de titel vandoor. Hij reed een foutloze rit en verdiende twee winstpunten. In de klasse BB, bedoeld voor rui ters die nog geen officiële wedstrij den rijden, werd fel om de prijzen gestreden. In het eerste parcours werd Roos Kikkert eerste met de kleine Wonder Sammie. De tweede prijs ging naar Sanne Zandstra met haar nieuwe pony Banjer. Zandstra werd eerste in het tweede par cours. Daar was de tweede prijs voor Lianne Wetenkamp met Jeroentje. Deze wedstrijd telt mee voor het clubkampioenschap, waarvan de uitslagen in het najaar bekend wor den. De eerstvolgende wedstrijd is op 12 augustus, een dressuurwed- strijd. Op 9 en 10 juli doen Texelse ruiters in Barsingerhorn mee aan het kringkampioenschap. Twee weken wordt in Hoofddorp gestre den om het Noordhollands kampi oenschap. Zomercompetitie cross- en strandlopen Atletiekvereniging Texel houdt ook deze zomer een klassement bij van de deelnemers aan de drie strand- en boslopen. De cyclus van wekelijks terugke rende loopwedstrijden begint woensdag 6 juli met de eerste Krimstrandloop bij paal 28. Inschrij ven kan vanaf 19.00 uur in het paviljoen. De eerste Bos en Duin cross wordt gehouden op zondag 15 juli (inschrijven vanaf 10.00 uur bij Bos en Duin aan de Bakken- weg), de eerste ZDH-cross op vrij dag 15 juli. Inschrijven voor deze laatste wedstrijd kan vanaf 19.00 uur in de kantine van ZDH. Voor het klassement - waarvoor alleen Texelse lopers in aanmerking komen - moet een hardloper in ieder geval twee keer aan elk van de drie wedstrijden deelnemen. De beste twee tijden per afstand tellen mee. Er wordt gelopen in de cate gorieën 1000 en 1200 meter voor jongens en meisjes tot en met 12 jaar, 4 km voor jongens en meisjes van 13 tot en met 16 jaar en man nen en vrouwen, 8 km voor man nen, mannen masters 40, mannen, masters 50, vrouwen en vrouwen masters 40. De prijzen van de competitie worden uitgereikt op 21 augustus, na de laatste Bos en Duincross. VRIJDAG 1 JULI 2011 Beethoven op een zomeravond Mini-triatlon voor kinderen Tropisch warm in wielerrit Onder tropische temperaturen hebben leden van Wielersport Texel dinsdagavond op de baan in Den Burg een criterium gere den, meetellend voor de zomer competitie. Ondanks de moeilij ke omstandigheden maakten de renners er een spannende strijd van. Thomas Boom, Niels Jimmink, Jor- dy Vinke en Luuk van der Meer wisten halverwege de race weg te rijden bij de rest van het peloton renners uit de A-poule. In een attractieve finale toonde Boom zich de slimste door lang de kat uit de boom te kijken en in de eindsprint keihard toe te slaan. Hij bleef Vin ke, Jimmink en Van der Meer ruim voor. De sprint van het peloton werd gewonnen door Lorendz Boom. Ronald Kramer was de rapste ren ner van het B-peloton. In de eind sprint verwees hij John Betsema en Jelmer Bot naar de tweede en derde plaats. Joost Ruardy was de snelste jeugdrenner. Jim Boogaard en Jacob Kooij werden tweede en derde. Bregje Jimmink, die haar comeback maakte na een blessu re, legde beslag op de vierde plaats. Zangdienst bij Strendertuus De commissie avonddiensten van de Protestantse Waddengemeente houdt zondag 3 juli vanaf 19.00 uur een zangdienst in de open lucht. De dienst wordt gehouden op het stuk groen bij het Strendertuus aan de voorkant van de woningen. Voorganger is Krista Mirjam Dijker man en er wordt medewerking ver leend door de blazersgroep van Excelsior. Belangstellenden zijn welkom de dienst bij te wonen. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Maartenskerk. Bibliotheek langer open Door de komst van zelfbedienings automaten in de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg, kan het personeel meer aandacht besteden aan het beantwoorden van vragen en (lees)adviezen geven. Hierdoor kunnen ook de openingstijden wor den verruimd. Niet alleen is de bibli otheek elke dag een half uur eerder open, ook de openstelling op Muziek van Beethoven, Poulenc en Reinicke klinkt dinsdag 5 juli in de doopsgezinde kerk in Den Burg, waar het vierde zomer avondconcert in de serie voor de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerk wordt gehou den. Het concert wordt gegeven door fluitiste Else Schaij en pia nist Wim Leising. Else Schaaij studeerde aan de conservatoria van Alkmaar en Utrecht. Zij geeft les aan het Koor enhuis in Den Haag. Kamermuziek is haar grote passie. Ze is lid van het Lotos-ensemble, het blaas- kwintet Aglaia-ensemble en vormt Zomerstop Time Out begonnen Jongerencentrum Time Out in Den Burg is met de zomerstop begon nen. Maandag 19 september gaat het centrum aan de Wilhelminalaan weer open. Tot en met 12 augustus kunnen mensen nog contact opne men met beheerder Justin Sege- rink (tel. 06-12665690) voor het bouwdorp, de vakantiekaart of de popkelder. Vader en dochter Pameyer winnen Golfers Jaap Pameyer en Marti- ne Pameyer hebben zondag op de baan op De Krim het jaarlijkse ABN-AMRO-toernooi voor ouder en kind gewonnen. Dit evene ment, georganiseerd om geld bijeen te brengen voor Unicef, leverde €105,- op voor het goede doel. Vader en dochter Pameyer sloegen onder prima weersomstandighe den 43 stablefordpunten bij elkaar. Zes meer dan Ger en Martijn For mer, die beslag legden op de twee de plaats. Iwan en Hugo Groothuis eindigden met 34 punten op de derde plaats. Bertje van den Boom en Iwan Groothuis sloegen de longest drives, Wilfred Mooij de neary. woensdagochtend is nieuw. De bibliotheek is nu op maandag en zaterdag geopend van 10.00 tot 12.30 uur, op dinsdag en vrijdag van 13.30 tot 20.30 uur, op woens dag van 10.00 tot 17.00 uur en op donderdag van 13.30 tot 17.00 uur. een vast duo met haar echtgenoot, Wim Leising. Leising volgde zijn opleiding aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam en studeerde tevens muziekwetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam. Hij is docent piano aan het Amsterdams conservatorium en legde zich twin tig jaar geleden ook toe op het dirigeren, met een speciale voor liefde voor muziektheater. Het concert in de doopsgezinde kerk begint om 20.15 uur. De toe gang is gratis, maar na afloop wordt gecollecteerd voor een bij drage in de kosten. Veel volwassenen doen jaarlijks mee aan de Texel Triatlon. Om ook kinderen met deze sport te laten kennismaken, organiseren Sportservice Texel en One Team Texel een mini-triatlon voor iedereen vanaf groep 3 van de basisschool. Deze wordt zater dag 16 juli gehouden. Er wordt in twee groepen gestart. De jongste kinderen (uit groep 3 tot en met 6) duiken om 10.00 uur in het water van zwembad Molenk oog om 100 meter te zwemmen. Daarna fietsen ze 5 kilometer op een afgezet parcours in de nabij heid van het zwembad, om te besluiten met 1 kilometer hardlo pen, eveneens in de directe omge ving van Molenkoog. De oudere kinderen (tot en met 16 jaar) gaan om 11.00 uur van start. Zij zwem men 250 meter, fietsen 10 kilome ter en lopen 2,5 kilometer. Inschrijven kan tot donderdag 14 juli via www.sportservicetexel.nl. Deelnemers hoeven geen racefiets te hebben; een gewone fiets vol staat. Puppycursus Suzan Vlaming van Clinidogs begint zondag 17 juli met een nieu we puppycursus. Honden van alle rassen zijn welkom, vanaf een leef tijd van acht weken. Strandloop Op het strand bij paal 28 wordt woensdag 6 juli de eerste van zeven Krimstrandlopen gehouden. Deelnemers kunnen kiezen uit een parcours van zes of acht kilometer, voor de kinderen wordt een traject van 1200 meter uitgezet. Deelname kost €3,-, kinderen betalen €1,50. De start vindt plaats om 19.30 uur, inschrijven kan vanaf 19.00 uur. Voetbal bij Body en Brein Festival Het Body en Breinfestival, dat van 5 tot en met 7 augustus wordt gehouden op De Krim en het strand bij paal 17, kent een aantal nieuwe onderdelen. Nieuw is onder andere een 2x2 voetbaltoernooi voor kinderen, waarvan de winnaar het shirt van een profvoetballer kan winnen. Ook wordt een 2x2 voetbaltoer nooi van Texelse teams tegen straatvoetballers, BN'ers en (oud)profs gehouden. Nieuw is ook het onderdeel fitness, met de nieuwste rages als cagefitness, crossfit en kettlebell, de favoriete training van Arie Boomsma. Het complete programma is te vinden op www.bodyenbrein.nl. Het festival heeft een nieuwe spon sor gevonden in Achmea Zilveren Kruis, dat ondersteuning biedt in marketing en communicatie. Achmea is na de Hersenstichting de tweede landelijke organisatie die zich aan het festival verbindt. Texelaars in Helders Elftal Met Texelaars Ruben Duinker, Bart Boogaard en Ralph Slik in de gelederen is het Helders Elf tal deze week begonnen aan de voorbereidingen op de 31ste editie van het Maritiem(voetbal)t oernooi, dat 21 juli begint. In totaal staan twaalf trainingen en drie oefenwedstrijden op het pro gramma. Maandag, dinsdag en donderdag wordt onder leiding van oefenmeester Fred Dekker van 19.30 tot 21.15 uur getraind op het complex van HCSC. De oefenwedstrijden zijn op zaterdag 9 juli (tegen Telstar), dinsdag 12 juli (Almere City) en zaterdag 16 juli (De Zouaven). Deze worden gespeeld op het terrein van Water vogels en beginnen alle drie om 19.00 uur. De entree bedraagt €2,50; kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. Gemini verruimt bezoektijden Met uitzondering van de kinder afdeling, de kraam- en gynae- cologieafdeling en de intensive care en hartbewaking (waar de patiënten intensieve zorg behoeven) verruimt het Gemini Ziekenhuis de bezoektijden. Bezoek is nu welkom van 14.00 tot 20.00 uur. Bij de verruimde bezoektijden ligt de regie bij de patiënt, die zelf kan aangeven op welke momenten hij bezoek op prijs stelt. Het zieken huis onderkent het belang van de aanwezigheid van een naaste in een onzekere tijd en een vreemde omgeving en denkt dat het herstel bevorderd kan worden door het samenzijn en de concrete hulp die het bezoek kan bieden. Wel is het van belang dat bezoe kers op de hoogte zijn van de huis regels. Zo zijn meer dan twee bezoekers tegelijkertijd niet toege staan en kan het gebeuren dat bezoek gevraagd wordt de zaal even te verlaten omdat er verzor ging plaatsvindt, therapie of een artsenbezoek. De regels zijn te vin den op www.gemini-ziekenhuis.nl en in flyers op de verpleegafdelin- gen. Co Looijesteijn heeft zondag het direct gevolgd door Jos Witte en de Oude Trekker en Motoren Ver- Texels kampioenschap grasmaaien Anton Bakker. In totaal deden eniging op het land van Maarten gewonnen. Marcel Bakker was met negen Texelaars en zeven overkan- Hoogenbosch aan de Watermolen een vierde plek de beste Texelaar, ters mee aan de wedstrijden van weg. Foto nnzegers)

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7