iexbjvgbsca.nl TEXELSE 2 COURANT VRIJDAG 22 JULI 2011 Uitladder Muziek in Kombuis In café De Kombuis op de haven van Oudeschild is zaterdag 23 juli vanaf 14.00 uur een optre den te horen van Danny van Tiggele. The Bosquitos bij De Worsteltent Bij De Worsteltent aan de Smits- weg in De Dennen is zondag een optreden te horen van The Busquitos. Deze groep straat muzikanten brengt volgens eigen zeggen 'humoristische swingmuziek', wilde grappige muziek uit de roerige twintiger jaren, 'gekkige muzikale zin en onzin'. Het hart van de band bestaat uit violist Jelle van Ton geren en saxofonist Thomas Streutgers. Het kwartet wordt volgemaakt door gitarist Daniel Versteegh en contrabassist Ronald de Jong. Het optreden begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Sommeltjes in kindertheater Klif 12 In Klif 12 in Den Hoorn gaat zon dag 24 juli de nieuwe voorstel ling van De Vantasjes in pre mière. Ook in deze voorstelling ontmoe ten Klojo en Tante Ko vreemde snuiters, waaronder de Sommel tjes, de legendarische Texelse aardmannetjes. 'Eindelijk kunnen kinderen op een vrolijke en komi sche manier iets meer te weten komen over deze geheimzinnige wezentjes', belooft het persbericht. Ook Boer Biem speelt weer een rol, hij heeft inmiddels een prachti ge Gooische Vrouw aan de haak geslagen. Anders dan voorgaande jaren vinden de voorstellingen dit jaar op zondag plaats. De aanvang is steeds om 17.00 uur, de toegang bedraagt €6,-. Kamerlid opent Landbouwdag In Den Hoorn vindt donderdag 28 juli de jaarlijkse Landbouw dag plaats, die jaar voor het eerste georganiseerd door de nieuwe stichting Landbouwdag Texel, die Kamerlid Janneke Snijder-Hazelhoff van de WD heeft weten te strikken voor de opening. Deze opening vindt plaats om 10.45 uur op het terrein aan de Kleiweg. Op de Landbouwdag zal de land bouw zich in al zijn facetten presen teren. Medewerking wordt verleend door landbouwers en loonbedrij ven, maar ook de Oude Trekker en Motorenvereniging geeft acte de présence. Daarnaast worden er diverse keuringen gehouden, onder andere van schapen en kalveren, en zijn er stands van kleindiersportver- eniging Kotex en vogelvereniging Op Eigen Wieken. In de grote ring op het terrein is een doorlopend programma, met onder meer een concours hippique en het kampi oenschap tweespanrijden van het disctrict West. Buiten de ring wor den op het terrein de meest uiteen lopende activiteiten ontplooid, van Geslaagden muziektheorie Het is niet verplicht, maar leer lingen van Artex die zich verder willen verdiepen in muziek kun nen naast de gewone muziekles sen ook theorielessen volgen en praktijkexamen doen. Bij de examens worden afhankelijk van het aantal lesjaren en leeftijd, verschillende niveaus onderschei den. Dit biedt tevens een zeer goe de voorbereiding voor leerlingen die later een studie op dit gebied willen kiezen. Voor het theorie-examen A en B zijn geslaagd: Tobias den Braanker, Jelle van Breukelen, Myr- the Rump, Martine de Ruijter, Lau- Fruithof houdt zomermarkt Fruithof De Veen aan de Kadijksweg bij Den Burg houdt zaterdag en zon dag 23 en 24 juli van 10.00 tot 17.00 een zomer minimarkt. Met woon-en keukenaccessoires, kookdemo's, lavendel verzorgingsproducten, boe- renondergoed, schapenhebbedin getjes, foto's van Texel en planten en palmen van Texeltropics. Er is een kruidenhoek en er zijn kersen van de fruithof en zelfgemaakt gebak. spijkerbroekhangen tot het maken van houten beelden. De Landbouw dag duurt van 10.00 tot 17.30 uur, de toegang bedraagt €5,-. rine de Wolf, Sterre van Sikkeleras, Eline Waerts, Katja Schraag. Marije Buijs (diploma A, piano) en Hielke van Breukelen (diploma B, kerkor gel) slaagden niet alleen voor het theorie-examen, maar ook voor hun praktijkexamen. Schouwburgreizen De kaartjes voor schouwburg De Kampanje, die besteld zijn via Windkracht 7, kunnen dins dag 30 augustus tussen 14.00 en 17.00 uur en tussen 19.00 en 20.30 uur worden afgehaald in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Windkracht 7 (onderdeel van de Stichting Welzijn Ouderen Texel) heeft voor het komend theatersei zoen schouwburgreizen kunnen realiseren voor de voorstelling van Freek de Jonge (woensdag 7 december) en Het Groot Niet Te Vermijden (zaterdag 24 maart). Na afloop van deze voorstellingen vaart een extra boot terug. Op dinsdag 30 augustus kunnen ook de kaarten worden afgehaald voor de matinees van Tosca (13 november), het Operettegala (15 januari), Land des Lachelns (22 januari) en Tineke Schouten (12 februari). Intuïtief schilderen Bij Binnenlicht in de Weverstraat in Den Burg verzorgt Cocky den Duyf woensdag 27 juli een workshop intuïtief schilderen. De workshop duurt van 20.00 tot 22.00 uur, deel name kost €10,-. Schilderervaring is niet nodig. Aanmelden is gewenst. Artex sluit af met samenspelweken Rondje golfbaan Ik sta er weer klaar voor, een lek ker rondje golfen, door sommige van mijn klasgenoten bestempeld als 'ouwemensensport' of 'kak- kerssport' maar dan zitten ze er ver naast. Elke keer als ik begin aan een rondje golfbaan, weet ik dat het weer heel anders gaat worden dan het rondje daarvoor, maar elke keer is het weer leuk. Hole 1 begint nog voor het golfen, dit is voor velen dan ook de hole waar de com pensatie voor het verdere spel gepakt moet worden, want daarna ga je hele maal op in de omge ving, en maakt die bal eigenlijk weinig meer uit. Je kunt nadenken. Meestal ben je zo bezig met waar je mee bezig bent maar met golf is dat net even anders. Midden op de baan ben je helemaal afge schermd van de rest van de wereld. En ga je eens nadenken over de nul-optie voor de Groene- plaats, eigenlijk helemaal geen goed idee. Wij als jongerenraad hebben een gesprek gehad met de spijbelen de wethouder over de inrichting van de Groeneplaats. Wat moet er nu komen, het is namelijk, vol gens velen, het mooiste stukje van Texel. Maar denkt de gemeen te dan niet bij zichzelf als ze dat zeggen: 'we zaten daar toch zelf, @txl waarom zijn we weggegaan?' Dat is nu gebeurd, maar er moet nu wel wat komen. Maar wat dan. Verstedelijking is niet goed, maar als je allemaal winkels gaat bou wen blijven ze leeg, en je heb de kans dat het alleen nog maar meer geld gaat kos ten, allemaal niet goed. Ondertussen bij hole 7 aangekomen, denk ik maar even aan andere dingen. De school is voorbij, de boeken ingeleverd en de vakantie begon nen, dus voor de jon geren van mijn leeftijd betekent dat werken, werken en nog eens werken. Wat is er dan nog om aan te denken. Beetje golfen dan maar. Op de afslag van hole 9 moet ik nog even denken aan de OV-chip- kaart die is ingevoerd op Texel, strippenkaart verleden tijd, waar om moeten wij nou net hierin meegaan met het hele land, en zijn we voor de rest een beetje apart, maar ja, misschien maar een keer met de fiets, want meer dan de helft van de Nederlanders heeft overgewicht, meer dan ooit. Ik hole uit, en kom weer terug op aarde, even rusten, en dan weer klaar voor een nieuwe dag. Jari van Maanen Zoals ook eerdere jaren het geval was, heeft Artex het schooljaar afgesloten met de zogeheten samenspelweken. Alle muziekleerlingen worden hiervoor in bandjes en orkesten ingedeeld om te ervaren hoe het is om samen te spelen. Deze ad-hoc-orkesten studeren in twee weken tijd een aantal num mers in, wat niet zelden tot verras sende prestaties leidt. De samen spelweken zijn niet alleen leuk, maar ook bijzonder leerzaam. Artex versterkt daarmee de functie als kweekvijver voor de popgroepen, orkestjes en fanfares van het eiland. Daarvoor dienen ook de leerorkes- ten, waarin ook mensen kunnen meespelen die geen leerling van Artex zijn. Na de herfstvakantie gaat De Notenkrakers weer van start, het orkest voor beginnende leerlingen. Het Fortissimo-orkest voor de iets meer gevorderde leer lingen (vanaf het derde jaar) heeft afgelopen seizoen zo goed gedraaid, dat besloten is direct na de vakantie (in september) door te gaan. Onder het motto 'Dinsdag Orkestdag' dirigeert Loes Bakker beide orkesten op dinsdagmiddag. De orkesten repeteren na elkaar, zodat ze nu en dan tot één grote groep kunnen worden samenge voegd. Ook kunnen leerlingen die al iets langer les hebben naar de popschool. Daar ervaren ze onder leiding van docenten met profes sionele bandervaring hoe het is om in een band te spelen. Er is het komend seizoen nog behoefte aan bassisten. De lessen van Artex starten weer in de week van 12 september. De roosters worden vanaf 6 septem ber gemaakt, als ook de roosters van het OSG bekend zijn. (Foto René Pop) Liever een leeuw dan een vrouw Dieren uit de dierentuin die hun verzorger hun verleidings- en paringsmethoden proberen bij te brengen, met de bedoeling hem te helpen zijn droomvrouw te winnen. Dat is het onderwerp van de kome die The Zookeeper, die vanaf van daag in Cinema Texel draait. Hoofdpersoon is de bijzondere Griffin Keyes, die in het bijzijn van een leeuw meer op zijn gemak is dan met een vrouw. Op een dag besluit hij een andere baan te zoe ken, in de hoop toch eens het geluk te vinden. Als de dieren er achter komen, raken ze in paniek en doorbreken ze hun erecode van 'stilte'. Dan blijkt: ze kunnen pra ten! Om te voorkomen dat Griffin vertrekt, leren ze hem de regels van hoffelijkheid en dierenstijl. Geprolongeerd bij Cinema Texel is Harry Potter and The Deathly Hal lows - Part 2, de allerlaatste film in de Harry Potter-cyclus. Daarin barst de strijd tussen de goede en kwade krachten binnen de tove naarswereld pas echt los en komt Harry Potter steeds dichterbij de allesbeslissende confrontatie met de Heer van het Duister. In de 3D-animatiefilm Cars 2 ste ken superraceauto Bliksem McQueen en zijn beste vriend Takel de Grote Oceaan over om te gaan racen in de Grand Prix. De wed strijd moet bepalen wie de snelste raceauto ter wereld is. Wanneer Takel in een internationaal spion- nenavontuur verzeild raakt, blijkt de weg naar succes boordevol valkuilen, omleidingen en hilari sche verrassingen te zitten. Nog een paar dagen te zien is ook de komedie Bad teacher. Cameron Diaz kruipt daarin in de huid van Elizabeth, een lerares die een nogal losbandig leven leidt. Ze drinkt, vloekt erop los, wordt regelmatig stoned en wil niets liever dan een rijke man aan de haak slaan, zodat ze kan stoppen met haar waarde loze baan. Als ze wordt gedumpt door haar verloofde, zet ze alles op alles om de rijke en knappe inval kracht (Justin Timberlake) voor zich te winnen. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Een uitgebreider o ten, excursies en workshops is te v in de gratis Vakantiekrant die ove hele eiland te verkrijgen is, en op texelagenda.nl. Vrijdag 22 juli In het Zeemanskerkje in Oudeschild van 14.00 tot 17.00 gehouden. De vrouwenvereniging In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling De Nacht van de Nasmaak van cabaretgezelschap Oeloek. Toegang €14,0, diner vooraf mogelijk. Zaterdag 23 juli Van 10.00 tot 13.30 uur wordt in het cen trum van Oosterend Luchtfotobedrijf Flying Focus houdt van 10.30 en 16.30 uur open dag in de nieuwe hangar op Vliegveld Texel aan de Post weg in Eierland. Om 13.00 uur gaat op de dijk bij Dijk manshuizen de Texelse 1"-°_u In café De Kombuis op de haven van Oudeschild is vanaf 14.00 uur een optre den te horen van Danny van Tiggele. Bij De Rog in de Kikkertstraat in De Oock- sdorp begint om 23.00 uur een optreden van de Texelse bluesband Sorgenfrei. De toegang is gratis. Zondag 24 juli Op het parkeerterrein bij zwemparadijs Calluna aan de Schumakersweg in De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brou wer aan de Keesomlaan 4A in Den Burg begint om 10.00 uur Bij Bos en Duin aan de Bakkenweg nabij Den Hoorn begint om 10.30 uur de Bos en Duincross over 14 en 8 km. Inschrij ven vanaf 10.00 uur. Op het terrein aan de Hoofdweg in Eier land begint om 12.00 uur d van de MAB. Toegang €10,-, 16 jaar €5,-. De Krim nabij De Cocksdorp wordt van 14.00 tot 20.00 uur gehouden. de Smitsweg in De Dennen begint om 14.00 uur een optre den van The Bosquitos. De toegang is In Klif 12 in Den Hoorn begint om 17.00 uur de nieuwe voorstelling van De Vantas jes. Toegang €6.- TexelTango verzorgt een Argentijnse tan gosalon in het Kunsthuys. Aanvang 17.30 uur. Van 16.00 tot 17.00 uur is er een workshop met docenten Fabio en Manu- Bij De Rog in de Kikkertstraat in De Cock sdorp begint om 18.00 uur een optreden van het duo Salted. De toegang is gratis. Maandag 25 juli In de kerk van Den Hoorn begint om 19.00 uur een concert met viool, piano en cello van The International Holland Music Sessions. Toegang €13,50. Dinsdag 26 juli In De Koog wordt van 12.00 tot 19.00 uur braderie gehouden. Bij het Maartenhuis aan de Ruyslaan nabij De Koog wordt van 14.00 tot 16.30 uur markt gehouden. Het koor De Zingende Zeeman zingt in het Zeemanskerkje in Oudeschild. Aan vang 15.30 uur. Vanaf 14.30 uur verkoopt de Vrouwengroep f De Cocksdorp begint om 20.15 uur een concert van gambist Ralph Rousseau Meulenbroeks. De toegang is gratis. TESO zet TESO in rond het weekend een extra boot in. Dat gebeurt vrijdag, zaterdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zon dag van 14.30 tot 20.00 uur. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Desondanks moeten automobilisten vrijdag (in beide richtingen) en maandag (in Den Helder) rekening hou den met wachttijden van een half uur. \foor meer informatie. Bolle beesten in café De Rog Caroline Paardekooper uit Hilver sum exposeert tot en met septem ber kunstwerken in eetcafé De Rog in De Cocksdorp. Paardekooper toont vrolijk geschilderde werken van dieren onder de naam Bolle Beesten. Er hangen afbeeldingen van onder meer schapen, paarden en kikkers. Rondvlucht met historische Dakota De eerder uitgestelde vluchten met de historische Dakota PH-PBA Prinses Amalia, het voormalige toestel van Prins Bernhard dat nu retrokleuren draagt van KLM, vin den plaats op 30 en 31 juli. Het toestel vliegt op 1500 voet (450 m), een hoogte waarop details in het landschap goed te onderscheiden zijn. Passagiers steunen met hun deelname aan de rondvlucht het behoud van vliegend historisch erf goed in Nederland. De vertrektijd is afhankelijk van het aantal boekingen en de belangstel ling. Deelname kost €125,- per persoon, voor DDA deelnemers €105,-. Sander wint ballonnenwedstrijd Sander Wassenaar uit De Koog heeft de ballonnenwedstrijd gewonnen, die werd gehouden tij dens het Quinty's Pupillentoernooi. Zijn ballon werd gevonden in Zui- dermeer, 69 kilometer ver. De tweede en derde plaats gingen naar Kayne Brieko en Tom Rijn- ders. Hun ballon kwam tot in Span broek, 11 km dichterbij. Op de foto Tom Rijnders, Kaaien Brieko en Daniël Wassenaar (die zijn broer Sander verving) Ingrid Hollander van ABN/Amro, die de prijzen beschikbaar stelde, en Jan van Beek van SV De Koog.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2