TEXBJVGeDA.NL vakantiekrant Spectaculaire autocross Vrijdag 22 juli Minïkermis 11.00 uur. Minikermis bij Restaurant Catharina- hoeve, Rozendijk 17: o.a. zweefmolen, springkus sen, ballonnenclown, schminken, suikerspinnen en blikgooien, tot 16.00 uur. Crossloop Om 19:30 uur start op het ZDH-veld in Den Hoorn een crossloop. De miniloop voor kinderen start om 19.15 uur, de wandeltocht start om 19.25 uur. Met fraaie prijzen. Zaterdag 23 juli Luchtfotograaf Luchtfotobedrijf Flying Focus houdt van 10.30 en 16.30 uur open dag in haar nieuwe hangar op vliegveld Texel, aan de Postweg in Eierland. Triatlon 13.00 uur. Triatlon Texel, start finish bij surf- strandje Dijkmanshuizen. Deelname 225 sporters, 13-16 uur. Spectaculaire start in Waddenzee. Goed te volgen op de dijk. Zondag 24 juli Autocross 12.00 uur. Jaarlijkse MAB autocross, Hoofdweg 35 Eierland. Van 12.00 tot 18.00 uur ronkende moto ren en indrukwekkend schouwspel. Entree 10,-, kinderen tot 16 jaar €5,- Maandag 25 juli KunstHuys 11.00 uur. KunstHuys Texel, Warmoesstraat 45. Iedere maandag en woensdag is KunstHuys Texel geopend. Fotowerk en beeldende kunst van Ericka Voortman. Dinsdag 26 juli Kindertheater 17.00 uur. In theater-restaurant Klif 12, Den Hoorn, van 17.00 tot 20.00 uur het vermakelijke Kindertheater Feest Restaurant. Reserveren tel. 0222-319633/info@klif 12.nl Prijs €17,50. Woensdag 27 juli Folkloremarkt 11.00 uur. In het centrum van Den Burg wordt de hele dag een folkloremarkt gehouden. Deze staat vandaag in het teken van de zee. Boswachter Van 11.45-14.45 uur is de boswachter aanwezig in het bezoekerscentrum van het Nationaal Park (bij Ecomare). Stel uw vragen of maak een insectenho tel! Donderdag 28 juli Kunst voor kids 14.00 uur. Strand paal 17. Kunst voor kids is al jar en een leuke creatieve activiteit voor de kleintjes op het strand van Paal 17. TEXE Het is voor de coureurs weer tijd om met hun bolide te crossen tijdens de Texelse Autocross. Zondag 24 juli om 12.00 uur wordt de eerste autocross van dit jaar gehouden, zowel voor deelnemer als toeschou wer een uniek evenement. Ronkende motoren, crosswagens die in vliegende vaart over het circuit denderen en rondvliegende prut ken merken de race, waarbij in vier klassen wordt gereden. Junioren van 12 tot 18 jaar voeren een onderlinge strijd, net als de coureurs in de Rodeoklasse. De vier cilinder vrije klasse zijn opgevoerde wagens waarbij de snelheden hoog oplopen. De Formule 1 onder de crossers zijn de stockcars. Het evenement vindt plaats in Eierland, Hoofdweg 35, en wordt georganiseerd door de MAB Club. Meer informatie in de Vakantiekrant op pagina 5. Landbouwdag in Den Hoorn De jaarlijkse Landbouwdag is een leuke kijk-, speel- en doedag voor het hele gezin. Interessant voor iedereen die meer wil weten over het landelijke leven op Texel of interesse heeft in paarden, koeien en schapen. Diverse loonwerker- en mechanisatiebedrijven showen hun materialen, er zijn historische machines en er is een grasmaaiertrek. De gehele dag zijn er verschillende activiteiten, zoals spijkerbroekhangen, een minidoolhof en een demonstratie van roofvogels. Kinderen kunnen veel dieren bewonderen op het Boerenerf, spelen op het springkussen en in de draaimolen. Er is een markt met Hoornder en Texelse producten, zoals van de Reu zenaardbei, Kaasboerderij Wezenspyk, Novalishoeve, ijsboerderij Labora en de Bonte Belevenis. De 27e Landbouwdag is donderdag 28 juli van 10.00 tot 17.30 uur in Den Hoorn. De complete tekst staat op pagina 37 van de Vakantiekrant die vandaag verschijnt. Texelse triatlon Op zaterdag 23 juli wordt alweer de 28e kwart triatlon georgani seerd waarbij 225 sporters voor spektakel zorgen. De spectacu laire start van de triatlon is bij het surfstrandje van Dijkmanshuizen. De start en finish van het fietsen en lopen zijn ook bij het surf strandje. De race is goed te volgen op de dijk. De start van de kwart triatlon is om 13.00 uur, de achtste triatlon start 20 minuten later. De weg langs de dijk is afgesloten voor overig verkeer. Meer informatie in de Vakantiekrant op pagina 5. Minimarkt op Fruithof de Veen Minimarkt met onder andere woonaccessoires, keukenaccessoi- res, kookdemo's, boerenondergoed, schapenhebbedingetjes en foto's van Texel. Uiteraard vindt u ook de planten en palmen van Texeltropics en natuurlijk het heerlijke zelfgemaakte gebak van Fruithof de Veen. De minimarkt is op zaterdag 23 en zondag 24 juli bij de winkel van Fruithof de Veen, van 10.00 tot 17.00 uur. Lees verder in de Vakantiekrant op pagina 37. RECEPT Original American Pancakes Voorbeeld ingrediënten: - 300 gram bloem - halve liter karnemelk - 4 eieren - 2 a 3 zakjes vanillesuiker - 2 theelepels vanille aroma Bereiding: Meng de bloem, bakpoeder en vanillesuiker met een garde om in een beslagkom. Klop het geheel goed door en laat het daarna even rusten. Maak met een pollepel een mooi rondje op een voorverwarmde bakplaat. Maplesyrup met vers fruit is ook een heerlijke variant met bijvoor beeld blauwe bessen, aardbeien, frambozen en bramen.Het com plete recept staat op pagina 33 van de Vakantiekrant die van daag verschijnt. TEXEL Vakantiekrant is mede tot stand gekomen door de medewerking van: Fruithof de Veen Galerie 14-16 Post Lange Muur Leijdekkers Tuk Tuk TX10 Emmie TX 35 Zee: TX 20 Orion TX44 Hutjes Smulpot Slijterij Smidt-Witte Slijterij de Wit fcami cnv.n

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 8