TEXELSE 9 COURANT Lunchrestaurant Texelhoeve in vol bedrijf 'We hebben een harde baan en geen prut' VRIJDAG 22 JULI 2011 Lekker weer voor strandloop Krim Het is nog een beetje onwennig, zowel voor bezoekers als voor medewerkers, maar lunchres taurant de Texelhoeve aan de Kogerstraat in Den Burg is sinds enkele weken volop in bedrijf. De kleding van de medewerkers, de tafels en stoelen, de parasols en zelfs de vlaggen en uithangbo- ren, alles ademt de sfeer van nieuw. Dat is niet vreemd, als je bedenkt dat het lunchrestaurant het afgelo pen jaar nieuw gebouwd werd op de plek van de uit 1907 daterende Theodorahoeve, die daarvoor geheel werd afgebroken. Op de vrijgekomen ruimte liet Woontij vier woningen bouwen en het nieuwe restaurant. In het lunchrestaurant Weblog Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Rudolf Weijers een week lang een weblog bij. Hij is één van de organisatoren van de autocross, die zondag 24 juli en 21 augustus op het circuit in Eierland wordt gehouden. Over beton storten, een opgehoogd middenterrein, een overuren draaiende pomp, ouwe koeien en Harry van bocht 4. Het com plete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Vrijdag) Vanmorgen vroeg uit de veren en extra op tijd naar de zaak, gis teravond geprobeerd bestanden samen te voegen, maar wou weer eens niet lukken. Op de zaak, met hulp, lukt het wel en kunnen de uitnodigingen geprint worden. Even m'n eigen werk aan de kant, want dat gaat ook gewoon door. Diverse offertes en calculaties nagelopen en dan nog even snel, nog voor de koffie, de tekening gereed gemaakt, voor het weeg- punt om het gewicht van de auto's te controleren. Inmiddels is het 10.30 uur op naar de MAB-club om gereedheid te maken om beton te storten. Geluk kig heeft Pa Weijers alles al klaar liggen, rei, wapening, harken, scheppen, alles is aanwezig. Men- no (onze voorzitter) komt om 11.30 uur even langs om te helpen, maatvoering op de planken gezet en waterpasheid gecontroleerd. Beton is laat, Anne moest eerst even naar De Koog en is om onge veer 12.15 uur pas bij de MAB. Vanmiddag eten overslaan, dus. (Zaterdag) Een nieuwe dag start om 8.30 uur met ontbijt en koffie na een onrus tige nacht. De buren moesten om half twee hun partytentstokken opruimen, rechtop in ons bed was het gevolg (wat slopen ze daar nou weer?). Om 10 uur komen ze de kassawagen verplaatsen naar het MAB-terrein. Gerard en Aad zijn mooi op tijd, opladen en op naar de MAB. Neerzetten van de kassawagen is een peulenschilletje, goed materi eel doet veel. Even naar de zaak om een krik te halen en de wagen vlak te stellen. 11.45 uur tijd voor een bakkie. Frans komt langs, de vlaggenmasten neemt hij voor in de nieuwe stolp hebben mensen met een verstandelijke beperking een werkplek gevonden. De nodige vakkennis wordt ingebracht door Rob Vos van De Pelikaan, die tekende voor de exploitatie. Mede werker René Rijk, die geheel is vrijgemaakt van De Pelikaan om de zaken in Texelhoeve in goede banen te leiden, wordt ondersteund door een team van een of twee koks en enkele bedieningsmede werkers. De overige werknemers van de Texelhoeve zijn cliënten van De Waerden. Het project werd mede mogelijk gemaakt door bij dragen van de stichting Samen Eén, gemeente en provincie en het Europees fonds voor Plattelands ontwikkeling. Het is nog even zoe- rekening samen met Jan-Dirk, heerlijk dat komt goed. Uiteindelijk toch maar niet aan de crossauto van Dennis. Dat moet morgen dan maar. Wel het zwem bad op orde gemaakt. Chloor en PH zijn op orde en het water is lekker warm, 25 graden. De rest van de dag maar eens even niets doen, tijd voor het gezin! Wel moet ik even op Twitter zetten dat we de 24ste de eerste cross hebben. Kijken of we via de sociale media ook mensen kunnen benaderen. Veel is te volgen via #MABclub en #Texel en alles via @Texel49. Vanavond het blog gemaakt, en nu gewoon voor de buis, even het hoofd leeg maken. (Zondag) Rustdag, zou je zeggen, helaas niets is minder waar, door veel tijd in de MAB te steken is de auto van Dennis (mijn zoon) nog niet gereed. En dat zou wel lekker zijn, want op het laatste moment, daar hebben we geen zin in. Jaren terug deden we dat wel alles op het laatste moment, zelfs tot zaterdagavond of zondagmorgen nog een motor verwisselen, maar toen reden we nog in Oosterend. We hebben nu op de Hoofdweg een superbaan. Ik durf te stellen: de mooiste baan van Nederland. Voorheen hadden we nog wat waterproblemen op het midden terrein, maar dat is nu ook verle den tijd. Afgelopen voorjaar heb ben we van Natuurmonumenten grond vanaf Utopia gekregen en is het middenterrein 40 centimeter opgehoogd. De auto van Dennis is inmiddels gereed, en die van Roy ook, reser vespullen staat in kisten klaar, dus zaterdag laden en kunnen zo weg. Wedstrijdleider Dirk Barends belde of de vergadering van morgen nog doorgaat. Na enige twijfel toch alle autocrosscommissieleden een SMS gedaan dat we morgenavond wel even vergaderen, inclusief de keurmeesters. (Maandag) Vanmorgen om 7.00 uur op mijn werk. Alle post doorgelopen en offertes die gereed lagen nageke ken. Het weer opgevraagd via Bou wend Nederland. Hier houd ik al twee weken het weer voor aanko mende zondag in de gaten. Begin me nu wel wat zorgen te maken. ken naar de juiste formule, maar op de kaart van het lunchrestaurant prijkt een uitgelezen keus aan slowfood-, fairtrade- en Texelse producten. Over de herkomst van al deze ingrediënten wordt nadere informatie gegeven. De bedrijfskleuren van Texelhoeve zijn (licht)groen en zwart, het beeld merk toont niet alleen een stal- raam, maar verwijst ook naar de groei die de medewerkers doorma ken onder de bescherming van De Waerden, het Maartenhuis en de Texelhoeve. De reacties zijn - vol gens Rijk - de eerste weken posi tief. Ook de medewerkers zijn erg te spreken over hun nieuwe werk plek. De zekerheid wordt nu steeds gro ter en het ziet er tot op heden niet super uit. Maar goed, we zullen van dag tot dag kijken en overleg gen, maar de beslissing zal pas zondagmorgen na overleg met onze Texelse weermannen Ed of Mike genomen worden als het er niet goed uitziet. 20.00 uur vergadering voor de laatste punten die gedaan moeten worden voor zondag aanstaande, inclusief de keurmeesters! Bijna iedereen was aanwezig. We heb ben punt voor punt doorgenomen wie wat gaat doen. Het is een jaar lijks terugkomend verhaal, wat inhoudt dat de langzittende com missieleden weten wat er gebeu ren moet, misschien wel beter dan ik. Met een gerust gevoel zie ik komende vrijdag aan. Ik zelf zal later komen, want we hebben de Bouwvaksluit BBQ en borrel met alle mannen van Bouw- en Tim merbedrijf Bruin Weijers. (Dinsdag) Na het werk op de baan geweest om te kijken hoe deze er bij lag na al die regen die de afge lopen dagen is gevallen. Prima, dat is het juiste woord. Het water loopt prima naar de sloten en de pomp draait overuren, we hebben een harde baan en geen prut. Terwijl ik daar was, belde Bart met een verzoek. Na overlegd te heb ben met Menno is besloten het verzoek in te willigen, Morgenoch tend krijgt een jongen in de bus naar Den Helder een superverras sing! Super als je mensen blij kunt maken met een klein dingetje. Even langsgebracht bij Bart op de zaak en snel naar huis, vanavond een vrije avond met even geen MAB was de bedoeling. Een heerlijk zonnetje, weinig wind en laag water, het kon niet beter tijdens de derde editie van de strandloop bij paal 28. Bij de jeugdlopers verschenen veertien deelnemers aan de start voor hun 1200 meter. Rik Bijpost (4.43) wist Sil van Heerwaarden achter zich te laten. Deze had zeven seconden meer nodig. Noach Middag uit Asperen kwam als derde jongen binnen (5.31). Bij de meisjes ging de strijd - zoals gewoonlijk - tussen Jasmijn Bap tist en Milou de Ruijter. Baptist won in 5.15, maar de afstand tussen hen wordt steeds kleiner. De Ruij ter kwam in 5.15 over de streep. De 4 km was een prooi voor Marnix de Witte in 16.08 minuten. Hij had een goede concurrent aan Niek Broekhuizen uit Houten die in 16.16 binnenkwam. Eerste dame op deze Wat vindt u? Erfpacht 'Staatsbosbeheer wil erfpacht grond die midden in de natuur ligt (waar gebruik en bebou wing volgens SBB invloed heb ben op de omliggende natuur en landschapswaarden) niet verkopen. Is dit terecht of niet?' Dat was de stelling waarop een week lang via de site van deze krant kon worden gereageerd. Het onderwerp leek nogal gevoelig te liggen en leidde tot enkele scher pe reacties. Enerzijds werd de stelling 'tendentieus' en 'mislei dend' genoemd, anderzijds werd gezegd dat hij 'nergens op sloeg'. 'Een enquête op deze manier is Zit ik na het eten gewoon alleen thuis, iedereen had wat. Menno gebeld of hij de koffie klaar had, even ouwe koeien uit de sloot gehaald, schoolherinneringen opgehaald en de jeugd bespro ken. We krijgen nu de rust terug, zijn we van mening, alles lijkt gere geld! (Woensdag) Harry van bocht 4 belt. We zaten in spanning of we alsnog op zoek moesten naar een andere vlagger, maar heeft toch op zijn werk kunnen regelen dat hij de eerste en de tweede cross vrij is! Maar dan toch nog een vervelend telefoontje. De opsteller in de pits die we geregeld dachten te heb ben, ziet toch af van het regelen van de opstellingen. Jammer, maar even een vervanger regelen is bijna niet te doen. We hebben diverse mensen benaderd, maar ze bellen niet terug of ze zijn op vakantie, enz., enz. Dit is een les voor volgend jaar, om reserve mensen achter de hand te heb ben, want dit is echt frustrerend. Vanavond een mail de deur uit gedaan naar alle rijders of ze de auto aan de straat willen zetten zaterdag, om zo even nog meer reclame voor de cross te maken. Later dan gepland naar de cross auto om alles na te lopen, maar we bleken de verkeerde spullen te hebben. Jammer. Dan maar even kijken bij de kassawagen. Die is echt super geworden. Mark-Peter heeft er vanavond mooie recla mestickers op geplakt, die komen supermooi uit op het spuitwerk van Cees Daalder. Toch even de sleutel er bij gepakt om binnen te kijken. We geloven onze ogen niet. Een zeiltje zouden we er in doen. Maar supermooie, prachtige vloerbedekking is er in gelegd. Woonhuys Moerbeek heeft dit geregeld. Hans en ande re, bedankt! De week van... Tom en Joop Tom Steenvoorden en Joop de Jong houden de komende week het weblog bij in de serie De week van... Zij zijn betrokken bij de orga nisatie van de Durper Markt, die in de zomer elke donderdag in De Cocksdorp wordt gehouden. afstand was Shannan Eijkhout uit Den Burg (21.26). Een prachtige strijd werd gevoerd op de 8 km. Kwamen Jaap Witte, Jan Stuursma en Kurt Wittemans na 4 km nog gelijk door, in de laatste meters moest Witte (29.06) zes seconden toegeven aan Jan Stuursma uit Sappemeer (29.00). Kurt Witte mans kon het hoge tempo niet bij houden en eindigde in 29.35 als derde. Margot van der Ven uit Den Burg was eerste dame (36.28). De volledige uitslag en foto's zijn te vinden op www.avtexel.nl. De volgende loop van de AV Texel is zondag bij Bos en Duin. De inschrijving start om 9.45, de loop om 10.30 uur. De jeugd loopt 1035 meter, de volwassenen kunnen kie zen uit 4,3 of 8,6 km. Voor meer informatie: Rita Dogger, tel. 313387. misleidend en zou door SBB rich ting de erfpachters misbruikt kun nen worden', merkt N. Kruys van Vlieland op. Om daar aan toe te voegen dat dat de Texelse Cou rant niet in dank zal worden afge nomen. 'Waar het om gaat', zegt Kruys, 'is dat SBB erfpachtgrond waarop duinhuisjes of hotels e.d staan, niet wil verkopen. Dit zijn over het algemeen gronden die al ruim 70 jaar bebouwd zijn en waar je niet echt over beschermde natuur kunt spreken.' Ook Harry Wuis uit Amsterdam, voorzitter van de belangenvereniging erfpachters SBB op Texel, stelt dat de stelling voortkomt uit 'onbekendheid met de situatie'. In een brief noemt hij acht punten waarom dit zo zou zijn, waaronder dat het hier gaat om permanente ondergrond van woningen en bedrijven en dat het niet zo is dat de percelen midden in de natuur liggen. 'Niets is min der waar. Bijvoorbeeld Uit en Thuis, Korverskooi, twee wonin gen Ploeglanderweg met daar naast een speelweide en parkeer terrein, woningen familie Schoo aan de Ruyslaan.' Verder stelt Wuis dat ook de gemeente land schapswaarde zou kunnen garan deren en dat de erfpacht de woningen nauwelijks verkoopbaar maakt. De uitslag van de stem- Op uitnodiging van TexelTango verzorgen de jonge docenten Fabio en Manuela zondag 24 juli een workshop in het Kunsthuys aan de Warmoesstraat in Den Burg. Iedere vierde zondag van de maand komen gastdocenten naar het eiland voor lessen en een optreden. Fabio en Manuela leerden elkaar kennen in de dansscène van Amsterdam. Samen geven zij sindsdien lessen en demonstraties. Als danspaar zijn ze verbonden aan het orkest Origen Tango, waar mee ze geregeld optredens verzor gen. Ook werken ze mee aan tan go-evenementen in binnen- en buitenland. Manuela studeerde aan de kunst academie en volgde diverse oplei dingen in de tango. Fabio werd geboren in Argentinië en groeide BODY Brein zoekt vrijwilligers De organisatie van BODY Brein Festival van 5 tot 7 augustus zoekt vrijwilligers. Er zijn men sen nodig voor de teams opbouw, afbouw, multimedia, sales pro motie, ticket service pootjeba den, runners en allrounders. Op- en afbouw gebeurt voor en na het festival. Vrijwilligers wacht 'een unieke ervaring', deelname certifi caat, een goodiebag, eten en een gratis workshop. Vrijdag 29 juli is er een informatiebijeenkomst voor alle vrijwilligers. Opgave via info@bodyenbrein.nl o.v.v. Vrijwilli ger 2011 of bellen met 06-14401898 of via de BODY Brein facebook- pagina. Vermeld persoonlijke gege vens; naam, leeftijd, adres, e-mail- adres, telefoonnummer, beschikbaarheid (datum en tijden) en naar welk team de belangstel ling uit gaat. Niels Jimmink wint wielerrit Door in de eindsprint Thomas Boom en Roel Bakker nipt achter zich te houden, heeft Niels Jim mink de wielerrit gewonnen die dinsdagavond op de baan in Den Burg werd gehouden. De drie reden samen met Niels Bos, Luuk van der Meer en Jordy Vinke in een kopgroep, die al snel in de wed strijd ontstond. Ook in de B-poule moest een eind sprint de beslissing brengen. Deze was uitermate spannend. Uiteinde lijk won Jelmer Bot. Ronald Kra mer, Sjors Jimmink, Wouter van Tatenhove, Pascal Evers, Tony Schaefer en Joey Mets finishten allemaal binnen een seconde van de winnaar. In de jeugdwedstrijd was Jim Boogaard de snelste. Hij versloeg Joost Ruardy, Jacob Kooy, Bregje Jimmink, Martijn Riteco en Noah Mulder. ming geeft volgens Wuis 'een beeld dat de lezers geen benul hebben van de achtergrond en daarom voor het gemak "ja" ver melden.' Als dat zo is, hebben de lezers zich sinds het schrijven van de brief van Wuis goed laten voor lichten. Van de in totaal 393 stem mers antwoordde 65 procent 'nee'. De nieuwe stelling luidt: 'Het Marsdiep is een goede plek voor het houden van powerboatraces.' Er kan gestemd worden via www. texelsecourant.nl. op in Argentinië en Nederland. Hij behaalde het diploma Maestro de Tango aan de Tango Academica in Buenos Aires en staat bekend als een gedreven en gepassioneerd dansdocent. 'Met zijn perfectie en gedetailleerde uitleg haalt hij wel het beste uit zijn studenten', meldt TexelTango in een persbericht. Tango betekent voor hem meer dan alleen een dans. 'Voor hem is het de manier om een verbinding te leggen tussen zijn Nederlandse leven en zijn Zuid-Amerikaanse roots.' De workshop van Fabio en Manu ela begint om 16.00 uur en wordt vanaf 17.30 uur gevolgd door een tangosalon, met muziek van DJ El Ruido. Deelname kost €15,-. Toe gang tot alleen de salon kost €5,-. Een danspartner is niet vereist. Schoenen met dunne zolen wor den aangeraden. Manuela en Fabio bij TexelTango

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 9