1EXBJVGBSCA.nl Leitjesroute door 'mooi Oosterend' Vantasjes blijven bron van vermaak TEXELSE 2 COURANT DINSDAG 26 JULI 2011 Internationale circusartiesten Circus Renaissance strijkt vol gende week neer op de Nikadel in De Koog. De première is don derdag 4 augustus, aanvang 20.00 uur. Daarna zijn er tot en met zondag 14 augustus dage lijks twee voorstellingen, die om 15.00 en 20.00 uur beginnen. Op zondag is er slechts één voorstelling. Deze gaat om 14.00 uur van start. Renaissance is een Nederlands circus, maar de meewerkende artiesten zijn afkomstig uit de hele wereld. GrandDad Daniel in Strends End In Strends End aan de Ach tertune in Oosterend wordt op woensdag 27 juli en 3 augustus de muziek verzorgd door de viermansformatie Granddad Daniel. De muziek van deze groep is geïnspireerd door de bluegrass van Bill Monroe, de country van Hank Williams en de americana van Neil Young. De vijfsnarige bluegrassbanjo, mandoline en de akoestische gitaar zorgen samen met de double bass voor een krachtige akoestische bege leiding voor de close harmony zang. Het optreden begint om 17.30 uur, de toegang is gratis. Openluchtdienst De Protestantse Gemeente Waal, Koog, Den Hoorn houdt zondag 31 juli een openlucht- dienst op het veld van ZDH aan de Witteweg nabij Den Hoorn. De dienst begint om 10.00 uur, voorganger is ds. Kees Frank Klaassen. Muzikale medewerking wordt verleend door accordeonist Jan Bakker uit De Waal. Als inlei ding op de dienst wordt al voor 10.00 uur begonnen met samen zang. Tijdens de dienst wordt een extra collecte gehouden voor het bestrijden van de hongersnood in Afrika. Daarvoor werd afgelopen zondag reeds €478,- opgehaald. Als het weer daartoe noodzaakt, wordt de dienst verplaatst naar de kerk. Strender Dance In café De Kroonprins in Ooste rend wordt zaterdag 30 juli Strender Dance gehouden. Van 20.00 tot 2.00 uur wordt de muziek verzorgd door DJ's Joaquin, Maxm, DJ Dada en Vekx. De minimumleeftijd voor bezoekers is 16 jaar, de toegang bedraagt €5,-. Big Night in Filmhuis In het Filmhuis van De Kroonprins in Oosterend draait donderdag 28 juli Big Night. Primo Pilaggi (Tony Shalhoub) en zijn jongere broer Secondo (Stanley Tucci) runnen samen restaurant The Paradise. Het is echter geen kassucces en Secondo ziet nog maar één manier om klanten te werven. Hij 'regelt' een hoge gast om te komen dinerenl. Maar op de Gro te Avond blijft diens komst uit. Met Isabella Rossellini, Minnie Driver en Marc Anthony. Aanvang 21.00 uur. Diner vooraf is moge lijk. In Oosterend is vorige week de nieuwe Leitjesroute officieel in gebruik genomen. 'Een wande ling door het mooie Oosterend', staat in de begeleidende bro chure in het speciale kastje op de voormalige Vivowinkel in de Kerkstraat. De route dankt z'n naam aan de leistenen verwijsbordjes in het dorp, die corresponderen met de beschrijving van de route van 1300 meter door het dorp. De start is bij Spar supermarkt Koot, langs de monumentale Maartenskerk, door straatjes als Koetebuurt, Verloren- kost en de Peperstraat. Wande laars worden gewezen op vissers huisjes en andere markante panden en kunstobjecten, zoals het bronzen beeld van het schaap met lammetjes. In de brochure ook informatie over de historie van het vissersdorp, die is verweven met de naam van de straatjes. Zoals bijvoorbeeld de Wierstraat is vernoemd naar het zeegras dat ooit voor inkomsten zorgde. De Leitjesroute komt voort uit de 'keukentafelgesprekken', waarin Oosterenders met elkaar over de toekomst van het dorp van gedachten wisselden. Ruud Tim mer van de dorpscommissie: 'Het leverde veel ideeën op. Ingrijpen de plannen, waarvan de realisatie een lange adem vergen, maar ook kleinschalige, die snel kunnen worden uitgevoerd. Zoals de Lei tjesroute. Meerdere Oosterenders kwamen met deze suggestie. Een jaar of twintig geleden heeft de route ooit in een boekje gestaan en men vond het leuk als het weer in ere zou worden hersteld.' De route is gemaakt door Bep Mechielsen en Frida Timmer, de leitjes zijn geschilderd door Ger de Jong, het kastje is getimmerd door Cees-Aris Trap, Cintha Tim mer ontwierp de brochure, waar voor Jacob Kraaikamp de foto's leverde en Gerrit van Strien het drukwerk verzorgde. De folders liggen, behalve in het kastje, bij alle ondernemers in het dorp en bij de VW. Want de route is met name bedoeld voor toeristen. Vernieuwend kun je ze moeilijk meer noemen, maar De Vantas jes blijven een bron van ver maak voor jong en oud. Dat bleek zondag in Den Hoorn, waar het huisgezelschap van theater Klif 12 tientallen kinde ren en hun (groot)vaders en (groot)moeders op een uiterst genoeglijk uurtje theater trak teerde. Met Klojo (Cor van Heerwaarden) en tante Ko (Margriet de Graaff) als vanouds in de hoofdrol gaan De Vantasjes in deze vorm hun 24ste seizoen in. Het recept is bekend: grapjes, liedjes, gesprek jes vol misverstanden, maffe kos tuums en een avontuur vol Texelse elementen vormen de ingrediën ten van een voorstelling die zich vooral richt op jonge kinderen, maar waarbij ook volwassenen zich niet snel zullen vervelen. In de nieuwste show maken drie Sommeltjes (Eline Waerts, Lotte van Dongen en Joost Graaf) hun opwachting. Zij gaan op bezoek bij boer Biem (Bas ten Have), die eigenlijk Bertus heet, maar zich na zijn verhuizing van de Achter hoek naar Texel Biem laat noe men, 'omdat iedere Texelse boer nu eenmaal Biem heet'. Hij is net in het huwelijk getreden met Angeline, zijn vriendin uit het Gooi (Ineke Witte), die wel lief is, maar van het boerenleven nog weinig weet heeft. Wanneer Klojo en tan te Ko van de bruiloft horen, willen ze er ook heen. Weliswaar kennen ze het bruidspaar niet, de taart die er bij elke bruiloft wordt geser veerd, lusten ze wel. Erg welkom blijken ze niet, maar wanneer ze beloven met het boerenwerk te helpen, mogen ze toch blijven. Wat er op een boerderij allemaal gebeurt, is te zien tijdens een filmpje, opgenomen op kaasboer derij Wezenspyk en geprojecteerd op een scherm, dat halverwege de show naar beneden komt. Het filmpje was al eerder te zien tij dens een show van jaren geleden, maar erg is dat niet. Het is verma kelijk en bovendien is het publiek steeds weer nieuw. Opvallend waren de mooie lied jes, met stemmen die prima bij elkaar passen. Complimenten ook voor Janko Duinker, verantwoor delijk voor het licht en geluid. De hele zomer lang is er nog iedere zondag (en dus niet meer de gebruikelijke donderdag) een Een uitgebreider overzicht van activi teiten, workshops en excursies is te vinden in de graties Vakantiekrant, die overal op het eiland te verkrijgen is, en te vinden op www.texelagen- da.nl. Dinsdag 26 juli In De Koog wordt van 12.00 tot 19.00 uur braderie gehouden met gratis kinderattracties. Het koor De Zingende Zeeman zingt in het Zeemanskerkje in Oudeschild. Aanvang 15.30 uur. Vanaf 14.30 uur verkoopt de Vrouwengroep hand- In de Waddenkerk te De Cocksdorp begint om 20.15 uur een concert van gambist Ralph Rousseau Meulen- broeks. De toegang is gratis. Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Vrij. 22 juli Zat. 23 juli Zon. 24 juli Ma. 25 juli Din. 26 juli Woe. 27 juli Don. 28 juli 07 eerder hoog water. Zaterdag 23 juli laat ste kwartier, maandag 25 juli doodtij, zondag 24 juli zon op 5.46 uur, onder 21.48 uur. 13.35 u. 14.05 u. 15.04 u. 16.46 u. 17.55 u. 19.20 u. TEXELSE'^COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Barnard Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €86,55 €84,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken afloop van de abonnementsperi o< Woensdag 27 juli In het centrum van Den Burg wordt de hele dag een folkloremarkt gehou den. Deze staat vandaag in het teken In Strends End aan de Achtertune in Oosterend begint om 17.30 uur een optreden van de viermansformatie Granddad Daniel. Bij eetcafé De Rog in de Kikkert- straat in De Cocksdorp begint om 18.00 uur een optreden van Deeper Shade. De toegang is gratis. Bridgeclub Alert houdt in De Bijen korf in Oosterend een bridgedrive, aanvang 19.45 uur. Aanmelden uiter lijk 19.30 uur. Gasten zijn welkom. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijf blad aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbelstu die. Donderdag 28 juli Op het terrein aan de Kleiweg nabij Den Hoorn wordt van 10.00 tot 17.30 uur de Landbouwdag gehouden. Met keuring, demonstraties en alle ande re facetten van de landbouw op Texel. Toegang €5,-, kinderen gratis. In de Kikkertstraat in De Cocksdorp wordt van 14.00 tot 20.00 uur de Durpermarkt gehouden. In de kerk van Den Hoorn begint om 19.00 uur een concert met viool, piano en cello van The International Holland Music Sessions. Toegang €13,50. In café De Kroonprins in Oosterend is vanaf 21.00 uur de film Big Night (1996) te zien. Toegang €5,-. Vrijdag 29 juli In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt gehouden. De vrou wenvereniging verkoopt handwer ken. Om 19.30 start op het ZDH-veld in Den Hoorn een crossloop. De mini- loop voor kinderen start om 19.15 uur, de wandeltocht om 19.25 uur. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling 'Lijf on Stage' van LOS. De toegang bedraagt €16,-. Diner vooraf is mogelijk, reser veren gewenst. TESO In verband met de te verwachten extra drukte zet veerdienst TESO rond het weekend een extra boot in. Zo wordt vrijdag, zaterdag en maan dag tussen 9.30 en 16.00 uur een halfuursdienst onderhouden. Zondag is dit het geval tussen 14.30 en 20.00 uur. Toch moeten automobilisten rekening houden met wachttijden tot een half uur. Maandag zijn de afvaar ten van 10.00 uur uit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend or het vervoer van gevaarlijke stoffen. voorstelling van De Vantasjes. Deze begint steeds om 17.00 uur. De toegang bedraagt €6,-, inclu sief een consumptie. 24 uur „jrdag. 1 da9S i pef «""N Het laatste nieuws het eerst! www.texelsecourant.nl Ook te volgen via Twitter @texelsecourant I en facebook Texelse Courant l Schrijnend Ik heb het gedaan... Midden in de nacht. Wantje kunt het niet maken dat Annie een crimineel verleden heeft. Stiekem, met mijn schroe- vendraaiertje, heb ik de naam bordjes van de Stenenplaats en de Groeneplaats verwisseld! Is het u niet opgevallen? Ruim één week zijn de bordjes verhangen. Maar vanmiddag heb ik ze weer teruggehangen hoor. Ik vond het zo sneu voor de Groeneplaats dat er zo over gepraat wordt. En dan ook nog bijna die nuloptie. Dat klinkt toch niet. Plan Nul. Wellicht iets voor een disco op die plaats? Nee, dan bekt 2 A stukken beter! Dus wat dacht Annie? Ik maak in één keer een eind aan die ellende door de hele Groeneplaats te ver kassen. Vervolgens ben ik con stant op straat gaan lopen en ik heb iedereen zijn plaats gewezen. Prachtig An, hoorde je. Je ziet COLUMN niks meer van het gapende gat. Horeca zat, leuke winkeltjes, Frans op accordeon, Lies op kruk, wat wil je nog meer? Nee, die Groeneplaats moet vooral zo blij ven..Tja, en dan de reacties over de door mij vernieuwde Stenen plaats. Ach, een lindeboom is weer eens wat anders dan een kastanjeboom... Die Gofferplop, is dat typisch Texels? Komt er hier een concours hippique of is het echt een fietsenstalling? Waarom maakt de Gemeente er geen bewaakte fietsenstalling van? Of een openlucht zwembad, want je moet laarzen aan om je fiets te pakken... Wat ik vervolgens heb gedaan is de afdeling Narcotica gebeld, onze undercoverafdeling, genaamd It Wiid. Ik vertelde ze dat er in cocaïne werd gehandeld. Op de Stenenplaats. Want je ziet daar allemaal mensen met witte snorharen, neusgaten en dergelij ke. Dat het door de poedersuiker kwam, vertelde ik er niet bij. Diverse ontruimingen waren het gevolg! Het plein werd compleet schoongeveegd. Dat kon ook geen kwaad. En nu is het dus een Zero Tolerance zone geworden. Nou is zero hetzelfde als nul, dus dat komt mooi uit. Maar ja, het gevolg is dat de originele Groene plaats zit met een bezoedeld ima go. En de vervuiler betaalt. Dus of Annie maar wilde zorgen voor een nieuwe naam. Welnu, dat kan je wel aan mij overlaten! En wat het geworden is? Het Plein van de Hemelse Onvrede wellicht? Het Vrijthof van het Noorden? Of deze: het Plein van het Voortschrijnende Inzicht. Ann ie@texelsecourant. nl Tante Ko (Margriet waren het niet altij i (Cor van Heerwaarden), boer Biem (Bas ten Have) en Angeline 'uit het Gooi' (Ineke Witte)

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2