TEXELSE^COURANT TEXEL Cf roen ^wartrjexeis in het harL, Intrekken bouwvergunning Isola Bella is rechtmatig Vrachtwagen op zijn kant ;UuoonHuos .txl Kamerlid: snelle oplossing aanlegsteigers veerdienst OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12594 VRIJDAG 29 JULI 2011 Tijdens Park popje in de Wezentuin tre den zondag zeven tot acht bands op, van routiniers tot jong talent. Op het Tessel- toernooi van Deuce pakte ten nisser Ewoud Bakker in de hoogste catego rie Heren Enkel 3 de eerste plaats. 'Ik wil iets om handen hebben en geniet van contact met mensen', vertelt schoonheids specialiste Irma de Wit-Kooij. Onderzoek heeft uitgewe zen dat er geen bruikbare alter natieve zijn voor stuifbe- strijding op Texel. Het intrekken van de bouwver- dijk was rechtmatig. Aldus oor gunning voor het gedeeltelijk veranderen van het woonhuis van Isola Bella aan de Rozen- Vacature Gevraagd: jonge journalist m/v, aanvullende eisen, dit zijn de zoge naamde Kleine Lettertjes: Mateloze belangstelling voor alles maar dan ook alles, hoe onbenullig ook, wat zich in het kleine, tragisch geha vende hartje van Den Burg afspeelt; Bereidheid tot het volgen van ein deloze leutervergaderingen en daar dan toch nog een leuk verslagje van willen schrijven; Blijvende inte resse in de meningen van gewich tige belangenclubjes; Geen enkele belangstelling voor autocross (daar worden toch al hele lappen papier over volgeschreven); Permanent enthousiast over de volgende al maar terugkerende onderwerpen: Parkeren, ganzen, autocross, erf pacht, parkeren, autocross, gan zen, parkeren, erfpacht en o ja, natuurlijk ook nog parkeren. Voor verdere informatie over deze vaca ture kunt u niet terecht bij Woelmuis deelt de rechtbank van Alk maar. Het recreatieve gebruik van acht a negen kamers is strijdig met het beleid op het eiland. De gemeente verleende de vrij stelling in 2009. Tien voor Texel (TvT) tekende bezwaar aan. Het (vorige) college verklaarde dat destijds 'niet-ontvankelijk', onder meer omdat de vereniging niet voldoende belanghebbend zou zijn. TvT stapte hierop naar de rechter, waarna de vereniging als nog ontvankelijk werd verklaard en het college een nieuw besluit moest nemen. Inmiddels was een nieuw college van b en w aange treden, waarna de verleende vrij stelling en bouwvergunning (voor de verbouwing die inmiddels was uitgevoerd) alsnog werden inge trokken. Hierop tekenden P. Prins en H. Hottentot van Isola Bella beroep aan tegen dit besluit. De rechter stelt vast dat volgens de beleidsnota Toerisme en Recreatie op Texel, Kwaliteit en Ontwikkeling de volgende defini tie voor logies met ontbijt wordt gehanteerd: 'Het inpandig in eigen woning in gebruik hebben van ten hoogste vijf slaapplaat sen bij particulieren, voor toeristi sche verhuur aan derden'. De Een gekantelde vrachtwagen leid de dinsdagmiddag tot een strem ming van de Pontweg. Nabij de Redoute ging een vrachtwagen van AB Texel, geladen met com post, op zijn zij waardoor er geen ander verkeer meer langs kon. Tus- Expositie in Novalishoeve In één van de stallen van de Nova lishoeve bij Den Hoorn is vanaf zaterdag 6 augustus de schilderij ententoonstelling Engel, mens en dier van Herman Smith te zien. Om 15.00 uur is er een feestelijke ope ning, met een rondleiding door de kunstenaar. Deze wordt gevolgd door een verhaal van boer Sake Gerritsen van de Naoberhoeve en een concert voor de dieren van Novalishoeve, verzorgd door de sen half vier en circa zes uur moest verkeer van en naar de boot wor den omgeleid. De chauffeur van de vrachtwagen bleef ongedeerd. Meer op pagina 5. 03Efi£m rem Os CËg Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Natuureiland Texel yf Nationaal Park Duinen van texel BODY Brein TEXEL IP: ifoordeelland vakantiekrant Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Garage Westend www.texelseautopagina.nl Bekendmakingen op pagina 12 TEXELSE0COURANT Sonja Bakker en Catalijne Lap poetsen de vacht van Rood bont 1 uit de stal van Anton en Manuela Bakker van Wes terheem. Ze was de enige roodbonte koe (pink) op de jong veekeuring, onderdeel van de 27ste Landbouwdag die donderdag werd gehouden. De meisjes zijn weken in de weer geweest met de voorbereiding voor de keuring. De weergoden waren het evenement bij Den Hoorn werd gehouden gunstig gezind. Al tijdens de officiële opening 's morgens door Kamerlid Janneke Snijder-Hazelhoff scheen de zon uitbundig. De WD-politicus sprak lovende worden over het ondernemerschap van de Texelse landbouwers en het aantal jonge agrariërs dat klaar staat om de bedrijven over te nemen. Ze benadrukte de noodzaak om niet verder te tornen aan de oppervlakte landbouwgrond. 'Texel heeft het meer dan nodig.' Snijder-Hazelhoff maakte haar compli menten over het evenement in Den Hoorn, dat op een lange en succesvolle geschiedenis kan terugzien. Nu de organisatie in handen is gekomen van de Stichting Landbouwdag Texel is het accent meer op het nieuwe elan van de moderne landbouw komen te liggen. Dat bleek onder meer uit het indrukwekkende arsenaal aan machines dat tentoon was gesteld. Maar ook voor nostalgie en tradi tie was nog volop ruimte. Een uitgebreid fotoverslag over de Landbouwdag op pagina 11. ifoio ann<r,™,»™; Er moet zo snel mogelijk een goede oplossing komen voor de aanlegsteiger in Den Helder. De boot moet ten alle tijden blijven varen. Dat zei WD-Kamerlid Janneke Snijder-Hazelhoff, die bij haar bezoek aan Texel don derdag op de Dokter Wagema- ker een kijkje nam in de stuur hut. Ze werd bijgepraat door TESO- directeur Cees de Waal, die de aandacht vestigde op het incident in 2007 toen de Molengat tegen de steiger voer, waardoor de Dokter Wagemaker een aantal weken niet in Den Helder kon afmeren en de kleinere Molengat als hoofdboot moest varen. Korter geleden moest de veerdienst door een kapotte brug, ditmaal voor kortere tijd, worden onderbroken. Het maakt de kwetsbaarheid en de afhanke lijkheid van goede walvoorzienin- gen duidelijk. De wens voor een alternatieve aanlegmogelijkheid bestaat al enige tijd en Snijder- Hazelhoff beloofde deze in Den Haag onder de aandacht te bren gen van andere Kamerleden. 'De boot moet blijven varen.' Een Mountainbiker over de kop Een mountainbiker uit Den Burg is woensdagavond gewond geraakt bij een valpartij op de Pontweg ter hoogte van de Rozendijk. De per soon ging over de kop en werd in verband met klachten aan nek, rib ben en schouders voor nader onderzoek met de ambulance naar het Gemini Ziekenhuis in Den Hel der gebracht. ander probleem, een overdaad aan overzomerende grauwe ganzen, heeft ook haar aandacht. Ze bekeek onder meer een perceel graan waarvan een groot deel was opgevreten. 'Het is te lang op z'n beloop gelaten. Er moet worden ingegrepen, dat is duidelijk.' Land bouwers die zich zorgen maken over de omzetting van landbouw- in natuurgebieden, beloofde ze zich in te spannen om te zorgen dat landbouwgebieden die wel binnen de EHS (Ecologische Hoofdstructuur) vallen, maar die nog niet zijn omgezet in natuur, zoveel mogelijk te behouden voor de landbouw. Verder sprak ze met Harry Wuis over de erfpachtkwes tie. 'Volgens mij is Staatsbosbe heer nog niet ver genoeg gegaan. En er moet duidelijkheid komen.' Ze sprak ook met burgemeester Giskes, die ze nog kent uit de Tweede Kamer. Telefoondief Een 15-jarige jongen uit Duitsland werd donderdagochtend rond 4.00 uur op een camping bij De Cocks- dorp betrapt toen hij een mobiele telefoon uit een tent stal. De buur man van de tent ernaast zag het gebeuren en hield hem aan. Even later kon de dief worden overge dragen aan de politie. rechtbank stelt vast dat de bedrijfsmatige verhuur (volgens de gemeente 16 tot 18 bedden) strijdig is met de bestemming Woondoeleinden. Op basis hier van heeft de gemeente het recht om de vrijstelling te weigeren. Volgens Prins en Hottentot is juist de handelwijze van de gemeente strijdig met het vertrouwens- en motivatiebeginsel. De rechtbank geeft aan dat het verlenen van de vergunning geen 'onherroepelijk besluit' was, nu TvT binnen de wettelijke termijn bezwaar heeft aangetekend. De gemeente had dus het recht om op het besluit terug te komen. 'Het enkel terug komen op een eerder besluit is - hoe ongewenst de gevolgen voor de eiser ook zijn - niet in strijd met het vertrouwensbeginsel.' De gemeente stelt dat het besluit op onjuiste gronden is verleend, omdat uit de ruimtelijke onder bouwing niet de indruk ontstond dat de nieuw te realiseren tweede woning bijna geheel voor (van) recreatief gebruik is. Inmiddels is dat wel duidelijk en heeft ook de commissie Bezwaarschriften geadviseerd de vrijstelling in te trekken. Volgens de rechtbank heeft de gemeente het besluit voldoende onderbouwd en is er dus geen strijdigheid met het motiveringsbeginsel. De recht bank geeft aan dat de financiële gevolgen van de intrekking voor rekening en risico van de eige naars van Isola Bella is. Ze heb ben de mogelijkheid om in hoger beroep te gaan.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1