Festival met vijftig workshops, lezingen en demonstraties Organisatie Body Brein krijgt steeds meer vorm 'Speciaal naar park voor handtekening' Dak boet Kotex bezweken TEXELSE 3 COURANT"2a~sS workshop van Sem Schilt doen gezamenlijk een warming-up. Hij woonde van oktober tot april in Indonesië, geboorteland van zijn inmiddels hoogzwangere vrouw. Toch is Menno Siebinga er voor de zesde keer in geslaagd Body Brein te organiseren, een festival met zo'n vijftig work shops, lezingen, demonstraties en andere activiteiten die moe ten bijdragen aan een gezonder lichaam en gezondere geest. 'De organisatie wordt steeds meer een groepje, in plaats van twee personen', vertelt Siebinga. Is Caroline van Lenten al praktisch vanaf het begin van Body Brein een belangrijke steun en toeverlaat, de afgelopen jaren zijn daar ook Valerie Jongeneel, Hetty van Dijk, Dolores Dimic en Aglaia Westra bij gekomen. Zij speelden allemaal een rol bij de totstandkoming van de zesde editie van Body Brein. 'Het scheelt ook dat het werk voor een belangrijk gedeelte bestaat uit mailen en bellen. Op die manier kon ik ook vanaf Bali het contact onderhouden met docenten, trai ners en anderen die aan het festival meewerken. En veel sponsors zijn al jaren dezelfde en dat scheelt ook werk.' Desondanks was opnieuw sprake van een heleboel werk.'We zijn direct na de vorige editie al begonnen met die van dit jaar. Maar in de laatste weken moet er toch altijd weer veel gebeuren.' Het programma van de zesde edi tie bevat veel onderdelen die in voorgaande jaren in trek en suc cesvol zijn gebleken. Nieuw zijn diverse fitnessworkshops. Daarbij moet niet zozeer worden gedacht aan de traditionele fitness, waarbij werd gedanst en gesprongen op opzwepende muziek of met gewichten en grote apparaten werd gewerkt. 'Er zijn de afgelopen jaren allerlei nieuwe varianten ontstaan. Zoals cage fitness, dat ook al op Texel wordt beoefend. Het is heel kort en heftig. Ook bij crossfit is alle apparatuur overboord gegooid. In plaats daarvan worden hamers, tractorbanden en andere spullen gebruikt. Crossfit is het voornaam ste kracht kracht- en conditiepro gramma voor politieacademies, militaire eenheden en allerlei vecht sporten. Het allernieuwste is ket- tlebel, een soort kanonskogel met een handvat. Daarmee kun je alle oefeningen doen die nodig zijn om sterker, flexibeler, stabieler, gespier der, slanker en fitter te worden', promoot Siebinga. Nieuw op Body Brein zijn ook enkele dansworkshops. Wat te denken van axe, 'een dansende workout, een mix van samba, Afro, jazz, streetdance en nog meer Latijns-Amerikaanse dansstijlen'? Of samba, over de hele wereld bekend als dé dans van het Brazili aanse carnaval? Beide workshops worden gegeven door Sarah Luz- dosol, een geboren Braziliaanse, die lessen en demonstraties in heel Nederland geeft. Ook worden twee workshops zumba gegeven. Op zaterdag door Catherina Witte van Sportschool Texel, op zondag door Adam Natadiningrat, trainer van de vrouwen die strijden om de titel Miss Nederland 2011. Op het pro gramma staan verder zouk, break dance, buikdans, streetdance en forro, dat eveneens Braziliaanse wortels heeft en waarvan de begin selen door Sarah Luzdosol worden bijgebracht. Body Brein speelt ook in op de populariteit van hardlopen op Texel. Een prominente docent is Robin Korving, die acht keer op rij Neder lands kampioen hordelopen over 110 meter werd en wiens naam onlosmakelijk verbonden is met de Olympische Spelen van 2000 in Sydney, toen hij als één van de kanshebbers tijdens de warming- up voor een race een kniepees scheurde. Korving, die nog steeds het Nederlands record in handen heeft, geeft workshops hardlopen voor beginners en gevorderden, met oefeningen die blessures moe ten voorkomen, tips voor trainings programma's en aanwijzingen hoe je je op een wedstrijd moet voorbe reiden. Naast Korving geeft ook Ferdinand Mulder trainingen. Deze Texelaar, die zelf op hoog niveau heeft gesport, is de trainer van tri atlontalenten Karlijn en Jasmijn van der Burg. Bijzonder is ook de work shop parkour, een in Frankrijk ont stane loopdiscipline, waarin de deelnemers traceurs genoemd), proberen op een zo vloeiend en snel mogelijke manier proberen hindernissen te overwinnen. Goed vertegenwoordigd is ook het onderdeel martial arts, de vecht sporten waarmee het bij Body Brein ooit is begonnen. Nieuw is onder meer de workshop BJJ, een vechtsport waarbij de nadruk ligt op grondgevechten. Docent is Remco Pardoel, die vele wedstrij den heeft gewonnen en zelfs wereldkampioen is geweest. 'Een levende legende', omschrijft Sie binga hem. Ook Sem Schilt is weer van de partij. Deze 2.12 meter lan ge en 130 kilo zware vechtsporter werd vier keer wereldkampioen K- 1, een vechtsport die technieken van boksen, kickboksen, taekwon do, karate en kungfu combineert. Dat Martial Arts er ook zijn voor mensen die nooit aan een wedstrijd zullen meedoen, blijkt uit de weer baarheidtrainingen voor volwasse nen en kinderen. Deelnemers leren niet alleen zichzelf fysiek te verde digen, maar ook vervelende situa ties verbaal op te lossen. Voor voetballers zijn er zowel toer- nooitjes als workshops panna. Voor het toernooi dat vrijdagavond op De Krim wordt gehouden, heeft stervoetballer Wesley Snijder een bijzondere prijs beschikbaar gesteld: een door hem gesigneerd voetbalshirt. Interessant belooft ook de lezing te worden van John Midavaine, een met oud-topkeeper Hans van Breu- kelen samenwerkende arts, die werknemers van bedrijven helpt gezond te blijven. Body Brein begint vrijdag om 19.00 uur en duurt tot zondag 17.00 uur. Op de vrijdag concentreren de activiteiten zich op vakantiepark De Krim, op zaterdag en zondag op het strand bij paal 17. Een over zicht van alles wat er te doen is, staat in het speciale festivalboekje, dat afgelopen vrijdag met de Texel se Courant is verspreid, en op de website www.bodyenbreintexel.nl. Onder de titel Body Brein Talks: Inspiratie wordt vrijdag in theater De Kiekendief op De Krim een avond vol lezingen gehouden. George Parker staat bekend als één van Nederlands beste sprekers en combineert zijn inhoudelijk inte ressante verhalen met sterke magi sche effecten. Volgens Siebinga is hij zelfs de beste goochelaar van Nederland. Bart van den Belt heeft een lezing met de titel Van dromen tot doen. Ten slotte vertelt hordelo per Robin Korving over 'ups en downs' in de topsport. in Molenkoog Fietser overlijdt op Waalenburgerdijkje Het fietspad Waalenburgerdijkje was maandagmiddag geruime tijd afgesloten nadat een fietser onwel was geworden en onderuit was gegaan. Hulp van omstanders, politie, ambulance en de trauma helikopter mocht niet meer baten. De alarmering riep vragen op. Toen de ambulance rond 13.25 uur werd opgeroepen was één ziekenwagen Over de schapenboet van de gemeente aan het Paelwerck (bij Kotex) constateerde het college onlangs al dat deze in slechte staat verkeert en dat het wachten is op geld voor restauratie. Kort daarna naar verluidt onderweg voor een ander incident en was de andere op de boot op weg naar Texel en dus niet direct beschikbaar. De traumaheli, die circa 21 minuten nodig heeft om van Amsterdam naar Texel te komen, werd om 13.49 uur opgeroepen en arriveer de rond 14.10 uur. bezweek één van de steunbalken, met als gevolg dat een deel van het rieten dak inzakte. Inmiddels is een noodreparatie uitgevoerd. Geslaagd Wesley Stroo (19) is aan het Clusius college in Hoorn geslaagd voor de MBO 4-oplei- ding Big Busi ness. Hij ver volgt na de zomer zijn studie met de HBO- opleiding Economie en Recht aan het NHL te Leeuwarden. Zomeractiviteiten Zwembad Molenkoog in Den Burg verzorgt deze maand diver se activiteiten, vooral bedoeld voor kinderen. Deelname is gra tis. Wel moeten deelnemers de toegang tot het zwembad beta len. Het programma wordt vrijdag 5 augustus geopend, wanneer van 13.30 tot 15.30 uur kan worden geflipperd en gesnorkeld. Woens dag 10 augustus begint om 14.00 uur een pannekoekenrace en vrij dag 12 augustus op hetzelfde tijd stip het Texels kampioenschap watertrappelen. Het verdere programma luidt als volgt: woensdag 17 augustus (14.00 uur) waterspelen; vrijdag 19 augustus (13.30 tot 15.30 uur) 'Jip- pie, alles magdag'; woensdag 24 augustus (14.00 uur) Texels kampi oenschap bommetje en vrijdag 26 augustus (14.00 uur) stuivertje dui ken. Concerten in Hoornder kerk Het Hoornder kerkje biedt donder dag 4 augustus onderdak aan twee concerten, verzorgd door interna tionale musici. Eerst spelen de Nederlands-Canadese cellist Wil lem Stam en de Russische pianiste Elena Popkova muziek van Beet hoven. Daarna is de beurt aan de Engelse violiste Rosalind Ventris en de Nederlandse pianist Sander Sittig. Zij spelen werk van Brahms, Enescu en Roxburgh. Het optreden begint om 19.00 uur. Entree €13,50; begunstigers van The International Holland Music Sessions (die de concerten organi seert) betalen €11,-, jongeren tot dertig jaar €6,75. Een handtekeningenactie om de Groeneplaats te laten blijven zoals die is, heeft zondag 237 steunbetuigingen opgeleverd. De handtekeningen werden opge haald tijdens Parkpopje voor een zogeheten burgerinitiatief, waar mee initiatiefneemster Pieternel Geurtz de toekomst Groeneplaats op de agenda van de gemeente raad wil krijgen. Om een dergelijk initiatief te kunnen opstarten zijn minstens vijftig handtekeningen van stemgerechtigde Texelaars nodig. Volgens vrijwilligers die met lijsten rondliepen zette - op een handvol mensen na - iedereen die bena derd werd een handtekening. 'Een aantal mensen was er speciaal voor naar het park gekomen', aldus Riet Veenendaal. 'En het zijn allemaal Texelaars.' Geurtz zegt met behulp van het burgerinitiatief een referendum over het centrum te willen bewerk stelligen. 'Laat maar eens horen hoe erover wordt gedacht. Stel dat een meerderheid vindt dat er gebouwd moet worden, dan moet er gebouwd worden. Maar ik ben wel benieuwd hoe erover wordt gedacht.' De raad gaf recent de voorkeur aan plan 2a waarin spra ke is van de realisatie van 960 vierkante meter aan winkel- en horecaruimte met daarboven 12 woningen en 5 woningen aan de Burgwal. Geurtz is er voorstander van dat het centrum blijft zoals het nu is en dat er niks meer wordt gebouwd. Volgens haar tonen de nieuwe speelplek en de poffertjeskraam aan dat Den Burg er een nieuwe kernwaarde bij heeft gekregen: kindvriendelijkheid. Een van haar volgende agendapunten is het weghalen van de bult op de Groeneplaats. 'Misschien kunnen we daar een vrijwilligersdag van maken.' Verwijderen van de bult werd eerder dit jaar door D66 geopperd toen de sloop van het raadhuis gaande was, maar vol gens het college was dat te kost baar. Hoera, Geboren in Moskou Danique Dochter van Emile en Irene Keyser-Romkes Zusje van Daan Kleindochter van Henk en Ria Keyser Jïcti,, bty ÖV gelulfcuj «►"«•ut ele, tjehcow, v&K orv^e, accKUK Z14- CftbohUb op, TJjuli, 2011 om, 18.30 UUK itoiMteqt 3410 qwn,. PetaflaK (jtuA. er,AaAkuq fCowverhover, Têuhqwl 45 1791 AH Oer, t>uh£j Texel 022232/245 Wij zijn erg blij met de geboorte van onze dochter ROSANNE MICHELLE Zij is geboren op 27 juli 2011 Nienke en Michel Plooijer-Eilander Plein 13 nr. 10 1521 AP Wormerveer Nienke: 06 29046876 Miechel: 06 29030838 Familieberichten Enige en algemene kennisgeving In alle stilte hebben wij afscheid genomen van Cornells Johannes de Jong inwoner van De Cocksdorp te Texel Groningen, Den Helder, 12-11-1928 27-07-2011 Kinderen en kleinkinderen De crematieplechtigheid heeft in besloten kring plaatsgevonden. Verhuisd Biem Janna Vlaming van Oranjestraat 20 1794 BC Oosterend naar Jandirksoord 42 1791 GR Den Burg Weer thuis. Ik ben na 4 weken ziekenhuis weer thuis. Hartelijk dank voor de vele belangstelling, kaarten en bloemen. Onze speciale dank gaat uit naar het ambulance team en de politie voor de zeer snelle hulp die is geboden. A. Rutten-Veeger

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3