TEXELSE^COURANT Vier gewonden bij ongeval op kruising Alternatieve vorm van hulp TEXEL Cjroen ^tm/Lr Jexels in het harL, txwonen OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12598 VRIJDAG 12 AUGUSTUS 2011 De 27-jarige Jan Boon uit De Cocksdorp wordt de nieuwe beheerder van Cinema Texel en exploiteert ook de horeca. In Het Noorden kan het hard waaien, maar op camping Grietjeshoeve van Janneke en Renz Kampstra is het beschut. Het luchtvaart museum is trots op de replica van de Fokker Spin die 100 jaar geleden historie schreef boven Haarlem. Ton Waterman, de 'enige hout graveur in Nederland', is een vertrouwde verschijning op de diverse markten. A2- -■ -- goede zaken. Ecomare trekt dezer dagen veel bezoekers. Toeschouwers verdringen zich rond een van de nieuwe bas sins, waar dierverzorgster José Kemper de zeehonden VOert. (Foto Gerard Timmerman Regen en wind kenmerken het hoogseizoen van 2011. Stranden zijn uitgestorven, terrassen verlaten en campings verregend. Toeristen zoeken hun vertier elders en trekken er op uit. Musea en andere slechtweervoorzieningen doen Vier mensen zijn woensdagmid dag naar het ziekenhuis afge voerd na een ernstig ongeluk op de kruising van de Laagwaalder- weg en de Kadijksweg. Drie andere betrokkenen bleken na controle niks te mankeren. Een 71-jarige automobilist uit Box tel, die op de Kadijksweg reed, verzuimde voorrang te verlenen aan een 41-jarige automobilist uit Drachten die van rechts over de Laagwaalderweg aan kwam rijden. De auto's botsten tegen elkaar en belandden beiden in een droge bermsloot langs de weg. De automobilist uit Drachten werd met de traumahelikopter naar een ziekenhuis in Amsterdam gebracht. Hij had nek- en rugklachten. De drie inzittenden van zijn wagen bleken na medisch onderzoek niks te mankeren. De verwondingen bij de drie inzittenden van de Boxte laar varieerden van vermoedelijk een gebroken borstbeen tot gebro ken ribben en een gekneusde long. Een van hen was een 66-jarige vrouw uit Oosterend. De brandweer bevrijdde een van de inzittenden van de wagen van de Boxtelaar. Daarbij werd gebruik gemaakt van het zogeheten Crash Recovery System dat de brand weer sinds kort in huis heeft. Het is een computer waarin een kenteken wordt getoetst, waarna een teke ning van de betreffende auto op een beeldscherm verschijnt. De brandweer kan op die manier zien hoe een auto geconstrueerd is voor ze begint te knippen. Volgens Martijn van Hengel, officier van dienst van de brandweer, werkte het systeem. 'We hebben de kniproute aangepast, omdat we anders door een gasgenerator heen zouden zijn gaan.' De Mari- kosa-sticker werd eveneens gebruikt om het slachtoffer naar één punt te laten kijken. Een vrijwilliger van de brandweer, die kort na het ongeval toevallig voorbij reed, zat ruim een uur in de kofferbak van de wagen om het hoofd van de vrouw vast te hou den. Op de kruising hebben zich de afgelopen jaren vaker ongeval len voorgedaan. Klimbos stap dichterbij De aanleg van een klimbos in de Dennen bij De Koog komt moge lijk binnenkort een stap dichter bij. Nadat het college eerder positief op het plan had gerea geerd, zal de gemeenteraad nu worden voorgesteld om een 'ver klaring van geen bedenking' af te geven. Dat is het begin van de procedure die nodig is voor wij ziging van de bestemming van het betreffende bosperceel. Het klimbos past volgens b en w in het gemeentelijk beleid zoals neer gelegd in de nota Toerisme en Recreatie. Als de raad de verkla ring afgeeft, zal het afwijkingsbe- #folklore Ha! Dankzij twitter weten we nu hoe we Pim142, D*Mess, Siepjj, Thomskieee en The WC Daunny moeten aantrekken. Dus. We laten het lam niet alleen zien, maar ook ter plekke opeten. Zetten de draai molen op 140 km/u, dat is MAGIC! Smul, Chinees, Lindeboom en Pof fertjes moeten dicht, want teveel lekkere restaurants. Staat allemaal op ©delicious, nl. Een leuk glaasje bier hoort er wel bij, anders is ons eiland te klein, maar weg met de drugs! Geen poedersuiker. De schout moet niet suf rondlopen, maar keihard optreden, Zero Tole rance! Op de #folklore hebben we de dingen nog onder controle. En we houden de toiletten schoon, afgesproken? High five! Tot woens dag dan maar weer. Word steeds onrustiger. CRAZY ZIN IN!!! Woelmuis sluit ter inzage worden gelegd, zodat belanghebbenden erop kun nen reageren. Staatsbosbeheer, eigenaar van het terrein, heeft er geen problemen mee, mede omdat het terrein niet behoort tot het nati onaal park Duinen van Texel. Omwonenden vrezen echter voor onrust en parkeerjdrukte. Het klimbos is een initiatief van Marco Tadema en zijn vrouw Chan- tal Thijs uit Weesp. Het moet komen in het 1,6 hectare grote stuk bos op de hoek van de Dorps straat en het slag naar de apparte menten Bosch en Zee. Hier zullen zes parcoursen met totaal 60 hin dernissen worden aangelegd. De Hoge dwangsom wegens gebrek brandveiligheid Een dwangsom van maar liefst €2.470, - per week. Dat hangt de exploitant van een groepsverblijf boven het hoofd als hij niet bin nen zes maanden zorgt dat zijn gebouw voldoet aan de brand veiligheidseisen. initiatiefnemers verwachten vooral belangstelling van scholen, gezin nen en bedrijven. Betrokkene moet er onder meer voor zorgen dat het verblijf beschikt over een vergunning voor brand veilig gebruik. In deze vergunning staan voorschriften waarmee de brandveiligheid wordt gewaar borgd. De brandmeldinstallatie moet wer ken volgens de wettelijke voor schriften, zodat de gasten in geval van brand tijdig worden gewaar schuwd en ook moet een ontrui mingsplan worden opgesteld. B en w hebben de dwangsom opgelegd omdat eerdere waarschuwingen niet het gewenste resultaat had den. De dwangsom kan oplopen tot maximaal €27.170, -. De traumahelikopter en de wip pertruck van de KNRM moesten er gisterochtend aan te pas komen in De Koog voor een man die onwel was geworden bij een horecabedrijf in de Dorpsstraat. Doordat beide ambulances niet beschikbaar waren, werd de trau mahelikopter gealarmeerd. De wip pertruck werd erbij gehaald om de man van de Dorpsstraat naar het pannaveldje aan de Nikadel te ver voeren. Volgens een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord-Hol land Noord waren beide ambulan ces elders ingezet. De traumahelikopter werd gister ochtend ook gealarmeerd voor hulpverlening op vakantiepark De Krim nabij De Cocksdorp, omdat daar iemand niet goed was gewor den. Op dat moment was evenmin een ambulance beschikbaar. De eerste wagen was weggeroepen voor hulpverlening op camping Kogerstrand in De Koog en de tweede ambulance moest eerst met de boot uit Den Helder komen. Later werd de traumahelikopter afgemeld en de hulpverlening als nog met de tweede wagen ver richt. Afgelopen zondagochtend landde de traumahelikopter wel op De Krim, omdat de beschikbare ambu lance eveneens voor hulpverlening naar Kogerstrand was. Toen had een gast van het vakantiepark ver moedelijk een tia gekregen. Vol- door het personeel van de trauma helikopter en was een dienstdoen de huisarts vrijwel tegelijk met de helikopter ter plekke. De onwel geworden vrouw hoefde uiteinde lijk niet met de trauma mee, maar ging later op eigen gelegenheid naar het ziekenhuis. Texels goud op Olympisch water Dorian van Rijsselberghe heeft gisteren goud gewonnen bij de pré-olympische surfwedstrijden in het Engelse Weymouth waar over een jaar de Olympische Spelen worden gehouden. De Texelaar wist zijn directe con current Nick Dempsey nipt voor te blijven. Dat was een tegenvaller voor Dempsey die in Weymouth woont en al jaren traint op het aan staand olympisch zeilwater. Van Rijsselberghe won vijf van de tien reguliere races in de klasse RS:X, waardoor hij als favoriet van start ging in de afsluitende medal- race. Dempsey pakte daarin met een tactische manoeuvre een fikse voorsprong op Van Rijsselberghe, waardoor de Engelsman de eind zege voor het grijpen leek te heb ben. Met een knappe inhaalrace wist Van Rijsselberghe zijn concur rent echter toch van de eindover winning af te houden. Dempsey eindigde als tweede en Van Rijsselberghe werd vijfde, waardoor de Texelaar in het eind klassement één punt meer had dan de Engelsman. Van Rijsselberghe pakte eerder in Weymouth al eens zilver en brons. De Spelen worden volgend jaar gehouden van 27 juli tot 12 augustus. Bezwaar niet ontvankelijk De exploitant van een hotel in Den Hoorn is het niet eens met de wet telijke voorschriften van brand- meldinstallaties. Het bezwaar dat hij indiende tegen het daarmee samenhangende programma van eisen werd echter door b en w niet ontvankelijk verklaard. Argument van het college is dat alleen bezwaar kan worden gemaakt tegen een besluit en dat is een programma van eisen niet. De hotelier kan het opnieuw proberen door zelf een ander programma van eisen in te dienen. Als dat door het college wordt afgekeurd, is wél sprake van een besluit waartegen bezwaar kan worden gemaakt. SNELCODE: 290 texelseÜcourant Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): vakantiekrant Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Garage www.texelseautopagina.nl .txl Bekendmakingen op pagina 8

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1