TEXELSE 3 COURANT - Havenvistijn trekt duizenden bezoekers Jongen valt van steiger ^■Familieberichten Fokko Mulder Achter elke traan, schuilt een glimlach van herinnering. Schatten is altijd moeilijk, maar het zullen snel enkele duizenden belangstellenden zijn die zater dag een bezoek hebben gebracht aan het Havenvistijn in Oude- schild. Ingrid Hennink van café De Kombuis en een groep jonge vissers hadden een keur aan acti viteiten georganiseerd. Vissers gaven uitleg over het gebruik van nieuwe vangstmethoden, ze verzorgden demonstraties netten boeten, er werd vis gerookt, kinde ren konden snuffelen tussen opge viste botten van mammoeten en andere prehistorische dieren, kun stenaarsvereniging Zout hield een expositie in de loods van de visse rijcoöperatie en er waren optredens van het Oudeschilder Visserskoor. Om maar een paar voorbeelden te noemen. De bezoekers konden gratis van Robin Korving Door een technische fout is het verslag van de loopclinic die redac teur Joop Rommets vorige week tijdens Body Brein bij voormalig topatleet Rob Korving volgde onvolledig in de krant afgedrukt. De juiste versie staat op de website www.texelsecourant.nl. verse vis genieten, maar werden wel van harte uitgenodigd een vrij willige bijdrage te doen. De opbrengst was bestemd voor gezinsvervangend tehuis De Texel se Reede, dat een paro wil kopen. Deze therapeutische robot in de vorm van een jonge zeehond heeft een kalmerende invloed op mensen met emotionele problemen. Een eerste schatting leerde dat de vis zo'n €2500,- had opgebracht. Een soortgelijk bedrag kwam binnen dankzij de verkoop van broodjes garnalen. Dit geld is bestemd voor de stichting Kika (Kinderen Kanker- vrij). 's Avonds was er feest, met live optredens van The Dutch Lionel Richie, Judith's Piano Show en de Texelse coverband Wad Zou't. Een bijzondere attractie vormde als van ouds het ankertillen. Bij de mannen ging de overwinning naar Chadi Smits, die er in slaagde met gestrek te armen een 11,5 kilo zwaar anker 1.38 minuten voor zich uit te hou den. Bodybuilder Herman Nering Bögel uit Heerenveen liet een tijd van 1.17 noteren. Texelaar Mark van Liere deed met 1.16 maar wei nig voor hem onder. De vrouwen moesten een vijf kilo zwaar anker tillen. Elles de Haan was het meest succesvol (2.31), Jolanda Beuving (2.25) en Paula Gieles (1.16) legden beslag op de tweede en derde plaats. Voor het eerst was er ook een wedstrijd voor kinderen tot twaalf jaar, die eveneens een anker van vijf kilo te dragen kregen. Micka Stam won met een tijd van 1.16, vlak voor Dave Gieles (1.25) en Bouke Rietsma (1.17). De organisa tie was in handen van Catharina Witte van Sportschool Texel, Bonne Klein Woolthuis voorzag de verrich tingen van de sterke mannen, vrou wen en kinderen van enthousiast commentaar. Misschien wel de enige smet op het zeer geslaagde feest was dat toe zichthouders constateerden dat een jeugdige bezoeker alcohol had gedronken terwijl hij nog geen zes tien jaar oud was. Uitbater Ingrid Hennink bestrijdt de conclusie. 'Het ging om een jongen die met een blad met lege glazen liep. Hij had niet gedronken. Ik verkoop in ieder geval geen bier aan kinderen.' De datum van het volgende Haven vistijn staat inmiddels vast: zater dag 11 augustus 2012. Joop Rommets Een Italiaans jongetje is gister middag gewond geraakt in De Cocksdorp nadat hij van de stei ger van Sil Boon was gevallen. Voor zover bekend brak hij beide polsen. De jongen was met zijn fiets in de hand op weg naar de Vriendschap om met zijn familie naar Vlieland te varen. Door nog onbekende oor zaak viel hij en kwam een paar meter lager op het harde zand terecht. Zijn fiets viel daarna op hem. Of de jongen nog meer letsel had, was gisteravond niet bekend. Een arts die toevallig in de buurt was, verleende direct eerste hulp en Sil Boon zorgde voor dekens om de jongen warm te houden totdat de ambulance er was. Beide ziekenwagens rukten uit voor de hulpverlening. De traumahelikopter werd ook gealarmeerd, maar die hoefde uit eindelijk niet te komen. De jongen werd overgebracht naar het zie kenhuis in Alkmaar. De politie ont fermde zich over de rest van het gezin. Het is volgens Boon de eer ste keer dat iemand van de steiger is gevallen. Dit'rpeisje wordt 50 Een vast onderdeel van het Havenvistijn: het ankertillen.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3