mm TEXELSE 7 COURANT - Groothuis derde in Noordwijk Drie voetbalclubs in bekerstrijd Drie Texelse voetbalclubs strijden de komende weken mee in de eer ste ronde van de districtsbeker. Texel'94 en Oosterend komen uit in een poule met Wiron. De Koog speelt wedstrijden tegen Watervo gels, Callantsoog en Wieringer- waard. ZDH heeft zich niet inge schreven. De bekercompetitie gaat zaterdag 20 augustus in Den Oever op Wie- ringen van start met de wedstrijd Wiron-Oosterend, aanvang 17.00 uur. Zondag 21 augustus treft De Koog op eigen veld Watervogels. De aftrap is om 14.00 uur. Woensdag 24 augustus speelt SVO thuis tegen Texel'94 (19.30 uur) en Callantsoog tegen De Koog (19.00 uur). De laatste wedstrijden zijn op zondag 28 augustus Texel'94- Wiron en De Koog-Wieringerwaard. De aftrap is in beide gevallen om 14.00 uur. Oefenduel ZDH tegen Texel'94 ZDH en Texel'94 treffen elkaar don derdag 18 augustus voor een oefenwedstrijd. Deze wordt gespeeld in Den Hoorn en begint om 18.30 uur. Kampstra en Geldorp winnen Ilse Brand in actie op de Nederlandse Jeugd Kampioenschappen in Hillegom. (Foto Yvonne Brand) Zusjes Sanne en Ilse Brand op NK jeugdtennis Tennissers Sanne en Ilse Brand hebben vorige week meegedaan met de Nederlandse Jeugd Kam pioenschappen (NJK) in Hille gom. Ilse debuteerde op het NJK, waar 64 meisjes in de categorie meisjes tot en met 12 jaar aan het net kwa men. De Texelse won de eerste wedstrijd tegen Romy Buuts uit Oost-Brabant. Ze speelde gecon centreerd en met veel variatie in Met een groot aantal atleten naar Vlieland, om daar deel te nemen aan de halve marathon, werd geen grote opkomst ver wacht voor de zomercross bij Bos en Duin. Toch waren nog 85 lopers naar De Dennen gekomen om hun rondje af te leggen. Michiel Lohse was het snelst bij de jongens over 1000 meter. Hij bleef Mart Kikkert ruim voor. Sie- be Draaisma uit Rosmalen werd Jet Zoetelief heeft zondag in zwembad Molenkoog de titel van Texels kampioen watertrap pelen behaald. Met slechts enkele seconden verschil ver sloeg zij Lieke Neuman. Zoetelief deed mee in de categorie tot en met 10 jaar en bleef 11.14 minuten boven water. Bij de oudere kinderen prolongeerde Eline Zoe telief haar titel (20.50 minuten). Tweede werd Carlijn Hes met 19.27 minuten. Aan het kampioenschap deed een twintigtal kinderen mee, die het watertrappelen moesten combineren met verschillende opdrachten. haar slagen. Strijdlustig won ze met 6-2 6-0. De volgende ronde speelde ze 's avonds tegen Margot Verbeet uit Nijmegen. Deze tegen standster was fysiek een stuk ster ker. Ilse kon in het begin goed meekomen maar trok met 6-2 en 6-0 uiteindelijk aan het kortste eind. Mara de jonge Texelse kan tevreden terugkijken op haar eer ste NJK. Sanne speelde als eerstejaars in de meisjes tot en met 16 jaar. In derde. Bij de meisjes was Milou de Ruijter uit Den Hoorn Nikky Douma uit Oosterend te snel af. Catharina Chulick uit Overijse werd nipt derde. Jan Kerkmann uit Bielefeld was oppermachtig op de 4,3 km. Hij liep deze afstand in 15.02 minuten. Tweede en snelste Texelaar was David van Logchem uit Oude- schild (16.40). Het één na oudste lid van de vereniging, Andri Bins- bergen (76), was blij met zijn sei- De zomeractiviteiten van Molenk oog kenden dit jaar een moeilijke start. Zo viel de pannenkoekenrace lelijk in het water. Slechts weinigen durfden er woensdag in regen en wind aan mee te doen, maar een tiental stoere jongens en meiden ging de strijd aan en werden beloond met prijsjes en pannen koeken. Woensdag 17 augustus staan van af 14.00 uur diverse waterspelen gepland. Vrijdag wordt een 'alles- mag-dag', waarbij kinderen dingen mogen die normaal verboden zijn en het water in mogen met opblaas- beesten en waterpistolen. deze categorie streden 32 meisjes om de titel. De loting leek gunstig maar ze trof de oudere en meer ervaren Tiffany Höberth uit Den Bosch. In het begin had Sanne meerdere kansen om de service van haar tegenstander te breken, maar ze greep net naast het punt. Ze kreeg geen vat op de snelle slagen van haar tegenstandster en kwam daardoor niet in haar spel. Ze verloor na bijna anderhalf uur tennis met 6-2 en 6-1. zoensbeste tijd van 23.52 en eer ste dame op deze afstand was Nathalie van Veen uit Utrecht (19.05). Tryntsje Postma was snelste Texelse in 22.16. Ook bij de wedstrijd over 8,6 km was het een uitgemaakte zaak. Tim Kerk mann uit Bielefeld bleef Jan Zijm ruim twee minuten voor. Hij finish te in 31.53 tegen Zijm in 33.58. Snelste dame was Margot van derVen in 38.05, zij bleef Natascha van der Vis net voor (38.27). De volgende wedstrijd is de strandloop bij paal 28, die woens dag wordt gehouden. ZDH maatje te groot voor SVO Een week na de eervolle 0-1 nederlaag tegen hoofdklasser Excelsior Maassluis heef ZDH opnieuw bewezen over een ster ke selectie te beschikken. De Hoornders waren in Oosterend een maatje te groot voor thuis club SVO, dat zeer acceptabel spel liet zien, maar het oefenduel uiteindelijk toch met 0-6 verloren zag gaan. In de eerste helft hielden de Ooste- renders de schade nog beperkt. Ze kwamen op achterstand door een verwoestend schot van Pieter-Jan Eelman, die de bal van vijfentwintig meter in het doel joeg. Maar veel meer doelkansen stonden ze ZDH niet toe. SVO leek zelfs op gelijke hoogte te komen door een fraaie kopbal van Ed de Vries, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. In de tweede helft stel de ZDH met vlot aanvalsspel orde op zaken. Dat leverde nog vijf doel punten op. Daan Wessels maakte er uit een vrije trap 0-2 van, verde diger Peter Zijm scoorde 0-3, waarna Pieter-Jan Eelman voor 0-4 en 0-5 zorgde. Het slotakkoord kwam op naam van Hidde Struick: 0-6. Een belangrijke aandeel in de score had ook Mike de Bruijn. Hij scoorde niet, maar stond wel aan de basis van drie doelpunten. Lagere opkomst bij zomercross Jet Zoetelief wint watertrappelen Janneke Kampstra en Joke Gel dorp hebben dit weekend de golfwedstrijd voor de stichting Handicart gewonnen. Zij behaal den 39 stablefordpunten en spelen binnenkort in de lande lijke finale. Tweede werden Jan en Gerda Bloem, die 36 punten behaalden. De derde plaats was voor Lise en Kevin van Zuilekom (35). Elke team bestond uit twee personen, die beiden afsloegen, waarna met de beste bal verder werd gespeeld. De longest drives werden geslagen door Kevin en Lise van Zuilekom. De neary's waren voor Jan Bloem en Ellie Boorsma. Er werd €410,- opgehaald voor de stichting Handicart, die zich sinds 1980 inzet voor mindervalide gol fers. Tennistoernooien in Callantsoog Bij tennisclub 't Oghe in Cal lantsoog gaat zaterdag 20 augustus het Oghappeltje open jeugdtoernooi van start. Er kan nog tot dinsdag 16 augustus (vandaag) worden ingeschre ven. Het Oghappeltje is een van de meest bekende en succesvolle toernooien in de Kop van Noord- Holland. Het toernooi, dat voor de 26ste keer wordt gehouden, vindt plaats van 20 tot en met 28 augus tus. Er worden enkel- en dubbel spelen gespeeld in verschillende leeftijdscategorieën. Inschrijven kan via www.toernooi.nl. Ook bui ten de wedstrijden worden ver schillende activiteiten ontplooid. Zaterdag 29 augustus wordt een minitoernooi gehouden voor jeugd tot en met 8 jaar, zaterdag 27 augustus een reünie voor (oud)deelnemers. Deze begint om 16.00 uur. Voor meer informatie: oghapppeltje@gmail.com. Half september begint bij 't Oghe het Oghe Toe Dubbeltoernooi dat dit jaar als hoogste categorie de HD en DD cat. 3 heeft. Het toer nooi, waaraan zo'n zeshonderd spelers deelnemen, wordt gespeeld van 17 september tot 2 oktober. Inschrijven kan tot 3 september via www.toernooi.nl. Voor meer infor matie: oghetoe@gmail.com. BENT U ER VANDAAG ALWEER INGETRAPT? riy>|©S Hondenpoep Doe er wat aan! Hundekot tun sie etwas dagegen! Dog dirt do something about it! Opnieuw record in crossloop ZDH Ook in de vijfde crossloop van ZDH slaagde een deelnemer erin een record te verbeteren. Het was Tim Kerkmann uit het Duitse Bielefeld, die vrijdag over 4 kilo meter sneller was dan iemand tot veertien jaar ooit had gelo pen. Hij finishte in 13.31 minuten, een verbetering van maar liefst 37 seconden. Het oude record was ook in zijn handen. De vijfde en voorlaatste crossloop trok honderd deelnemers. Zij trof fen prima omstandigheden: veel zon en weinig wind en toch niet al te hoge temperaturen. De miniloop over 1 kilometer werd gewonnen door Cor Bijpost, die in 3.29 over de streep kwam. Snelste meisje was Nikky Douma, die een tijd van 4.12 realiseerde. DINSDAG 16 AUGUSTUS 2011 Op de 4 kilometer voor mannen heerste Jaap Witte. Hij was niet zo snel als vorige week, maar liet in 13.19 iedereen zijn hielen zien. Snelste dame was Nathalie van Veen uit Utrecht: 17.27. De met blessureleed kampende Lutz Lohse maakte zijn comeback en won prompt de loop over 8 kilo meter. Zijn tijd, 29.20, was veruit de snelste. Maurice Mülder uit het Duitse Bonn won bij de mannen van 39 jaar en jonger in 30.09, diens vriendin Mealnie Stemper liet met haar 31.04 alle andere vrou wen achter zich. Vrijdag staat de zesde en laatste crossloop op het programma. Inschrijven kan vanaf 18.45 in de kantine van ZDH. De miniloop begint om 19.15 uur, de rest van de deelnemers gaat een kwartier later van start. Na afloop worden ook de winnaars van het eindklassement bekendgemaakt. Bedrijfsbokaal bij NK tijdrijden Wielrenners hebben nog tot 22 augustus de kans zich in te schrijven voor het Nederlands kampioenschap tijdrijden voor vrije renners dat zaterdag 3 sep tember wordt gehouden. De organisatie roept vooral mede werkers van Texelse bedrijven op teams te vormen en te strijden om de bedrijfsbokaal. Een bedrijven- team bestaat uit minimaal drie medewerkers van een Texels bedrijf of bedrijfsvestiging. Zij moeten proberen een zo snel mogelijke tijd te fietsen over 28,5 kilometer. De drie beste tijden van een team wor den bij elkaar opgeteld. Inmiddels hebben zich al meer dan 130 wielrenners ingeschreven, het maximum is 180. Er wordt in ver schillende categorieën gestreden, het parcours langs de Waddendijk is afgesloten voor verkeer. Start en finish zijn op de IJsdijk bij Oude- schild, de eerste rijder vertrekt om 13.00 uur. Inschrijving loopt via de website www.wielercomitetexel.nl Ter voorbereiding op het NK tijdrij den houdt Wielersport Texel vrijdag 19 augustus een koppeltijdrit over 32 kilometer. De wielrenners rijden in teams van twee renners, waarbij ze elkaar mogen helpen. Aanmel ding kan tot donderdag 18 augus tus via nielskossen@gmail.com. Jeugdrenners rijden één ronde van acht kilometer, de tijdrit kan ook individueel worden gereden. Derde plaats voor Jan Frederici Jan Frederici behaalde zondag op Vlieland een derde plaats in de halve marathon voor mannen boven de zestig jaar. Hij liep de 21,1 km in 1.49 uur. Frederici was een van de 34 lopers die naar Vlieland waren afgereisd voor deelname aan de halve mara thon. Samen met de supporters vertrokken in totaal 53 mensen met De Vriendschap naar het buurei- land, waar de bus klaarstond om hen naar startpunt Oost-Vlieland te brengen. Het zonnige parcours voerde door de duinen en langs de Waddenzee. Er werd goed gelopen en voor zover bekend waren er geen uitvallers. Robert Bakker werd vijfde bij de mannen op de halve marathon in een tijd van 1.19.33 uur. Rene de Ruyter wist zijn persoonlijk record te verbeteren en kwam binnen in 1.33.45. Ook op de 10 km werden persoon lijke records gelopen. Annie Hin finishte binnen het uur in 59.58 minuten en Wolbert Broere was met 48.58 snelste Texelaar. Shannan Eykhout werd vijfde bij de vrouwen over 5,5 km in een tijd van 27.43. Axel Garritsen werd tiende in 24.11Aan de 10 km werd mee gedaan door meerdere lopers die vorig jaar begonnen met de hard loopcursus voor beginners. Op 10 september gaat een nieuwe cursus van start. Alle uitslagen zijn te vinden op www.halvemarathonvlieland.nl. Annabel Groothuis heeft in Noordwijk een derde plaats behaald op het Noordwijkse Jeugd Open. Aan dit toernooi, dat van 10 tot 12 augustus werd gehouden, deden drie Texelse golfers mee. Het Noordwijkse Jeugd Open is een sterk bezet jeugdtoernooi op een mooie, maar moeilijke baan, waarbij negentig spelers tot 21 jaar drie dagen strijden om de hoofd prijzen. De eerste twee dagen werden door extreme weersomstandigheden uitzonderlijk zwaar, maar ondanks windkracht 7 en striemende regen wisten de Texelaars goede scores binnen te brengen. Na twee dagen stond Mike van der Haas op een mooie zevende plaats, met name door de knappe score van 84 op de tweede dag. Annabel Groothuis leverde twee prima scores in en stond na twee dagen vierde. Op de laatste dag startte Laurens Groothuis al vroeg. Hij eindigde met een score van 88 in de achter hoede. Mike van der Haas eindigde met 83 slagen net in de top tien. Topscoorder was Annabel Groot huis die, met een prachtige score van 79 slagen en met liefst drie birdies, een derde plaats behaalde. Hiermee wist zij haar handicap te verlagen tot 8,4.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7