1EXBJVGBSDA.nl TEXELSE 2 COURANT VRIJDAG 19 AUGUSTUS 2011 Fortunate sons Tiny Langeveld geeft instructie tijdens de clinic die zij en collega Tanja Dobbe dinsdagavond bij paal 9 gaven. (Fora 'Eén seconde langer blijven staan dan de ander' In café De Kuip in De Koog speelt zaterdag 20 augustus de band Fortunate Sons, die een tribute aan Creedence Clearwa ter Revival brengt. De band werd vorig jaar uitgeroepen tot beste coverband van Neder land, in de wedstrijd waaraan ook de Texelse band Wat zou 't mee deed. Het optre den begint om 22.30 uur, de toegang is gratis. Jolly Boys Bij De Worsteltent aan de Smits- weg in De Dennen speelt zon dag 21 augustus dixielandorkest Jolly Boys. De leden van deze op het eiland inmiddels bekende groep, keurig gekleed in 'black tie', bespelen hun instrumenten op de ouderwetse manier: krachtig, hartstochtelijk, ener gierijk en kundig. Het optreden begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Rommelmarkt sluit seizoen af In de straten rond de Maar tenskerk in Oosterend wordt zaterdag de laatste rommel markt van het seizoen gehou den. De opbrengst van de markt komt ten goede aan de vereni gingen van het dorp, die zelf hun steentje bijdragen door de kramen te bemannen. Naast tweedehand artikelen wordt op de markt versgebakken vis ver kocht en is er een diggelen- kraam, waar oud serviesgoed kan worden stukgegooid. De kerk is open voor bezichtiging en binnen worden handwerken verkocht. De markt duurt van 10.00 tot 13.30 uur. Voor de overgebleven artikelen weer worden opgeslagen voor de winter, wordt zaterdag 3 sep tember een schuurverkoop gehouden bij de oude kleedka mers van sportcomplex Sieme Keijser aan de Vliestraat. Schaaksimultaan in de Wezentuin Schaakliefhebbers kunnen het zaterdag 27 augustus in de Wezentuin in Den Burg opne men tegen Jaap Dros, één van de sterkste spelers van het eiland. Dros, die langer dan 25 jaar Texels kampioen was, staat bekend als een aanvalsspeler, die graag wilde posities op het bord brengt. Ook is hij een ervaren simultaanspeler. Vorig jaar nam hij het in de Wezen tuin op tegen zestien tegenstan ders en bleef hij ongeslagen. Schakers die van hem weten te winnen of remise spelen, krijgen een exemplaar van Dros' CD 'In the light through the leaves'. Voor de beste schaker is een prijs beschikbaar gesteld door kan toorvakhandel L en R. De simul taan begint om 14.00 uur een wordt binnen in De Hollebol gespeeld als het weer daartoe noodzaakt. Aanmelden kan bij Marga Lakwijk, tel. 310941 of 06-53275788. Cursus omgaan met dementie In samenwerking met het DOC- team verzorgt Omring in het najaar de cursus Omgaan met dementie. Deze bestaat uit acht bijeenkom sten van twee uur en is bedoeld voor partners en mantelzorgers van dementerenden. In de cursus wordt hen geleerd om te gaan met hun dementerende naasten en wordt gepraat over de veranderin gen in het dagelijks leven en hoe de thuissituatie draaglijker kan worden gemaakt. De eerste bijeenkomst wordt maandag 26 september in De Gol- lards in Den Burg gehouden en begint om 10.00 uur. Deelname is gratis voor mantelzorgers die bij het DOC-team staan ingeschreven. Een succesvolle touwtrekker is niet alleen sterk en behendig, hij (of zij) heeft ook de bereidheid en het vermogen flink 'te bijten'. 'Het gaat er ten slotte om één seconde langer te blijven staan dan de anderen.' Aldus onder wees oud-wereldkampioen Tan- ja Dobbe tijdens de clinic die zij en collega Tiny Langeveld dins dagavond op het strand bij paal 9 gaven. De belangstelling was matig. Toen de clinic begon, waren er zelfs maar net genoeg deelnemers om twee teams van vier te formeren om tegen elkaar te oefenen. Enke le strandgangers die nieuwsgierig een kijkje kwamen nemen, werden Beertje Bobbi siert kinderkamer Beertje Bobbi, de creatie van Monica Maas, heeft nu ook een eigen behanglijn. Het behang is ontwikkeld door Noordwand Walldecoration in samenwerking met Maas en is Caroline Serton exposeert Caroline Serton uit Oudeschild is één van de vijf kunstenaars die van zaterdag 27 augustus tot en met zondag 9 oktober exposeren bij Zincexposities aan de Dorpsstraat in Bergen. Serton, Hans Mes, Jan Groenhart en Peter Smit laten er schilderijen zien, Niels Keus zink- objecten. De expositieruimte is elke vrijdag, zaterdag en zondag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Puppycursus Hondensportvereniging DOS begint op zondag 28 augustus met een nieuwe puppycursus. De trai ningen worden gegeven op het terrein van ZDH aan de Witteweg bij Den Hoorn en beginnen om 10.45 uur. Opgeven kan via martine@dostexel.nl of tel. 313735. Bij anderen wordt wellicht de eigen bijdrage van de zorgverzekering aangesproken. Voor meer informatie en aanmel den kan contact worden opgeno men met DOC-team, tel. 0223- 648100, e-mail info1@geriant.nl. of website www.omring.nl. succesvol overgehaald ook mee te doen, maar druk werd het aller minst. Onder de touwtrekkers waren in ieder geval geen (volle dige) teams die ook meededen aan de open Texels kampioen schappen, die gisteravond - even eens - bij paal 9 werden gehou den. Dat was niet alleen jammer voor de docenten, maar ook voor de organisatie. Touwtrekken heeft weinig traditie op Texel, maar Berend Weiiers van de Stichting Hoornder Donderdag (die samen met Sportservice Texel de clinic en de kampioenschappen organi seerde) zag toch wel kansen voor de sport. 'Touwtrekken zit in een geschikt voor baby- of kinderka mer. Van de illustraties die voor de behangcollectie zijn gebruikt, zijn ook geboortekaartjes, leesboekjes en een lijn voor het bekende merk Bébé-jou gemaakt. Noordwand, dat al 25 jaar ook internationaal behang op de markt brengt, staat bekend om de zeer goed betaal bare en mooie kindercollecties. De romantische komedie Brides maidsdie deze week in Cinema Texel draait, gaat over Annie, die een puinhoop van haar leven heeft gemaakt. Ze gelooft niet meer in de liefde en is altijd blut. Wanneer ze door haar beste vriendin Lilian als getuige op haar bruiloft wordt gevraagd, besluit ze haar en de hele groep bruidsmeiden mee te nemen op een wilde trip naar Las Vegas. Een groep kinderen die het leuk vindt filmpjes te maken, krijgt in de geprolongeerde actiefilm Super 8 te maken met even spannende als geheimzinnige gebeurtenissen. Dat gebeurt na het ontsporen van een trein, geladen met spullen die afkomstig zijn uit een zojuist opge heven legeronderdeel. De kinderen stuiten op de ravage en leggen alles vast. Al snel vermoeden ze dat het geen ongeluk is. Ook nog een weekje te zien is Larry Crowne, een romantische komedie met Oscar-winnaars Tom Hanks en Julia Roberts in de hoofdrol en geregisseerd door Hanks zelf. Het verhaal gaat over de charmante, maar tamelijk door snee Larry Crown (Hanks), een man van middelbare leeftijd. Hij verheugt zich op promotie, maar wordt dan zonder pardon door zijn werkgever op straat gezet. Larry dal op het eiland. Maar als je daar uitkomt, kan het heel goed zijn dat het populair wordt', zei hij, gecon fronteerd met de geringe opkomst. Aan het enthousiasme van de trai ners lag het in ieder geval niet. Zij gaven een inspirerende clinic, waarin de praktijk centraal stond. De deelnemers trokken in teams van wisselende samenstellingen tegen elkaar, terwijl Dobbe en Langeveld aanwijzingen gaven. Die betroffen vooral de lichaams houding. 'Veel beginners hangen voorover, waardoor het te veel op hun rug aankomt', hielden ze hun pupillen voor. 'Houd spanning op het touw' en 'haal je kracht uit je benen', tipten ze. Informatie over borstvoeding GGD Hollands Noorden verzorgt de komende maanden enkele informatiebijeenkomsten over borstvoeding. Deze worden alle maal gehouden in de Kop van Noord-Holland. De dichtstbijzijnde zijn die op 6 september en 1 november in het Multifunctioneel Centrum aan de Texelstroomlaan in Den Helder. De bijeenkomsten zijn bedoeld voor zwangeren en eventuele partners. Een lactatiekundige bespreekt het belang en starten van borstvoe ding, het voorkomen van onge makken, en het combineren van borstvoeding geven met een baan buitenshuis. De bijeenkomsten duren van 19.30 tot 21.00 uur. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. 088-0100555 of per e-mail pre nataal@ggdhollandsnoorden.nl. Aanmelden kan via de website www.ggdhollandsnoorden.nl/cur- sussen. Film realiseert zich dat dit het moment is voor een drastische verandering in zijn leven: hij gaat terug naar de universiteit. Daar ontmoet hij een knappe professor: Mercedes Tai- not (Roberts). De Smurfen, te zien in 2D en 3D, draait in een Nederlands gespro ken versie, met de stemmen van onder anderen Kim-Lian van der Meij, Jack Wouterse en Tygo Ger- nandt. Het verhaal begint op het moment dat de kwade tovenaar Gargamel hun dorp aanvalt en de Smurfen ontsnappen via een magi sche doorgang, die 'eens per blau we maan' geopend is. Ze belanden in een vreemde, nieuwe wereld, die in niets lijkt op wat ze ooit hebben gezien: New York. Verder draaien nog Harry Potter and The Deathly Hallows - Part 2 en de animatiefilms Cars 2 en Kung Fu Panda 2. Maandag kunnen de bezoekers van Cinema Texel zich laten verrassen door een mystery movie, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment geheim blijft. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. ben uitgebreider overzicht van eve nementen, excursies en workshops is te vinden in de gratis Vakantie krant, die over het hele eiland te verkrijgen is, en op www.texelagen- da.nl. Vrijdag 19 augustus Op Airport Texel aan de Postweg in Eierland wordt tot en met dinsdag het NK parachutespingen gehou- In zwembad Molenkoog in Den Burg wordt van 13.30 tot 15.30 uur de 'Jippie, allesmagdag' gehouden. Deelname is gratis; deelnemers moe ten wel entree betalen. In het Zeemanskerkje in Oudeschild wordt van 14.00 tot 17.00 uur rom melmarkt gehouden. De vrouwenver eniging verkoopt handwerken. Aan de IJsdijk (nabij de jachthaven) bij Oudeschild begint om 19.00 uur een koppeltijdrit voor wielrenners. Deelnemers rijden in tweetallen. Om 19.30 start op het ZDH-veld in Den Hoorn een crossloop. De mini- loop voor kinderen start om 19.15 uur, de wandeltocht om 19.25 uur. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstelling van Maar ten van Rossem. Entree kost €12,- diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Kung Fu Panda 2 3D NL; 11.15 De Smurfen 2D NL; 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 De Smurfen 3D NL; 16.00 Harry Potter 7.2 3D; 16.15 De Smur fen 3D NL; 18.45 Bridesmaids; 19.00 Larry Crowne; 21.30 Harry Potter 7.2 3D; 21.45 Super 8. Zaterdag 20 augustus In de straten rond de Maartenskerk in Oosterend wordt van 10.00 tot 13.30 uur de laatste rommelmarkt van het seizoen gehouden. Met levende muziek, versgebakken vis en vlooienmarkt voor kinderen. In de Muzieknis aan de Oranjestraat in Oosterend start om 12.30 uur fes tival Strenderpop met Texelse bands. Entree gratis. In het Keukencentrum/Kookwinkel Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg worden van 14.00 tot 16.00 uur kookdemonstraties gegeven. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Kung Fu Panda 2 3D NL; 11.15 De Smurfen 2D NL; 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 De Smurfen 3D NL; 16.00 Harry Potter 7.2 3D; 16.15 De Smur fen 3D NL; 18.45 Super 8; 19.00 Larry Crowne; 21.30 Bridesmaids; 21.45 Super 8. Zondag 21 augustus Irma Schiffers verzorgt tarotconsul- ten bij Binnenlicht in de Weverstraat in Den Burg. Bij Bos en Duin aan de Bakkenweg nabij Den Hoorn gaat om 10.30 uur een zomercross van AV Texel van start. Inschrijven vanaf 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer aan de Keesomlaan 4A in Den Burg begint om 10.00 uur een huissamenkomst. Op het terrein aan de Hoofdweg begint om 12.00 uur een autocross van de MAB-club Texel. Bij de Worsteltent aan de Smitsweg begint om 14.00 uur een optreden van dixielandband Jolly Boys. De toegang is gratis. SV De Koog speelt op eigen veld een bekerwedstrijd tegen Watervogels. Op zoek naar vleermuizen In het kader van de Nacht van de Vleermuis verzorgt Ecomare zaterdag 27 augustus vanaf 21.00 uur een speciaal vleer muisprogramma. Na een beeldende voorstelling over het leven van de vleermuis gaan de deelnemers in het schemerdonker het bos in. Daar worden met een speciale detector vleermuizen opgespoord. Deze detector zet de ultrasone geluiden van vleermuizen om naar een voor mensen hoor bare frequentie. De Nacht van de Vleermuis wordt dit jaar extra groot aangepakt omdat het tevens het Aanvang 14.00 uur. Vakantiepark De Krim houdt van 14.00 tot 20.00 uur een zomermarkt. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Kung Fu Panda 2 3D NL; 11.15 De Smurfen 2D NL; 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 De Smurfen 3D NL; 16.00 Super 8; 16.15 De Smurfen 3D NL; 18.45 Bridesmaids; 19.00 Larry Crowne; 21.30 Harry Potter 7.2 3D; 21.45 Super 8. Maandag 22 augustus In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In de kerk van Den Hoorn begint om 19.00 uur een concert met viool, piano en cello van The International Holland Music Sessions. Toegang €13,50. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel 13 in De Koog begint om 19.30 u een open bridgedrive. Deelname kost €2,50. Deelnemers dienen om 19.15 u in de zaal te zijn. In grand café De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een snelschaaktoernooi. Deelname kost €1,-. Opgave ter plekke. Klaverjasclub Den Burg houdt een open drive bij Kotex, Paelwerck 9 te Den Burg. Aanvang 20.00 uur. Inschrijven vanaf 19.45 uur, inschrijf geld €4,- per koppel. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Kung Fu Panda 2 3D NL; 11.15 De Smurfen 2D NL; 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 De Smurfen 3D NL; 16.00 Harry Potter 7.2 3D; 16.15 De Smur fen 3D NL; 18.45 Super 8; 19.00 Larry Crowne; 21.30 Bridesmaids; 21.45 Mystery Movie. Dinsdag 23 augustus In De Koog wordt van 12.00 tot 19.00 uur braderie gehouden. Met gratis kinderattracties. Het koor De Zingende Zeeman zingt in het Zeemanskerkje in Oudeschild. Aanvang 15.30 uur. Vanaf 14.30 uur verkoopt de Vrouwengroep hand- Op het terras van De Smulpot aan de Binnenburg in Den Burg begint om 18.00 uur een akoestisch optreden van het Texelse duo Aan Zee. In de kerk van Den Hoorn begint om 20.15 uur een concert met zang en piano. De toegang is vrij, na afloop wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Kung Fu Panda 2 3D NL; 11.15 De Smurfen 2D NL; 13.30 Cars 2 3D NL; 13.45 De Smurfen 3D NL; 16.00 Super 8; 16.15 De Smurfen 3D NL; 18.45 Bridesmaids; 19.00 Larry Crowne; 21.30 Harry Potter 7.2 3D; 21.45 Super 8. -sty TESO In verband met de te verwachten drukte zet veerdienst TESO rond het weekend een extra boot in. Zo wordt vrijdag, zaterdag en maandag tussen 9.30 en 16.00 uur een halfuursdienst onderhouden. Zondag is dat het geval van 14.30 tot 20.00 uur. Des ondanks moeten automobilisten op vrijdag rekening houden met wacht tijden die kunnen oplopen tot een half uur in Den Helder en tot ander half uur op Texel. Voor meer informa tie, tel. 369600 of www.teso.nl. Europees Jaar van de Vleermuis is. Deelname aan de excursie staat open voor iedereen vanaf 8 jaar. Goede wandelschoenen en warme kleding wordt aanbevolen. Deel name kost €6,-. VAKANTIES VOOR LICHAMELI|K GEHANDICAPTE MENSEN Abbewaal 27, 1791 WX Den Burg Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360 Bruidsmeiden naar Las Vegas

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2