Verhoging OZB een jaar eerder Blauwvinger niet eens met boete .txl VRIJDAG 26 AUGUSTUS 2011 TEXELSE 3 COURANT Als het aan ben w ligt, zal de verhoging van de Onroerend Zaak Belasting (OZB) die voor 2013 op het programma stond, al volgend jaar van kracht worden. Aan de orde is een verhoging met 25 procent waardoor de gemeen te vier ton meer in het laatje krijgt. 'We hebben het geld nodig om de begroting sluitend te maken en om de reserve op het vereiste peil te brengen. Tot dusver hebben we voor zes ton bezuinigd maar met bezuini gen kun je niet eeuwig doorgaan, we moeten nu zorgen voor meer inkom sten', zegt wethouder Frans Visman. De Texelse OZB hoort thans tot de laagste van Nederland. Ook na de voorgenomen verhoging zal dat het geval zijn. Pas bij een verdubbeling zou Texel ergens in de middenmoot belanden. Verhoging van de OZB om het gemeentelijke huishoud boekje op orde te houden lag ook vroeger voor de hand, maar de raad wilde er nooit van weten. De politie ke verhoudingen zijn echter ingrij pend veranderd zodat aanpassing van de OZB nu een haalbare kaart lijkt. Dat maatregelen hard nodig zijn, blijkt uit de tussentijdse financiële rapportage waarin de mee- en tegenvallers zijn verwerkt. Naast meevallers (zoals aanbestedingen die voor de gemeente gunstiger uit pakten dan was geraamd) zijn er vooral tegenvallers zodat men voor het lopende jaar aankijkt tegen een structureel nadeel van bijna €374.200,- en een incidenteel, dus éénmalig nadeel van €819.588,-. Voor beide posten wordt een beroep gedaan op de algemene reserve die mede daardoor slinkt tot €206.000,-. Dat is ver beneden de afgesproken ondergrens van €2,5 miljoen. Voor de komende begrotingsbehandeling komen b en w met voorstellen om de reserve tot dat bedrag aan te vul len. 'Er moet wat gebeuren, anders ben ik straks ridder te voet', zegt Texel'94 wint oefenderby van SVO Texel'94 heeft tijdens een oefen wedstrijd donderdagavond in Oos terend met 2-5 gewonnen van SVO. Doelpuntenmakers voor Texel'94 waren Matthijs de Lugt, Ruben Duinker, Stefan Vlaming en Niels Dubbelt (2 keer). Voor SVO scoorden Ed de Vries en Dennis Daalder. Texel'94 domineerde de eerste helft en had veel kansen. Met een ruime voorsprong permit teerde de ploeg zich na rust wat experimenteier voetbal, waardoor SVO meer tegenwicht kon bieden. Visman. Een van de tegenvallers is de herinrichting van de Groene- plaats. Dat deze niet kostenneutraal kan verlopen, was al eerder vastge steld, maar nu moet rekening wor den gehouden met een verlies van €1,1 miljoen als het onlangs door de gemeenteraad vastgestelde plan 2a wordt uitgevoerd. Als de raad alsnog zou besluiten de Groeneplaats onbe bouwd te laten (de zogeheten nulop tie waarvoor een raadsminderheid thans actie voert) zou het verlies €2 miljoen zijn. Een andere tegenvaller is het geïncasseerde bedrag aan leges voor bouwvergunningen: drie ton minder dan was voorzien. Verder heeft de gemeente veel meer bijzon dere bijstand uitgekeerd. Voor meer informatie over de actuele financiële toestand van de gemeente wordt verwezen naar een voor de burgerij geschikte versie van de tus sentijdse rapportage die volgende week naar buiten wordt gebracht, onder andere via de site www.texel. Rondje Zuiderzee Renners van Wielersport Texel rijden dit weekend een Rondje Zuiderzee. Ruud Timmer, Leen den Braven, Rinus Kooger, Gerco Aberson, Simon Appel, Jan Zijm, Dirk Haker, Ewout Riteco en enkele anderen vertrekken zaterdag om 7.30 uur bij de Autocentrale aan het Schil derend, om vanaf de boot in de richting van Enkhuizen te gaan. Daar nemen ze de veerboot naar Stavoren, om via Laarsum, Oude- mirdum, Lemmer en Schoterzijl te eindigen in Blokzijl. Daar wordt in blokhutten overnacht. Op zondag vertrekken de renners om 6.00 uur om via Hasselt, Oldebroek, Nun- speet, Spakenburg, Naarden en Purmerend weer in Den Helder te Café De Blauwvinger in De Koog heeft woensdag bij de commissie Bezwaarschriften protest aange tekend tegen een dwangsom die was opgelegd voor twee overtre dingen. Het ging om zaken die zich afspeel den vóórdat burgemeester Giskes eerder deze maand overging tot slui ting van het café. In het ene geval stond na 23.00 uur de deur open, terwijl De Blauwvinger de verplich ting van de gemeente heeft dat de deur dan dicht moet zijn. In het andere geval stond geen portier bij de deur, terwijl de gemeente De Blauwvinger heeft opgelegd dat een gecertificeerde beveiliger of de exploitant als portier moet optreden. De exploitant was op de bewuste avond portier, maar stond achter de bar toen de politie poolshoogte nam. De exploitant betwistte de zaken niet bij de bezwarencommissie, maar stelde dat hij wel een 'gemakkelijke melkkoe' voor de gemeente begint te worden. Dat de deur open stond, was volgens hem te danken aan een gast die het warm had. Die had de deur open gezet op een moment dat de exploitant even de zaak in was om een opstootje te sussen. Daarna bleek iemand moedwillig de deur te hebben gesloopt, waardoor hij niet meer dichtviel. De exploitant liet weten niet 's avonds zomaar even een andere deur te hebben. Na die ene keer deden zich verder geen problemen meer voor met open staande deuren. Bij de andere kwestie rees de vraag in hoeverre de voorschriften van de gemeente reiken. Als klein bedrijf hoeft de Blauwvinger in principe geen portier te hebben, maar de gemeente heeft bepaald dat het café er toch een moet hebben. In de voor schriften is enige ruimte gelaten, zodat degene die bij de deur staat wel even weg kan om bijvoorbeeld wat te drinken te pakken, zoals een woordvoerder van het college omschreef. 'Het is niet de bedoeling dat de exploitant meteen wordt afge rekend als er even geen portier is, maar dat er dan ook naar de omstan digheden wordt gekeken.' De praktijk was dat de exploitant tegen half twee 's nachts zelf achter de bar stond toen er nog vijftien man in de zaak was. Dat werd gezien die door de politie die er een rapport van opmaakte. De exploitant liet weten dat hij eerder die avond wel bij de deur had gestaan en toen 'in het luchtledige' had staan staren. Voor het geval er nog nieuwe groepen waren gekomen, had hij ze via de camera kunnen zien. De woordvoer der van het college betwistte dat dit goed op de camera te zien zou zijn geweest. De exploitant liet weten dat hem pijn doet telkens geld kwijt te zijn voor futiliteiten. Hij zei ook het gevoel te hebben de enige in De Koog te zijn die wordt aangepakt voor een open deur. De woordvoer der van het college stelde dat een stuk of vier, vijf horecabedrijven de verplichting hebben de deur na 23.00 uur dicht te hebben. Die maatregelen wordt opgelegd na geluidoverlast. Volgens de collegewoordvoerder zijn meer van dergelijke maatregelen onderweg en is bij een ander horeca bedrijf een opgelegde dwangsom inmiddels ook verbeurd verklaard. De bezwarencommissie geeft advies aan het college, zodat die over een paar weken een oordeel kan vellen. De rechtbank in Alkmaar oordeelt naar verwachting vandaag (vrijdag) of de burgemeester de Blauwvinger terecht heeft gesloten. Daarover diende dinsdag een rechtzaak die door de exploitant was aangespan nen. Tijdens die zitting liet de gemeente weten dat het café een maand gesloten moet blijven en dat de horecavergunning niet wordt ingetrokken. De Koog-Wieringen SV De Koog speelt zondag op eigen veld de laatste poulewed strijd voor de beker. Tegenstander is Wieringerwaard, de aftrap is om 14.00 uur. Bij een gelijkspel heet De Koog voldoende punten om door te gaan naar de volgende ronde. komen. In totaal wordt zo'n 395 km gefietst. De verwachte aankomst is om 19.00 uur bij De Lindeboom op de Groeneplaats. Eelman wint ringsteken Frouwke Eelman en haar dochter Annejet hebben woensdagavond het ringsteken in De Waal gewon- mer en haar dochter Larissa eindig den als derde. Het was de derde van de vier wedstrijden die dit jaar wor den gehouden. Komende zondag begint om 15.00 uur in De Cocks- dorp de finale van het ringsteken. Het belooft spannend te worden, want Petruska en Larissa Timmer en het team Jan Keijser/Alicia Saai staan met 18 punten momenteel op een gedeelde eerste plaats, op de voet gevolgd door Cees Bakker en Renske van de Tempel met 17 pun ten. Marieke van Liere en Marieke Kaan staan derde met 15 punten. De aanspanningen rijden zondag door de Kikkertstraat. Ze komen vanuit de straat naast de Plus en rijden daarna in de richting van de dijk. De rijders verzamelen op het terrein van Bruin en Weijers. Familieberichten Haar leven geleefd... Te kort, te snel, maar dankbaar voor alles, is op 23 augustus 2011 overleden Margriet de Graaf op 65-jarige leeftijd Hannie en Cor Veeger - de Graaf Carlo en Carien Coen en Thessa, Lex en Wlllemijn Hans en Inge Jacco, Erwin Erma en Rob Dennis, Claudia Pontweg 64 1797 ST Den Hoorn Margriet is overgebracht naar de Landschaps kamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhard- laan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 26 augustus van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 27 augustus om 12.45 uur in crematorium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het cremato rium, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Vertrek veerboot 11.00 uur. Margriet kende veel mensen, helaas niet allen bij ons bekend. Heeft u geen persoonlijk geadresseerde rouwkaart ontvangen, dan kunt u deze advertentie als zodanig beschouwen. Graag willen wij de huisartsen dr. Waverijn en dr. Van Hattem en het personeel van de Thuiszorg bedanken voor de uitstekende verzorging van Margriet. Lieve Margriet Voor ons was je veel meer dan een tante. Dit had je niet verdiend! Carlo en Carien Coen en Thessa Lex en Willemijn Hans en Inge Jacco Erwin Ons bereikte het droeve bericht van het overlijden van onze oud-medewerkster Margriet de Graaf Zo triest, veel te snel, na haar vele jaren inzet op ons park. Directie en medewerkers De Krim Texel Heden ontvingen wij het bericht dat de heer F. Tuitman onze zeer gewaardeerde oud-medewerker, is overleden. De heer Tuitman was van 1964 tot 1992 werkzaam bij de buitendienst Gemeentewerken. Wij wensen de familie veel sterkte met het verwerken van dit verlies. Namens de gemeenteraad, burgemeester en wethouders en medewerkers van de gemeente Texel Gemeente Texel Voor uw belangstelling en medeleven na het overlijden van onze lieve zus, schoonzus en tante PIETJE DE VRIES let zeggen wij u hartelijk dank. Familie De Vries Augustus 2011 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,60 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,20 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. De yogalessen van Arien van Erkelens "De Aleph" Weverstraat 54 beginnen weer v.a. ma. 5 sept. Info: www.lnbalansoptexel.nl Tel: 319449 Summersaletot25% kor ting op veel race/atb en stadsfietsen met en zon der trapondersteuning. U fietswinkel. Bets fietsen tel 312184. Voor een liefdevolle en troostrijke invulling van begrafenis- of crema tieplechtigheid: Liesbeth Roeper, 06-22864560 www.zilt-tij.nl Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179,-. Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV, IJsdijk 11, Oudeschild. Tel. 313809. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Uitvaartverzorging Ton van der Slikke. tel. 365809/ 06-83164910. www.uitvaartverzorging- texel.nl www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Schoonmaakbedrijf Brouwer/ schoorsteen vegen, tel. 0222-761791- 06-22864562. P.J. Bekker is verhuisd van Vogelenzang naar Buytengors 3, 1791 WL Den Burg. Computerproblemen? Snel en vakkundig thuis opgelost. Bel Rob, 06- 51110685. A.V.T. Brouwer De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Dealer van AEG, Miele, Bosch, Liebherr en Za- nussl - Stiehl De Waal - 311777 Gebakken zeetong. de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Voor energiezuinige LED TV - Stiehl De Waal - 311 777 Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Tatenhove, Oudeschild, tel. (0222) 313809. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Nieuw: Zumba Gold! Woe. 14-9 om 10.30 u, Dorps huis De Koog. Voor info: Marnie: 06-53934654. 1e les gratis. Medewerker van Texelse Courant zoekt kamer voor periode van 1-10-11 tot 1-4-12, dinsdag t/m vrijdag. Liefst met kookgelegen heid en internet. Reactie s.v.p. aan: erik@lenr.nl 362630 Ruimtegebrek? Opslag ruimte op maat www. finishboxtexel.nl Summersale tot 25% kor ting op veel race/atb en stadsfietsen met en zon der trapondersteuning. U fietswinkel. Bets fietsen tel 312184. Wij repareren alle mer ken TV, Radio,Video, Wit goed en Satelliet met 3 maanden garantie - Stiehl De Waal - 311 777 Voor energiezuinige vrie zers, koelkasten, wasauto maten en drogers - Stiehl De Waal - 311 777 Gezond en lekker! Fruit van Kees Keijser, Mo lenbuurt. Appels, peren, pruimen. Iedere middag te koop, v.a. half 2. Vraag niet wat ik maak. Ik maak wat u vraagt! Klus- en timmerbedrijf Ap den Braven, 06-25371055. Ovengedroogd haard- hout ook ideaal In de vuurkorfü! Per m3 of netzak. Haardhout Texel, 327418/0638935253 Nieuw matras? Box- spring bedden, of een lek ker hoofdkussen? Bosma slapen en meer...Waalder- straat 6, tel. 712464. Heerlijk fruit van Texelse bodem. v.a. 1,50 p/kg Fruitbedrijf Molenbuurt 's middags v.a. half 2 ge opend. Gratis kookdemo! Iede re zaterdagmiddag 14.00 - 16.00 uur. Agenda en recepten: www.keuken- centrumtexel.nl M. Dijker Tuinonderhoud voor vaksnoeiwerk, gras- maaien en hogedrukreini- ging. 06-48630343 Shii Take paddenstoelen moet je geproefd hebben. Kadijksweg 15 Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Laptop reparaties en re serve voedingen, TCA Maricoweg 37a Houten speelgoed maan dag op de markt en www. speelshout.nl Led tv reparatie? Bel Rob, 06-51110685. A.V.T. Brouwer Vakmensen in de auto matisering, TCA Marico weg 37a Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Houtbouw „It Para- dyske" B.V., Noordber- gum Frl. Voor sierlijke autogarages, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt van 28 mm geïmpregneerd ra bat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders tel. 0511 -474655, w w w.it-pa- radyske.nl. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 7 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. Euroase, hulpverlening, betaalbaar, laagdrem pelig, geen verwijsbrief, geen wachtlijst. Tel. info: 0657711701Zie ook www. euroasemaatschappe- lijkwerk.nl Ooievaar huren? Nu ook 3d ooievaar voor op het raamOf huur onze houten ooievaar voor in de tuin. €1,25 per dag bij Lange- veld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600 Cocky's Kapsalon is 7 dagen geopend. Di. t.m za. v.a. 8.30 uur, zo. en ma. v.a. 10.00 uur. Wij werken zonder afspraak. De Koog, tel. 317575/06- 22217601. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Kein Bild? Kein Ton? Wir kommen schon! Stiehl 311777 Computeruitleg in be- grijipbare taal? Bel Rob, 06-51110685. A.V.T. Brou- Herbestrating hogedruk- reiniging. Info: 888989 www.allround-texel.nl Stichting Kerken en Minima Texel Hulp aan Texelaars in financiële nood

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3