texbjvgbda.nl vakantiekrant Zaterdag 27 augustus Kookdemonstratie 14.00 uur. Gratis kookdemonstratie van 14.00-16.00 uur in de kookstudio van Keukencentrum/Kookwinkel Texel, Bernhardlaan 186 Den Burg. Oestertocht 14.00 uur. Lancasterdijk bij monument Het Dijklichaam. Oester- tocht van 1,5 uur langs de waddendijk, prijs €17,50 p.p. incl. drankje, stokbrood en oesters. Opgave en info: info@oestersenmeer. nl of 06-12808495. Dinsdag 30 augustus Maïsdoolhof 10.00 uur. Te voet en per fiets door maïsdoolhof, hoek Postweg/ Slufterweg, open tot 18.00 uur (laatste entree 17.00). Kind €3,-, volwassenen €4,-, familiekaart €12,-. Woensdag 31 augustus Poppenkast Om 12.00 en 14.00 uur wordt er poppenkast gespeeld in Ecomare. De voorstelling heet: Glibberige Griezels. Gratis voor bezoekers, leeftijd 3 t/m 8 jaar. Donderdag 1 september Film 21.00 uur. Kerkstraat 7, Oosterend. Film 'Be Calm and Count to Seven Motu' is een tienerjongen in een afgelegen vissersdorp in Zuid-lran. Omdat de zee is uitgeput, leeft het hele dorp van het smokkelen. Prijs €5,-. Zaterdag 3 september Wandelmarathon 07.00 uur. Vandaag en morgen wordt een wandelmarathon gehou den. Voor info/inschrijving: www.wandelmarathontexel.nl en www. wandelrondjetexel.nl of tel. 0229-239447. Zondag 4 september Cabaret 20.30 uur. Klif 12, Den Hoorn, presenteert Collectief Het Nieuwe Lied! Entree €15,-(diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst). Tel.0222-319633/info@klif12.nl Maandag 5 september Schapenfokdag 08.00 uur. De Schapenfokdag is van 8.00-13.00 op de Groene- plaats. Er zullen Echte Texelse Schapen worden gekeurd. Dinsdag 6 september Schapenboerderij 14.00 uur. Bij Schapenboerderij Rozenhout ervaart u het boerenle ven! O.a. lammetjes knuffelen, ponyrijden, demonstratie schapen drijven. Open tot 16 uur, Doolhof 4. Prijs €5,-. Woensdag 7 september Bierbrouwerij 13.30 uur. Schilderweg 214 (tussen Den Burg en Oudeschild). De Texelse Bierbrouwerij is open van 13.30-18.00 uur. Rondleidingen om 14.00 en 15.00 uur. Toegangsprijs met consumptie €7-, t/m 15 jaar €4-, Tel. 0222-320325. TEXE Tropical Sea Festival Dit weekend verandert Texel in een (sub)tropisch eiland met het Tropical Sea Festival. Volgens traditie wordt het zomerseizoen ieder laatste weekend in augustus hiermee afgesloten. Vrijdag- en zaterdagavond zijn er live optredens van diverse bands op straat en in de cafés van 22.00 tot 03.30 uur. Zaterdag vanaf 14.00 uur zijn er verschillende straatarties ten. De combinatie van Zuid-Amerikaanse bands, aangevuld met salsa danseressen, garanderen niet alleen ritmische klanken, maar ook een zwoele tropische sfeer. Het festival is op vrijdag 26 en zaterdag 27 augustus. Lees verder in de Vakantiekrant op pagina 5. Wandelmarathon van Texel Theatergroep Villa Borghese Tijdens het weekend van zaterdag 3 en zondag 4 september is de wan delmarathon. Er zijn vier afstanden van 10.5, 2142 en zelfs 60 kilometer. De nieuwe route van 21 kilometer is één van de mooiste middellange afstand wandelroutes van Nederland. Tijdens de wandelmarathon kunt u kiezen uit vier afstanden. De grootste afstand, 60 kilometer, kan alleen zaterdag worden gelopen. De andere afstanden van 10.5, 21 en 42 kilo meter kunnen beide dagen worden gelopen. De routes van zaterdag en zondag zijn verschillend. Maar liefst veertig keer heeft wandelsportver eniging Het Gouden Boltje de 60 kilometer van Texel georganiseerd. Het evenement wordt nu georganiseerd door Stichting Sportwandelschool Hoorn/Westfriesland. Meer informatie in de Vakantiekrant op pagina 5. Kitesurfweekend Kitesurfers zorgen voor een indrukwekkend schouwspel tijdens het Kite surfweekend op het strand van Paal 17. Tijdens het Kitesurfweekend op zaterdag 27 en zaterdag 28 augustus zijn spectaculaire open wedstrijden en demonstraties van kitesurfen op het strand van Paal 17. Zowel Texe laars als 'overkanters' zijn aanwezig. Voor inschrijven en meer informatie over deelname kunt u terecht op www.surfclubtexel.nl. Meer informatie in de Vakantiekrant op pagina 5. .aicfüejtexeisecoiciani/.nt qiJia •v 'Sexel Beatclub Sarasani sloot al om half twaalf 'Het is duidelijk dat een eiland als Texel, waar 's zomers zo ontzettend veel jongeren naar toe komen om er hun vakantie door te brengen, ook de beschikking moet hebben om deze jongeren het vermaak te ver schaffen dat ze wensen.' Aldus André de la Porte, één van de anima tors van beatclub Sarasani, ter gelegenheid van de opening in 1966. Dat Sarasani in een behoefte voorzag, was al direct duidelijk. Of dit te maken had met het wegvallen van Casino in Den Burg is niet duidelijk, maar al de eerste avond werd de club door 580 mensen bezocht. In zijn toespraak wees de burgemeester op het grote belang van de juiste wijze van vermaak. 'Hij sprak de hoop uit dat Sarasani, waarvan de leiding geheel bij jongeren berust, hiervan doordrongen zou zijn', schreef de Texelse Courant naar aanleiding van de opening. Het complete archiefstuk staat op pagina 37 van de Vakantie krant die vandaag verschijnt. '...Ik was een muur en mijn borsten waren als torens...' Zondagavond 28 augustus treedt Theatergroep Villa Borghese in Eetcafé De Kroonprins op met de voorstelling: 'Alle 13 goed!' De show is een unieke combinatie van acteurs en actrices Audrey Helwes, Flip Aartsen, Michel Krot en Marja Olff. Zij zijn bekend van radio, TV en reclames en treden al meer dan 8 jaar samen op. Audrey Helwes was als actrice, mimespeler en danseres te zien in diverse schouwburgen, films en theatervoorstellin gen. Zij is de ster en het middelpunt van de zinderende voorstelling. De broers 'Hubertus' en 'Emile' zullen uw hart stelen. Marja Olff speelde als actrice in honderden solovoorstellingen in binnen- en buitenland, tv- series, films en commercials. Chef-kok Esther Dorst kookt een speciaal theater driegangen diner. Lees verder in de Vakantiekrant op pagina 11. ZARUELA SPAANSE VISSCHOTEL Voorbeeld ingrediënten 400 gram gemixte vis Paar grote gamba's 1 rode paprika 2 blikjes gepelde tomaten Bereiding: Doe de vis, garnalen en mosselen in een platte oven schaal. Leg daarop de in plakken gesneden citroen paprika en ui. Doe in een pan de 2 blikjes gepelde tomaten met wat tomatensap en visbouillonblokjes Het complete recept staat op pagina 33 van de Vakantiekrant die vandaag verschijnt TEXEL Vakantiekrant is mede tot stand gekomen door de medewerking van: Atelier Maria Roelofsen Ecomare Kaasboerderij Wezenspyk Fruithof de Veen Galerie 14-16 Po; Tuk Tuk TX10 Emmie /TX 35 Zee: TX 20 Orion TX44 Hutjes Yd. Linde Fietsen Huifkar Jan I Huifkar-rit PaardenTram Smulpot Slijterij Smidt-Witte De Vriendschap

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 8