1 'Boogiewoogie is mijn grote liefde' TEXELSE 9 COURANT Henk Pepping zo markant als zijn muziek Kees de Weerd wint jeu de boulestoemooi VRIJDAG 26 AUGUSTUS 2011 Boeken aan de dijk: Hr. MS. Tonijn De Pepping Express, met hoed Henk Pepping. Een paar keer per jaar gaat Henk Pepping in het Drentse Rolde om een bakkie bij blueslegende Har ry Muskee. Twee gelouterde muzikanten onder elkaar, die nog met elkaar hebben gespeeld. 'Als Herman weer eens van zijn kruk was gegaan, dan kroop ik achter de piano.' Zondagmid dag, van 14.00 tot 17.00 uur, pre senteert Pepping met zijn eigen Pepping Express in De Worstel- tent zijn nieuwste CD en klinkt aan de rand van de Dennen boo- giewoogie, rock'n'roll en blues. Pepping, herkenbaar aan zijn wes- ternhoed, is zo markant als zijn muziek. En aardig ingeburgerd op het eiland, sinds hij een jaar of zes omgang heeft met Cocky Penha. Heen en weer pendelend tussen Texel en Schermerhorn, zijn andere thuis. Zestig is hij inmiddels en hij Weblog Op verzoek van de redactie hield Yvo Witte - samen met anderen van de organsatie van het Kitesurfweekend - een week lang een weblog bij. Over wind, techniek, bekende Nederlan ders en nog meer wind. Hieron der een bloemlezing, het com plete weblog is te vinden via www.texelsecourant.nl. Vrijdag (Yvo) Omdat het kitesurfen een redelijk nieuwe sport is, wilde ik eerst even een kleine introductie van de sport doen. Voor het kitesurfen heb je een vlieger (kite), variërend van 5 tot 16 vierkante meter (afhankelijk van de hoeveelheid wind) nodig, een 'bar' met lijnen waarmee je de vlieger bestuurt en met de veilig heid, waarmee je je vlieger met één handbeweging kunt losgooien. Wat natuurlijk erg belangrijk is, omdat in de vliegers een hoop kracht zit. Verder heb je natuurlijk een board nodig, deze zijn er in vele soorten, de ene voor golven, de andere voor vlakwater. Op Texel waren Bart Esselman en Cees Daalder de pioniers van het kitesurfen. Zij hadden het een keer op TV gezien en zijn er toen mee begonnen. Het kitesurfweek end begon eigenlijk als een Bru- notti-weekend. Deze jongens en meiden kwamen met een hele groep vanuit Scheveningen en omstreken naar Texel toe om een weekend lang te kitesurfen. Toen dit stopte, zo'n vijf jaar geleden, hebben we samen met Mark Röp- ke van Paal 17 besloten een eigen kitesurfweekend te organiseren. Ik zal nu nog even snel een rondje posters ophangen doen over het eiland en dan maar blijven hopen dat het waait volgende week, de website windfinder.com wordt meerdere malen gecheckt door ons allen, want veel festivals en optredens willen graag een zonne tje en geen wind, maar wij hebben het liefst ook een zonnetje natuur lijk, maar wel met een hoop wind. Zaterdag (Lennart) Voor ons is de wind aankomende week het gesprek van de dag, want het evenement valt of staat hiermee. De voorspellingen voor het aankomende weekend zien er zit al veertig jaar in de muziek. Peppink: 'Boogiewoogie is mijn grote liefde. Mijn grote leermeester was Rob Hoeke.' Hij was de pianist die furore maakte met zijn herken bare boogiewoogiestijl, de piano blues waarbij de linkerhand een zeer strak ritme speelt en de rech terhand allerlei bluesloopjes. Pep ping luisterde ook goed naar de grootmeesters als Albert Ammons en Pete Johnson. 'Via het Loos- drechtse Jazzconcours eind jaren zestig mocht ik in cafés een paar boogiewoogienummers spelen. Maar met boogiewoogie alleen had zeer goed uit, maar er is niets ver anderlijker... Met kiten kunnen wij uit de voeten vanaf ongeveer 12 tot 40 knopen. Hoe harder de wind, hoe kleiner de kite. Met 12 knopen kun je heen en weer varen, met 40 knopen worden sprongen van wel 20 meter hoog gemaakt. Bij Paal 17 kunnen we met de windrichtin gen zuid west tot en met noord kiten. Bij andere windrichtingen is de wind aflandig (dan waait hij naar de zee toe) en is het zeer onver standig om te gaan kiten. Wij hopen dit weekend op 30 knopen ZW! Woensdag (Florian) Zoals velen van jullie wel weten valt het kitesurfen in de categorie extreme sporten. Mede hierdoor is het heel belangrijk dat er goed op de veiligheid van de deelnemers en toeschouwers wordt gelet. Mijn naam is Florian Julius, en ik ben dit jaar de veiligheidscoördinator van het Kitesurfweekend. Mede door mijn KNRM-achtergrond ben ik aan de slag gegaan om voor dit jaar een serieus veiligheidsplan te maken. Dit plan is op veel punten vergelijkbaar met het plan dat er ligt voor de Ronde om Texel. Ik zal even in het kort een aantal pun ten opnoemen die in het veilig heidsplan voorkomen. Je moet dan denken aan de geneeskundige hulpverlening op het strand tijdens het evenement. Er zal een EHBO- tent komen te staan en er is de hele dag iemand van het Rode Kruis aanwezig. Maar natuurlijk staan er ook dingen in betreffende incidenten op het water. Mocht er een kitesurfer tijdens de wedstrij den in problemen komen, moeten er voldoende redmiddelen beschik baar zijn. We werken samen met de Beach Guards van Paal 17, die hun boot klaar hebben liggen op het strand. Verder hebben we de beschikking over een waterscooter van Zandbank, die we in geval van je, zeker vroeger, nooit veel optre dens. Dan moest je je repertoire uitbreiden. Van boogiewoogie kom je al snel in de rock'n'roll en de blues terecht.' Ook in dat genre heeft hij zijn voorbeelden. 'In de blues John Mayall en bij rock'n'roll Jerry Lee Lewist, Elvis Presley en Bill Haley.' Pepping, van origine een Groninger, speelde in kroegen circuit in het oosten van het land, waar hij onder meer het podium deelde met een ander groot voor beeld, Cuby's Harry Muskee en ontwikkelde gaandeweg zijn eigen stijl en werd ook een bekende ver- nood kunnen gebruiken. Verder zijn er afspraken gemaakt over wat er moet gebeuren als het weer plotseling verandert. Je staat immers op het strand of op het water met een vlieger, en als het dan gaat onweren of buitenge woon hard gaat stormen, wil je iedereen veilig naar binnen heb ben. De windvoorspellingen voor zaterdag worden elke dag beter, dus zoals het er nu naar uitziet zul len de wedstrijdonderdelen op die dag gaan plaatsvinden. Woensdag (Yvo) Zoals elke dag worden de vele windwebsites heel wat malen bekeken, en vanmorgen zag het er nog steeds heel erg goed uit voor de zaterdag. Tot vanmiddag, nu lijkt het dat er op de zaterdag niet genoeg wind zal zijn om de wed strijden te gaan houden, gelukkig ziet het er nu voor de zondag wel weer heel erg gunstig uit. En mis schien is het morgen wel weer veranderd, als de wind er maar blijft! Door deze toch wel essen- tiele factor blijft het lastig om een planning te maken voor bijv de EHBO, welke dag zijn ze nodig? We hopen toch vanaf morgen dat laatste beetje duidelijkheid te heb ben. Verder ook nog wel leuk om te ver melden in deze blog is dat we een inmiddels bekende Nederlander als speaker hebben, Dorian van Rijsselberghe, die onlangs nog in Weymouth bij de testrondes voor de Olympische spelen de gouden plak wist te veroveren. Dorian zal op de dag dat de wedstrijden wor den gevaren dit weekend, het publiek op de hoogte houden. Inloopochtenden koffie Buureton Nu de zomervakantie bijna voorbij is start de Stichting Welzijn Oude ren Texel (SWOT) met koffie-inloop- ochtenden speciaal voor de Texel se senioren. Gezelligheid en het elkaar ontmoeten staan daarbij centraal, ledereen is welkom op dinsdagochtend 30 augustus (en alle dinsdagen hierna) van 10.00 tot 12.00 uur in De Buureton (Beatrixlaan 43). Aanmelden is niet nodig, meer informatie bij de SWOT, tel. 312696. schijning in Noord-Holland, de pro vincie die hij met zijn Pepping Express rondreist, de band die ook wel voor optredens in Duitsland of elders wordt gevraagd. De muzikanten die hij om zich heen heeft verzameld zijn niet de eerste de besten. 'Basgitarist en zanger Willem Schoone heeft bijvoorbeeld met Rob Hoeke gespeeld. Ik ken Willem al heel lang. Ab Dekker drumde bij boogiewoogiepianist Jaap Dekker. Onze gitarist Rob Ruiter heeft, samen met Willem Schoone, bij Shoreline (de Noord hollandse kermisband) gespeeld. En dan nog de blazers Dick Reme- ling (nog van Ekseption), die op Texel genoegzaam bekend is, en Jan Vennik. Ze passen allemaal heel goed bij deze band en zijn allemaal professioneel muzikant. Behalve ik zelf, want ik geef ook nog les. Op onze CD is ook Ruben Hoeke te horen, hij is gastgitarist.' Het repertoire van de Pepping Express omvat rock'n'roll, blues en boogiewoogie, met een groove, swing en sound zoals alleen Pep ping en zijn mannen die spelen, te danken aan de chemie binnen deze opmerkelijke band. Een afwisse lend repertoire, wat niet wegneemt dat boogiewoogie de favoriet blijft van Pepping. 'Als ik thuis zit te spelen, dan ram ik er eerst een stuk of drie boogiewoogie num mers uit.' Het is daarom niet ver rassend dat de CD Pepping up the people! enkele boogiewoogie num mers bevat, waarvan Pepping er zelf twee heeft geschreven. Verder rock'n'roll- en bluescovers van Jerry Lee Lewis, Cuby and the Blizzards, John Mayall en andere grootheden. Bezoekers van het gratis concert, bij mooi weer in de tuin van de Worsteltent, kunnen tussen 14.00 en 15.00 uur een gratis kopje koffie krijgen, gesponsord door een bekende koffieleverancier. Hondentraining Clinidogs Hondentrainingen start zondag 4 september een nieuwe vervolgcursus. Deze richt zich op honden die de basiscommando's al beheersen. Alle rassen zijn wel kom. Eigenaren krijgen advies over problemen en er wordt gekeken wat van belang is voor de speci fieke combinatie van hond en eige naar. Meer informatie en aanmel ding bij Suzan Vlaming, tel. 06-20600942 of www.clinidogs. com. Training hervat De trainingen voor de jeugdelftal- len van Texel'94 worden vanaf maandag 29 augustus hervat ter voorbereiding op het seizoen 2011/2012. De trainingstijden zijn te vinden op de website van de vereniging: www.texel94.nl. Kees de Weerd is dinsdag win naar geworden van het derde ledentoernooi van Jeu de boules- club Den Burg. Na een regenachtige start in de morgen, waardoor slechts één partij kon worden gespeeld, moest de organisatie in de middag alle zeilen bijzetten om het programma af te werken. Er werd in vier partijen Dreigend steekt hij zijn zwarte sta len neus tussen de gebouwen van het Marinemuseum uit. Iedere Texelaar en eilandbezoeker ziet hem wel bij het komen en gaan van en naar de veerboot. Het is de Tonijn, een als museumschip inge richte onderzeeboot van de Konink lijke Marine. Door oudgedienden van de marine is een boek geschreven waaruit je alles te weten kunt komen over dit geduchte oorlogsschip uit de Dol fijnklasse. Dit schip heeft van1962 tot 1991 dienst gedaan. Hoewel het nooit een schot heeft gelost in een oorlogssituatie, is de rol van schepen in deze klasse groot geweest. Ze hebben in de naoor logse tijd een belangrijke bijdrage geleverd aan de kracht van de Nederlandse marine. Uit dit boek blijkt vooral hoe 'onna tuurlijk' het is om met een schip onder water te varen. Technisch vraagt dit het uiterste van machi nes en de Tonijn heeft dan ook heel wat dagen in het dok doorgebracht tijdens de actieve tijd. De beman ning moet uit apart hout gesneden zijn. Met zoveel mannen opeenge pakt zijn in een kleine ruimte, soms weken lang, vraagt veel van de discipline en de kameraadschap. Dirk Bouwmans en Marijke de Beer beste golfsenioren Dirk Bouwmans heeft dinsdag op golfbaan De Texelse de club kampioenschappen Strokeplay Senioren gewonnen. Marijke de Beer won bij de dames. Er werd gespeeld over twee dagen, met 41 deelnemers. Bouwmans haalde over 36 holes een bruto score van 174 slagen. Hij Themaochtend leven met kanker Het Gemini Ziekenhuis en Omring houden donderdag 22 september de themaochtend 'Leven met kan ker' voor patiënten met kanker en hun naasten. De ochtend wordt gehouden van 10.00 tot 12.00 uur (zaal open om 9.30 uur) in de Kop loper, Prins Hendriklaan 2 in Den Helder. Op de ochtend komt aan de orde welke invloed kanker heeft of kan Jan Snelbokaal Piet Saalmink heeft zaterdag de derde wedstrijd om de Jan Snel bokaal gewonnen. Na drie uur had hij 105 cm vis aan de haak geslagen, waaronder een paling van 61 cm. In totaal vingen de deelnemers aan de wedstrijd elf vissen, met een (worden) gespeeld en na elke speel ronde werden deelnemers via loting in nieuwe teams ingedeeld, 's Mid dags klaarde het op, het zonnetje kwam erbij en de aanwezige leden streden een felle strijd om winnaar te worden van het toernooi. Het lukte Kees de Weerd als enige om vier partijen te winnen. Tweede werd Piet van der Vis en derde Rob Blok. Eervolle vermelding is er voor Titel Hr.Ms. Tonijn Auteur Bob Roetering en Henk Visser Uitgeverij Lanasta Emmen Isbn 978-90-8616-069-3 Het boek is geschreven door oud marinemensen. Dat maakt de tekst authentiek en doorspekt met jar gon. Voor iedereen die nieuwsgierig is naar de achtergrond van dit geheimzinnige schip en het heeft bezocht of gaat bezoeken biedt het boek alle achtergrondinforma tie. Kirk van der Zwaag, Boeken aan de dijk. werd bijna ingehaald door Abe Keijser, die met 178 slagen tweede werd voor Adriaan Berghauser Pont, die met 182 slagen op de derde plaats eindigde. Na aftrek van handicap werd Abe Keijser eerste. Bij de dames won Marijke de Beer met 174 slagen bruto, die met een overweldigde score Jan- neke Kampstra (181)voor bleef. Petra Keijser werd een goede der de met 191 slagen. Na aftrek van handicap werd Hélène van Wijhe eerste. Zowel de longest drives als neary's waren voor Janneke Kamp stra en Abe Keyser. hebben op het leven van de patiënt en zijn naasten en wat hen mogelijk verder kan helpen. Verder is er volop gelegenheid om ervaringen te delen met lotgenoten. De ochtend wordt begeleid door Joke de Wit, oncolo- gie-wijkverpleegkundige van Omring en Marijke Geerse, maatschappelijk werker en geestelijk verzorger in het Gemini Ziekenhuis. Aan deelname zijn geen kosten verbonden, wel wordt men verzocht zich te voren aan te melden. Dit kan via het Patiën tenservicebureau van het Gemini Ziekenhuis, tel. (0223) 696346 of e- mail psb@gemini-ziekenhuis.nl. gezamenlijke lengte van 3340 cm. De vangst bestond naast twee palin gen uit flint, bot, steenbuik en gul. Nico Tessel eindigde met een vangst van drie vissen (69 cm) op de tweede plaats. Ton Dorst (twee vissen, 67 cm) werd derde. De volgende wedstrijd wordt gehou den op zaterdag 24 september vanaf 14.00 uur. Voor meer informatie: Map van der Zwaag, tel. 06-23680101. Jopie Hooyberg. Zij verloor op de valreep haar laatste partij en ein digde, samen met Fer Gieles, op de vierde plaats. Het vierde en laatste ledentoernooi organiseert de club op zaterdag 8 oktober. Uitslagen: 1Kees de Weerd 106 pt.2 Piet v.d. Vis 90, 3 Rob Blok 6, 4 Jopie Hooyberg/Fer Gieles 81. 'Nu nog even snel een rondje posters ophangen' Beeld van het jeu de boulestoemooi in Den Burg. Inzet: de

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 9